Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial X-Treme (Enduro/Super Moto/Moto cross) Kullanıcıları / Bilgi Paylaşımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı mehmetmumtaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    maxcılarrr , her yerdesiniz layn
    @mehmet beni andın ne buradayım kardes
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Gençler, 300cc motorlar için büyük bir adım atmış durumdayız...

"Şu elimde görmüş olduğunuz ürün..." pardon jilet reklamını bir kenara bırakalım Şu linkteki arkadaş bana geri dönüş yaptı;

http://yitonmoto.en.alibaba.com/prod...er_cooled.html
    Xtreme 300cc

Önceden de bahsettiğim gibi bizim motorların bir de 300'lük versiyonu varmış, tespit ettik Linkte de mevcut zaten.

Satıcıya uyumluluk açısından soru sorucam ama linkteki özellikleri ve fotoları kıyasladığımda bizimki ile gayet aynı motorlar olduğu çok belli;

300'lük motor;

Bizim motor;

Adamın 300cc piston+silindir kit için verdiği fiyat; 98$. Kargo ise 67$, yani toplamda 165$ a geliyor.

Ben 10.000 kmyi devirdim motorun kalitesi ortada, eğer ki aynı fabrikadan çıkma yani aynı kalitede parçalar ise bunlar(ki büyük ihtimalle öyledir) bence modifiye açısından çok çok uygun bir fiyat diyebilirim. Misal KLX250 sahipleri bu şekilde hacim büyütmek için(bigbore-kit) 800~1500 TL civarı paralar ödüyorlar. O açıdan ben çok uygun buldum. Zaten orjinal piston ve silindir fiyatları bu civarda olması gerek.

Aranızdan da isteyenlerin olabileceğini düşünerek şimdi adama "2 yada 3 tane alsak en son kaçtan verirsin ve kargo ücreti ne olur?" diye soracağım. Kimler varım ben diyor ??

Ekrem lan telefonu değiştirdik, numara felan gitti, sana ulaşamıyorum. Bir arayabilirsen telefonda da konuşabiliriz
    cenkito bunu beğendi.

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı mehmetmumtaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    maxcılarrr , her yerdesiniz layn
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burası X-Max sayfası değil, 1 kere de düzgün bişey yazdığını göreyim kurban kesicem zaten...
    Her yerde olduğumuz için takip etmesi zor oluyor. Arka sokaklar başlangıç olsun. Bizim gözümüz Hollywood da
    cenkito bunu beğendi.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

mehmetmumtaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-treme Motard 250cc

ama ben yogum
    cenkito bunu beğendi.

tunctepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial extreme 250cc enduro & 150 ut enduro
    isteriz ismesinede be önce şu amartisörleri halletmem lazım bu gün irtibari ile tesbitim daha oldu benim fren merkesinin ordaki mili tuttan ksım frene basınca ileri geri salladığımda milimetrik hareket ettiğini gördüm sıkıntım büyük sen bide fast aceden bizim amortisörü kaça getirtebileceğimizi sor

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı tunctepe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    isteriz ismesinede be önce şu amartisörleri halletmem lazım bu gün irtibari ile tesbitim daha oldu benim fren merkesinin ordaki mili tuttan ksım frene basınca ileri geri salladığımda milimetrik hareket ettiğini gördüm sıkıntım büyük sen bide fast aceden bizim amortisörü kaça getirtebileceğimizi sor
    Mübarek adamsın lan, bana da cevap gelmiş;

önceden

"Hi Polat

Good day!

Now pls check below quotaion of the oil seal and dust seal as well as freight cost:
    The fork of ARX03RC was difference as normal fork,there have 2pairs oil seal and dust seal inside,so you have to reconsider the quantity.

Unit price of seal:$3.28/1 pair
    Freight:58USD go by DHL.

Best regards
    ERICA
    "

Diye mail almıştım. Kargo çok diyince ucuz yollu araştırmış ve bir arkadaşı sayesinde "China air post" ile 9$'a anlaşmış ;

"Hi Polat

Good day!

China post air mail" 9USD. I had to negotiate with the same person i met yesterday who turns to be my friend before he could reduce the price so low for me. This is cheapest service you can get among all. Please give me a precise order of what you want then i send you an invoice.

Best regards
    ERICA
    "

Şimdi gençler kimler kaç tane keçe istiyor ??? İlk mailden anladığım her bir maşada 2 yağ 1 toz keçesi mevcut. Onun üzerine de 1çift=3.28$ demiş. İşte hesabınızı neyin iyi yapın, ona göre sayıyı belirtin, haber bekliyor benden.
    #sürenadam

Motosikleti
    bol bol al bol bol

Motosikleti
    Honda CRF
    tunctepe şikayet dilekcenle ilğili bir gelişme varmı,böyle firmalar için başka neyapabiliriz.Mahkemeye versek bir sonuç çıkarmı ki.

Motosikleti
    ben bu günlerde baya yoğunum valla keçeler için yazdım 3 4 gün sonra döndüler işte beyfendi keçenin mondial yp de görünüyormu kodu ne filan diye sordular hayır gözükmüyor biz koyamıyoruz diyorlar çünki firma göndermemiş de cart ta curtta o yüzden komple amartisör alıcaksınız filan diretmesi dedim a dan zeye tüm motorların keçesi vardır ve sizde bu keçeyi koymak zorundasınız yok efendim biz yapamayız yasal olarak güzükmediği için temin edemiyoruz ama yetkili servis keçeyi alıp uygun bir şeyle değiştire bilir garanti kapsamında falan da filan işler yoğun olduğu için müsait değilim dedim kapadım yağ gibi üste çıkmaya başlıyor lar ama şu yapa bilir kronik kendiliğinden arızalan parça varsa ve temin edemiyorlarsa sıkıştırmak lazım

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Tunc persembe-pazartesi oradayim, musait olursan gorusuruz...

Motosikleti
    olur neden olmasında senin motorda burda olsa bir gezi yapardık süper olurdu pazar sabahı bir doğa bodrum yarım adası dolaşması

Motosikleti
    sondurum motor yalpalıyor birden bire yalpalamaya başladı lastikleri kontrol ettim yolda bakatım ama eve gittiğimde ayaklığın üstünde arkayı kaldırıp 1 çi vitese taktımki teker yalpa atıyor ve zincir boşalıp boşalıp düzeliyor tak tak tak ses geliyor acep bilyalarmı gitti onu düşünüyorum

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    sondurum motor yalpalıyor birden bire yalpalamaya başladı lastikleri kontrol ettim yolda bakatım ama eve gittiğimde ayaklığın üstünde arkayı kaldırıp 1 çi vitese taktımki teker yalpa atıyor ve zincir boşalıp boşalıp düzeliyor tak tak tak ses geliyor acep bilyalarmı gitti onu düşünüyorum
    Bilyalardan öte arka tekerin somunu gevşemiş gibi. Yani bilyalar biraz ezilse vs, o zinciri boşa çıkartacak kadar sapma yapmaması lazım. Somunu kontrol ettin mi?

Bu arada kaç km'desin ??
    cenkito bunu beğendi.
    #sürenadam

Motosikleti
    16 000 gibi

Motosikleti
    bu arada arkadaki problemi çözdüdrdüm tas ve rulmanı parçalamışım 120 tl girmiş arasına çıkardım rulman numaralarını verecektim ama malesef usta yoktu motoru aldığımda diğer elemansa abi dedi standart değil specksiyal dedi dedim kubik filanmı hayır ara numara dedi ustaya sorduğumda keçeler kaça mağlolur 200 tl gibi bir fiyata hal ollur dedi yani olay bu dur bu arada arkadaşlar keçelerin patlama sebebi kesinlikle upside amortisörlerde havayı sıksık almamaktan kaynaklandığını söyledi yani dedi sen sıksık sibobları boşaltsaydın sağ tarafıda kaybetmezdin yani ominik şeyler parasal fazla ola bilir ama yaptığı işlem olarak masraftan kurtarıyor
    cenkito bunu beğendi.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    tunc ustam peki bizim amortisörlerde de aynı tehlike var mı? bizim de upside
    ama bizim amortisörlerde hava alma sibobu yok, önler TAM AYARSIZ olanlardan
    ilerde bizde keceleri patlatırmıyız ki ne dersin ?

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Yok Cem ustam sizinkinde öyle bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. Çünkü bizim amortisör üreticisi ile mailleştiğimde bizim motordaki modelin biraz alengirli olduğunu söylemişti. Zaten hava alma vidası olmayan tiplerde başka sistem kullanmışlardır, "biriken-sıkışan hava" sendromu olacağını sanmıyorum sizin modellerde.

Tunç çok haşin kullanıyor motoru sanırım 10yıl kullandığı UT bile bukadar sıkıntı vermemiştir herhalde

Buarada yaz geldi benim motorda yine gıcırdama sesi başladı. Biryerde bir lastik(yada benzeri bişey) biyerlere sürtüyor ama bu sefer bulucam. Havalar soğuyunca kendiliğinden geçmişti
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    valla dikkat etmedim ama upside olduğundan eminsen arada bir öyle bir civata yeri varsa al ama kle 500 de gördğüm olayda içine havamı basıyorlardı ne yanlış olmasın

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    ... kle 500 de gördğüm olayda içine havamı basıyorlardı ne yanlış olmasın
    O biraz farklı, eski KLR lerin de amortisörleri hem havalı hem hidrolik diye biliyorum. Sertlik ayarının birazını hava basarak yapıyorsun onlarda da. Kawalarda öyle olabilir ama bizim ön takım zamanla hava yapıyor. Yani tam olarak aynı değil.
    cenkito bunu beğendi.
    #sürenadam

Motosikleti
    havanı alırım poti
    Syanur bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)