Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial X-Treme (Enduro/Super Moto/Moto cross) Kullanıcıları / Bilgi Paylaşımı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Devir daim pompasının arıza yapması hoş olmamış. Masrafı nekadar tutacak belirtirseniz sevinirim. 2 kişi binilecek motor değil aslında bu mondial. Siz baya bir yok gitmişsiniz 2 kişi, helal olsun. Ama devir daim pompası uzun süreli sürüşlerde arıza verecekse böyle, ozaman bir yere giderken 2 kere düşünmek gerekecek benim adıma...
    Sanırım garantiden değişecek.

Alıntı e_trkuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun, o motoru nakit param olsa ben alacaktım :D , sana kısmetmiş. ıspartada nereye götürdün motoru?? bide pompa olayı nasıl oldu, bende uzun yola gidecem sıkıntı yapmaz inş. bizde de...
    5000 tl ye aldım daha 300 km de idi hiç bir yerede göstermedim sadece yağını değiştirip yola çıkacaktım servis gerek yok istanbulda değiştirirsin dedi.

Alıntı tunctepe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 devri daim pompası suyun akışını sağlayan pompamı yoksa başa birşeymi ? sonuç olarak ben şu gün itibari ile 5000 küsurdayım ve hergün 100 km yaklaşık yapıyorum böyle bir problemle karşılaşmadım 600 km bu motor için nerdeyse hiç durmadan dinlendirmeden gitmek biraz sakıncalı şişme yapma olasılığı fazla ama gider devamlı zorlama ile problem çıkara bileceğini düşünüyorum keşke bu formda yazılanları önce okusaydın ayaklık problemlerini çok önceden bahsetmiştik bunlar problem değil acaba müşür açıkken çalıştırmayamı denedin devamlı bu onu bozmuş olabilirmi koltuk benimkinden sert olmaması lazım boş bir vakitimde bende koltuğu silikon süngerle doldurtacağım 2 3 cm yükselticem probleminin öyle çözülemiyecek bir problemi olduğunu sanmıyorum güle güle kullan .
    Motor ile radyatör arasında gidiş gelişi sağlayan bir parça diyelim, 635 km ama dinlenmedin olmaz tabiki rodajıda aradan çıkarayım dedim sadece belki 2 kişi olmamızın etkisi olabilir ayrıca forumuda okudum problemlerinin farkındayım ama bu kadar erken beklemiyordum neyseki 3,5 km kala olduda yollarda rezil olmadım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:30 ----------

Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu kaplama olayı nasıl oluyor? motora özel birşeyler mi var yoksa genel mi var? nereden alıyorsunuz
    motorun üzerindeki kaplama naylonları bozmadan çıkarıp bir karton üzerine yapıştın böylelikle her biri bir kalıp oluşturmuş olursunuz. Grafikere yada kendinizin tasarladığı görselleri yapıp kalıplara bas kes uygulatıp eski yerlerine hava yapmadan yapıştırırsınız bunu kendiniz yaparsanız 50 tl ye maledersiniz yok grafikere yaptırırsanız sanırım 200 tl yi bulur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tunctepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial extreme 250cc enduro & 150 ut enduro
    devri daimi 2 kişi yünden bozulucak bir motor değil parça problemidir bence sağlam bir motordan uyumlu bir parça ile deiştirmek gereke bilir mondialin elinde böyle bir parça olduğunu hiç sanmıyorum 3 gün içinde gelmezse sıkıştır mondiali onlardışardan filan düzgün bir parça bulup göndertir uyumlu

mehmetmumtaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    .... mondialin elinde böyle bir parça olduğunu hiç sanmıyorum 3 gün içinde gelmezse sıkıştır mondiali onlardışardan filan düzgün bir parça bulup göndertir uyumlu
    Tunç benim çamurluk ve kafa grenajı gelemdi olaya bir el atsan , gösterge neyse zor bulunur dicemde
    İnna lillahi ve inna ileyhi raciun

Motosikleti
    geçmiş olsun mt sanırım zaten benim parçayıda ellerinde kalan crosstan verdiler ellerinde satamadıkları sm yada cross olasa keşke
    ama ara arkadaş rahatsız et kaç hafta oldu ön kafa ve çamurluk gelmedi de polis ceza kesecek 8000 tl verip alet aldım hala parça göndericeksiniz de sıkıştır telefonda önce sonra bana gönderdiğin şu sanayi bakanlığı yazısını gönder maillerinden onu bunu bırak benim hala tellerle kafa kopçası gelmedi 2 ci aydayım allahtanboş vakitim yok yoksa öpcem hepsini ama istersen ktm yan sanayi varsa uydurabilirsin gövde kasa ktm bire birse uyacaktır ki

e_trkuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    istanbul tayfasına +1 yazıyorum gazi
    gazi. bunu beğendi.

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Mondial Xtreme max 150 den sonra dusundugum motorlardan birisi. Max 150 yi bırakıp uzerini kart taksitli olarak alabilirim. Ama acıkcası Mondial Asya ve Motoran arasında kaldım. Sorunların oldugunu goruyorum ama performans iyi ise dusnebilirim. Asya sayfasında daha motoru alıp kullanan birisi yok galiba...
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

Motosikleti
    Alıntı gezgin_33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondial Xtreme max 150 den sonra dusundugum motorlardan birisi. Max 150 yi bırakıp uzerini kart taksitli olarak alabilirim. Ama acıkcası Mondial Asya ve Motoran arasında kaldım. Sorunların oldugunu goruyorum ama performans iyi ise dusnebilirim. Asya sayfasında daha motoru alıp kullanan birisi yok galiba...
    gezgin kardeş bulursan alırsın şuanda duyduğumuz üzere sıfır kalmadı anacak 2 ci el alırsınki az kullanılmış bir çok supermoto var için rahat olsun problemler belli bir yüksek sonuç düşürülebiliyor 2 ayaklık teli kırılma ve fırlama yaşaması müşür iptal ediceksin egzosun bağlantısı zayıf düşe bilir ama kopmaz koptuğu zaman aleminyum kaynakçıya daha sağlam yaptırısın göstergeler doğru ölçüm yapmıyor yamahadaki göstergeler bile yanlış 107 gördğümde 130 yaptığım söyleniyor benzin sarfiyatı gayet makul yağ doldurur ken 1.5 litreden az doldurman gerekiyor keçe patlatıyor kafalıktaki kopçalar hava şartlarından dolayı kopma yaşaya bilirsin cantın içindeki takoz lastiği yiyip patlata bilir eğer patlatmazsa zaten sorun yok tur benim 3000 lerdeki büyük sorunum motor bir ara çalışmadı ilk ateşleme ile ilgili bir problemdi çözüldü

devri daimi 2 kişi yünden bozulucak bir motor değil parça problemidir bence sağlam bir motordan uyumlu bir parça ile deiştirmek gereke bilir mondialin elinde böyle bir parça olduğunu hiç sanmıyorum 3 gün içinde gelmezse sıkıştır mondiali onlardışardan filan düzgün bir parça bulup göndertir uyumlu
    Evet bugün haber geldi fabrikadan isteyeceklermiş varsa 1 haftaya gelirmiş, ne demek varsa bunlar gerçekten yedek parça olmadan motor veriyorlar piyasaya yazık gül gibi str mi sattım da bunu aldık 3 günde servislik oldu bayramda yayayım galiba.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:05 ----------

Yanisi dert mi aldık başımıza?

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı gazi. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet bugün haber geldi fabrikadan isteyeceklermiş varsa 1 haftaya gelirmiş, ne demek varsa bunlar gerçekten yedek parça olmadan motor veriyorlar piyasaya yazık gül gibi str mi sattım da bunu aldık 3 günde servislik oldu bayramda yayayım galiba.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:05 ----------

Yanisi dert mi aldık başımıza?
    kardeş iş bilen bir ustaya git, uyumlu bir şey tercihen japon parça al tak sür ... orjinali gelince değiştirirsin, aldığın parça da yedeği olur, neden canını sıkıyorsun, fabrika yurt dışından getiricem derse aylar sürebilir, yamaha bmw bile bir sürü kişiyi öyle perişan ediyorlar ...
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    Alıntı gazi. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet bugün haber geldi fabrikadan isteyeceklermiş varsa 1 haftaya gelirmiş, ne demek varsa bunlar gerçekten yedek parça olmadan motor veriyorlar piyasaya yazık gül gibi str mi sattım da bunu aldık 3 günde servislik oldu bayramda yayayım galiba.]Yanisi dert mi aldık başımıza?
    Honda Nx250 parçası büyük ihtimal ile uyar.

Beyler 1000km Bakımına geldim , aklıma gevşeyen vidalar için bir çözüm geldi

"3M SCOTCH-WELD™ Anaerobik Yapıştırıcılar
    Vida / Civata Sabitleme
    • Metal vidalar arasındaki boşlukları doldurur ve titreşimden kaynaklanan gevşemeleri önler.
    • Sızıntı ve korozyona karşı izolasyon sağlar.
    • Bağlantı rondelası, vida, telle birleştirme gibi geleneksel mekanik birleştirme yöntemlerine alternatiftir ve ürünün ağırlığını ve stok maliyetini azaltır.
    • Tek komponentlidir (karıştırma gerektirmez).
    • Uygulaması kolaydır."

uygulaması nasıl ? , sonra sökerken sorun olurmu ?

Motosikleti
    gazi polo da benim gibi düşünmüş bencede daha mantıklı uyumlu bir parça alıp taktır diğer parça geldiğinde de taktırdığın bozulana kadar eskisi elinde yedek kalsın eğer eskisi güzel uumlu bir parça olursa bizede bilgilerini ver bizimde başımıza gele bilir bu arada ben bir ara wr125 diye tuturmuştum ya benimkini kullanan arkadaş wr 125 ten çok daha iyi olduğuğunu söyledi sanırım wr 125 te bile problemler varsa düşünün artık bu kullanan arkadaşlar hepsi crosscu wr125 için pek olumlu görüşleride yok yani sonuç olarak bu motorda problemler yaşıyacağız yeterki problemleri nasıl çözdüğümüzü burda paylaşalım ki motor gittikçe sorunsuz hale gelsin 2 sene sonra modifiye yapıcağım eğer yapıcak olan arkadaşlar varsa bilgileri paylaşalım kışın araziye gireceğim elemalarla birlikte ekipman toplamam lazım bot pantolon gibi şeyleri tamamlamam lazım bana uygun fiyatlı bula bileceğiiz şeyler olursa lütfen bilgilendirin

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    ......kışın araziye gireceğim elemalarla birlikte ekipman toplamam lazım bot pantolon gibi şeyleri tamamlamam lazım bana uygun fiyatlı bula bileceğiiz şeyler olursa lütfen bilgilendirin
    aslında bende arazi jant+lastik takımı alsam gireriz arazi işine

---------- Post added at 14:01 ---------- Previous post was at 13:19 ----------

makseli bunu beğendi.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    @gazi abi sorunsuz motor diye birşey yoktur. Ve senin gül gibi dediğin Kubalar çok da gül gibi değiller hani Arkadaşlar güzel önerilerde bulunmuşlar bence.

@Mhmt Resimli felan paylaşsaymışsın ya, ben merak ettim nasıl bişey bu. sıvı mı, yapışkan mı? Bir de gevşediğini tespit ettiğiniz parçalar var mı ? Genel olarak.... Bir de bu ürünü kullandıktan sonra geri sökerken sıkıntı çıkmasa bari...

Bir de bence bizim motorlar gayet titreşimsiz olduğu için gevşeme olayı da çok sık olmayacaktır.

@Tunç Motomaxa bak bir derim. Shot diye yeni bir marka getirdiler. Fiyatlar uygun gibi. Botlar genel olarak ucuza bulman zor. Bir de armor felan arıyorsan, dealextrem de felan var bisürü, ucuza, yada ebay de.
    #sürenadam

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Buarada benim elcik korumalar geldi. Çok sağlama benziyorlar, hani birisinin kafasına vursam ya öldürür ya sakat bırakır kesin Montajdan sonra resimleri yollarım

---------- Post added at 15:19 ---------- Previous post was at 15:14 ----------

mehmet döktürüyorsun buarada
    #sürenadam

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    hayırlı olsun polat bakalım resimlerine

Motosikleti
    haa bence orjinal hali daha güze gözüküyor

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı mehmetmumtaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    devir daim pompası radyatör ile motor blogu arasındaki su akışını sağlayan pompa, 600km gitmekle bozulmaz, ama fabrikasyon bir hata olabilir.müşür açıkken motosikleti çalıştırmaya çalışmak akü ve marş motoruna zarar verir sadece, bi ihtimalde indiksiyon bobine.

Muğlada ben varım , ramazan bayramından sonra fethiyeye gelebilirim.

Evet arkadaşlar gelelim yeni porocemize , bizim xtremelere set komple yeni kaplama düşünüyorum , yan grenajlar , ön maşadaki platiklere , kafa grenajı ve jant çemberine , bu konuda fikri olan yazsın
    valla yolunuz bu taraflara düşerse sizinle görüşmek isterim, beklerim
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Gençler elcikleri dün takamadık, biraz işimiz çıktı. Bugün, Yunus usta eğer yola gitmezse benim 1000 bakımından sonra takarız herhalde.

Buarada şu dealextrem'den ayna+ıvır zıvır siparişi verdim. İşte flaşör düğmesidir, kablo tutacağıdır, velcro yapışkan tutamaklardır, gidona takılcak küçük bir çantadır, çok ucuz elcik kaplama gibi şeylerdir... Lazım olur diye 2-3 $ lık şeyleri attım sepete bastım gönder'e

Şu bakım geçsin, dijital gösterge de sipariş edicem. Devirli mevirli janjanlı birşey olsun Nightbreaker ampulde arıyorum ama nette hep çift olarak satıldığını gördüm, yani arabalara yönelik. Tek satan yer bulursam ondan da siprariş edicem. Buarada güzel elcikler de bakıyorum ama hep Spor motorlar için var nette. Ayrıca gidon topuzu da bakıyorum, bizim gidon sonları 22mm olarak mı geçiyor? Bu konuda tavsiyelerinizi(link) bekliyorum

Yaz biterkene motora biraz renk katayım dedim. Buarada herkes soruyor, "nasıl?, sorun var mı?" diye, nazar değmesin diye "iyi be yav" deyip geçiştiriyorum Lan tüh, bak nazar boncuğu sipariş etmeyi unuttuk görüyon mu...
    #sürenadam

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    @polat DXtreme'de ampülde vardır onuda geçsene , birde şu geçtiğin malzeme listesi bi göster bakalım neler varmış.

dün bi entresan olay daha oldu, sinyal açıkken motora gaz verince sinyal hızı artıyor acayip

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)