Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial X-Treme (Enduro/Super Moto/Moto cross) Kullanıcıları / Bilgi Paylaşımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Gençler, debriyajı değiştiren vs, oldu mu hiç ?? Modial yedek parçalar komple +300 TL gibi bir fiyat çekmiş debriyaja.

Sadece balataları değiştirmek yeterli aslında. EBC nin hangi modeli uyuyor bilen var mı ? CK1190 modelinden umutluyum ama emin değilim. Orjinal alamadığımıza göre EBC felan alacaz napalım...

(Not: Ustanın motoru Twister250, 2 motor da açıkken debriyaj balatalarını kıyasladık, çap felan uyuyor ama dişli yuvaları uymuyor. Yani CBF250 yada Twister'a uyan deb. balatası bizim motora uymuyor, aklınızda bulunsun)

Araştırmalarıma göre Twister250 için CK1297 modeli var ebay'de,
    bizim motorun atası olan NX250 için ise CK1190 var,
    Ama sahibinden'de bakınca Twister için CK1190 modeli diye satan da var (gerçi ben TR satıcılarının bilgisine güvenmiyorum).
    cenkito bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tunctepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial extreme 250cc enduro & 150 ut enduro
    18 binlerde hala debriyaj sapa sağlam olduğundan bir bilene gösteremedim son hasarıda ustaya götüremedim çünki o hafta sonu yarış vardı siklemezlerdi

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı tunctepe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    18 binlerde hala debriyaj sapa sağlam olduğundan bir bilene gösteremedim son hasarıda ustaya götüremedim çünki o hafta sonu yarış vardı siklemezlerdi
    Yavrum benimkinde de sorun yok, sadece araştırıyorum
    #sürenadam

spil444 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rx 250
    sm lastik tavsiyesi lazım arkadaşlar. bildiğiniz markaları yazarmısınız nette aradım yurtiçi seçenekler yok gibi bişiy

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Yazıyorum... Hazır mısın ??

SAVA !!!

Tek geçerim.

Senin motor için SAVA MC50 M-racer modelini alıyorsun keyfine bakıyorsun. İstanbuldaki fabrikayı ara, Harun beyle görüş. Ön arka çift alcam, nakit vercem de baya bir indirim yaptırırsın, sıkı pazarlık et.

Buarada sizinkiler iç lastikli mi değil mi bana bi haber veriyorsun
    spil444 ve dockerengin bunu beğendiler.

Motosikleti
    rx 250
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazıyorum... Hazır mısın ??

SAVA !!!

Tek geçerim.

Senin motor için SAVA MC50 M-racer modelini alıyorsun keyfine bakıyorsun. İstanbuldaki fabrikayı ara, Harun beyle görüş. Ön arka çift alcam, nakit vercem de baya bir indirim yaptırırsın, sıkı pazarlık et.

Buarada sizinkiler iç lastikli mi değil mi bana bi haber veriyorsun
    bende baskasıyla değişiyom crossları verip sm alıyom iç lastiklimi değilmi öğrenince yazarım saygılar..

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı spil444 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende baskasıyla değişiyom crossları verip sm alıyom iç lastiklimi değilmi öğrenince yazarım saygılar..
    Hörmetler,,,, Sava'dan memnun kalacağınızı da garanti ederim
    spil444 bunu beğendi.
    #sürenadam

Motosikleti
    rx 250
    evet syanur lastikleri değiştik kingstone marka tubeless lastik var fabrikada takılan lastikler yani bana çok sert gibi geldi..

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Ya zaten sizin RX250 lerin SM leri dökme janttı. Yani telli aliminyum jant değildi, şimdi hatırladım. O yüzden tublesstir ve tubless candır

Buarada benim de lastiğin üzerinde tubless yazıyordu, ona aldanma. Lastiği sökünce gördük ki "jant" tubless değilmiş, o yüzden iç lastikliymiş. Senin jant da tublesstir eminim. Lastkileri değiştimeden de siboba bakarak anlayabilirsin zaten
    spil444 bunu beğendi.

Motosikleti
    rx 250
    ön teker karnında 4 cm lik bir çiviyle geldi zaten içinide görmüş olduk lastikçide cantı şıkıştırıp çizdi hatta yardı...

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı spil444 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön teker karnında 4 cm lik bir çiviyle geldi zaten içinide görmüş olduk lastikçide cantı şıkıştırıp çizdi hatta yardı...
    Lastik yarıldıysa biraz da olsa çok güvenme. Bizim arkadaş da Unili diye bişey aldı, durduk yere 3-4 tane kocaman nohut tanesi kadar yumrular oluştu lastikte. Allaha emanetti de tesadüfen farkettik. Şimdi çok kaliteli bir lastik değilse o küçük yarık-çatlak çok daha beter olabilir.

Sava'ları bir an önce al derim ben. Lastik ve kask şakaya gelmiyor ne yazıkki...
    spil444 bunu beğendi.
    #sürenadam

berketan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok
    Boyu 1.70- 175 arası olup bu motoru kullanan var mı? Şehiriçinde bir sıkıntı yaratıyor mu ?

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı berketan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boyu 1.70- 175 arası olup bu motoru kullanan var mı? Şehiriçinde bir sıkıntı yaratıyor mu ?
    Sevgili Tunçtepe bu soruya cevap verecektir eminim
    #sürenadam

Motosikleti
    ana bana cevap hakkı doğumuş evet kullana bilirsin benim boy topuklu 1 70 1.71 gelir fakat çeşitli ayarlamaları yapman lazım enduro modeli var bende yapman gereken ler şunlar koltuk yüksek geliyorsa koltugu bir incelticeksin 2 ön amatisörlerden indirme payın var ama dahada inidrmek istiyorsan 5 cm lik yuvarlak halka bulup 2 tane gidonla amaortisörlerin arasına yerleştirmeni tavsiye ederim böylelikle gidonla amatisörler arasındaki mesafeyi uzatığın için biraz daha önü alçaltmış olursun

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı tunctepe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...2 ön amatisörlerden indirme payın var ama dahada inidrmek istiyorsan 5 cm lik yuvarlak halka bulup 2 tane gidonla amaortisörlerin arasına yerleştirmeni tavsiye ederim böylelikle gidonla amatisörler arasındaki mesafeyi uzatığın için biraz daha önü alçaltmış olursun
    Motor çok fena dengesiz olur lan öyle,,, olma mı ??
    #sürenadam

Selamu aleykum internette kısıtlı vaktim olduğu için önceki 90 kusur sayfanın hepsine bakamıyorum. Beni affedin eğer sorulmuş bi soru sorarsam. Başka bi blogdada bu soruyu sordum ancak bu sayfayı yeni farkettim. Uzun bi müddettir motor almaya hevesliyim. Bir sürü modeli tanıma fırsatım oldu. Ve ilk motorum olacağı için ideoloji karmaşası yaşayan çocuk gibi sürekli fikirlerim değişebiliyor. Şuan kafamda iki tip motor var. Birincisi YAMAHA XT125X
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-acil-sahibinden-satilik-152470088/detay

ikinciside X-treme 250

sizce bu iki motordan hangisini alsam bana daha az üzüntü verir. Yamahanın adı var ama X-tremede onu alma beni al diye bağırıyor.Zaten borçla bu işe girecem.Yedek parçaya servet yatırmak istemiyorum. Yana yakıla motora yedek parça da aramak istemem. Genelde şehir içinde kullanacam. Eğer olursa ayda bir enduro niyetiyle kemerburgazda veya herhangi bi yerde gezinti yapabilirim.

X-treme olarakta iki tane ikinci el var sizce hangisine yönelmeliyim.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-mondial-2011-mondial-x-treme-5-000km-de-bakimli-154588795/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-mondial-boylesi-yok-cc-yukseltmek-icin-satiliktir-acelesi-yoktur-155767434/detay

Motosikleti
    500 km bu tarihe göre hiç mantıklı gelmedi km saati en az bir sene oldu tüm modellerin tükeneli ve lastikler yeni ben benimkini 5800 den aşağı vermem yıpranmasına rağmen bu arada polat hayır dengesiz olmuyor gayaette başarılı dengesiz nasıl olucak herşey eşit se

5000 KM'de üstteki açıklamasında doğrusuunu yazmışlar. 8000 kmde olan makinenin ilk sahinbi Mehmet Mümtaz ABİ.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    21 marttan sonra bütün xtreme kullanıcıları susmus hayırdır nereye gittiniz yaaa özellikle syanur şu bigbore ve karbüratörler ilgili bi kaç soru sormam lazım bana onu bulun :D

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    bana mazlumu getirin
    berk_cglr ve Carbondioxid bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)