Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial X-Treme (Enduro/Super Moto/Moto cross) Kullanıcıları / Bilgi Paylaşımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    ARKADASIN MESLEGİMİ POLİSMİŞ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Giriş bölümündeydim. bir daha kendisini göremedim. Ya şakadan dedi. adı yunus Yada yunus olarak görev yapıyor.
    Artık gerçekleri kendi anlatır. Birde neden gelmedi. Onu soralım. Suratını kasksız görmediğim için gece gece 1500 kişinin arasında ayırtta edemedim.
    Sohbet 3. festivale mi kaldı anlamadım. Benim kafa zaten 1.000.000 du. Hem bisiklet sürdüm. Hem motosiklet, birde ondan sonra üstüne içecek tükettim.
    Ama araç sürmedim

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi kardeş buluşması
    Abi yolda kaldı, kardeş takviye yaptı
    Benzinlikte polis diyince, içimden kaçmak geldi ya neyse

http://o1308.hizliresim.com/1d/l/rm6sh.jpg
    http://o1308.hizliresim.com/1d/l/rm6v6.jpg
    Bi kere kalmasın yolda zaten
    Heey gidi ben bu motorun uzadığını bilirim
    Heil Spellcheck

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Giriş bölümündeydim. bir daha kendisini göremedim. Ya şakadan dedi. adı yunus Yada yunus olarak görev yapıyor.
    Artık gerçekleri kendi anlatır. Birde neden gelmedi. Onu soralım. Suratını kasksız görmediğim için gece gece 1500 kişinin arasında ayırtta edemedim.
    Sohbet 3. festivale mi kaldı anlamadım. Benim kafa zaten 1.000.000 du. Hem bisiklet sürdüm. Hem motosiklet, birde ondan sonra üstüne içecek tükettim.
    Ama araç sürmedim
    Ben de tam bunu diycektim, sanırım kafan 1.000.000 du, ben ne demişim sen ne anlamışsın

Ben benzinim bitip PO'nun 500m ilerisinde kalınca, otostop ile benzinliğe gittim. Baktım bizim Tolgacan geldi motorla, o da elinde boş bir pet şişe ile

Motorundan tanıdım, yanına gittim, dedim;

-Tolga mı ?

+Evet...

-Ben polis, tutuklamaya geldim sizi (gibi bişey dedim)

+

Sonrasında şaka felan, deyip forumdan tanıdığımı söyledim. Syanur nickim hatırladın mı, motorundan tanıdım seni vs, vs, dedik. Ha evet mevet bişeyler döndü. Bu arada benim de kafa epey zonkluyordu, çok yoruldum ve çok yürümüştüm. Zaten nemden vüvut can çekişiyordu(%90 felan dediler nem oranına)

Sonra bizim yunus aradı beni naptın diye, ben de anlattım durumu. Tolgaya selam et dedi. Ben de yunusu hatırlattım, selam ettim. Adım yunus kalmış

Neyse, sağolsun Tolga beni bıraktı motoruma kadar geri, birlikte döndük kampa... (resimlerde motora benzin koyuyorum, ne ara arkadan çektiyse artık adam paparazi gibi )

Peki ben neden uğramadım yanına, çünkü zaten kampa gelene kadar 2 kere fren hidroliği değiştirdik. Ön frenlerim bildiğin tutmuyordu. Meğersem pompası bozulmuş, biz de sakaryaya dönüp yeni fren merkezi (ön) aldık. Geri gelirken ben yolda kaldım, benzinim bitti.

Kamp alanına dönünce hem debriyaj kütüğünü hem de fren merkezini değiştirdim, hava kararana kadar. Sonra da yarım kaldı zaten, sabah toparladım. Sağolsun arkadaşlar sucuk felan pişirdi, gece karanlığında anca yemek yiyebildik.

O yüzden yanına uğrayamadım Tolgacım, yanlış anlama

Neyseki dönerken frenlerim sağlamdı, zaten sabah da erken yola çıktık... Gece bir tur attık ama senin motoru göremedik....

Buarada ben senin yanında kaskımı hiç çıkarmadım mı yav Çıkarmıştım sanki..

Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ARKADASIN MESLEGİMİ POLİSMİŞ
    Şşşşş.. Sivil polis !
    #sürenadam

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    valla sen motorundan tolgacanı tanıdın ama ayıp bana ben senin motoru tanıyamadım

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Synur ;
    O gün Öğlen sıcağında zaten km lerce başka bir festival için bisiklet sürdüm.
    Ordan eve yağdıra yağdıra gidip buz gibi banyodan sonra motosiklete atlayıp rüzgara karşı basa gaz festival alanına geldim.
    Rüzgar, güneş baş ağrısı hat safhadaydı. Birde festivalin yoğun temposu, sürekli istekler bitmedi. Bende yolda kalan birine iyilik olsun diye alandan benzinliğe kadar gelmiştim.
    Kaskı çıkardığını pek hatırlamıyorum. İyice yaşlanmışım. Polis aranıyorsunuz diyince ne oluyiiiii len moduna girdim. RTE hakkında çok mu konuşuyorum dedim

Ben hemen kayıt bölümünün yanında idim. Gece yarısına kadar orda yiyip içip dağıttık. Arada bir kızların dansını izlemeye aşağıya indik

Geleydin ben sana ızgara köfte bir de buz gibi efes ısmarlardım. Öyle çam altlarında sucuk ile uğraşıyorsun. yakacan kaşını gözünü....

O kadar çok kişi ile karşılaştım ki, o kadar çok boşa konuştuk ki, kafada ki fosfor tamamen bitti.

Neyse yalavo festivalinde görüşürüz artık. Orda suya birlikte çıplak atlarız.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Beyler geçen ~30 TL ye aldığım EBC balatalar geldi, taktım. Modeli : FA185 . bunların TT yada R çeşitleri var, ben de bilmiyorum ne olduğunu.

Fren performansı çok değişti. ÇÜNKÜ benim fren pompam bozukmuş meğer onu değiştirdik, şimdi ön amortisör için "okadar da sert değilmiş" diyorum Yani frene basınca en azından içeri gömülme durumu arttı. Ama geri sekmesi çok fazla, ayar istiyor, ani fren sıkışlarında amortisör geri sekerken beni düşürecek gibi oluyor...

Kısaca frenler şimdi başarılı şimdi

Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla sen motorundan tolgacanı tanıdın ama ayıp bana ben senin motoru tanıyamadım
    Resimleri mi kastediyorsun yoksa sen de festivale mi geldin ???

Synur ;
    O gün Öğlen sıcağında zaten km lerce başka bir festival için bisiklet sürdüm.
    Ordan eve yağdıra yağdıra gidip buz gibi banyodan sonra motosiklete atlayıp rüzgara karşı basa gaz festival alanına geldim.
    Rüzgar, güneş baş ağrısı hat safhadaydı. Birde festivalin yoğun temposu, sürekli istekler bitmedi. Bende yolda kalan birine iyilik olsun diye alandan benzinliğe kadar gelmiştim.
    Kaskı çıkardığını pek hatırlamıyorum. İyice yaşlanmışım. Polis aranıyorsunuz diyince ne oluyiiiii len moduna girdim. RTE hakkında çok mu konuşuyorum dedim
    Ben hemen kayıt bölümünün yanında idim. Gece yarısına kadar orda yiyip içip dağıttık. Arada bir kızların dansını izlemeye aşağıya indik
    Geleydin ben sana ızgara köfte bir de buz gibi efes ısmarlardım. Öyle çam altlarında sucuk ile uğraşıyorsun. yakacan kaşını gözünü....
    O kadar çok kişi ile karşılaştım ki, o kadar çok boşa konuştuk ki, kafada ki fosfor tamamen bitti.
    Neyse yalavo festivalinde görüşürüz artık. Orda suya birlikte çıplak atlarız.
    Sen dağıtmışsın abi kendini dediğim gibi ben de frenle uğraşırken geceyi bulduk. Doğru düzgün keyifle içemeye vakim bile olmadı Sonra karanlıkta felan dolandık biz de ama seni göremedim...

Yalovaya ben de düşünüyorum gelmeyi. Millet 30'unda eskişehire mi gitsem yoksa Yalova mı diye düşünüyor. Sen yalovacısın sanrım ?? Bir de bu hafta sonu Amasra varmış sanırım
    cenkito bunu beğendi.
    #sürenadam

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Valla bende sallantıdayım. Net bir kararım yok. Eskişehir iptal değil miydi ? başka bir yerle de karıştırıyor olabilirim. ?
    her neyse sonuç olarak eskişehiri gördüm. Birde yalovayı görelim. hem daha yakın

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Resimleri mi kastediyorsun yoksa sen de festivale mi geldin ???
    nerdeeeeee keske gelebilseydim. resimlerden , 06 plakadan suphelenmiştim aslında ama jeton düşmedi
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Cem adamı benzinlikten festivale kadar götürdüm.
    Al bir tur at demedi. Boyun yetmez dedi. Ayakların yere değmez dedi.
    Sezerciğin filmindeki dombili gibi senin kara kaçanı da alacam, basacam kırbacı dedi

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Abi çok ayıp ediyorsun valla, öyle mi dedim ben

Sen direk dedin bana gelmez o motor, ayaklarım değmez diye. Ben de o kafayla teklif etmeyi unuttum, bir de hee diye onayladım seni

Cidden tepe tepe kullanabilirsin benim motoru, hiç kimseye çekinmeden veriyorum anahtarı. Keşke deneseydin yav
    cenkito, Tolga Can ve dockerengin bunu beğendiler.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    kulakları çınlasın mehmet mümtaz da fethiyeye ugradıgında motoru denemem için baya ısrar etmişti ama

ben daha sonra kara kacanın yüzüne bakmam, begenmem diye almamıstım.

genelde öyle olurmus üst modele binince sahip oldugundan sıkılırmıs insan
    Tolga Can bunu beğendi.

tunctepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial extreme 250cc enduro & 150 ut enduro
    mehmetin motoru akıllara zarar binmek için tırmanıyorum sandım zaten yorgundum ters bir hareket yapmıyayım diye ustelemedim bu arada tolgacanın fantezisi korkutucu el ele çıplak denize atlamak oneey laaan bu arada poti geçmiş olsun benim frenlerdeki mazot durumuda düzeldi sanırm bildiğin tutiii ama sanırm ön amartisörün derecelerini h ye yaklaştırman gerekecek yumuşamış demektir çırpmaması lazım .birde birşey daha farkettim keçeleri yaptırdıktan sonra motorun yaylanmasıda baya değişti artık okadar yaylanmıyor hızlı inip ağır kalkıyor önümüzdeki haftada su soğutmanın keçelerini değilireceğim inşallah çünki artık su doldururken farketin motor yağı suya karışmaya başlamış
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Keçeleri yaptırırken amortisörün ayarlarını değiştirmiş olabilirler. Alttan ve üstten amortisörün sıkışma-açılma hızlarını ayarlayabilirsin biliyorsun.

Yanlız hala radyatör suyuna motor yağının nasıl karıştığına aklım ermiyor benim. Bunların birbirine karışma ihtimali olmaması lazım. Yağ filtresi ile radyatör girişi birbirine yakın ama ayrı yuvalar onlar, birbirinden keçe ile ayrılmıyorlar diye biliyorum
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keçeleri yaptırırken amortisörün ayarlarını değiştirmiş olabilirler. Alttan ve üstten amortisörün sıkışma-açılma hızlarını ayarlayabilirsin biliyorsun.

Yanlız hala radyatör suyuna motor yağının nasıl karıştığına aklım ermiyor benim. Bunların birbirine karışma ihtimali olmaması lazım. Yağ filtresi ile radyatör girişi birbirine yakın ama ayrı yuvalar onlar, birbirinden keçe ile ayrılmıyorlar diye biliyorum
    radyatör suyu , motor yagına yada tam tersi oluyorsa motor yada silinidir contası özelliğini kaybetmiştir.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Bu motor yada silindir contası dediğin hangisi? Silindirin alt yada üst contası mı?? Yani nereden birbirine karışıyor bu denyolar

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    bakmak lazım ya silindir alt-üst contasından karısır (değişimi kolaydır )
    ya da kartel contasından eger kartel contası ise komple acılması gerekebilir

insallah oradan değildir

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    motor blogundan silindir üst kapagına cıkıs ve geri dönüş bosluklarından muhtemelen

Arkadaşlar sizin radyatör fanlımı? şayet fanlı ise çıplak net şekilde görebileceğim bir fotoğraf atmanız mümkünmü'dür?

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    evet fanı mondial yedek parcadan baktım sende explorerdan acarak bakabilirsin

http://mondialyp.com/parts/main_page...GRM1-10043-642

firefoxda liste görünüyor fakat parca resimleri acılmıyor
    Carbondioxid bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)