Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial X-Treme (Enduro/Super Moto/Moto cross) Kullanıcıları / Bilgi Paylaşımı

Motovento
    REKLAM ALANI

Eyvallah, peki üfürmemi yapmakta soğurmamı?, montajı nasıl?, müşürle sağlıklı çalışıyormu?, sağ panelemi?, sol panelemi monteli?, öndemi arkadamı? gibi sorularım varda .
    cenkito bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    o zaman diğer arkadaslara kalıyor cevaplar.

bildiğin gibi bende gariban max var

tunctepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial extreme 250cc enduro & 150 ut enduro
    arkadaş tek fanlı değil çift fanlı sandığım kadarı ile uflme yapar ve kolay kolayda devreye girmiyor ben ilk zamanlar bunu fanı bozuk he rhalde demiştim yoğun trafikte düşük viteste baya bir zorlman gerekiyor ice kızışacak rüzgar yemeyecek ısınacak öyle çalışıyor

@cenkito Sendeki max alemdeki en kral max

Alıntı tunctepe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaş tek fanlı değil çift fanlı sandığım kadarı ile uflme yapar ve kolay kolayda devreye girmiyor ben ilk zamanlar bunu fanı bozuk he rhalde demiştim yoğun trafikte düşük viteste baya bir zorlman gerekiyor ice kızışacak rüzgar yemeyecek ısınacak öyle çalışıyor

Çift fan, her radyatör bloğunda birer adet, iyiymiş bayaa, pekala ısındı ve devreye girdiğinde nekadar zaman sonra fan stop ediyor?(normal kullanım),fan sesi hiss edilir yada rahatsız edecek seviyedemi yoksa hoş bir sesmidir? .

Mümkünse fanların radyatöre bağlantı şeklini gösteren fotoğraf atarmısınız.
    cenkito bunu beğendi.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    @Karbon, çift fan radyatörler. Oldukça kısa çalışıyor fanlar devreye girdiğinde. Yazık şaşırtacak derecede kısa çalışıyorlar. Genel olarak radyatör performansı başarılı. Fan sesi hoş bir sestir, rahatsız etmiyor, alışık değilsen çalıştığını anlamayabilirsin de. Motor ziyadesiyle gürültülü çünkü.

Buarada yakın zamanda bu haftasonu başıma gelenleri anlatayım. Radyatörü bana soracaksınız bana!!!
    cenkito ve Carbondioxid bunu beğendiler.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    sorduk işte ne oldu ki ?
    Carbondioxid bunu beğendi.

ozgur325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Prof.Dr.650
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sorduk işte ne oldu ki ?
    +1
    Sözlere inanmayı bırakalı çok zaman oldu, gözler bile beni aldattıktan sonra...

@Syanur

Radyatör ve fan ile ilgili resim foto desteği lazım bana, benim hanzoya takmak gerek, eğer radyatör tipleri aynı ise, geçen gün 90 kilometrelik içerisinde 10 kilometrelik dağ rampasınında olduğu bir seyahat yaptım durmaksızın, ancak yaz sıcağında radyatör'de kesmedi, fan şartmış anlaşıldı, bu yüzden fotoğraf atabilirsen sevinirim, özellikle ebatlar ve bağlantı noktaları hakkında.

Bir'de radyatörle ilgili ne oldu yahu, dedikoducu kadın gibi meraklandım şincik

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    @Karbon

Ya valla motor yanımda değil, bir süre de olmayacak o yüzden fotoğraf çekemem. Gerçi yanımda olsa da çekemezdim, çok üşengeçim ben

Şimdi şöyle oldu kısacası, radyatörde su kalmadığı için motor hararetten stop etti. Soğumasını felan bekledim, nitekim hiçbir şekilde çalışmadı, marş basıyor ama motor çalışmıyor. Motor benden ~170 km uzakta şuanda.

Olayın özünde benim de ihmalkarlığım var gibi ama radyatörden hafif bir sızıntı vardı. O sızıntı durdu sonra, ve ben radyatör tıkayıcı tozlardan döktüm, araba tamircisi ile. Sohbet muhabbet, ~1 saat motorla ilgilendik, çalıştırdık, ısıttık, test ettik, 1 damla bile damlamadı. Halbuki öncesinde şapır şapır damlatıyordu.

Sonra yol boyunca 2 kere daha kontrol ettim, sorun yoktu. Ve tecrübeli bir abimiz bu radyatör tıkayıcı tozların cidden işe yaradığını, mutlaka bulundurun felan dediğini hatırlıyorum. Ulan vay be, harbi işe yaramış dedim. Son kontrolden ~45 dkka sonra motor çekişten düştü ve benim debriyajı çekmem ile stop etmesi bir oldu.

Şimdi tahminen sekman kaynatma durumu olmuş. Piston ve sekman değişecek. Ve büyük ihtimalle silindir'i de çizmiştir o sekman, silindir de değişecek. Lakin üzülmüyorum çünkü ~1ay içinde zaten big-bore kit siparişim gelecek sanırım. O vakit zaten, -piston-sekman-silindir-contalar değişecekti. Tek temennim üst kapakta ve krankta bir sıkıntı oluşmamış olması. Ki yağsız kalmadığı için kranktan pek şüphelenmiyorum. Üst kapakta da sorun yoksa eğer zaten modifiye için ayırdığım bütçe ile tamirini yaptırmış olcam. Yani bir nevi ekstra masraf çıkmayacak.

Belki sübaplar sıcaktan sapıtmış olabilir. Bakacaz...

Sadece sağ radyatördeki ufak delik tamir edilecek. Ve kendime kızdığım nokta ise o delik sanırım benim meşhur "naruto" anahtarlığım yüzünden olmuş. uzun metal bir anahtarlık. Kontak da radyatörün hemen üstünde olduğu için sık sık radyatöre temas ediyordu. Ama radyatöre zarar vereceğini tahmin etmemiştim. Radyatör koruyucusu ile araya sıkıştıysa demek... Tabi bu benim tahminim, belki başka sebepten delinmiştir.

Ha bu arada eskişehirden dönüyordum, hafif tenha bir yolda kaldım, tek başıma ve telefonum çekmiyordu nedense(sonradan da sim arızası verdi zaten). Ama işlerim iyi gitti, iyi insanlar sayesinde kolayca işlerimi hallettim, Ankaraya döndüm. Motoru almaya araç arıyoruz şimdi.

Birisi Radyatör mü dedi, Fotoğraf mı dedi ??
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    felaket tellalı gibi olmayayımda

insallah o toz blok kanallarını da tıkamamıstır

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    felaket tellalı gibi olmayayımda

insallah o toz blok kanallarını da tıkamamıstır
    Toz blok kanallarını tıkamamıştır, neden dersen tıkasa önce radyatör kanallarını tıkardı herhalde ?? Çünkü onlar çok daha dar değil mi? 2si de metal ve radyatör kanalları daha dar gibi. Ayrıca motor'u zaten komple indircez, oraya belki bir çözelti döküp o kanalları da temizleyebiliriz senin dediğin gibi tıkandıysa eğer ... ?
    cenkito bunu beğendi.
    #sürenadam

@Syanur

Geçmiş olsun, işe bak yahu, şu başlıkta bir adam yardım eder foto atar dedik, onunda At'ı şeker komasından göçmüş

Neyse big bore geldip'te uyguladığın'da, rapaorlarına bakarız artıkın.
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Syanur

Geçmiş olsun, işe bak yahu, şu başlıkta bir adam yardım eder foto atar dedik, onunda At'ı şeker komasından göçmüş

Neyse big bore geldip'te uyguladığın'da, rapaorlarına bakarız artıkın.
    Sağolasın, teşekkür ettim. Öngörülerime göre eskisinden daha sağlam daha güçlü olacak bizim sütçü beygiri
    cenkito bunu beğendi.
    #sürenadam

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Beyler Sava marka lastik aldım. Sava MC50.

Kuru performansının iyi olduğu kesin, ıslakta da bizim Kenda'lardan daha kötü değilse çok sevinirim. Çünkü bence çok uygun fiyata aldık. 275 TL çifti. Pirelli Sport Deamon'ların 650 civarından başladığını düşünürsek bence çok çok makul...
    polo34 ve cenkito bunu beğendiler.

Güzel patikler, jantlarıda fiyata dahil ise, 3-4 çift alayım

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Jant, göbek, bilya, mil, fren, fren diski, ön far ve amortisör furjlarını da yanında veriyorlar

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler Sava marka lastik aldım. Sava MC50.

http://www.savatech.eu/slike-nove/mo...-MC-50-big.jpg

Kuru performansının iyi olduğu kesin, ıslakta da bizim Kenda'lardan daha kötü değilse çok sevinirim. Çünkü bence çok uygun fiyata aldık. 275 TL çifti. Pirelli Sport Deamon'ların 650 civarından başladığını düşünürsek bence çok çok makul...
    sonunda.........

Redmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 500
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Karbon

Ya valla motor yanımda değil, bir süre de olmayacak o yüzden fotoğraf çekemem. Gerçi yanımda olsa da çekemezdim, çok üşengeçim ben

Şimdi şöyle oldu kısacası, radyatörde su kalmadığı için motor hararetten stop etti. Soğumasını felan bekledim, nitekim hiçbir şekilde çalışmadı, marş basıyor ama motor çalışmıyor. Motor benden ~170 km uzakta şuanda.

Olayın özünde benim de ihmalkarlığım var gibi ama radyatörden hafif bir sızıntı vardı. O sızıntı durdu sonra, ve ben radyatör tıkayıcı tozlardan döktüm, araba tamircisi ile. Sohbet muhabbet, ~1 saat motorla ilgilendik, çalıştırdık, ısıttık, test ettik, 1 damla bile damlamadı. Halbuki öncesinde şapır şapır damlatıyordu.

Sonra yol boyunca 2 kere daha kontrol ettim, sorun yoktu. Ve tecrübeli bir abimiz bu radyatör tıkayıcı tozların cidden işe yaradığını, mutlaka bulundurun felan dediğini hatırlıyorum. Ulan vay be, harbi işe yaramış dedim. Son kontrolden ~45 dkka sonra motor çekişten düştü ve benim debriyajı çekmem ile stop etmesi bir oldu.

Şimdi tahminen sekman kaynatma durumu olmuş. Piston ve sekman değişecek. Ve büyük ihtimalle silindir'i de çizmiştir o sekman, silindir de değişecek. Lakin üzülmüyorum çünkü ~1ay içinde zaten big-bore kit siparişim gelecek sanırım. O vakit zaten, -piston-sekman-silindir-contalar değişecekti. Tek temennim üst kapakta ve krankta bir sıkıntı oluşmamış olması. Ki yağsız kalmadığı için kranktan pek şüphelenmiyorum. Üst kapakta da sorun yoksa eğer zaten modifiye için ayırdığım bütçe ile tamirini yaptırmış olcam. Yani bir nevi ekstra masraf çıkmayacak.

Belki sübaplar sıcaktan sapıtmış olabilir. Bakacaz...

Sadece sağ radyatördeki ufak delik tamir edilecek. Ve kendime kızdığım nokta ise o delik sanırım benim meşhur "naruto" anahtarlığım yüzünden olmuş. uzun metal bir anahtarlık. Kontak da radyatörün hemen üstünde olduğu için sık sık radyatöre temas ediyordu. Ama radyatöre zarar vereceğini tahmin etmemiştim. Radyatör koruyucusu ile araya sıkıştıysa demek... Tabi bu benim tahminim, belki başka sebepten delinmiştir.

Ha bu arada eskişehirden dönüyordum, hafif tenha bir yolda kaldım, tek başıma ve telefonum çekmiyordu nedense(sonradan da sim arızası verdi zaten). Ama işlerim iyi gitti, iyi insanlar sayesinde kolayca işlerimi hallettim, Ankaraya döndüm. Motoru almaya araç arıyoruz şimdi.

Birisi Radyatör mü dedi, Fotoğraf mı dedi ??
    Geçmiş olsun aga, yolda kalacaksın diye makara yaparken hakkaten kaldın demek-üzüldüm
    Live to Ride, Ride to Live...

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı Redmoon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun aga, yolda kalacaksın diye makara yaparken hakkaten kaldın demek-üzüldüm
    Sağol Koray, dediniz dediniz dinlemedik, bak şimdi noldu

Valla şimdi araç arıyoruz, pickup yada ducato ebatlarında bişeyler. Mazotunu karşılayacağımız bişey. Nakliyeciler çook para istiyor.
    #sürenadam

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    geçmiş olsun diye yazdıydım buraya mesaj görünüyodu şimdi kaybolmuş...akşama baklava var kop gel...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)