Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial X-Treme (Enduro/Super Moto/Moto cross) Kullanıcıları / Bilgi Paylaşımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Geçen gün ben de DRZ ile giderken trafikte bi SM gördüm sanki dedim Aralardan derelerden geçip yakaladım motoru, bir baktım RX250 Laf aramızda çok tırt duruyordu yaa, piskolojik midir nedir bilemedim ama sevemedim bu motoru Apachiler vs, çok daha tatlı geliyor bana.
    polo34 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tunctepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial extreme 250cc enduro & 150 ut enduro
    bak evladım eskiden buralar dudluktu şimdi corak arazi ne oldu size polat ta ruhunu japona sattı herkez pert anasını ............

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Mondiyi de sana satayım Tunç, bir SM bir Enduro garajında hava atarsın

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondiyi de sana satayım Tunç, bir SM bir Enduro garajında hava atarsın
    kaçtan viriyorsunuz beyfendi?

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaçtan viriyorsunuz beyfendi?
    Özel mişterilerimize izel fiyatlarımız vardır... izelden görüşelim litfen
    cenkito bunu beğendi.
    #sürenadam

Selamlar, bende ilk motor olarak bir sm düşünenlerdenim. Malum istanbulun yolları vs, ve birazda keyif alabilmek hoplamak zıplamak için. Fakat mondial ben motor alamadan 250sm i getirmeyi bıraktı.acaba muadil bir modelmi getirecekler ileride. Birde hergun istanbulda çalışlar caddesinde marmara büfenin koşesinden dönerek e5 edirne bağlantısı yönüne her öğlen saat 12 ila 1 arası geçen kim? Forumdanmıdır kendileri?

Motosikleti
    bir kaçtane burda sm si olan istanbullu arkadaşlar vardı onlar ola bilir bu arada syanur un motor satılık herparçası tekrardan elden geçirilmiş bakımları yapılmış ve motor yenilenmiştir bigbore kitli vericek bildiğim kadarı ile güzel fiyat veriri emin ol bizimkiler specialdir cinli ler arasında tek karşılaştırma yapa bileceğin apaççiler var ondada sm varmı bilmiyorum

erhan_karagoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial xtreme SÜPERMOTO / ENDURO
    S.a arkadaslar adım Erhan sivaslıyım uzun zamandr okuyordum forumu bu aralar bıraz durgunlastı sanırım , e_trkuz un motorunu aldım herkese selamlar.

Motosikleti
    kazasız belasız kullan güle güle kullan bir sıkıntın yada derdin olursa forumda bahset bizde yardımcı olmaya çalışalım

Motosikleti
    Su an için sıkıntım yok ufak tefek seylerı kendi çapımda hallettim yanlız motordan vuruntu sesı geliyor normalmıü birde bu lastiklet sanki pek iyi değiller alternatif lastik bulan oldumu süpermoto için 140 ebatta pek bulamadım nette araştırdım bulduklarımda afaki fiyatları.

Motosikleti
    süper moto lastikleri pahalı olduğunu duydum afaki olmaz konu lastikse ki yanaklı latik olayına giriyor dönüşlerde latiğin kalitesi ve tutuşu önemli bu tarz motorlarda gidonla değil yatarak dönmek sollama yapmak öenmlidir bu nedenle alıcağın lastik hem işinin ehli bir marka olması uzun ömürlü olması şart sonra firen koydunmu yolda sen bir tarafa motor bir tarafa gtmesin.vuruntu sesinden kastın nedir onu anlamadım bir ybr yada 150 lik 125 lik ufakt aletlerdeki gibi cılız calışmaz balansör olmadığı için titreşimlidir belki sübab ayarı gerekiyor ola bilir bir baktır derim .(lastik konusunda da şu geldi aklıma üstündeki lastikler kendi üstündeki lastiklerse ömrü bitik olabilir standart cin malı lastik te ola bilir şahsen ben senelik düşünerek lastik alıyorum çin malı filan lastik raf ömürlerine dikkat etmeni tavsiye ederim alırkende .)

Motosikleti
    Pahalıdan bıraz daha pahalı, birde ölcü bulmak sıkıntı diş derinliği olarak iyi durumda lakin çok sertler kalkarken gaza biraz yuklenırsem asvalttan ayrılıyor sarmaya başlıyor ıslak zemin lafını açmıyorum bile arka firen zaten basmaya gelmiyor bastıgımda arka tekerlek yanımda beliriyor .

motodan gelen sesin bir ara becerebilirsem videosunu çekerim böyle pek anlatabileceğimi zannetmiyorum , baktırma işine gelincede her usta gibi burdakilerde bin bahane buluyor , bügün gaz telim koptu yok söyleydı yok ikiye ayrılıyor yok mondialden özeş spariş gececegiz iki uç aya gelır dedi , içimden kufrettim , sen bana bir gaz teli ver diyerekten 2 liralık gaz teli aldım evde 15 dakıkada kendım hallettim . burdaki ustalarda da iş yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:53 ----------

Bahtsiz bedevi misali gunluk bir problem cikiyor genel sorunun sansimdan oldugu kanaatindeyim bugun de akü nun şişmesi ile yolda kaldim vurdurmak falan care olmadı bakalim kendinden sogutabilecekmi motor.

Motosikleti
    hayda akünün şişmesi ne ya 21000 km yaptım banamasın demdi gaz telini takarken buji kablosu ile problem yaşamış olmayasın

Motosikleti
    Yok iki gundur lastik yanmis gibi koku geliyordu bugun gostereyim dedim sanayide kaldım arkadasin dukkana biraktim yarin bakalim derdi neymis benle akuyu de ekrem yeni aldim demisti sifir aku alacagiz anlasilan .bujiden olabilirmi iki gun once sifir buji taktik

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Hayırlı olsun dostum. Ekremin satma sebebi neymiş ?

Aküyü ne yaptınız anlamadım hiç. Ben 21.000 i geçtim, akü 1-2 kez azaldığı için vurdurmak zorunda kalmış olmamla birlikte orjinal 35W yerine 55W ampul ile ve 10W lık ekstra ledler vs, ile sürekli kullanıyorum. Akü ile hiç sıkıntı yaşamadım. Orjinal aküsü beklediğimi çok çok üstünde bir kalitede çıktı bence.

Lastik olarak tartışmasız SAVA MC52 M-racer al. Ön arka tam ebatları var. F/P olarak çok çok başarılı ve orjinal lastiklerin fersah ötesinde tututyor. Gerçi orjinal lastikler bana kuru zeminde yetiyordu, ıslakta özellikle arka sıkıntılıydı, kanal yapısından ötürü. Savalar her konuda daha iyi ve ıslakta da çok daha güvenli. Üstelik orjinal Kenda lastiklerden 1 çift almaya kalksan Savalardan daha pahalı

Düşük devirlerde motorun biraz vuruntulu çalıştığı doğru. Bence karbüratörün çok küçük olmasından kaynaklanıyor gibi. Bilmiyorum ama yakıt tasarrufu yapıcam diye alt devirlerde çok yormayın motoru. Orta devirlerde en güzel performansı veriyor, verimli de çalışıyor. Zaten ben en düşün 3.1 lt, en fazla da 3.8 lt yakabildim. Yani yakıt da çok düşmüyoru sakin kullanınca, motorun uzun ömürlü olması için ısıtmadan sürmeyin ve orta devirlerden şaşmayın derim.

Alıntı tunctepe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...bu tarz motorlarda gidonla değil yatarak dönmek sollama yapmak öenmlidir
    Bu ney la, ne demek bu ??

Bir de bizim motorlar balansörlü olması lazım.
    cenkito bunu beğendi.
    #sürenadam

Motosikleti
    Ekrem'in satma sebebi daha buyuk birsey istiyormus.

Orjinal akuyu zaten ekrem ben degistirdim demisti degistirdigi kuru tip aku sisti iki gundur koku geliyordu tamirci yolundayken husranla sonuclandi motorda extra bir fazlalik yok akuden cekecek ama birazda benimkisi talihden kaynaklik zannediyorum .

Lastik konusunda da cidden arka lastik islaknzeminde zerre tutmuyor kuru da da tutmuyor zira yeteri kadar is goruyor sava markaya bakacagim tavsiyeniz uzerine

Motosikleti
    yüksek tipli motlrlarda virada araba sollarken fazla gidon kırmıyacaksın anlamında patlak lastikli poticim bende 21000 geçtim hey maşallah bu 2 ayda sanırm 24 olur günde sanrm 60 70 km yapıyorum ve bunun 12 15 km kadarı tape gaz inanın tape gaz iyi benzin yiyor potinini dedği gibi orta devirde çok normal ağır devirde motoru çok ısıtıyorsun radyatör fanları soğutmaya geçiyor

Motosikleti
    Sorunu hallettik sadece akunun adiligi sonucu şişmis bu aralar enduro jant lastik ariyorum arada araziye girmeyi dusunuyorum ufaktan ufaktan temin edebilecegim biryer varmi acaba.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Bilmiyorum ama fabrikadan istemek çok mantıklı. Ön arka komple 600~700 TL arası bir fiyat vardı sanırım.

Motosikleti
    600 lira civariysa sikinti degil ama netten baktim adet 600 kusur diyor cifti 1200 gibi ve lastik disli disk falan derken oldukca kalinlasiyor genede sormali bakalim uygun fiyat alabilirsem enduro yolunda ilerliyorum .
    Birde bu beygir meselesiyle ilgilenen oldumu katalitik iptali yapan beygiri kross modeli ile ayni seviyeye cekmek iyi olurdu.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)