Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345671555105 ... SonuncuSonuncu

Mondial X-Treme (Enduro/Super Moto/Moto cross) Kullanıcıları / Bilgi Paylaşımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi ben senin bu mesajını şimdi gördüm yahu..Boya deyince aklıma geldi benim burda yani ankaradaki jawa için boyacı ile görüştük geçen macuncu abimiz kuvvetmacunu ile sırf işçilik 150tl istedi (Düzeltme macunlama vs hariç) 1kg da boya gider buna dedi boya tutarıda boyasına göre değişiyor dedi ama 2 renk sordum adam 0 dan 100 e 3sn içinde çıktı bir 50 tutar diyor bir 70 bir 150 neye inanacağımızı şaşırdık en iyisi tabancamızı bulduk (boya için) ben alıp boyicam durum onu gösteriyo boyacıyada dicem ki nerden alıyon boyayı neler lazım ona göre bi ayar çekecem az kaldı...
    1 kilo boya mi gidermis? Evi mi boyatiyosun anlamadim ki.
    Ben Depo ve kuyrugu malzeme dahil 70 liraya boyattim. 50 kurusa satilan pet susiselerinin yarisi kadar boya anca gitmistir en fazla. Senin cava da da depo var, yan kapaklar, camurluk, kuyruk. En fazla gitsin pet sise kadar. Keklenme

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 kilo boya mi gidermis? Evi mi boyatiyosun anlamadim ki.
    Ben Depo ve kuyrugu malzeme dahil 70 liraya boyattim. 50 kurusa satilan pet susiselerinin yarisi kadar boya anca gitmistir en fazla. Senin cava da da depo var, yan kapaklar, camurluk, kuyruk. En fazla gitsin pet sise kadar. Keklenme
    yalnız astar mastar saydı baya.neyse anaşışdı başka bi boyacıya gidicez bakalımm o ne diyecek 100 liraya bu işin hakkından gelirse eywallah elimi sürmem al yap der veririm..
    ANGARAJ

Yerinde olsam, 100 liraya guzel bi boya tabancasi alirim(profesyonel bisey olmaz ama is gorur) Kompresor bulamazsan, kamyon lastigine baglamisti biri boya tabancasini. Bulurum baba bi lastik, sisittirir takarim tabancayi lastigin sibopuna. 50 liraya da astariydi, sertlestiriciydi, boyaydi alir kendim boyardim. Atla deve degil sonucta. Birinci boya ciraklik olur, 2. de kalfa mi olursun usta mi o senin yetenegine ve boya tabancasinin kalitesine kalmis artik

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Abi güzel bilgiler vermişsin boya için, sohbetiniz de bol olsun(bölmek gibi bir amacım yok), yanlış da anlamayın ama konuyu mu şaşırdınız?
    #sürenadam

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Yerinde olsam, 100 liraya guzel bi boya tabancasi alirim(profesyonel bisey olmaz ama is gorur) Kompresor bulamazsan, kamyon lastigine baglamisti biri boya tabancasini. Bulurum baba bi lastik, sisittirir takarim tabancayi lastigin sibopuna. 50 liraya da astariydi, sertlestiriciydi, boyaydi alir kendim boyardim. Atla deve degil sonucta. Birinci boya ciraklik olur, 2. de kalfa mi olursun usta mi o senin yetenegine ve boya tabancasinin kalitesine kalmis artik
    Heyt be kim tutar sizi o bişey mi ya benim babam apartman garajında koca arabayı boyadı. Kompresör ve boya tabancasıyla, bir şikayeti bu 150-200 liralık kompresörlerin ciğerinin kuvvetinin arabanın bir parça boyunun boyunca boya sıkarken yetersiz kalması nedeniyle parça üzerine boyanın eşit miktarda atılamamasından dolayı boyanın sıklıkla akma yapmasıydı. Sonradan anladıkki araba boyacılığında maharet boyayı akma yapmayacak şekilde atabilmekmiş. Ama arabayı iyi kötü boyadık ve sattık. Eski güneş yanıklı çürümüş boyasından güzel oldu kesinlikle. Ben de araba boyama sırasında ön camı maskelemiştim.

Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi güzel bilgiler vermişsin boya için, sohbetiniz de bol olsun(bölmek gibi bir amacım yok), yanlış da anlamayın ama konuyu mu şaşırdınız?
    Jawa'ydi, boyaydi derken konu karisti Sustuk ne baariyon.
    Hem mondial alan adam dag tepe gezerken motoru hic dusurmeyecek mi? Cizmeyecek mi sagini solunu, boyatmayacak mi motoru. Genis dusunuyoruz biz :p
    Hem SM'ydi jantti diye hönküren sen degilmiydin az yukarlarda? :p

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı trazma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merahaba bu konuya benim üyeliğimden bir abi yazıyordu mondial sahibi kendisi fakat satma kararı aldı.bende str250 var performans egzoz ve dişli büyüttüm arazide eziyorum abiyi oda atar yaptı ktm alcam diye.şöyle söylüym mondial şekil olarak yapmış ama sonuçta çin yani fasa fiso.arkaya amörtisör ayarı koymuşlar amörtisörleri sertleştirdiler ilk arazi olayında patladı.yani ne olursa olsun çin .zaten ktm tarzı aletler şaseyi motoru sağlam yapıyolar granj dediğin hepsinde aynı düştünmü kırılır olay bu.mondiale o parayı vermeyin derim yarı fiyatına str ile aynı işi görüyor.
    Enteresan... Biraz daha övgü dolu bahsediyordu abiniz motordan. Araba belirgin bir tork ve güç farkı olmasına rağmen(Mondial'de de FMF egzoz vardı) demek Kuba ile eziyorsunuz. Sebebi pilotaj olmasın sakın?? Bir de ben anlamadım, arazide niye amortisörü sertleştirdiniz?? Tecrübe etmedim ama sert ayarlı amortisör ile araziye(ki abinizin anlattığına göre epey hard-core geçiyormuş arazi) dayanabilecek bir marka(amortisör markası da dahil) bilmiyorum ben. Bir de siz şaseyi de mi kırmayı başardınız? Çünkü şaseyi kırmadan "çinli işte şasesi de kırılıyor" diyorsanız haksızlık etmiş olursunuz herhangi bir alete. Valla Asyanın felan atlarken zıplarken(ciddi ciddi) şaseyi daha ilk turda kırdığını duydum ama bu alet de şase KIRDI İSE ?? demekki gerçekten fasonmuş... Bir de yabancı sayfalarda genelde "KTM nin küçük hacimlilerinin yaptığı işleri bu da yapıyor, neredeyse aynı görevi görüyor" şeklinde yorumlar var, genel olarak. Siz de bu Kuba-STR için aynı şeyi söylemişsiniz. Motor NX250 motoru, ama kubanın STR si bunu eziyor arazi de... Nasıl oluyor anlamadım...

Jawa'ydi, boyaydi derken konu karisti Sustuk ne baariyon.
    Estağfurullah abi O öyle 2 tane gülerken ağzım açık kalmış, bağırdığımdan değil yani (böyle işte)
    #sürenadam

trazma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX 250
    yok dostum yalnışlık olmuş şase faln kırılmadı o kdr da değil bu çinlileri ezmemek lazım bu kadar.arka amörtisör patladı hard enduro yaparken motor fazla oynamasın zıplamasın diye amörtisörler sertleştirilir yoksa yaylanmadan dolayı motor üzerinde durmak zor oluyor.beygir güçlerinden bahsetmiş abim ama aynı güçlerde o dediği 24 vs hp lerde olduğunu zannetmiyorum dyno teste sokmmuştu ordabi karışıklık olsa gerek çünkü crfx normalde 29 ps gibi bişey iken 38 çıkmıştı yani.ki kendiside farkında artık bu motorun o para etmeyeceğini aldığına da biraz pişman.o fiyatlara ikinci el aygır gibi husaberg fe450 liler alınabiliyor.yani genel olarak motor bir çok özellik içeriyor fakat sadece içeriyor.sonuçta çin malı str de aynı fakat aradaki fiyat farkı az buz değil.ama bizim kanaatimizdir mondialin o motoru 5000-5500 arası bi şey olsa ekmek peynir gibi satar ama 7800 verilmez be hocam.

gs500inanc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat e kaldı :)
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    parça korkum yok niye dersen honda dan 83 model motorun civatasına kadar alan bir abimiz var (bende de ne abiler var diyeceksin ama var işte allah kahretmesin hani ilk ağızdan duyduğum için yazıyorum kulaktan dolma değil yani )
    o yüzden motor alınıt toplanılır ve kullanırılır süpermoto olayına gelince dediklerinde haklısın ülkemizde sıkıntı bak adamlar yapmış bilem ve çok daha güzel bitane vardı şimdi fotosunu bulamadım biraz kurdalamam lazım ortaya çıkartmak için http://farm4.static.flickr.com/3067/...452141653a.jpg

heh buldum ama 650lik bu süper bi çalışma olmuş kanaatimce..
    http://img132.imageshack.us/img132/5...awest010rz.jpg

buda bi dominatör mesela

http://img176.imageshack.us/img176/9393/nx650013ki.jpg

ducati parçaları kullanmışlar ama...

http://img142.imageshack.us/img142/7395/photo0898bv.jpg

http://img333.imageshack.us/img333/2...nire005mz8.jpg

http://img50.imageshack.us/img50/8028/dominator9qn.jpg

Burda daha niceleri var konuyu kirletmemek adına direk link vereyim

http://www.supermotojunkie.com/showt...-650-dominator

o değilde çıkma bi gs500 jantı bizim işimizi görür gibime geliyo 400 liraya kapatsak tamamdır

Bende var istiyorsan 400 e göndereyim ))))))) jant lastik disk dişli nesini istiyorsan maksat odada yer açılsın )))
    suzuki address 50cc=)yamaha dt125=)93 gs500=)99 gs500=)yamaha tt600=)99 er5=) virago 250=)92 kle500=)2004 gs500=) 2005 fazer)

e_trkuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    yaa en az 2 aydır forumda bu başlığı takip ediyorum motoru almak için. ama böyle bir rezalet görmedim daha önce bu forumda. ''trazma'' isimli arkadaşın yazdıklarını dikkatle takip ediyordum. ve kendisiyle yaptımız özel mesajlaşmada da bana kesinlikle motordan memnun olduğunu belirtmiş ve satın almamı tavsiye etmişti. şimdi nasıl olunuyorda 180 derece söylediklerinden vazgeçilebiliniyor.
    zaten bunca zamandır forumda motordan bahsedip bir tane olsun fotoğraf paylaşamaması işin garibiydi !!!

buradan diğer arkadaşlara da sesleniyorum. sizce trazma isimli arkadaş bu motorun gerçek kullanıcısı mı ? yoksa forumu gereksiz yere meşgul edip milletin kafasını karıştıran birisimi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:53 ----------

öğrenciliğin bu acı, sefil günlerinde part time kuryelik yaparak motorun parasını tamamlamama az kalmışken sizin bu tutarsız yorumlarınız yüzünden gece gece canım sıkıldı, uykum kaçtı. nalet olsun içimdeki bu motor sevdasına.
    Syanur bunu beğendi.

Motosikleti
    RX 250
    arkadaşım forumu tam okumamışsın galiba da gelip burda konuşuyorsun boş boş.benim üyleğimle girip bi abim foruma yazıyordu kendisi mondial sahibi.bende str var.ilk aldığında memnundu motor şekil duruyodu fln ama sonraları ktm husky gibi aletleri görünce verdiği paraya acımaya başladı olay bu işte.ha çok istiyorum motoru diyorsan git al ama bi yerde ktm ye binme fırsatın olursa başını taşlara vurursun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:55 ----------

zaten kendisi daha önce ktm ve klx sahibiydi 3 senelik bi aradan sonra mondiali aldı ktm nin tadını unutmuş olsaki ilk başlarda beğeniyordu fakat zamanla farketti.arkadaşlar dediğim gibi motor fena değil fakat x treme enduro 5500 civarı bi şey olsa çok satarlar ve ben de alırım yani fakat 7800 çok ikinci el husaberler var o fiyata.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    zaten ktm ile yada huskyle ayni kefeye koyamazsiniz bu motoru hem 250 cc hemde diger markalar artik kendini ispatlamis durumda ama solede bir gercek var 7800 tl ye de hicbir yerde 0 supermoto alamazsiniz hemde 250 cc vede 20 bg olan motoru bulma ihtimaliniz bile arti 2 el husaber,ktm,husky alirsiniz belki ama o motorunda haliyle yaktigi bunla bir olnaz zaten en azindan bir donem ktm exc kullanmis biri olarak aradaki farki tahmin edebiliyorum sonucta
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

Motosikleti
    RX 250
    hocam kişiden kişi ye değişir.ben şahsen 10 bin km de bile olsa 2 bin tl daha ekleyip drz400 alırım mesela hiç değilse kafa rahat olur.ikinci o motorun 20 hp olduğunu düşnmüyorm.zaten mondial de farkındaki ilk piyasaya çıktığında 10 küsür tl idi sonra 8 binlere düştü şimdi 7800 bu motorun fiyatı 6000 tl olsa maksimum çok satarlar ama hala anlamış değilim kimse mondiale güvenip te hele sağlamlığın müthiş önemli olduğu enduro türündeki motora o parayı vermez.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    valla ben almayi dusunuyorum acikcasi arstidigima gore yeterince saglam yurt disinda yarislara katilan kullanicilarininda memnun oldugu bir motor acikcasi hyosung gibi bir motor yakindanda inceledim gayet iyi ha biraz daha fark verilip drz alinabilirmi neden olmasin tercih meselesi ama sonucta sehir icinde guc olarak yeterli sonucta benzin fiyatlari ortada sagolsunlar
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

Motosikleti
    RX 250
    evet abimiz de baya araştırmıştı bi sürü özelliği varmış fakat hani bana biraz sözde geliyor benim sadece yakındığım nokta madem böyle kalıplı bir motor yapıyorsıun koy şuna 30hp süper bi alet olsun ha madem koymadın o zaman sat 6 bine herkes alsın.motor alınmasına alınır ama sadece güç ve fiyattan pişman olunur yoksa diğer türlü bütün çinlilere 10 basar str de buna dahil ama güç ve fiyat konusu olmasaidi

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı trazma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk aldığında memnundu motor şekil duruyodu fln ama sonraları ktm husky gibi aletleri görünce verdiği paraya acımaya başladı olay bu işte.ha çok istiyorum motoru diyorsan git al ama bi yerde ktm ye binme fırsatın olursa başını taşlara vurursun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:55 ----------

zaten kendisi daha önce ktm ve klx sahibiydi 3 senelik bi aradan sonra mondiali aldı ktm nin tadını unutmuş olsaki ilk başlarda beğeniyordu fakat zamanla farketti
    yaptığın tüm yorumlar çelişkili arkadaşım senin. önce ktm husky gibi aletleri görünce verdiği parayı acımaya başladı demişsin. sonrada ktm sahibiydi zaten demişsin. bir de 3 sene aradan bahsetmişsin. sanki 3 sene boyunca Ktm sürmeyince motorun gücünü, kuvvetini unutuyor yani. zaten ktm ve husaberg ile Shineray'i kıyaslamakda saçma.

ama fiyat konusunda sana katılıyorum 6000 civarı olsa peynir ekmek gibi satılır.

str250 ile X-treme'i kıyaslarsak soğutma sistemi farkı var arada. soğut sisteminin farklı olması arada 1000-1500 tl lik fark yaratır tabiki

Motosikleti
    RX 250
    3 sene motora binmeyince öyle oluyormuş demekki arkadaşım.ben niye boşuna burda laf yapıyım yoksa.ktm si vardı abinin sattı sonra klx almıştı onuda sattı 3 sene sonra mondi yi aldı.ilk başlarda iyi geliyordu fakat birkaç arkadaşının ktmsini fln kullanınca aradaki farkı hissetti.str fiyatına göre iyi bir alet şu mondial de asya rx 250 gibi 6000 yapsaydı çok satardı ama alınmayacak motor değil eğer paran varsa fazla güç istemiyorsan ve motoru zorlamıcaksan alınabilir yani büyük bi beklenti yoksa iyi bir motor parçasıda ucuz diğer speciallere göre ucuz.farkındaysan ben motoru sakın almayın berbat bişe falan demedim sadece fiyatı kötü o fiyata kaliteli marka alınabilir dedim.

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    rx 250 nin de ne zaman türkiye geleceği belli değil ki.bu sene fuarda bir yönetim kurulu üyesiyle tanıştım o fuara yetiştiremedik motor gümrükte ama kısa bir zamanda elimizde olucak demişti. 20 gün sonra falan bir asya motor bayisine sordum o da motor elimizde yok ama sorarım dedi ve yanımda asyamotordan birilerini aradı. bayiye motoru bu sene türkiyeye getiremeyeceğiz sadece 1 tane getircez onuda test etmek amacıyla, yarışlara sokmak için getircez demişler.
    bu hadise yaşandıktan 2-3 gün sonrada sitenin anasayfasına motor rx250 mayıs ayından itibaren bayilerde diye bir haber koymuşlar bakalım ne kadar doğru. zaman göstericek.

trazma foruma arkadasın mondialinin fotolarını koyma şansın var mı?

Motosikleti
    Honda CRF
    Arkadaşlar,bu sene özellikle bu motorları incelemek için fuara gittim.Fuarda incelediğim kadarıyla görünüş ve kalite bakımında iki tane çin malı motor vardı.Bunların kaynak işçiliği bile farklıydı.Bunlardan biri MONDİAL 250 EXTREME ve diğeri(motor bloğu:SUZİKİ GN250 kopyalı)MOTORANın getirmiş olduğu motorlardı.İşçilik ve görselik on numara(çinliler arasında).Fuarda ASYA 250TEpee vardı,asyanın su soğutmalısı yoktu.Tepee 250de işçilik bu ikisiyle kıyaslarsak kötü,kaynak yerlerini taşlamaya bile gerek görmemişler ve astar falan atmadan direk boyamışlar, üzerine bindim arka amortisör çok sertti.Fakat fiyatolarak en uyğunuydu.Arkadaşlara katılıyorum, bu EXTREME 250 6binlira civarı olsa çok satacak.Bu mondialle hep beraber mail atsakta bir kampanya yapsalar, şu motorlardan alsak...

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Birşeyler yazacam ama vaktim yok... e-trkuz arkadaşın dediklerine katılmamak elde değil. Çok uyuz oldum şahsen. Neye uyuz olduğumu da yazarım sonra uzun uzun
    #sürenadam

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345671555105 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)