Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial X-Treme (Enduro/Super Moto/Moto cross) Kullanıcıları / Bilgi Paylaşımı

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar mondial in endurosu nasıldır? hondaya o akdar para vermeye gerek yok denilebilir mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erhan_karagoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial xtreme SÜPERMOTO / ENDURO
    76 mm olanı shineray x2 için diye geçiyor satıcı aynı zamanda honda ax1 e de kullanabilirsin diyor satıcı ile üç beş alışverisim oldu shineray parçaları shineray posetinde geliyor 170 dolar gibi bir fiyat dedi pazarlıkla ilgililer aliexpress üzwrinden alışveriş yapıyoruz shineray x2 diye yazınca zaten çıkıyor ama genede araştırmak istiyorum uygun olursaki büyük ihtimal olur diye düşünüyorum bir dahaki sefere boreyi 76 mm almak daha mantıklı geliyor bana 45 cc hacimde ortalama artma artı sıkıştırmada artıyor sanırım ama ne kadar artar ne derece peeformans veriri bilemiyorum kranka çok yük binermi onlarda düşündürüyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:54 ----------

Denemex aslında güç olarak bir avantajı yok hondanın bizzat karşılaştırma sansım oldu tabi crf 250 l den bahsediyorsak tabi hondanın marka albenisi ve parça durumu sıkıntısız mesela ben subab bulamadım mondialde yüzde 90 yurt dışı getiriyorum pek muhatap olmuyorum mondialle ebat olarak honda daha enli fakat uzunluk yüksrklik olarak mondial daha irice arazide crf nin girdigi yere mondial de gözü kapalı giriyor ve gidon daha saglam diyebilirim plastık aksaam hondada mondialden çok kaliteli ama mondialdede çok ucuz 180 boyundayım ön amottisorler 3 cm alcaltılmıs parmak ucum değiyor mondialde crf aklımdan geçiyor lakin pek avantajı yok parça dışında benim şahsi görüşüm temiz bir mondial hondaya nazaran tercihimdir fabrika politijası değişsse mondialin hondanın adını bile almam ikinci el fiyatlarında sıfıra zaten vermem para 12 13 bin tl olmus şu zamanlar araziyede girilecekse cok agır ikiside devrilme egiliminde bulunduğunda tutamıyorsun

Super Moto ya bayıldım sanırım yarın gidip alırım^^

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:45 ----------

ama kos koca türkiyede 2 tane ilanı var parça sıkıntısı olur mu?

Motosikleti
    Bendeki hem supermoto hem enduro jantı mevcut ilan az bilindik bir model olamadı lakin parasının hakkını fazlasıyla veriyor parçası uygun fiyatlı monfialdr coğu parçası var ama aliexpresten sıkıntısız istdim parçasını getiriyorum ben öle sorun yok tek sorun beklemek mondialde olmayan parçayıda sizin isteğiniz doğrultusunda yurt dışından temin ediyorlar gene bekliyorsun en iyisi kendin alman karenaj gurubu oldukca ucuz diyebilirim zaten birşey olmuyor temiz olsun diye değiştirdim bn ellerinde var birtek arka disk yoktu birde subab takımı diski black cat ile aynı karşılastırdım Kuba'da n aldım subab takımını da sahibinden comda buldum en büyük parça sıkıntısı sanırım ön dişli sekmanı oda normal pim sekmanı ile iç çapı 19.5 mm olmak şartıyla hallettim elcik korumaların uyduramadım bi aldığım koruma baglantısı 13.5 mm gidondaki delik 10 mm matkapla genişletip halledicem onuda kısa zamanfa

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Plastik olarak mondialin plastikleri bana Hondanınkilerden daha iyi gelmişti. En azından çok yakın seviyedeler diyelim.

Gidonu da matkapla delme bence, bisürü dübel var sanayide hırdavatçılarda. Ben aynı sorunu yaşamıştım elcik korumada, dübel ile hallettim. Durduk yere gidonu inceltme bence. Düştüğün zaman ilk gidonun kenarı güm diye çakılıyor yere sonuçta.

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Selam Dostlar buda benim kerata

İzmirli arkadaşlarla tanışmak dilegiyle birlikte yol yapabiliriz cros çevrem sıfır

http://www.motosiklet.net/forum/tebr...ulugu-cem.html

max ın 250 lik leri varmı? ve max haric diğer bütün bu xtremeler 250cc mi?

Motosikleti
    Gidonda yeterince pay var et kalınlıgı olarak bi iki mm genişleteceğim çok bir fatk olacagını düşünmüyorum aksine dübel işine sıcak bakmıyorum önceki korumada kullanmıştım laçkalaşıyor

bu 3 modelin motorları aynı değilmiydi ya en güçlüsü şimdi motocross mu?

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu 3 modelin motorları aynı değilmiydi ya en güçlüsü şimdi motocross mu?
    motor aynı motor ancak karburatör farkı var, o da cok değiştiriyor

hem gücü hem de yakıtı
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor aynı motor ancak karburatör farkı var, o da cok değiştiriyor

hem gücü hem de yakıtı
    peki mesela ortalama ne kadar yakıyor motocross modeli? ve max alıpta en fazla ne kadar güçlendirilebilir?

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki mesela ortalama ne kadar yakıyor motocross modeli? ve max alıpta en fazla ne kadar güçlendirilebilir?
    yakıtı bilemem

modifiyede de sınır yoktur, tabi bunun için yapılacak masrafda da , ne kadar köfte o kadar ekmek misali.

max için genel de yapılanlar max sayfasında mevcut
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    Artı olarak katalizör ve iki adet katalitik mevcut egzos borusunda ve katalizör dolayısıyla sol radyotör bir miktar ufak karbüratör farkı yok die biliyorum ama emin değilim

Re!S*33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Az kaldı alacak :)
    merhabalar. ben almayı düşünüyorum x-treme max. fakat uzun süre kullanan var mı ? yani 40.000 km falan yapan ve ' bu km hala sorun çıkarmadı memnunum gayet' diyen var mı ? yardımcı olursanız sevinirim.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı Re!S*33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar. ben almayı düşünüyorum x-treme max. fakat uzun süre kullanan var mı ? yani 40.000 km falan yapan ve ' bu km hala sorun çıkarmadı memnunum gayet' diyen var mı ? yardımcı olursanız sevinirim.
    Ben +20.000 km sürdüm. Bu başlık altında bisürü şey yazdık, okuyabilirsiniz.

Ben motoru tavsiye ediyorum kısacası. Zaten yakın arkadaşım satın aldı benden.
    #sürenadam

Alıntı erhan_karagoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artı olarak katalizör ve iki adet katalitik mevcut egzos borusunda ve katalizör dolayısıyla sol radyotör bir miktar ufak karbüratör farkı yok die biliyorum ama emin değilim
    ya şöyle seninki gibi bir supermoto olsada çevrede alsak

Motosikleti
    Motorumu kendinellerimle usta gözetimin de toparladım on numara oldu debriyaj balatarı subablar subab yayları bütün cantalar sübab keçeleri artı sekmanları yeniledim ve karbüratör tamir kiti aldıydım onu da sıfırladım rodajdayım bakaljm eskısınden çok iyi oldu subablar ince ayar istio yanlız sanırım bidaha elden geçecek birde drz ön dişli aldım 15 diş tam oldu 16 diş sığmaz öndeki demiri çıkarmadan 15 diş ideal die düşünüyorum resimleri toparlamam lazım yayınlarım kısa zaman sonra
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı erhan_karagoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorumu kendinellerimle usta gözetimin de toparladım on numara oldu debriyaj balatarı subablar subab yayları bütün cantalar sübab keçeleri artı sekmanları yeniledim ve karbüratör tamir kiti aldıydım onu da sıfırladım rodajdayım bakaljm eskısınden çok iyi oldu subablar ince ayar istio yanlız sanırım bidaha elden geçecek birde drz ön dişli aldım 15 diş tam oldu 16 diş sığmaz öndeki demiri çıkarmadan 15 diş ideal die düşünüyorum resimleri toparlamam lazım yayınlarım kısa zaman sonra
    Zamanla anayacaksın zaten, en iyisi kendin yapman, toplaman.

Parçaları nereden buldun ? Piston almadan sekmanları ayrı olarak nereden aldın ?? Debriyaj balatası hangi modelden aldın... ??

Motosikleti
    Parçaların çoğu aliexpres üzerinden aldın debriyaj balatası manetler supap keçeleri sekman ve geriye kalan conta takımı mondialden uzun uğraslar sonucy temin ettim subabları sahininden.com üzerinde buldum biraz vakit aldı ama değdi karenaj takımı spariş ettim eli kulağındadır malum süpermoto dedin temiz olur arazi sonrası çiziliyor halıyle yanlız hala ince ayar istiyor subablar yeni oldukları için tam oturmalarıbı bekliyorum 300 km de ilk yağ değişimi yaptım ve o kadar sana sormama rağmen lastik almadim hala ilk iş lastik artık uzun gezilere başladım güzel asvaltta sorun uok ama virajlarda tedirginlik söz konusu zaten sehir içinde tofaşcılar bir ben iki yanlamada kavşaklarda

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Mondialle kavga etmeme rağmen debriyajı komple tasıyla tarağıyla satıyolarmış efendim de bilmem bişey diye anlaşamamıştık. Balata istememe rağmen ayrı satmamışlardı, listeye öyle girmişler. Tabi teee ozamanlar 300 TL gibi bi fiyatı vardı komple debriyajın.

"Süpermoto dediğin temiz olur" demişsin... Güldürdün beni gece gece Gerçi haklısın benim biraz temizlik konusunda değişmem gerek. Motorlarımı yılda 2~3 kere yıkıyorum desem yalan olmaz. Çünkü çok çabuk kirleniyorlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)