Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 456781656106 ... SonuncuSonuncu

Mondial X-Treme (Enduro/Super Moto/Moto cross) Kullanıcıları / Bilgi Paylaşımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı leventmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,bu sene özellikle bu motorları incelemek için fuara gittim.Fuarda incelediğim kadarıyla görünüş ve kalite bakımında iki tane çin malı motor vardı.Bunların kaynak işçiliği bile farklıydı.Bunlardan biri MONDİAL 250 EXTREME ve diğeri(motor bloğu:SUZİKİ GN250 kopyalı)MOTORANın getirmiş olduğu motorlardı.İşçilik ve görselik on numara(çinliler arasında).Fuarda ASYA 250TEpee vardı,asyanın su soğutmalısı yoktu.Tepee 250de işçilik bu ikisiyle kıyaslarsak kötü,kaynak yerlerini taşlamaya bile gerek görmemişler ve astar falan atmadan direk boyamışlar, üzerine bindim arka amortisör çok sertti.Fakat fiyatolarak en uyğunuydu.Arkadaşlara katılıyorum, bu EXTREME 250 6binlira civarı olsa çok satacak.Bu mondialle hep beraber mail atsakta bir kampanya yapsalar, şu motorlardan alsak...
    ben de 5500-6000 civarında olsa bu motoru ciddi olarak düşünürüm, bakım yaptırdığım bayide bir tane yatıyor, diğer motorlardan çok farklı, kalitesi kendini belli ediyor ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:14 ----------

üreticinin sitesinden: http://www.shineray.com/products-lie...id=3&id=75&cc=

Engine Type:
    Single cylinder,water-cooled, DOHC ,Four-stroke ,4 valves,Counterbalancer shaft

Displacement (ml):
    250cc

Bore X Stroke (mm):
    70x65

Compression Ratio:
    10.8:1

Max. Power (kw/r/min)
    18.0/8500

Max. Torque (N.m/r/min):
    22.0/7000

Max. Speed (Km/h):
    ≥110

Lubrication:
    Pressure ,splash

Clutch Type:
    Multiplate wet clutch

Ignition:
    DCDI

Starting System:
    Electric

Transmission System:
    Chain drive

CHASSIS

Front shock absorber:
    940±3mm、290mm、φ48mm、Adjustable

Rear shock absorber:
    408±2mm、80mm、φ12mm、Adjustable

Chassis structure:
    Material:Q235/Material:6061

Rear Fork:
    Alloy Material:6061

Handlebar:
    forgings and extrusions ,φ22

Front Brake:
    Hydraulic twin piston Disc Brake

Rear Brake:
    Hydraulic single piston Disc Brake

Front Tire:
    80/100-21

Rear Tire:
    110/100-18

Muffler:
    Stainless steel exhaust pipe. Alloy muffler

Steering Head Angle:
    Adjustable Steering system

Battery:
    12V6.5Ah(None-maintenance)

DIMENSIONS

L X W X H (mm):
    2184×832×1259

Seat Height (mm):
    958

Wheelbase (mm):
    1498

Turning Radius (mm):
    Adjustable

Min. Ground Clearance (mm):
    320

Max. Permissionable Weight (kg):
    75

Rider Capacity:
    1 Person

Dry. Weigth (kg):
    125

Engine Oil (L):
    1.3

Fuel Tank Capacity (L):
    7
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birşeyler yazacam ama vaktim yok... e-trkuz arkadaşın dediklerine katılmamak elde değil. Çok uyuz oldum şahsen. Neye uyuz olduğumu da yazarım sonra uzun uzun
    Açıklama bekliyoruz sayın yetkili!!
    ANGARAJ

trazma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX 250
    arkadaşlar ne diye bu şiddet anlamadım bana göre o motor o parayı hak etmiyor yani 7800 e alıp o motoru 5000 bine bile satamazsınız ki sahibinden de ilan var sm olanının 7250 lerden 6450 ye düşürmüş adam fiyatı yani durum belli sonuçta illa alacağım diyorsanız hayırlı kazasız belasız inşallah pişman olmazsınız.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı trazma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ne diye bu şiddet anlamadım bana göre o motor o parayı hak etmiyor yani 7800 e alıp o motoru 5000 bine bile satamazsınız ki sahibinden de ilan var sm olanının 7250 lerden 6450 ye düşürmüş adam fiyatı yani durum belli sonuçta illa alacağım diyorsanız hayırlı kazasız belasız inşallah pişman olmazsınız.
    Ne şiddeti arkadaşım, kim şiddet göstermiş hani? Saçma sapan yorumlarınla kafasını karıştırıyorsun milletin, biz sana "ne bu dengesizlik?!?" diyor muyuz.

Sahibinden'de birisi 7250 ye satamamış da fiyatını düşürmüş...bak bak bak...! Senin "abim" dediğin kişi 7400 e aldım diyordu motoru, bence herhangi bir bayiden de 7500 e alabiliriz biz bu motoru. Eee, 7500 e aldığın motoru 7250 ye satamayınca mı kötü oluyor motor? "Adam mı s....yosun" derler, 250 TL indirim ile ne olduğu belirsiz bişeyi satmaya çalışırsan. Ben olsam madem acelem var, 7500 e aldığım alete 6000 TL fiyat çekerim. O adam da hala ~6500 civarlarında alıcı bekliyor, çok bekler. Sen 53.000TL ye aldığın BMW yi mağzadan çıkardığın anda 50.000 TL ye satabileceğini düşünebiliyor musun? Niye satamazsın, BMW kötü mü, bilinmeyem bir marka mı?? Bişeyi kötülerken 2 kere düşün 1 kere yaz. 6450 TL lere düşürmüş müş fiyatı...Alsak satamazmışız...Mantıklı fiyat çekmezsen hiçbişeyi satamazsın...

"Bu motoru ben övmedim, abim vardı, o girmiş benim nick'den, o yazmış..." felan filan... Bırak bu ayakları hocam, yemezler. Siteye üye olmak 2 dakka! Kim üye olma zahmetine katlanmayacak da yok bana şifreni ver, kullanıcı adını ver, senin profilden yazacak. Belli ki o Modi sana aitti. Eğer gerçekten bir Mondi varsa ortada... Gürcistanda takılan adamın bu foruma 2 günlük yazı yazmayla ne işi olur anlamıyorum...Hadi öyle bir durum olsa, girer üye olur, bitti gitti!

Şimdi gelelim senin STR deki paylaşımlarına. Gayet de belli oluyor ki sen motora binen hatta epeyden beri cross takılan birine benziyorsun. Eh yani biraz bilgin var demek ki. Önce motoru kullandınız, yok şöyle güzel yok böyle canavar, yok KLX ten hiç eksiği yok. Sonra egzozlar felan takılıyor, hava filtreleri felan... Dynolar havada uçuşuyor,,, 26 hp ler... sonra biraz daha düşük düzeltilmiş hp'ler. Bir yanlışlık, olmuş, başka motorun verisine bakmışmış...Kim bakar lan başka motorun dyno değerine kendi motoru diye, atomu mu parçalıyorsunuz orada... Sonra hadi 26 hp olmasın 24 hp olsun yinede "yav harbiden okadar güçlü mü motor?" diyoruz.... Pat 180 derece dönüş. Yok okadar para etmezmiş, zaten dyno aleti bozukmuş, 25lik hondayı 37 hp felan ölçmüş... müş de müş... Birden bire motora giydirmeye başlıyorsun. Yok onları da yazan abim vardı bitane... Klasik forum muhabbeti. Yemezler dostum.

Ayrıca alırsak evet satamayız. Satamazsında. Çünkü ne olduğu belirsiz bir kawasakiyi bile satamazsın bu ülkede. Ancak belki Honda olursa millet almaya yanaşır. Adamlar ödülleri toplayan NC700 serisini getirdiler TR ye, hala bıdı bıdı edip "hele bir yayılsın, millet kullansın, kronik arızası var mı bakalım" diye konuşanlar var. Sanki arızası çıksa almayacaksın. Hangi motorun arızası yok? Bildiğin çinli işte bu da, ne olabilir başka? Sadece biraz daha kaliteli. Kubayı övüp bunu yermenin mantığı yok bana göre. Ha fiyatı fazla gelir, orası ayrı. Ozaman benim motor da çöplük gibi bişey olması gerek. Çünkü 0km fiyatı pahalı ve benim şu güne kadar kullandığım sürecin %95ini YBR ile de halledebilirdim. Ozaman benim motor: Trişka...

Eğer motor senindi ise ve bir sebepten patladıysa elinde, söyle bizde bilelim. Zaten ben yurt dışında, çinde, ingilterede, kanadada, ABD de ki forumlarda resimleriyle birlikte araştırmalarıma devam ediyorum. Bişeyler okuyoruz. Motor kusursuz değil. Çoook kaliteli de değil. Daha 0 gelip kutudan çıkan motorun arka freninin sızdırdığına kadar örnekler vermiş adamlar(klasik çinli motoru işte, kabul ediyoruz). Ama senin gibi, önce goy goy yapıp sonra belli belirsiz kötülemelerde bulunmamışlar.

Ayrıca yazmışsın yok kuba ile dişli büyüttüm, mondiali ezdim vs, vs,,, Var mı böyle bir dünya. Ozaman mondialle de, atla da, eşekle de(marka farketmez yani) dişli büyüt, ez başka motorları, ona göre kıyaslama yap... Motorun dişli oranı kötü olabilir(ki hiç ihtimal vermiyorum), ama bu motorun kötü olduğu anlamına gelmez. Ki alet su soğutmalı, KUBa dediğin nane hava soğutmalı. Neredeyse aynı güçte bile olsalar sen sade dişli farkı ile arazide mondiali eziyorsan bu işte bir gariplik vardır derim ben. Şimdi de yazıyorsun gördük STR başlığına, yok gazlamışsın, yok ktm leri kovalamışsın da bana mısın dememiş motor(KUBA-STR). "Bana mısın demedi" diye tabir mi olur ya!! İyi, be de benim motorla geçen gün F650 si olan bir arkadaşımı tüm ankara boyunca takip ettim(gerçekten), düzlükte, yokuşta, trafikte, çevre yoluna. Benim motor banamısın demedi yaaaa....!!! Valla helal olsun. Şimdi de iyi oldu benim alet...

Benim bu X-Treme için edindiğim sonuç şu;

Teknik olarak Ekipman/donanım'ı fazlasıyla var, işçilik ve malzeme kalitesi alışıldık çinlilerden daha iyi, mevcut ve eski japonlardan daha kötü.
    "Ben motora çok elimi sürmem, habire gezerim, hoplar zıplarım" mantığındaki adamı üzebilecek ancak az çok motordan anlayan, orasını burasını sıkacak/kontrol edecek, kendi kendine ufak sorunlarını çözecek bir adam için bulundu mu kaçırılmaması gereken bir alet. Sonuçta Kuba/Asya/Ramzey ile bile millet gayet yaşıyor, bu alete saatli bomba gibi bakmak çok saçma

Tabi bunlar sadece netten edindiğim bilgiler, keşke imkan olsa da yakından incelesek, keşke sürebilsek...keşke süren kişiler adam akıllı şeyler yazsa da olayı illa "benim yoğurdum ekşi demem, bana giren kazığı da anlatmam" durumuna bağlamasa...
    berk_cglr, polo34 ve YILDIRIMBORA bunu beğendiler.
    #sürenadam

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Syanur'um komserim, asabilestirmisler seni Sakin kizdigina degecek bir mevzu yok ortada.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    helal olsun valla bencede cok celiski var bir motor iyi derken birden hop u donusu motor berbata donmus en iyi gercekten alan birinden ne oldugunu ogrenmek bakalim eger kisa dogru alabilirsem alicam o zaman deneyimlerimi paylasirim en iyi suan susmak bence syanur
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    @lucas
    Haklsıın abi, gereksiz görünüyor sinirim. Ancak insanların böyle tutarsız davranışlarıma kızıyorum aslında. Birisi forumda bana sövse şunun yarısı kadar hatta belki hiç sinirlenmem. Yani istediğin yerde git içkini iç, sana laf etmem. Ama camiye gidip içki içmeye kalkarsan azarı işitirsin değil mi? Demek istediğim de burası forum, millet bişeyler paylaşmaya çalışıyor, bilgi felan veriyor. Sen girip bir kullanıcı olarak çelişkil bişeyler yazarsan ben de kızarım. Bu gün "GT250 ler kötü mü?" diye konu açıldı yine, gülüp geçtim, çünkü artık o motorun ne olduğu belli, gerek yok yazmaya. Ama bu alet bilinmiyor henüz. Belki bu motoru alacak var, para biriktiren var ama dimi Adamın kafasını karıştırıyorlar

Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    helal olsun valla bencede cok celiski var bir motor iyi derken birden hop u donusu motor berbata donmus en iyi gercekten alan birinden ne oldugunu ogrenmek bakalim eger kisa dogru alabilirsem alicam o zaman deneyimlerimi paylasirim en iyi suan susmak bence syanur
    Ben ce de susmak. Zaten yazmayacaktım da dayanamadım. Ben şu motoru bir görsem ankarada... Bir de mondialin test sürüşü muhabbeti dönüyordu biyerlerde. Yani öyle bir imkan da tanıyorlar galiba. Bu motor için konuşmuyorum da, öyle bir muhabbet dönmüştü...
    #sürenadam

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    @lucas
    Haklsıın abi, gereksiz görünüyor sinirim. Ancak insanların böyle tutarsız davranışlarıma kızıyorum aslında. Birisi forumda bana sövse şunun yarısı kadar hatta belki hiç sinirlenmem. Ama malum işte burası forum, yani bir birimize bişeyler(özellikle bilgi) paylaşarak yardımcı olma niyetindeyiz. Bunun dışında burada ne işi olur ki insanın? Sonuçta birilerini (bile bile!)yanlış yönlendirince sinir oluyor insan. Belki bu motoru alacak var, para biriktiren var ama dimi Adamın kafasını karıştırıyorlar

Ben ce de susmak. Zaten yazmayacaktım da dayanamadım. Ben şu motoru bir görsem ankarada... Bir de mondialin test sürüşü muhabbeti dönüyordu biyerlerde. Yani öyle bir imkan da tanıyorlar galiba. Bu motor için konuşmuyorum da, öyle bir muhabbet dönmüştü...
    bak şöle yapalım o zaman biz senlen ben ankaradaki modial bayilerinin numaralarını vereyim sana sende ara bakalım elinde olan varsa atlar gider üstüne bineriz telini frenini çekiştirir sündürürüz ok mi??

Hem biz bunu daha önceden niye yapmadık ki??Hem güzel güzel fotoğraflarda çekerim ben burda enine boyuna tartışırız ne diyon moruk??

ATAK TİCARET HAYRİ - MEVLÜT ATAK
    Tel : 0 312 785 32 20 Faks : 0 312 785 32 20
    Adres : NASUHPAŞA MAH.LALE SOK. NO:1/E
    ANKARA - NALLIHAN
    ÇAYIROĞLU İNŞ.TAAH.ELK.OTO.GI.TUR.PAZ.SAN.TİC.LTD.
    Tel : 0 312 324 28 80 Faks : 0 312 324 28 81
    Adres : ÇANKIRI CAD. NO:65/C ULUS
    ANKARA
    ÇİLİNGİR - ŞÜKRÜ AKYOL
    Tel : 0 312 762 53 56 Faks :
    Adres : ESKİ HÜKÜMET CAD. NO:13
    ANKARA - BEYPAZARI
    HALLO YED.PAR.NAK.LTD.ŞTİ. H.İBRAHİM DURUKAN
    Tel : 0 312 623 47 75 Faks : 0 312 622 76 59
    Adres : CUMHURİYET MAH.BOZKURT CAD. NO:63/A
    ANKARA - POLATLI
    İNCİ İLETİŞİM ELEKT.OPTİK NAK.TİC.LTD.ŞTİ
    Tel : 0 312 688 00 88 Faks : 0 312 687 99 10
    Adres : YENİ MAH.İSMET PAŞA CAD.NO:14
    ANKARA - ŞEREFLİKOÇHİSAR
    KRAL MOTOR VE BİSİKLET BAKIM SERVİSİ - ÖMER GÖVER
    Tel : 0 312 270 80 85 Faks : 0 312 270 80 85
    Adres : TANDOĞAN MAH.VAKİT SOK.NO:15/A
    ANKARA - SİNCAN
    ODABAŞI OTO MOT.ARAÇ SAN.TİC.LTD.ŞTİ.
    Tel : 0 312 384 62 97 Faks : 0 312 342 47 48
    Adres : TURGUT ÖZAL BULV.İSKİTLER CAD.NO:14
    ANKARA
    YÜCEER İNŞAAT VE MAKİNA SAN.LTD.ŞTİ.
    Tel : 0 312 362 32 34 Faks : 0 312 362 88 72
    Adres : MÜNZEVİLER CAD. NO:21/B ABİDİNPAŞA
    ANKARA - MAMAK

Edit: koçhisarda da varmış la
    ANGARAJ

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Lan Gaco Allah iyiliğini vermesin, yazmışsın servisleri... Arıyorum

- abey biz servisiz, yok abiiee..

Çat diye suratıma kapatan bile oldu

Sonradan çaktım, siteden bayilerin numaralarını buldum, hepsini tek tek aradım. Hiçbirinde yok, sadece iskitlerdeki bir bayiden haber bekliyorum, yetkili arkadaş yerinde değilmiş

Ben sana demiştim Ankaraya gelince gidip inceliye(lim)cem diye, hiç dinlemiyon olum beni Bir kulağından giriyor, nereden çıkıyor söylediklerim hep... Ama sen de haklısın, ben sahibinden'den takip ediyordum, tlf ile sormak aklıma gelmemişti. Malum, Başkentin motor tükkanları internet ile pek içli dışlı değil...
    #sürenadam

trazma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX 250
    arkadaşım sen belliki hard enduro adına bişe bilmiyorsun yada bilmemezlikten geliyorsun benim o saydığım motorların arkasından gidebilmek bile kişi için demiyorum motor için bile çok zordur sürekli yüksek devirde motoru zorlayarak gitmeniz gerekiyor.tabi sonucunda ön cantta biraz yamukluk oluşmuş.ikinci benim hiç öyle bi fantezilerim olmaz mehmet abi dediğim adam sürekli nette takılan birisi değil öyle girip yazmış ki benim öyle polemiklere girmek gibi bir heyecan aradığımda yok.sen 7500 e almış abimiz bayisi arkadaşı olduğu için sende alabiliyorsan al.sahibindendeki ilanla ilgili ise madem çok almak istiyorsun işte o fiyata var motor gidip niye almıyorsun bu kadar araştırmış etmişsin.gerçekten enduro işinden anlayan bir ustaya git söyle mondiale bu parayı vereceğim diye gör bak neler diyolar o zaman anlarsın.

bu işler ole basit şeyler değil.7800 tl verip ilk veya ikinci arazi sürüşnde sorun yaşamak insanın canını sıkar emin ol.ha bende cant yamulttum ama ne oldu motor zaten ucuza aldım koymadı yani.aynı beygir gücünde hemen hemen aynı özelliklere sahip aletler iken niye 3000 fazla vereyim.7800 tl civarlarına alabileceğiniz bir husaberg veya iki zamanlı japonlara bindiğiniz zaman acırsınız paraya.enduro işi pahallı bi spor gidiyosn motorun orası burası kırılıyor sana bişe oluyor falan zengin biride değilsen öyle pahallı bir motor alıp ta işi zora sokmak olmaz. ama yine söylüyorum x treme şöyle 5800 lere falan düşse bende almayı düşünürüm.diğer türlü o motor o parayı haketmiyor.diğer çinlilere göre işçiliği iyimiş.laf ulan hep iyi olsa ne yazar çinlilere göre sen burda aldığın motoru kimle kıyaslıyorsun ona bak.diğer çinli 3 parça kırıyorsa bu 2 parça kırıyor hesabı seninki.sen bi motoru al ondan sonra ben seni görecem arkadaş bu kdar net şekilde yazabiliyormusun.

e_trkuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    synur kardeş dediklerine baştan sona katılıyorum. eğer istanbula gelme sansın olursa bildiğim bi kaç bayi var motorun olduğu. sana tarif edebilirim orayı istersen beraberde gideriz. ayrıca bu motorun Mx i Türkiye mx ve enduro şampiyonasında bir senedir yarışıyor veteran sınıfında. yarışan abiylede görüştüm gayet memnun motordan

Motosikleti
    Alıntı e_trkuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    synur kardeş dediklerine baştan sona katılıyorum. eğer istanbula gelme sansın olursa bildiğim bi kaç bayi var motorun olduğu. sana tarif edebilirim orayı istersen beraberde gideriz. ayrıca bu motorun Mx i Türkiye mx ve enduro şampiyonasında bir senedir yarışıyor veteran sınıfında. yarışan abiylede görüştüm gayet memnun motordan
    ben 20 mayista askerden gelicem istanbul 4 leventym normalinde istersen geldikten mak 1 hafta sonra gidebiliriz inceleme amacli

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı e_trkuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 20 mayista askerden gelicem istanbul 4 leventym normalinde istersen geldikten mak 1 hafta sonra gidebiliriz inceleme amacli
    Ya benim istanbula gelmem genelde zor oluyor. Gelsem de zaten kimi göreceğimi, nerede yatıp kalkacağımı şaşırıyorum. O yüzden ben söz vermeyeyim. Ancak siz eğer böyle birşey yapabilirseniz, mümkün olduğunca çok resim çekmeye çalışın. Motoru, kaynak yerlerini, manetleri, diskler, üstündeyken, yanındayken vs,,, Hatta adama "çok talep var ondan fotoğraf çekiyoruz" diye konuşup 2dakkalık test sürüşü için ikna etmeye çalışsanız süper olur. Ağzınız iyi laf yapıyorsa binersiniz ben size söyleyim

Ankarada olsa ben böyle bişey yapacaktım ama ilçelere kadar sordum bayilere, kimsenin elinde yokmuş...
    #sürenadam

Motosikleti
    bakalim haci hele bibgeliyim motorun muayene vs bitti yaptiriyim sonra bakicam aklimda fitida bol bol cekerim

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    tamam dostum bende 4. leventte oturuyorum, emniyetevlerde. gelince özelden mesaj at.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:44 ----------

Ya benim istanbula gelmem genelde zor oluyor. Gelsem de zaten kimi göreceğimi, nerede yatıp kalkacağımı şaşırıyorum. O yüzden ben söz vermeyeyim. Ancak siz eğer böyle birşey yapabilirseniz, mümkün olduğunca çok resim çekmeye çalışın. Motoru, kaynak yerlerini, manetleri, diskler, üstündeyken, yanındayken vs,,, Hatta adama "çok talep var ondan fotoğraf çekiyoruz" diye konuşup 2dakkalık test sürüşü için ikna etmeye çalışsanız süper olur. Ağzınız iyi laf yapıyorsa binersiniz ben size söyleyim

Ankarada olsa ben böyle bişey yapacaktım ama ilçelere kadar sordum bayilere, kimsenin elinde yokmuş...
    hacı senin gelirsen başım gözüm üstüne ağırlarım. öğrenci evi senin için sıkıntı olmuyacaksa buyur gel.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Evet bugün, bu modellerin satıcı bir bayisi olan kişi ile yaptığım görüşmede SM ve Enduro modellerinin Cross model ile aynı güçte olduğunu öğrendim. Yani tüm modeller 18kw = 24~25 hp güce sahip oluyor bu durumda. Kedisi ile telefonda konuştum. Kişi ve Bayi ismi vermem doğru olur mu bilmiyorum ama uygun olursa belirtirim tabi.

Konuştuğum kişi Federasyonun Cross/Enduro yarışlarında Mondial'in Cross modeli ile yarışmakta bu sezon başından beri. "Zincir gergisi ve yağ değişimi dışında henüz bir değişiklik yapmadım motorda, fabrika ayarları ile devam ediyorum" dedi. Motordan genel olarak gayet memnun olduğunu belirtti.

Yedek parça konusunu da konuştuk. Kendisi bildiği kadarıyla acil ihtiyaç olabilecek grenaj, far gibi parçaların mevcut olduğunu söyledi. Ancak diğer tüm parçaların mevcut olduğu konusunda kesin bişey söylemedi. Daha doğrusu kendisi sadece bir bayi olduğu için motorun tüm parçalarının kendisinde olamayacağını ancak kanunen 10 yıl boyunca yedek parça teminatının zorunlu olduğunu, Mondialin de geçici bir firma olmadığını konuştuk. Bunları göz önüne alınca, sıkıntı olmayacağını düşündüğünü belirtti.

Haziranda, yarışlar için Ankarada olacağı için kendisi ile bizzat görüşeceğim. Dahası motoru da yakından görmüş olurum. Bir bineriz ineriz belki

(Not: Görüştüğüm kişi çok fazla satış kaygısı içinde olmayan, sözüne güvenilir birisi olduğu için buraya aktarıyorum. Tabi babana bile güvenme diyorlar, orası ayrı Ayrıca Haziranda motorları da görme ihtimalimiz var, kendisi bizzat davet etti, gelince tanışmak için.)
    GaCCaLL bunu beğendi.
    #sürenadam

Motosikleti
    ooo super oldu bu haber o zaman senden hem foto hemde ayrintili bir test beklerik ustad

slamdunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial X-Treme Supermoto 250
    Merhaba arkadaşlar. Syanur arkadaşın bahsettiği usta sanırım Erol usta ve ben de kendisi ile görüştüm.. Hatta ikna olup X-treme Supermoto modelini aldım. Şimdilik işlerim dolayısıyla fazla kullanma fırsatım olmadı. Ama ilk izlenimlerimden bahsedeyim.

Motor 250cc bir motosikletten beklenen gücü veriyor.(Rodaj konusunda titiz biri olduğum için yüksek devirlerde kullanmıyorum rodaj bitene kadar.) Hatta torku beklediğimden iyi diyebilirim. Tabii ki Yamaha WR 250 performansı beklememek gerek.

X-treme Supermoto ilk bakışta biraz şaşırtıyor. Çin'den ithal edilen motosikletler ile karşılaştırıldığında çok daha yüksek kalite malzeme ve işçiliğe sahip olduğu görülebiliyor. Tam olarak Japon ve Avrupalı markalar kadar kaliteli olmasa da piyasadaki mevcut Çin'den ithalat motosikletlerden açık ara kaliteli görünüyor diyebilirim. Tabii ki fiyatının da yüksek olduğunu düşünürsek olması gereken de bu diye düşünüyorum. Daha çok Hyosung ile benzer bir kaliteye sahip diyebilirim.

Daha önce 11 adet motosiklet kullandım. Honda Transalp, Yamaha XT125, Yamaha XT 660R, Hyosung GT650 ve Yamaha Fazer daha önce sahip olduğum motosikletler.

Önümüzdeki haftalarda Mondial Xtreme Supermoto ile ilgili deneyimlerimi kullandığım diğer motosikletler ile karşılaştırarak yazmaya çalışacağım.

İlk izlenimlerim :

- Sele yüksekliği her ne kadar benim için çok iyi olsa da Türkiye nüfusunun %90'ı için yüksek diyebilirim. Özellikle boyu 1.80 altındakiler için düşünülmemesi gereken bir motosiklet denilebilir. Ben 1.98 boyum ile çok rahat ettim fakat 1.80 altı kullanıcılar parmak ucunda dahi 2 ayağını aynı anda yere basamayabilir. Motorun alçaltılabilme opsiyonu mevcut fakat çok fazla olacağını sanmam.

- Egzost sesi için kesinlikle çok başarılı diyebilirim. Birçok kullanıcının yüksek rakamlar ödediği marka egzostlara benzer tok bir ses veriyor. Kesinlikle şaşırtan bir performans diyebilirim.

- Ayna olarak üzerinde enduro modelinde olması gereken yuvarlak ayna geldi.Normalde supermoto modelinde köşeli hatlara sahip bir ayna bulunması gerekiyor. Bunu farkettiğimde motosikleti aldığım bayiyi arardım, bana cevap döneceklerini söylediler ama 3 gündür hala ses yok.Yuvarlak aynaları gerek görsellik gerekse kullanışlılık olarak pek başarılı bulduğumu söyleyemeyeceğim.

-Motosikletin anahtar kalitesi için berbat diyebilirim. Böyle bir motosiklet için ancak bu kadar kalitesiz anahtar yapılabilir. ayrıca direksiyon kilidinin ayrı olduğunu belirtmeliyim. Bu direksiyon kilinin hem anahtarı hem de kilidin kendisi kesinlikle bu motosiklete yakışmayacak kalitede düşük tutulmuş. Anahtar arada takılıyor ve en küçük zorlamada anahtar yamuluyor. Bu nedenle direksiyon kilidini kullanacağımı sanmıyorum. Kontak anahtarı ise direksiyon kilit anahtarına göre daha yüksek kalitede olmasına rağmen yine de bu motosiklete yakışmadığını söyleyebilirim. Ama sorun çıkarmadığını belirteyim.

Şimdilik benden bu kadar.

-

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    sahibindene ilan düşmüş beyler
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...85678658/detay

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:14 ----------

dün baktığımda ilana 7000tl idi. şimdi 6500 olmuş

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Olacak o kadar, daha hiç vitesli motor kullanmamış adamlar alıyolar at gibi motoru, sonra kullanmayı beceremeyince haraç mezat satıyolar naapsın başka.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 456781656106 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)