Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial X-Treme (Enduro/Super Moto/Moto cross) Kullanıcıları / Bilgi Paylaşımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Emme subapları da, egzoz subapları da 0.23 mm (+- 0.03 mm) ye göre ayarlanıcak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:03 ----------

Yani ölçerken 0.25 mm lik sentil araya girmeyecek ama 0.20 lik sentil biraz rahat girecek araya. O zaman tamamdır. Aksi durumda shimlerin hesaplanıp değiştirilmesi gerek Ustaya yaptıracaksan başında dur, sen söylemeden sor, kaça göre ayar yapıyosunuz vs, diye. Bazıları kafasına göre yapıyor vs, vs,. Güvendiğin biri olsun da sonra yaptırdığına da daha kötü duruma gelmesin. Sonra bir de kabul etmezler, bu ses normal derler
    cenkito bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Sadece kros değil inceliği kıvraklığı ve zerafeti ile şehir trafiğinin de fatihidir.
    (üstündeki tekerlekler idare eder ama şehir içi kullanımı için cadde tekerleği takılırsa mükemmel olur)

Kent ve X-Treme Max (demirutku)
    İstanbul gibi bir trafik cehenneminde mi yaşıyorsun! Max'ın varsa korkma.
    Aradan dereden hızla kayıp hedefine ulaştığında İstanbul cehenneminin müdavimleri çoook arkanda kalır.

"demirutku" dan İstanbul trafik şov ......

http://xtrememaxsevdalilari.blogspot...irutku_25.html
    cenkito bunu beğendi.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

erhan_karagoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial xtreme SÜPERMOTO / ENDURO
    Ust kapagi actik kendi ellerimle ulaaa dedim ustada bakti malzeme sart dedi bu sekilde olmaz dedi isi biliyor yani gefi kapattik motoru komple acip bakmayi dusunuyorm o zaman komple halledecegim saniyorum emme subabinin birinde bosluk var biri de sıkıyor diger subaplarda da bosluk var sanırım bu nedenle kasiyor motor kendini ucret vermedim ustaya kendim acip kapatiyorum usta nezaretinde onemli bisey olursa mudehale ediyor bi uerde elimiz anahtar tutuyor teknik konularda yardim aliyorum bi muddet daha binelim bakalim nolacak

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı erhan_karagoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ust kapagi actik kendi ellerimle ulaaa dedim ustada bakti malzeme sart dedi bu sekilde olmaz dedi isi biliyor yani gefi kapattik motoru komple acip bakmayi dusunuyorm o zaman komple halledecegim saniyorum emme subabinin birinde bosluk var biri de sıkıyor diger subaplarda da bosluk var sanırım bu nedenle kasiyor motor kendini ucret vermedim ustaya kendim acip kapatiyorum usta nezaretinde onemli bisey olursa mudehale ediyor bi uerde elimiz anahtar tutuyor teknik konularda yardim aliyorum bi muddet daha binelim bakalim nolacak
    subablarda dengesizlik varsa ilk fırsatta bakmalısınız.
    emmelerden yada egzoslardan biri sıkıp öteki bosta olmamalı, önemli konu ertelemeyin bence.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Yazdıklarından anladığım kadarıyla halledememişsiniz. Malzeme lazım ne demek? Ustada sentil, mikrometre ve shim seti yok mu ?? Bakalım ne olacak dediğin şey subapları değiştirmek zorunda kalacaksın (bulabilirsen tabi ) O işlemde de bir de taşlamaya para vereceksin.

Motosikleti
    Aynen malzeme yoktu elinde sparis etmemiz lazim dedi shim seti yoktu elinde amma alengirli is yav kaliteli malzemede sikinti iyi yaparlar ugrasirsin kotu yaparlar dagilit

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Valla 3-5 fazla verip adam gibi yapılmayacaksa motora yazık olur. Onun yerine sat Xtreme-Max al, kafan rahat ettin, basit CG motoru var, parçaları da ucuz. Kolay gelsin, ben de çok uğraştım ama bu motora değer diye düşünüyorum

Motosikleti
    motora degecegı ıcın aldım her ustanın elıne vermek ıstemıyorum adam akıllı bır usta arıyorum adam mondıal servısıyım dıyor daha motordan haberı yok satmayı dusunmuyor degılım ama aynı klasmanda bırsey almam lazım 150 bana yetersuz gelıyor bazan 250 bıye yetmıyor dıyorum bıraz bınıp bakımlarını yapıp drz ye gecmeyı dusunuyorum aama kısmet olurmu bılmıyorum

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Ya yokmu güzel bir honda servisi ?? Parasıyla değil mi sonuçta...

Motosikleti
    x-treme 150 maxX
    arkadaşlar motor 230 cc ye büyütülüyor ama ben kros tarzı atlama zıplamadan yada süpermoto dan ziyade uzun yol enduroya doğru gidiyorum. ustam bu cc de 17 lik arka cantlarla motorun kontrolunun zor olacağını ve hep yanlamak isteyeceğini söyledi. ben ön arka lastikler 18 inch dişli oranını da 17/34 gibi planlıyorum, sizlerden rica etsem uzun yol enduro için ön arka jant lastik ve ön arka dişli oranlarını nasıl modifiye etmem gerektiği konusunda yardımcı olur musunuz?
    Eyy tank misali kaportasının içinde, çelik güvenlik barlarının arkasında, kuştüyü misali hava yastıklarıyla seyahat eden VATANDAŞ!!! Benim kaportam montum, güvenlik barlarım kemiklerim, tek yastığımda kaskım... senin haklı olman benim ölmemi gerektirmez.!!!

Motosikleti
    Yok abi yok honda satan bile yok servisi birak kayseriye mi gitsem diye dusunuyorum sanayi sifir sivasta guvenemiyorum olan ustayada hele biraz daha bin ses cogalirsa gel dio adam sacma sapan isler

Selamlar,

Mondial Extreme Supermoto'yu Ankara'da alabileceğimiz bir yer var mı? Mondial'in sitesinde bile göremiyorum motoru.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı trojka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

Mondial Extreme Supermoto'yu Ankara'da alabileceğimiz bir yer var mı? Mondial'in sitesinde bile göremiyorum motoru.
    sıfır satısı uzun zamandır yapılmıyor,
    ancak ikinci ellere bakabilirsiniz.
    ankara da da eger satarsa bildiğim syanur da var.

Motosikleti
    Sifiri yok evet getirmiyor mondial alan satmak istemiyoe sanirim benim gibi diger cinlilerden cok farkli kalitelu ve ebat olarak büyük gucu de fazlasiyla yeterli enduro versiyonu var sahibindende alip super moto jant lastigi takabilirsin

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı trojka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

Hocam ben DRZ400 aldığım için motorumu satıyorum, istemeye istemeye. Üşengeçlikten hala ilan vermedim, biraz da elim gitmiyor. Ama 2 motor da fazla, hele ki 2si de SM olunca Ankaradayım, isterseniz iletişime geçebiliriz. Motorda kısaca söyleyim, herhangi bir sorun yok.

Buarada 2 yıldır 0 km getirmiyorlar, bir daha da getirmeyecek gibiler. Yani 0 ararsanız bulamazsınız.
    #sürenadam

tunctepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial extreme 250cc enduro & 150 ut enduro
    aynen bende satıyorum araba aldım gereksiz kaldı yawrucak cumadan beri üstüne binmedim bodrumda trafik te kalmadı düşünen olursa iyi bir fiyattan vericeğim

Motosikleti
    Herkes satiyorr anlasilan benimde niyetim var bir turlu jant lastik getiremedim endurooya cevirmek icin adam akıllı usta da yok bu motorun dilinden anlayacak

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı tunctepe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen bende satıyorum araba aldım gereksiz kaldı yawrucak cumadan beri üstüne binmedim bodrumda trafik te kalmadı düşünen olursa iyi bir fiyattan vericeğim
    Vaay, seninkini de ben alayım da, bir normal bir üstü açık ferrarisini garaja çeken zenginler gibi bir enduro bir de SM modeli olan çinlilerden olayım

Alıntı erhan_karagoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkes satiyorr anlasilan benimde niyetim var bir turlu jant lastik getiremedim endurooya cevirmek icin adam akıllı usta da yok bu motorun dilinden anlayacak
    Erhan şu DRZ yi almayaydım -ki biraz süpriz/ani oldu- en az 1 sene daha biniyor olurdum benim motora. Artık 35~40.000 km yi görürdü alet.
    #sürenadam

Motosikleti
    Yav bakıyorum motora satsam ne alcam kiyasliyorun yok satmak istemiom satmasam usta yok canim alet heba olmasin diyorum kendi elimden geldince bakiorum 1500 km yi gectim uc kere yag degistirdim fazlasiyla sıkıştırma maya da calisiyorum ama tadi kaçıyor soyle ayarlarını tam yapip da doya doya gaz veremedim ,araziye girdim cogu kros oldunu sanan. Japondan iiyi gittim supermoto haliyle yumusak zeminde tabi batip kaliyor satarsam boyle birsey bulabilirmiyim yok tek alternatif apache kaliyor oda fiyatlar fizana cikti bunu satip uzerine koymadan almak mumkun degil i kac sene binerim diyorum insallah su lastikleri ve subab ayaribi yaparimda satmak zorunda kalmam

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Yav senin motorun sorunu nedir? Net olarak tane tane yazabilir misin (Tunç gibi yazma lütfen )

1- Neyinden memnun değilsin, 2- sorunlu olarak gördüğün kısımlar nedir ?

Bu motoru TR de benden daha iyi tanıyan usta yok emin olabilirsin (benim kendi ustam hariç, malum 2miz motorun içini dışına çıkardık,)
    cenkito bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)