Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial X-Treme (Enduro/Super Moto/Moto cross) Kullanıcıları / Bilgi Paylaşımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    erhan_karagoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial xtreme SÜPERMOTO / ENDURO
    Motoru aldigim ayda akuden kotu koku gelerek iptal olmustuu tesisatta sorun olduna ikinci kez olusinca kanaat getirdim elden gecirtecegim dip gaz 30 40 km gidince veriyor kokuyu aku motor gitmem demiyor ama jkinci kez akuyu cortlatinca tedirgin olmadim degil aku yuzunden yolda kalmak isteyecegim en son sey ozellikle supermoto da olsa araziye giriyorum arazide kaldigimi dusunemiyorum .

Enduro jantini bayiyi devreden cikararak alma sansimiz varmi fabrikayi aradim bayiye yonlendirdi illa bayiye mi opulecegiz adamlarin keyiflerini bekleyecegiz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Bayiden öpülecek birşey yok, sisteme onlar sipariş giriyor, fiyatlar ise internette yazıyor, 1 kuruş fazlasını isteyemezler. Sadece kargo parası istiyorlar, 10 TL verirsin kargoya olur biter.

Motosikleti
    Aprilia RSV 1000
    Alıntı erhan_karagoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru aldigim ayda akuden kotu koku gelerek iptal olmustuu tesisatta sorun olduna ikinci kez olusinca kanaat getirdim elden gecirtecegim dip gaz 30 40 km gidince veriyor kokuyu aku motor gitmem demiyor ama jkinci kez akuyu cortlatinca tedirgin olmadim degil aku yuzunden yolda kalmak isteyecegim en son sey ozellikle supermoto da olsa araziye giriyorum arazide kaldigimi dusunemiyorum .

Enduro jantini bayiyi devreden cikararak alma sansimiz varmi fabrikayi aradim bayiye yonlendirdi illa bayiye mi opulecegiz adamlarin keyiflerini bekleyecegiz

bendede x-treme max var bende süpermoto ya cevirmek istiyorum önerirmisiniz ikinci olarak takas imkanları değerlendirilebilir.

Syanur arkadas.peki bu motora hangi motorlarin sibop ayar simleri uyuyor yada serviste mevcutmu goturunce hemen simleri ayara gore uygun olcude simle degistirip ayari yapabiliyorlarmi? Alt ust motor derken hani sekman piston silindir ust kapak siboplar yada alt motor olarak sanzimanin icindeki oarcalar vites dislileri fln serviste rahatkikla varmi sorun oldugunda hemen temin ediliyormu.cunku bu motordan cok fazla yok gibi ole oluncada sayisi az olan birseyin parcasida ustasida az bukunur gibi geliyor c tskr sygilar

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:35 ----------

Bide sahibindende konya selcukta bir motor ilani var bi bakabilirmisiniz motora durumu ve fiyati hakkinda belki sahibide burda;) saygilar.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı ahmetyildiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bendede x-treme max var bende süpermoto ya cevirmek istiyorum önerirmisiniz ikinci olarak takas imkanları değerlendirilebilir.
    Bir enduroyu SM ye çevirmek pahalıya geliyor. Zamanında başka motorlar için ben de araştırmıştım. Sadece jant değişince olmuyor, jant göbeği değişecek, onunla birlikte disk uyması lazım. Bunların uygun olanını bulmak ayrı bir dert, vereceğin para ayrı bir dert. Ben de zamanında vazgeçmiştim o sevdadan.

Benim Xtreme250 de SM modeli. Daha önce yukarda da yazdım, DRZ400-SM aldığım için satıyorum. Motorumda hiç bir sorun yok. Şuan sadece dişli zincir gerekiyor gibi, o da yine idare edecek kadar sağlam ama ben pimpirikli biriyim, kullanacak olsam birkaç aya kadar değiştirirdim dişli zinciri.

Takastan ziyade satış düşünüyorum ben, aklınızda bulunsun. Bu arada siz neredesiniz ?

Alıntı anlar1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Syanur arkadas.peki bu motora hangi motorlarin sibop ayar simleri uyuyor yada serviste mevcutmu goturunce hemen simleri ayara gore uygun olcude simle degistirip ayari yapabiliyorlarmi? Alt ust motor derken hani sekman piston silindir ust kapak siboplar yada alt motor olarak sanzimanin icindeki oarcalar vites dislileri fln serviste rahatkikla varmi sorun oldugunda hemen temin ediliyormu.cunku bu motordan cok fazla yok gibi ole oluncada sayisi az olan birseyin parcasida ustasida az bukunur gibi geliyor c tskr sygilar

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:35 ----------

Bide sahibindende konya selcukta bir motor ilani var bi bakabilirmisiniz motora durumu ve fiyati hakkinda belki sahibide burda;) saygilar.
    Servisi arayıp sipariş geçince 1-2 haftaya kadar getiriyorlar işte fabrikadan. Ben hiçbir motorun piston, sekman, şanzıman parçalarını herhangi bir serviste yada ustada hazır olduğunu düşünmüyorum. Siz bukadar soruyorsunuz da tam olarak beklentinizi anlayamadım, servise gidince şipşak "buyur parçalarınız burada" diye bişey bekliyorsanız eğer bir çok motorda bunu bulamazsınız. Şanzıman, sekman falan demişsiniz. Zaten öyle parçalarda sorun yaşarsanız, onun tespiti için motor bir sökülecek, açılacak, zarar gören parçalar tespit yapılacak, ondan sonra sipariş geçilecek. Bu işler vakit alır, sadece siparişin temini kısmıyla bitmiyor ne yazıkki. Kaldı ki servis kaliteliyse iyi iş çıkartır, yoksa hertürlü uğraşırsınız, gerek mondial olsun gerek kanunui yada asya farketmez. Benim pek işim olmuyor servislerle, 1-2 parça lazım olduğunda arayıp sipariş geçiyorum okadar.

Shimli subap ayarı yapabilecek bir usta bulun, o sizin sorununuzu halleder. Elinde gerekli shim kiti vardır, depoyu söker, üst kapağı söker, gerekli ölçümleri yapar, gerekli shimleri yerine takar kapatır. Usta bulmak sizin işiniz, gerisi kolay.
    cenkito bunu beğendi.
    #sürenadam

tunctepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial extreme 250cc enduro & 150 ut enduro
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-mondial-mondial-x-treme-enduro-250-cc-180901556/detay enduro modelini dşünenler arasın konuşalım

Motosikleti
    Bu jant getirtmek ne is arkasas bi bayiye jant getirtemwdik kis gelecek kac ay oldu delircem parasiyla da dedimiz zaman alamiyoruz bu konuda yardimci olabilecek birisi varmi bayiye parasini versek kargolasa kendisi alip

Motosikleti
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-mondial-mondial-x-treme-enduro-250-cc-180901556/detay

Bu jant getirtmek ne is arkasas bi bayiye jant getirtemwdik kis gelecek kac ay oldu delircem parasiyla da dedimiz zaman alamiyoruz bu konuda yardimci olabilecek birisi varmi bayiye parasini versek kargolasa kendisi alip
    Geçen sene, ben'de cross takım almış idim, hanzo'ya(apachi xz250rm) , olurmu olmazmı bilemiyorum, Apaçi ölçüleri uyuyor ise, ışıldar ile yahut apachi merkez ile yahut bir servisine danışın, tam takım ön 21 arka 18 jant lastik, diskler dişli vs, külfetli idi 1200+ mal olmuştu bu sene durum nedir ne olur bilemem sadece bir fikir.
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen sene, ben'de cross takım almış idim, hanzo'ya(apachi xz250rm) , olurmu olmazmı bilemiyorum, Apaçi ölçüleri uyuyor ise, ışıldar ile yahut apachi merkez ile yahut bir servisine danışın, tam takım ön 21 arka 18 jant lastik, diskler dişli vs, külfetli idi 1200+ mal olmuştu bu sene durum nedir ne olur bilemem sadece bir fikir.

Sziin konuyu da cok ıncelemıslıgım var bundan once apache alacaktım kısmet olmadı mondial aldım .

apachenın jant belkı uyar ama diskler gobek aralıgı felan uyarmı sımdı alıp bırde uymaması var orjınalı en mantıklısı uydurma bırsey yapmak ıstemıyorum arad arazıye gırecegım bunun ıcın sok tak yapacagım bırde sonbaharda kışta enduro olarak gezerım zıra jant ısını cozemezsem satıp ya enduro modelını alacagım yada apache alacagım diger alternatıf cınlılerın aklımda yerı bıle yok ozellıkle o kadar ovülen motoran xf250 yı de gordukten sonra keınlıkle apache v mondıalden baska 250 lık cınlı almam

Sziin konuyu da cok ıncelemıslıgım var bundan once apache alacaktım kısmet olmadı mondial aldım .

apachenın jant belkı uyar ama diskler gobek aralıgı felan uyarmı sımdı alıp bırde uymaması var orjınalı en mantıklısı uydurma bırsey yapmak ıstemıyorum arad arazıye gırecegım bunun ıcın sok tak yapacagım bırde sonbaharda kışta enduro olarak gezerım zıra jant ısını cozemezsem satıp ya enduro modelını alacagım yada apache alacagım diger alternatıf cınlılerın aklımda yerı bıle yok ozellıkle o kadar ovülen motoran xf250 yı de gordukten sonra keınlıkle apache v mondıalden baska 250 lık cınlı almam
    En sağlamı o olur, eezbere yapmak iyi olmaz tabii, belki çinko akrabalar eş olabilir mantığı ile önermiştim zaten, ölçüler dediğiniz gibi uyum sağlarmı bilinmez.

Apachi'ye gelince az evvel şöyle bi bakındım, artık plakalı tip XZ250RM sıfır olarak ortada yok, sadece bilgi için yazayım dedim maalesef güç ve tork olarakta Apachi'den güçlüsüde yok (çinko olarak), tabii bu gücün yan tesiride ilginçtir marş dişlisi problemine sebeb olmakta benzin sarfını yazmaya gerek yok.

Motosikleti
    Ayarsizliktan sarfiyat benimki 5 litrelerde 5lt/100km oldukca fazla ama takmiyorum pek apachenin son zamanlarda ilanlatda gordugum blok patlatma disli kirma vs sorunlari gorunce bazan ii yaptım diyorum bazen de guc kendine cekiyor .

Sifir konusunda uc ay onceydi sanirim 10 bin tl ye yakin fiyat cekince bayiler pilakaydi bilmem neydi derken cinliye o parayi vermek enayilik die dusundum sifirina. Jant isini halledebilirsem motorum iki sene kesinlikle benle beraber sifiri olsa gozu kapali mondial alirdim bi kac bin daha uste vererek mondial yenisini getirmeli bence ozellikle piyasada kalitelu cinli enduro kalmadigi icin hepsi birden girdi piyasaya birden cekildiler anlam veremiyorum

Bayii'ler 10'bin TL'ye yakin fiyat çekince, plaka'idi bilmem ne'idi derken, sıfır Çinli'ye o parayı vermek enayilik diye düşündümm .
    İmza attım, kesinlikle

Ben'de alım aşamasında WR 250R alsam diye düşünüyor idim, geriye kalan ile ancak, kask alabilirdim,hatta mondialın spesyal olarak lanse ettiği modeline sulanıyordum, ancak plaka çıkmıyor, ve apachi ilanını görünce işte buu dedim

Hasılı halaa memnunum, arada sırada kendi hatam olan 2 kişi kullanımı sonucu biraz uğraştırsa'da(manifold yükten dolayı ayrılıyor) tabii benzin sarfıda performansa göre 5-6 litreleri buluyor, yinede çok şükür diyorum kalan bütçe ile cross takımıda edindim, aynı şeyi sıfır japonda yapmak biraz ütopik oluridi benim için..

Minsk trx300i ülkemize olsa idi, sırf konforu ve injeksiyon tasarrufu dolayısı ile alınası bir modeldi, tabii bütün bunlara benim tanımım " kader/kısmet " demek oluyor, zamansızlık olanaksızlık vs vs, bir sonraki şayet kısmet olur ise, son nokta diyeceğim bir model olur, yine enduro klasmanında, adı bende saklı, hayal ... dursamda..

Motosikleti
    Bende mi problem motorda mi anlamasim sanirim goze geldik bu sefer .
    sanayide arkadasun dukkanin onune cektim motoru lafliyoruz baska motorlu bir genc geldi orasina burasina bakindi haliyle hosuna gitti abi dedi debriyajin yumusakmis demez olaydi neyse bindim motora ise gidiyorum hop debriyaj kitlenmedi mi birden bire kazik gibi oluyor basilmiyor neden olmus olabilir arada oluyor sonra duzeliyor ama surekli tekrarliyor

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Kabloyu, içindeki teli, kablonun hem manete hem de motor bloğuna giren yerdeki kafaya olan bağlantısını kontrol et. Biyer sıkışmış sanırım.

Motosikleti
    Arada bir yapiyor usta da oyle dedi debriyaj telini takimiyla degistirsem sorun hallolur mu

Motosikleti
    debriyaj telini 2 kere koparışlığım var ama sendeki de çok entresan çok basit mekanşzma yapmaması lazım

Motosikleti
    Allah vere de tel sıkısiyor olsun debriyajda birsey olmasinda

Motosikleti
    debriyaj telini değiştir belki kopmaya başlıyordur toplanma yapmış ola bilir

Motosikleti
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-mondial-mondial-xtreme-enduro-250-cc-180901556/detay/

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)