Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial X-Treme (Enduro/Super Moto/Moto cross) Kullanıcıları / Bilgi Paylaşımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Bastırın bir nazarlık sticker'ı da yapıştıralım

@gaco Sağol, valla dediğin gibi ilk aklıma o geldi. Bizim hatun kişiyi eve bıraktıktan sonra dönüyordum allahtan. Zaten 2 kişi bindiğimizden çok yavaş takılıyorum. Bende bişey yok bu arada, 40 yılın başı bir bot giymedik, onda da ayağımı biyere vurmuşum orası az biraz morarmış okadar. Eldivenler üstlendi tüm görevi zaten. Olayın gerçekleştiği yeri de sana daha önce göstermiştim, birkaç kez daha zar zor durdum diyordum, orası işte.

Valla amortisörlere bir girişmek lazım. Çünkü bu kazada hafif motordan sarkıp ayağımla yerden destek alacağıma, ayağım yere değmeyince tam tersi motorda dengesizlik yaratmış oldum. Zaten bukadar yavaşken düşmemin tek sebebi de bu. Allah beterinden saklasın, sen şu erhanın anahtarını arakla da hafta sonu bişeyler yapalım.

@Mehmet Bence de en iyisini yaparsın, o adamların yaptığı iş de içine sinmez zaten. Allahtan parayı senin hesabına yatırıyorlarmış. Bir de yetkili servisin hesabına yatırsalar baya bir sürünürdün.
    #sürenadam

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tunctepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial extreme 250cc enduro & 150 ut enduro
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş haftaya salı 15 gün bodrum kadıkalesindeyim, özelden telefonunu verirsen bir ara görüşmek isterim, senin motoru görmek isterim, belki bir tur atmama izin verirsin bisiklet hesabı
    gel yakın olucaz bende gümüşlükte oturuyorum haberleşiriz geldiğinde özeldende bir ara telefonumu yazarım sana

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    Geçmiş olsun Syanur

Motosikleti
    nazar boncuğu şart demiştim vede yokuş aşağı zeminde motor fireni ile ineceksin bu tip motorların üstünde ciddi ağırlık yapmadığımız için motor kayıyor benim ut ile ilk kazamada bu yüzden olmuştu o günden beri kaygan zemin ve yokuş aşa inerken gazı keser vites düşürürüm

trazma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX 250
    sigorta işlemleri için illaki yetkili servise gitmenize gerek yok arkadaşlar tanıdığınız ve dosya açabilen iyi bir usta varsa ona yaptırın sadece siz parçaları temin ediyorsunuz faturasıyla birlikte işçilik faturası falan ne aldıysanız artık hepsini dosyalayıp veriyorsunuz sonra sigortadan paranızı alıyorsunuz.Bu sayede yem hiç bi moka yaramayan servislere para kazandırmamış olursunuz hemde ustanızla aranız iyi olur hatta ustanız exper kardeşle güzel bi muhabbet kurar değişmesi gerekmeyen parçaları da değiştirirsini.ben şahsen öyle yaptım önceki motorum da toplamda 700 tl lik masrafı varken 1500 lira aldım sigortadan elcik korumalar yeni gidonlar falan aldım her zaman sigorta şirketleri ve yetkili servisler çakallık yapmasın birazda biz yapalım

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bastırın bir nazarlık sticker'ı da yapıştıralım

@gaco Sağol, valla dediğin gibi ilk aklıma o geldi. Bizim hatun kişiyi eve bıraktıktan sonra dönüyordum allahtan. Zaten 2 kişi bindiğimizden çok yavaş takılıyorum. Bende bişey yok bu arada, 40 yılın başı bir bot giymedik, onda da ayağımı biyere vurmuşum orası az biraz morarmış okadar. Eldivenler üstlendi tüm görevi zaten. Olayın gerçekleştiği yeri de sana daha önce göstermiştim, birkaç kez daha zar zor durdum diyordum, orası işte.

Valla amortisörlere bir girişmek lazım. Çünkü bu kazada hafif motordan sarkıp ayağımla yerden destek alacağıma, ayağım yere değmeyince tam tersi motorda dengesizlik yaratmış oldum. Zaten bukadar yavaşken düşmemin tek sebebi de bu. Allah beterinden saklasın, sen şu erhanın anahtarını arakla da hafta sonu bişeyler yapalım.

@Mehmet Bence de en iyisini yaparsın, o adamların yaptığı iş de içine sinmez zaten. Allahtan parayı senin hesabına yatırıyorlarmış. Bir de yetkili servisin hesabına yatırsalar baya bir sürünürdün.
    kardeş rx125sm konusunda geçen gün bana resim demiştin bende nazar demiştim
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...imlari-18.html
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

e_trkuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09

Ve garip olan durumu keşfetmiş bulunmaktayım. Bugün google.maps'den tam 7.0 km lik bir rota belirledim. İş çıkışı motoruma atladım ve hedefe gittim. Gittiğimde tripmetrem(ve km'rem) 8.4 km yol yaptığımı yazıyordu(7 km olması gerekti). Tam da tahmin ettiğim gibi bizim alet ~%20 daha fazla hesaplıyor. Daha uzun bir rota belirleyerek daha doğru bir sonuca da ulaşabiliriz. Galiba sürat için de aynı şeyi söyleyebiliriz. Bunun sebebi tahminimce SM modellerinin göstergelerini 17" lik ön tekere göre ayarlamamış olmaları. 21" tekerlere göre ayarlı olarak çıkıyor sanırım tüm modeller.

Buna şu şekilde vardım ;

(21" jant + teker yanağı) / (17" jant + teker yanağı) = (21*2,54 + 9) / (17*2,54 + 7) = 62,34 / 50,18 = 1,28 gibi bir değer çıkıyor. Yani tam %20 değil ama yakın. Yakın zamanda sürat olarak da sapmayı ölçeceğim.

Bu durumda benim benzin tüketimi de 2,65 * 1,2 = 3,18~3,2 litre felan oluyor. Sakin kullanım için kabul edilebilir bir değer.
    Öncelikle cümleten geçmiş olsun. Bugün gps den hız ve km ölçümü yaptım. hız ve mesafe moturun gösterdiği değerlerle gps aynı. hata falan yok.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı e_trkuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle cümleten geçmiş olsun. Bugün gps den hız ve km ölçümü yaptım. hız ve mesafe moturun gösterdiği değerlerle gps aynı. hata falan yok.
    Hımm ozaman benimkinde var sanırım sadece. Zaten daha önce de düşünüyodum, neredeyse hiç gaz açmadan 90 kmh hıza çıkıyor motor, nasıl oluyor diye. Bir de ben GPS ile deneyeyim... Bugün denersem akşama yazarım.
    #sürenadam

Motosikleti
    DENEYİN BAKALIM

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    bende biraz önce motoru yatırdım, hemen aklıma geldiniz yazayım dedim

anayoldan siteye sağa giricem, döner dönmez site girişini laubali bir şekilde kapatmış, güvenlikle sohbet eden bir araç gördüm, kaçacak yer göremedim ve ani frenle motoru sağa bıraktım, bu arada üzerime devrilmesin diye kendimi güzel bir şekilde atmışım, kask kafayı kurtardı, eldivenler elleri kurtardı, mont vardı, ancak dizlik ya da korumalı pantolon üzerimde yoktu, bunlar olsaydı şu an sağ dizim şişmemiş olacaktı, herifin aracına zarar vermemek için motoru bıraktım, oruçda olunca hiç uğraşamayıp basiretim bağlandı heralde, bir daha ki sefer dizliği de takacağız artık

bu arada motorda hiçbir şey yok, motor koruma, metal manet koruyucuları, arka yan çanta demiri görevini yaptı, ardçının ayak bastığı ped biraz aşınmış o kadar ...
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

mehmetmumtaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende biraz önce motoru yatırdım, hemen aklıma geldiniz yazayım dedim
    anayoldan siteye sağa giricem, döner dönmez site girişini laubali bir şekilde kapatmış, güvenlikle sohbet eden bir araç gördüm, kaçacak yer göremedim ve ani frenle motoru sağa bıraktım, bu arada üzerime devrilmesin diye kendimi güzel bir şekilde atmışım, kask kafayı kurtardı, eldivenler elleri kurtardı, mont vardı, ancak dizlik ya da korumalı pantolon üzerimde yoktu, bunlar olsaydı şu an sağ dizim şişmemiş olacaktı, herifin aracına zarar vermemek için motoru bıraktım, oruçda olunca hiç uğraşamayıp basiretim bağlandı heralde, bir daha ki sefer dizliği de takacağız artık
    bu arada motorda hiçbir şey yok, motor koruma, metal manet koruyucuları, arka yan çanta demiri görevini yaptı, ardçının ayak bastığı ped biraz aşınmış o kadar ...
    Çok geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın korusun. korumalar düşük süratlerde gerçekten büyük fayda sağlıyor.
    İnna lillahi ve inna ileyhi raciun

Motosikleti
    aga lar toplu halde bir kurşun döktürelim motor başında motorlarla birlikte olucak şey değil ben sıramı savdımmı yoksa arıza durumu yeterlimi bilmiyorum final destination durumu olmasında keza benim kazam sizinksisi gibi küçük olucağını sanmıyorum devamlı oto yoldayım

mehmetmumtaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    Alıntı tunctepe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aga lar toplu halde bir kurşun döktürelim motor başında motorlarla birlikte olucak şey değil ben sıramı savdımmı yoksa arıza durumu yeterlimi bilmiyorum final destination durumu olmasında keza benim kazam sizinksisi gibi küçük olucağını sanmıyorum devamlı oto yoldayım
    O kadar yolu nasıl dayanıyorsun? sele çok sert , yoksa bir çaresine baktınmı?
    İnna lillahi ve inna ileyhi raciun

Motosikleti
    Alıntı mehmetmumtaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kadar yolu nasıl dayanıyorsun? sele çok sert , yoksa bir çaresine baktınmı?
    aga sizinkisi emin ol benim seleden daha yumuşaktır bende 1 2 milim sünger var artık popo alıştı günde 1 saat gidiş bir saat dönüşe içine silikon sünger koydurmayı düşünüyorum bu benim yere basışımı zorlıyacak ama bakıcaz olur yoluna mehmet gördün profildeki resimleri ayağın ayaklıktayken ne kadar basa bildiğimi

Motosikleti
    arkadaşlar aklıma gelmişken sorayım geçenlerde yola 2 3 km lik yola zift dökmüşler ve motara asfalta zift karışımı bişeyler yapıştı bunlar nasıl çıkar en etkili yolu ilacı varmı yoksa mazotlamı temizliyeceğiz temizliyeceksek nasıl temizliyeceğiz

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    mazotu direk fırcayla sür zifti hemen cıkarıyor, ben arabamızda mazot kullanıyordum gayet de memnundum
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    sana yağda işi yarıyormuş öyle bir rivayet var bu haftaki tatilimde motoru parlatmayı düşünüyorum pasta alıcam cila alıcam bide sprey boya

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    @Polo34 Abi çok geçmiş olsun. Sanırım biraz hızlı bir giriş yapmışsın gibi siteye insan motora alıştıkça bu tür durumlarda daha aceleci davranıyor. Allah beterinden saklasın

Tunç; Mazot işe yarayacaktır, ayrıca birçok yüzeyi pırıl pırıl temizler ve parlatır.

---------- Post added at 14:13 ---------- Previous post was at 13:50 ----------

Buarada bizim gidonlar 22mm lik değil, 28 mm lik olması lazım, yanlış mıyım ?
    #sürenadam

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı tunctepe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar aklıma gelmişken sorayım geçenlerde yola 2 3 km lik yola zift dökmüşler ve motara asfalta zift karışımı bişeyler yapıştı bunlar nasıl çıkar en etkili yolu ilacı varmı yoksa mazotlamı temizliyeceğiz temizliyeceksek nasıl temizliyeceğiz
    margarin işe yarayacaktır fakan onu ilk olduğu gün yapacaktın mazottan daha iyi bir sonuç verecektir muhtemelen..
    @Polo34 Abi çok geçmiş olsun. Sanırım biraz hızlı bir giriş yapmışsın gibi siteye insan motora alıştıkça bu tür durumlarda daha aceleci davranıyor. Allah beterinden saklasın

Tunç; Mazot işe yarayacaktır, ayrıca birçok yüzeyi pırıl pırıl temizler ve parlatır.

---------- Post added at 14:13 ---------- Previous post was at 13:50 ----------

Buarada bizim gidonlar 22mm lik değil, 28 mm lik olması lazım, yanlış mıyım ?
    nası miyendissin olm sen yokmu kumpasın filan çıkarıp ölçsene! olmadı iple çevresni ölç mezura ile hallet işini
    ANGARAJ

Motosikleti
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    margarin işe yarayacaktır fakan onu ilk olduğu gün yapacaktın mazottan daha iyi bir sonuç verecektir muhtemelen..

nası miyendissin olm sen yokmu kumpasın filan çıkarıp ölçsene! olmadı iple çevresni ölç mezura ile hallet işini
    ee 3 gün oldu sanırım baya bir zift ve asfalt pisliği yapışmış öntarafa ne tarz bir temizlik yapmak lazım fırça demişsiniz diş fırçasımı süpüge fırçasımı yoksa bir bezlemi yapıcaz egzosu ve engine kısmınıda pırılpırıl parlatmak istiyorum pasta cila filan yapsammmı yoksa mazot bu işlemi halledermi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)