Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial X-Treme (Enduro/Super Moto/Moto cross) Kullanıcıları / Bilgi Paylaşımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mehmetmumtaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    sağdaki düğmeye basılı tutunca sıfırlıyor benimki ?
    İnna lillahi ve inna ileyhi raciun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200

pardon bişey sormak istiyorum sizim x-treme lerde km ölcer telli mi yoksa digital mi?
    bu ürün benimde hosuma gitti bizim makinalar klasik telli, aceba benim x-treme max a takmaya kalksam teker capı sorun olurmu? uyar mı?
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Haspin Allah... Ben direk öyle denedim, basıyorum, basılı tutuyorum olmuyor. Beceremedim galiba.

Neyse asıl sorum şu, ben çok anlamıyorum bu elektronik bağlantı kısımlarından. Şimdi bazı motorlarda vites, devir vs, vs, verilerini alınabileceği yerler/kablolar mevcut ancak göstergede bunlar olmadığı için görünmüyor. Biz bu göstergeleri aldığımızda devir sayacını nereye bağlıyacağız? Bizim motor da öyle bir şey mevcut mu? Sen bunu çözebilir misin? Ben dün 1-2 kurcaladım, ön kafayı söktüm, sinyali düzelttim, akü taraflarını kurcaladım ama tam olarak dediğim şeyi bulamadım.
    #sürenadam

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    syanur ben kafayı da söktüm vites bos müşürünün geldiği yere de baktım. vites boş lambasının orda 6lı fiş geliyor fakat sadece benim göstergeye yesil boş lambası geliyor, diğerleri tamamlanır, kafa granajında 3lü bos soket var oda muhtemelen devir saati için. zaten bizim çinlilerde üretim maliyetini kısmak için piyasada hazır olan tesisat kullanılmıs ama takacakları göstergeye göre fişlemişler
    ben hem devir saati hemde vitas göstergesi takmak üzerinde calısıyorum tamamlayınca x-treme max sayfasında paylasıcam tabi basarırsam
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

tunctepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial extreme 250cc enduro & 150 ut enduro
    KONTAĞI KAPATINCADA SIFIRLAR

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    @centiko bilgilendirme için sağol. En azından nereye bakacağımı öğrenmiş oldum Bir de yanlış anlama ama senin motorda bile vites için çıkış varsa(o 6 lı çıkış büyük ihtimalle dediğimiz gibi vites göstergesi içindir) bu 250liklerde hertürlü vardır diye düşünüyorum. STR250 de bile var, demekki birçok çinlide var bu çıkış. Devir olduğundan emindim zaten ama görememiştim. Bu iyi oldu. Hatta sıcaklık bilgisi için de bişeyler vardır bence. Sadece benzin göstergesi olmaz. Çünkü şamandra sistemi yok bizde, ayriyetten de uygulanması çok zahmetli ve gereksiz. Gereksiz çünkü genelde bu şekildeki basit şamandıra sistemleri çok da doğru çalışmıyor. Ben tripmetreden buluyorum nekadar benzimin kaldığını

---------- Post added at 15:16 ---------- Previous post was at 15:05 ----------

@centiko
    Buarada gösterdiğin üründe teker çapı sorunu yaşamazsın, açıklamada yazıyor "it can apply to different wheel size motorcycles, wheel perimeter range 1000-2999mm" diye. 1000-2999 diye neyi kastetmiş bilmiyorum ama teker çapına göre ayar yapabiliyorsun sanırım.
    cenkito bunu beğendi.
    #sürenadam

Motosikleti
    büyük olasılıkla öntekerin tur mesafesine göre hızı ayarlıyorsunuz mesela benim öntekrin turu sm den daha fazla belkide o yüzden hızım 110 küsurun üstüne çıkmadı

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    Alıntı tunctepe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    büyük olasılıkla öntekerin tur mesafesine göre hızı ayarlıyorsunuz mesela benim öntekrin turu sm den daha fazla belkide o yüzden hızım 110 küsurun üstüne çıkmadı
    Ramazandan sonra bodruma geleyimde o zaman kmleri kıyaslarız hem sende SM görmüş olursun mondizaki :D

Motosikleti
    Alıntı mehmetmumtaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ramazandan sonra bodruma geleyimde o zaman kmleri kıyaslarız hem sende SM görmüş olursun mondizaki :D
    kesin gel ama gelmeden önce geleceğin günü ve rahat gününü söylede şöyle bir bodrum içinde güzel bir yol yapalım hatta kamera bula bilsek kask üstü filan çekim yaparız hatta

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:30 ----------

kalıcaksanda yer bakalım sana

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:35 ----------

ve kanatlarım geri geldi

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Tunç ve Mehmet, ben Gaco dan gps'i aldığımda test edicem hızımı. Siz de telefonda felan varsa kıyaslayın motorla. Benim bukadar düşük yakıt tüketimi yapmış olmamın sebebi de bu km sapması olabilir(düşük bir ihtimal.). Google maps den uzaklığını ölçtüğüm bir noktaya gidicem, bakalım tripmetrede nekadarlık bir sapma olacak...
    #sürenadam

Motosikleti
    hiç öyle hesaplamalara giremem 16 km yi 14 dakka gelmişim

liverisk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 200
    ilk Xtreme sm buluşması gerçekleşti.detaylar ve fotoğraflar yakında...

e_trkuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O çember sertlik ayarı değil. Basit tip arka amortisörlerde hem yükseklik hem sertlik ayarı görevi görüyor evet. Yani o çemberi çevirdikçe amortisör hem alçalıyor hem de sıkıştığı için sertleşiyor. Benim önceki motorda öyleydi. Ancak bu bizim amortisörlerde birbirinden bağımsız yükseklik ve sertlik ayarı mevcut, bir de geri sekme ayarı da var fazladan. Ben daha denemedim ama bu söylediğim şekilde olması gerek. Ayarlamak için büyük, C şeklinde bir anahtar lazım
    bugün gittim ustaya arka amartisörü çıkarttı. o dediğin siyah çemberleri en yukarıya çekti, ayrıca ön amartisörlerin kelepçelerini gevşetip 1 cm kadar yukarı çekti. toplamda 5 cm kadar bi alçalma oldu motorda. ayrıca gidon yükseltilerek ön süspansiyon 4-5 cm alçaltılabilirmiş ama uzun iş gerek yok dedim. Arka amartisöründe alt kısmındaki vida amartisörü yumutaşıp-sertleştiriyo. Çok basit bir ayarı var, tornavidayla yapılabiliyor. 2 kişi bineceğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Üstteki vida ise tepkiyle alakalı, geri sekme muhabbeti. Onu kurcalatmadım. Seleyede bi operasyon yapıcam ozman tam olacak yükseklik.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    kesin gel ama gelmeden önce geleceğin günü ve rahat gününü söylede şöyle bir bodrum içinde güzel bir yol yapalım hatta kamera bula bilsek kask üstü filan çekim yaparız hatta

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:30 ----------

kalıcaksanda yer bakalım sana

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:35 ----------

ve kanatlarım geri geldi
    kardeş haftaya salı 15 gün bodrum kadıkalesindeyim, özelden telefonunu verirsen bir ara görüşmek isterim, senin motoru görmek isterim, belki bir tur atmama izin verirsin bisiklet hesabı
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    kesin gel ama gelmeden önce geleceğin günü ve rahat gününü söylede, şöyle bir bodrum içinde güzel bir yol yapalım. Hatta kamera bula bilsek kask üstü filan çekim yaparız, hatta, kalıcaksanda yer bakalım sana ve kanatlarım geri geldi
    Haftasonu müsait oluyorum , bodruma günü birlik gidip dönerim, kamera varda kask kamerası değil ama HD çekim yapan kameram var, son olarak motoruna tekrar kavuştuğuna sevindim

liverisk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 200
    ahanda gardaşların binlerce kilometreden sonra ilk buluşması.

Uploaded with ImageShack.us

bunlar da hemcinsi olan KTM ile hatıra fotoğrafı

mehmetmumtaz bunu beğendi.

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    Kapalı garajdaki resimleri süper görünüyor

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Arkadaşlar aranızda yakıt tüketimi ölçen yok mu hiç?

Alıntı e_trkuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün gittim ustaya arka amartisörü çıkarttı. o dediğin siyah çemberleri en yukarıya çekti, ayrıca ön amartisörlerin kelepçelerini gevşetip 1 cm kadar yukarı çekti. toplamda 5 cm kadar bi alçalma oldu motorda. ayrıca gidon yükseltilerek ön süspansiyon 4-5 cm alçaltılabilirmiş ama uzun iş gerek yok dedim. Arka amartisöründe alt kısmındaki vida amartisörü yumutaşıp-sertleştiriyo. Çok basit bir ayarı var, tornavidayla yapılabiliyor. 2 kişi bineceğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Üstteki vida ise tepkiyle alakalı, geri sekme muhabbeti. Onu kurcalatmadım. Seleyede bi operasyon yapıcam ozman tam olacak yükseklik.
    Gidonu yükseltmek çok zor iş değil aslında, orjinal 2 vidanın yerine daha uzununu bulursan halledilir. Sertlik ayarı konusunda yanılmışım demekki. Alttaki ayarda F-S harfleri var, ben onları Fast-Slow olarak düşündüm(geri sekme hızı yani). Üstteki ayarlarda ise H-S var, yani Hard-Soft şeklinde düşünmüştüm, sertlik ayarı için. Neyse deneye deneye, buradan okuya okuya öğrenicez artık. Bu arada geri sekme ayarlarını da bozuk zeminde test edersin, motorun gidişini etkiliyor olması lazım.

Bir de aklıma takıldı, arka amortisörü alçaltmak için sökmek şart değil sanırım, neden söktü usta??

Alıntı liverisk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ahanda gardaşların binlerce kilometreden sonra ilk buluşması.
    http://img209.imageshack.us/img209/2...0725200939.jpg
    Karıştırın da biraz güleyim diyecektim ki birinin kornasını mavi renkte olduğunu görüyorum.... Hemen korna mı değiştirdiniz? Benim arka kuyruk ve ön gaga yamuk duruyor, sizinkiler düzgün gibi..
    #sürenadam

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    Arkadaşlar aranızda yakıt tüketimi ölçen yok mu hiç?

Karıştırın da biraz güleyim diyecektim ki birinin kornasını mavi renkte olduğunu görüyorum....
    yakıt tüketimini aldığım gün denizliden gelirken ölçtüm ama rodaj diye yavaş gittiğimden yaklaşık 3LT çıkmıştı 100kmde

korna değişmemiş üzerindeki koruyucu plastik mavi plastik var onu kaldırmamışlar

e_trkuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09

Bir de aklıma takıldı, arka amortisörü alçaltmak için sökmek şart değil sanırım, neden söktü usta??

Karıştırın da biraz güleyim diyecektim ki birinin kornasını mavi renkte olduğunu görüyorum.... Hemen korna mı değiştirdiniz? Benim arka kuyruk ve ön gaga yamuk duruyor, sizinkiler düzgün gibi..
    Sokmeden cevirmeyi denedi olmadi sert geldi biraz. Fazla ugrasmamak icin sokuverdi zaten sokmesi 30 saniye almadi bile.

Kornalarda bi degisiklik yok da benim motorunda on camurluk biraz yamuk ama oyle goze batan kotu bi goruntu yok farkedilmiyo bile

En son yaptigim sacma hesaba gore km de 25 kurus yakiyo benimki

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)