Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial X-Treme (Enduro/Super Moto/Moto cross) Kullanıcıları / Bilgi Paylaşımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı tunctepe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yokmu aksiyon beyler hepiniz sustunuz .
    Paylaşmaya, daha doğrusu motor ile ilgilenmeye vaktim yok be paşam bu aralar
    #sürenadam

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mehmetmumtaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    boyu boyuma bir motosiklet düşünüyorum artık
    vergisiz 100cc lifan pony100cc dirt bike
    Tolga Can bunu beğendi.
    İnna lillahi ve inna ileyhi raciun

tunctepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial extreme 250cc enduro & 150 ut enduro
    bu ney laaaan

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı mehmetmumtaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boyu boyuma bir motosiklet düşünüyorum artık
    vergisiz 100cc lifan pony100cc dirt bike
    http://www.lifanth.com/images/storie...1103155248.jpg
    Hacım buna bir ara ben de sardırdıydım. Bizim motora tek rakip, net söyleyim

Buarada beyler, motor yüksek, yerler ıslak... bot giymenin faydasını birkez daha gördüm, ucuz atlattım...
    #sürenadam

Motosikleti
    nasıl yahuuu kaydınmı hayırdır[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:50 ----------

https://fbexternal-a.akamaihd.net/sa...1_b.jpg&jq=100
    https://www.facebook.com/photo.php?v...type=2&theater

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Sayılır, motoru üstüme devirdim bir nevi... Garaj girişinde arabalar parketmiş, yağmurdan dolayı motor geri geri kaydı arkadaki poloya çarptı ve devrildi. Ama kimsede bir sıkıntı yok çok şükür

Şimdi gelelim ASIL KONUya;

Tunç Ben fren balatalarını ve amortisör keçelerini değiştircem. Sen fren balatası için bişeyler paylaştın ama o marka ile ne aratıcam bilmiyorum.

Kısacası senin şu servise bir ara uğradığında sorsana, bizim motorun fren balataları ve amortisör keçeleri KTM nin (yada herhangi bilinen bir marka) hangi modeliyle aynıymış...Duke640 mı mesela... Yani ben EBC marka balata alıcam ama hangi modelini sipariş edeceğimi bilmiyorum.

Ayrıca amortisör keçelerini hiç mi hiç bilmiyorum. Hangi model, nereden buluruz vs, vs,. Mondialin yedek parça listesinde "furj takımı" diye bişey var. Acaba keçe dışında komple böyle bir set mi değişmesi gerek bizim motorlarda ? Buradaki ustalara güven olmaz. Götürüp de bırakayım, doğru parçalar ile değiştirsinler diyeyim... yok öyle birileri... Yine kendimiz yapıcaz ama sorun uygun parça bulmakta.
    #sürenadam

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayılır, motoru üstüme devirdim bir nevi... Garaj girişinde arabalar parketmiş, yağmurdan dolayı motor geri geri kaydı arkadaki poloya çarptı ve devrildi. Ama kimsede bir sıkıntı yok çok şükür

Şimdi gelelim ASIL KONUya;

Tunç Ben fren balatalarını ve amortisör keçelerini değiştircem. Sen fren balatası için bişeyler paylaştın ama o marka ile ne aratıcam bilmiyorum.

Kısacası senin şu servise bir ara uğradığında sorsana, bizim motorun fren balataları ve amortisör keçeleri KTM nin (yada herhangi bilinen bir marka) hangi modeliyle aynıymış...Duke640 mı mesela... Yani ben EBC marka balata alıcam ama hangi modelini sipariş edeceğimi bilmiyorum.

Ayrıca amortisör keçelerini hiç mi hiç bilmiyorum. Hangi model, nereden buluruz vs, vs,. Mondialin yedek parça listesinde "furj takımı" diye bişey var. Acaba keçe dışında komple böyle bir set mi değişmesi gerek bizim motorlarda ? Buradaki ustalara güven olmaz. Götürüp de bırakayım, doğru parçalar ile değiştirsinler diyeyim... yok öyle birileri... Yine kendimiz yapıcaz ama sorun uygun parça bulmakta.
    amortisör keçelerinden yağ mı kaçırıyor polat ?

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Sağ taraf evet, hafiften hafiften. Solda bişey göremedim, varsa da çok az vardır. Zaten böyle şeyleri yedeklemek gerek. Bizim arkadaşın Duke200 ü bir anda boşalttı ön yağları, servise bıraktı bekliyor. Bizim de başımıza böyle bişey gelse, sürsek süremeyiz, servise bıraksak geri alamayız çünkü parça yok...
    #sürenadam

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    Sağ taraf evet, hafiften hafiften. Solda bişey göremedim, varsa da çok az vardır. Zaten böyle şeyleri yedeklemek gerek. Bizim arkadaşın Duke200 ü bir anda boşalttı ön yağları, servise bıraktı bekliyor. Bizim de başımıza böyle bişey gelse, sürsek süremeyiz, servise bıraksak geri alamayız çünkü parça yok...
    geçen bodrumda tunçun amortisörlerinde aynı problem vardı ama o baya patlatmış nasıl kullanıyorsunuz kardeşim :D

bende geçenlerde şöyle bir baktım akan kokan varmı diye çok şükür yok sağlam, yanlız bir iki vida paslananacak gibi duruyor WD40 ile temizledim artık

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Seninle beraber keçe değiştirecek adam sayısı etti 4 allah allah hadi ben aldığımda sıkıntılıydı da amma çok keceden kacıran motor var yahu.Neyse benim malzemelerin bir kısmı geldi önümüzdeki hafta girişicem haberin olsun.
    ANGARAJ

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seninle beraber keçe değiştirecek adam sayısı etti 4 allah allah hadi ben aldığımda sıkıntılıydı da amma çok keceden kacıran motor var yahu.Neyse benim malzemelerin bir kısmı geldi önümüzdeki hafta girişicem haberin olsun.
    Yaa işte, önceleri çorap taksaymışım keşke diyorum şimdi. Hayır bir de şu videolara baktıkça bildiğin korkuyorum ;

http://www.youtube.com/watch?v=6fTfc5nSepU&list=WL1405C62E83581E70 - Fast Ace Forks Oil Change Part 1

http://www.youtube.com/watch?v=n-HJU4BnVrM&list=WL1405C62E83581E70 - Fast Ace Forks Oil Change Part 2

http://www.youtube.com/watch?v=Gy0Hd0Dqxqo&list=WL1405C62E83581E70 - Fast Ace Forks Oil Change Part 3
    #sürenadam

Motosikleti
    Yaa işte, önceleri çorap taksaymışım keşke diyorum şimdi. Hayır bir de şu videolara baktıkça bildiğin korkuyorum ;

http://www.youtube.com/watch?v=6fTfc5nSepU&list=WL1405C62E83581E70 - Fast Ace Forks Oil Change Part 1

http://www.youtube.com/watch?v=n-HJU4BnVrM&list=WL1405C62E83581E70 - Fast Ace Forks Oil Change Part 2

http://www.youtube.com/watch?v=Gy0Hd0Dqxqo&list=WL1405C62E83581E70 - Fast Ace Forks Oil Change Part 3
    Korkunun ecele faydası yok bi şekilde değiştirecez o Allahın emri.
    Bu arada benim keçe değiştirme önümüzde hafta olamicak zira Konyaya gidicem artık geldikten sonra.
    Sen malzemeleri tamamla hatta yerinde olsam kumpasla kavalı ölçer şu fatihkılıçlıyı arayıp ölçüyü sorarım o adamın elinde zibil gibi malzeme var,
    hatta yetiştirebilirsen bu hafta sonu bile girişebiliriz?
    ANGARAJ

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Sen malzemeleri tamamla hatta yerinde olsam kumpasla kavalı ölçer şu fatihkılıçlıyı arayıp ölçüyü sorarım o adamın elinde zibil gibi malzeme var,
    hatta yetiştirebilirsen bu hafta sonu bile girişebiliriz?
    Haklısın adamın elince çok parça var ama ben o adama güvenmem. Çok yamuk yaptığı adam olmuş. Şimdi "al abi uyar bu" diye gönderiri, kavalları söktükten sonra at gibi kalabiliriz, kavalları çalarız artık

Ben haftasonu Rider'a gideyim diyorum. Tunç'un dediği gibi eğer amortisör ve şase KTM kopyası ise onlar hangi modelin kopyası olduğunu, hangi keçenin uyacağını kestirirler belki. Olmadı oradan başka biyer vardı, Rider gibi, oraya geçerim... KTM arazi motorları satıyormuş onlar da...

Sevgili Tunç bakalım bişeyler bulabilecek mi...
    #sürenadam

Motosikleti
    Haklısın adamın elince çok parça var ama ben o adama güvenmem. Çok yamuk yaptığı adam olmuş. Şimdi "al abi uyar bu" diye gönderiri, kavalları söktükten sonra at gibi kalabiliriz, kavalları çalarız artık

Ben haftasonu Rider'a gideyim diyorum. Tunç'un dediği gibi eğer amortisör ve şase KTM kopyası ise onlar hangi modelin kopyası olduğunu, hangi keçenin uyacağını kestirirler belki. Olmadı oradan başka biyer vardı, Rider gibi, oraya geçerim... KTM arazi motorları satıyormuş onlar da...

Sevgili Tunç bakalım bişeyler bulabilecek mi...
    Sevgili Tunç bulsa bile yazdıklarını anlayabilecekmiyiz ondan emin değilim
    Sen madem cumartesi erkenden şu keçe işin hallet ostime gel o arada bende benim motorun yağını filtrelerini bujilerini halledeyim sen gelene kadar işim bitmiş olur inşallah,
    Fatihkılıçlıdanda 2 sefer alışveriş yaptım sıkıntı yaşamadım ben en uygun fiyatlar yine onda kargoda baya hızlı.Ama alacağın ürünü iyi tespit etmen lazım seninkide piyango haliyle..
    ANGARAJ

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Sevgili Tunç bulsa bile yazdıklarını anlayabilecekmiyiz ondan emin değilim
    Sen madem cumartesi erkenden şu keçe işin hallet ostime gel o arada bende benim motorun yağını filtrelerini bujilerini halledeyim sen gelene kadar işim bitmiş olur inşallah,
    Fatihkılıçlıdanda 2 sefer alışveriş yaptım sıkıntı yaşamadım ben en uygun fiyatlar yine onda kargoda baya hızlı.Ama alacağın ürünü iyi tespit etmen lazım seninkide piyango haliyle..
    Alacağım ürünün kodunu bilsem öyle sipariş geçerim, gelince de kontrol ederim ama işte ne kod biliyoruz ne bişey...

Eğer rider veya trial motorda aradığım keçeyi direk bulursam ve cumartesi günü halledersem ostime uğrarım. Tabi amrtsr. yağı da almak gerek.
    #sürenadam

Motosikleti
    Alacağım ürünün kodunu bilsem öyle sipariş geçerim, gelince de kontrol ederim ama işte ne kod biliyoruz ne bişey...

Eğer rider veya trial motorda aradığım keçeyi direk bulursam ve cumartesi günü halledersem ostime uğrarım. Tabi amrtsr. yağı da almak gerek.
    o yağıda en uygun fatihkılıçlıda vardı birde malatyada vardı malatyadakinin elinde kalmamış filtreyle birlikte sipariş geçmiştim iphone gönderdi eleman..
    ANGARAJ

Motosikleti
    şimdi ön fren balatası berata markanın honda suziki yamaha gibi bir şey yazıyordu ama bana kalırsa anahtarla sök bide alyan gerekiyor 2 dakkalık iş balatayı çıkar adamlara götür dedğim markanın aynısı uyuyor çinde bulmadıkmadık balatasını .keçeleri söktükten sonra sende bana keçe numaralrını verisien bende sevinirim çünki motoru yatıma gibi bir durumum yok erçin ustanın orda sökücem takıcam sabah girip akşam çıkarım artık .resme iyi bak kodu filan yok ama hakan ulaşırsam sorarım eğer elerinde varsa bir şekilde sipariş geçersin istersen

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:29 ----------

aga 2 yerde kafam karıştı 2 ci vidyoda kırmızı yeri takarken sonuna kadar çeviriyor sonra bir tur geri yapıp alyanlı vidaları takıyor 2 .si ise teker mili maşalarını takarken vidanın üstüne bir işlem yapıyor sonra takıyor nedendir bir bilgisi olan varmı bence en önemli atlanmaması gerekn konu o

Motosikleti
    benim motorun önüde kalkıyormuş yaaa la yapan yapıyor

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    Alıntı tunctepe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motorun önüde kalkıyormuş yaaa la yapan yapıyor
    nassı oliyore ?
    sen ne ettin A101'i ?

Motosikleti
    ben birşey etmedim depoda cesaretl bir arkadaş buldum denetmek için baktım herif kaldırıp kaldırıp duriii dedim nasıl yapıyorsun dedi gaz boşluğu olmasa daha rahat yapardım dedi demekki sorun biziz bu arada senden bahsetmiyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)