Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

GSX-R 1000 kullanıcıları/bilgi paylaşım platformu

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaslar hepinize hayırlı günler dilerim

Arkadaslar ben 2006 model suzuki gsxr 600 aldım hatta dün aldım geldim yaklaşık gidip gelmemde 8 saat sürdü ben. Yurtdışında yasıyorum ABD de aldığım motorda 2 şey dikkatimi çekti 1. Nadirende olsa motorum da arada sırada 1. Vitese takınca dijital ekranda 1 gösteriyor ve 2 diye gösteriyor yine 1 i gösteriyor ve tekrar ama aslında vites 1 de . Yani dijital erkan arada tabiri caise sapitiyor

2 sorum ise normalde benim bildigim arabaların motorunda arabayı çalıştırdıktan sonra motorun yağ doldurma kapağını açtığında motorun uflememesi gerekir yani ara gazi verdiginde vakumlamasi gerekir aynı sistem motorsikletler icin geçerlimi. Benimki üflüyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    static - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GSX-R 1000 K8
    Merhaba, tamirci değilim ama vites müşürüyle ilgili bir problemin var gibi.
    ikinci soruna gelince... Bence motor çalışırken yağ kapağını açmamalısın! Ben hiç denemedim.
    Motosikletin hayırlı olsun. Kusura bakma ama 600 kullanıcısı olduğuna göre yanlış yerdesin.

---------- Post added at 12:45 ---------- Previous post was at 12:34 ----------

İki aydır K8 biniyorum. Çok iddialı ve temiz bir motosiklet aldım. Kesinlikle satmayı düşünmem ama almayı düşünenlere 600cc tavsiye ederim çünkü şehir içi kullanımı zor ve şehirler arası yollarda 200 km hızı zor görüyorsunuz. Az da olsa, yollarda srad kullanıcılarına rastladım. Neredeler? Burası neden bu kadar sessiz?
    korkuyorsan sorun yok... çünkü korkmalısın... SUZUKI GSX-R1000

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Bu kadar güçlü motor yapıyonda neden ABS yok

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Abi kimse yok heralde gsrx 1000 kullanan :D

2006 r6 giti yerine gsxr1000 geldi Şu an için tek fark suziki'nin sele yüksekliği daha az iki ayağım rahat şekilde yere değebiliyor amortisor düşürmeden

tombo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çapırdı çıplak oldu SUZUKI GSR 600 K7
    sadece fark bumu yani ?

Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı tombo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sadece fark bumu yani ?
    Sürmeyip sadece üzeine binmekle yetinirsen farkı bu kadar görürsün tabii
    Fark direksiyon amortisrünün olması bir de kaliperlerin daha kalın olması güven veriyor

Şu aralar bırak gsxr yi ybr yi bile süremiyorum hastalıktan . Kardeşim aldı geldi motoru zati

Bir de bizim r6Nın lastkler bitikti gaz açtığımda kendim hafif de olduğumdan hemen patinaja geliyordu.
    Bunun lastikleri yeni değiştirilmiş sayılır bakalım bu gaza nasıl tepki verecek merak ediyorum. 185 hb 180 kg civarı kilo
    static bunu beğendi.

tombo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çapırdı çıplak oldu SUZUKI GSR 600 K7
    Keyfinden yenmez derim ben, tadını çıkar.
    Aman dikkatli ol.
    static bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Teşekkürler iyisi size de nasip olsun

Ben bizim yollara güvenmediğimden basmıyorum da otoban olmadıkça da basılmaz zaten.
    R6 da yollar çok zıplatıyordu bu da güven vermiyor ama elinde gerektiğinde kullanabileceğin gücün olması çok güzel oluyor

Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Bugun biraz gaz açma fırsatı buldum.
    R6'dan sonra toring gibi geldi
    Gerçekten rahat bir sürüş karakteristiği var.Güünü söylemeye gerek yok .
    Ybr'ye bindikten sonra bile, ybr nin selesi rahatsız geldi :D :D

vlknsyrn ve static bunu beğendiler.

Motosikleti
    SUZUKI GSX-R 1000 K8
    Herkese merhaba,
    konunun haraketsizliği beni korkutuyor! Neyse ki birkaç kişi yazmış.
    K8 sahibiyim. Bir hafta önce L3'e denk geldim. Sahibiyle tanışıp muhabbet ettim. "K8'i L3 ile değiştirmeye mantıklı bir sebep var mı?" diye sordum. "2003 neyse 2013 de aynı. Motorun temizse model yükseltmene gerek yok" dedi.

Bu foto da benden...

GeCe__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K3 GSX R 600 YELLOW/BLACK
    Arkadaşlar canlı tutalım burayı hadi aranızda bende katıldım eski suzukici olarak

Motosikleti
    SUZUKI GSX-R 1000 K8
    suzukinin frenlerinin zayıflığından bahsederler. ben son zamanlarda uzun yol gittiğimde veya limiti yükselttiğimde frende hissizlik oluyor. sanki daha az tutuyor gibi. balatalar iyi durumda ama değiştirmeyi düşünüyorum. bu konuda siz ne diyorsunuz arkadaşlar?

ayvazdeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 500F
    Arkadaşlar merhaba...
    Bugün ki gazetede suzuki kullanıcılarına duyuru var...size de ileteyim dedim...
    2004 - 2013 modelleri arası..gsx-r 600 - gsxr-750 ve gsx-r 1000 tanımlı modellerin ön fren merkezleri ücretsiz değişimi için geri çağırılıyor...

bilginiz olsun...
    3.4.2014 tarihli sözcü gazetesinin 9. sayfasında ilan var...

bilginize...

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    Alıntı ayvazdeniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba...
    Bugün ki gazetede suzuki kullanıcılarına duyuru var...size de ileteyim dedim...
    2004 - 2013 modelleri arası..gsx-r 600 - gsxr-750 ve gsx-r 1000 tanımlı modellerin ön fren merkezleri ücretsiz değişimi için geri çağırılıyor...

bilginiz olsun...
    3.4.2014 tarihli sözcü gazetesinin 9. sayfasında ilan var...

bilginize...
    Demek hatasının farkına vardı suzuki

freedomm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1000
    Arkadaşlar merhaba, benm adım Mustafa
    bende yeni k5 aldım. bu kervana bende katılmış oldum... motorumdan gayet memnunum, aldığım kişide gerçekten çok iyi bakmış motora. bu motoru kulanan kişi bidaha başka bir motor kullanmaz diye düşünüyorum... en azından ben öyle bir durumdayım..

ayvazdeniz arkadaşım bu ilan şaka falan değil demi? :D eğer öyleyse ben hemen bu düzeltmeyi yapmak isterim :D bunları nerede değiştirebiliyoruz? İstanbul avrupa yakası için verebileceğiniz adres var mı?

Consigliere - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    L7 GSX-R 750+13' ZX-6R+14' HP4+15' Diavel Carbon
    her şey bir kenara GİXXER serileri bir tarafa..

suzuki 1000r ile honda 1000rr arasında kaldım gönlüm suzukiden yanaydı ama sırf o çağdışı kalmış dev ekzostan dolayı fireblede 1000rr tercih ettim

ebola - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Suzuki GSXR1000
    Buralar niye hiç hareketli değil =)

Neyse arkadaşlar bende aranıza katılmak üzereyim fakat sizinde bi fikrinizi almak istedim.

İlandaki motoru almak istiyorum düşünceleriniz nedir?

Saygılar...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-suzuki-zirve-motor-dan-orjinal-gsxr-1000-k-6-181448664/detay/

Motosikleti
    SUZUKI GSX-R 1000 K8
    temiz görünüyor. motosiklet mağazasından alıyorsan bakımı yapılmıştır ama mağazalar fiyatı yüksek tutuyorlar. bence ilanda belirtilenlerin hiçbiri "extra" değil. egsoz orijinal olmasaydı iyiydi. alınır. k5-k6 efsanedir.
    korkuyorsan sorun yok... çünkü korkmalısın... SUZUKI GSX-R1000

ebola - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Suzuki GSXR1000
    Alıntı static adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    temiz görünüyor. motosiklet mağazasından alıyorsan bakımı yapılmıştır ama mağazalar fiyatı yüksek tutuyorlar. bence ilanda belirtilenlerin hiçbiri "extra" değil. egsoz orijinal olmasaydı iyiydi. alınır. k5-k6 efsanedir.
    Cevap için teşekkürler =). Bu motora bakan arkadaşlar bakmasınlar römork kiralayıp ankaradan yanına kadar gittim ama 10dk dahi bakamadım motora maalesef. Arıza ışıkları yanıyor motorda hasar var ayaklık tarafında kaynak var vs. O kadar yalan söylediler telefonda Allahlarından bulsunlar.

2006 Mavi Beyaz GSXR1000 aldım konya Zevk Motor aracılığıyla. Ufak tefek boyaları var mekaniği sağlam. 1 gün binebildim oda yeter bu sezonluk.

Bu arada bu topic neden bu kadar ölü ? Ortalık suzukiden geçilmiyor fakat kimse forum kullanmıyor sanırım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)