Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns 200
    Benim driftin kısalar kesti. Değiştirmem lazım ama hangi ampuller uyar bizim motora ? Ayrıca değiştirmek için kafalığı komple sökmek mi gerekiyor ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Cebefe
    Ankara-İzmir yaptım geri geldim. Bu motor çılgın dostlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:02 ----------

Alıntı Bay Balta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankara-İzmir yaptım geri geldim. Bu motor çılgın dostlar
    Cayır cayır gazladım. 7000/rpm den aşağı inmedim. Nice
    moto-33 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Mh 125 drift
    Arkadaslar bizim bu motorlarin gidonunu ybr gidonu gibi tek parca gidon yapan var mi acaba benim boyuma göre biraz alcakta kaliyor
    Üst ptaraftan iki delik delsek yeni gidon yeri acilsa nasil olur

ahmetakgun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MH Drift MİNÖR
    mh minör alacağım sizce alınır mı? 4750tl

Alınır kardeşim güzel güzel de binilir.Video sitelerinden tanıtım ve inceleme videolarına bir göz at.

Motosikleti
    Mondial MH Drift MİNÖR
    Evet bu motoru çok beğeniyorum ama o kadar çok yorum var ki kimisi diyor vidalari yollardan toplarsin, iste servis kötü, Frenler berbat gibisinden yorumlar dolanıyor ortada yani %50si alinir diyor %50si alinmaz diyor..

ve özellikle 4750tl vermege değer mi? bu motor hakkında kesinlikle detaylı yorumlarinizi bekliyorum*

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    80 bin km dir üstündeyim 2013 ten beri öyle vida toplama vs yok
    kdiner bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial MH Drift MİNÖR
    Evet bugün aldım motoru..

şu rodaj nasıl oluyor bildigim kadariyla 5bin deviri gecmiycez , bir de kaç km ye kadar boyle devam edicek...

Yolda giderken sürekli devire bakmaktan yola bakamiyorum , acaba 5bin deviri gectimmi geciyommu yaklastimmi felan cok sıkıcı bi durum

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Alıntı ahmetakgun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet bugün aldım motoru..

şu rodaj nasıl oluyor bildigim kadariyla 5bin deviri gecmiycez , bir de kaç km ye kadar boyle devam edicek...

Yolda giderken sürekli devire bakmaktan yola bakamiyorum , acaba 5bin deviri gectimmi geciyommu yaklastimmi felan cok sıkıcı bi durum
    Hayırlı olsun,rodajı ani gaz açıp kapatmadan yapman ve sürekli vites değiştirerek yapman lazım 5-6 bin deviri geçme çokta sıkıntı olmaz 500 kmde falan direk yağı değiştir ısıtmadan kullanma motoru

Motosikleti
    Mondial MH Drift MİNÖR
    Alıntı ENİGMA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun,rodajı ani gaz açıp kapatmadan yapman ve sürekli vites değiştirerek yapman lazım 5-6 bin deviri geçme çokta sıkıntı olmaz 500 kmde falan direk yağı değiştir ısıtmadan kullanma motoru
    insAllah bi hata yapmadan geceriz su rodaji

su ana kadar ani gaz vermedim yavas yavas gaz vererek kullaniyorum..
    bitsede kurtulsam 😂 devire bakmaktan yola bakamaz oldum

birde surekli ayni devirde kullanmak sıkıntı yaparmi ornegin 3 viteste yolda giderken deviri 5binde sabit tutmak bi sıkınti yapar mi

Motosikleti
    Mondial MH Drift MİNÖR
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    80 bin km dir üstündeyim 2013 ten beri öyle vida toplama vs yok
    5bin deviri gecmiyorum 5. viteste 60 gormesi normal mi (rodaj) birde motoru ilk calistirdigimda gaza dokundugumda basta boyle cekmiyo gibi oluyo hani benzin biter gaz kesip durur ya oyle oluyor birde 1. vites ve 2. viteste felan sanki zorlaniyo gibi oluyo yani gaza dokaniyon ama sanki arkadan biri seni cekiyoe gibi oluyor bunlar rodaj surecinde normalmidir

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:02 ----------

birde makineden kısık bi tik tik tik diye bi ses var bu ses nedir

Motosikleti
    tik tik subap sesidir driftlerde 5000 devir 5500 devir arasında bi düzensizlik var bir türlü çözemedim gaz kesip alıyor gibi yapıyor 5. vites 60 70 yapması lazım o devirlerde

Motosikleti
    Mondial MH Drift MİNÖR
    tik tik subap sesidir driftlerde 5000 devir 5500 devir arasında bi düzensizlik var bir türlü çözemedim gaz kesip alıyor gibi yapıyor 5. vites 60 70 yapması lazım o devirlerde
    yani o tik tik sesi siboplarda sıkıntı mı var ? daha yeni motor 99km de

Motosikleti
    yok sıkıntı değil driftlerin subap sesi biraz fazla çıkıyor

Motosikleti
    Mondial MH Drift MİNÖR
    yok sıkıntı değil driftlerin subap sesi biraz fazla çıkıyor
    şu koltuğu nasıl açıyoruz bi türlü acamadim

Motosikleti
    Mondial MH Drift MİNÖR
    herkes driftini sattı galiba forum sessiz..

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:41 ----------

Merhaba,

Motorum da 30 40km hızla giderken gır gır diye bi ses geliyor hani poset ruzgarda gır gır diye ses cikarir ya ayni ses cikiyor ama nereden geldigini bi turlu anlayamadim bu seside 2. viteste 6bin devirde fark ettim daha once basina gelen var mi nedir bu ses

motor Mondial Mh minör (drift)

Motosikleti
    Versys650
    Merhaba Arkadaşlar,
    Drift kullanıcısı olarak aranıza yeni katıldım (motosiklet kullanıcısı olarak da aranıza yeniyim)
    150 Drift için ayrı bir bölüm yok galiba yada ben bulamadım.

Motorumu 2.el aldım henüz 230 km de daha rodajı tamamlanmamış, hafta sonları havalar elverdikçe çıkıp geziyorum, geçen pazar yaklaşık 20 km bir tur attım.

Lastik havaları eksikti lastik yanağındaki bilgilere bakarak 30ps e göre hava basınçlarını ayarladım.
    Rölantisi düşük geldi 5 dk çalışır beklemesine rağmen jikleyi kapatınca stop ediyor, rölanti ayarı gerekiyor, jikle ortada kullandım bende zaten rodajda olduğundan motoru zorlamıyorum.

Birde motorun sele kilidini diğer tarafa çevirdiğimde alt kısmının kanca gibi açılıp kapandığını fark ettim sanırım kask kilidi olarak kullanılabilir.

Arka tarafta selenin iki yanında ki demirler ne işe yarıyor çözemedim yan çanta takılabilir gibi

Motosikleti
    Mondial MH Drift MİNÖR
    Alıntı Y.o.K adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar,
    Drift kullanıcısı olarak aranıza yeni katıldım (motosiklet kullanıcısı olarak da aranıza yeniyim)
    150 Drift için ayrı bir bölüm yok galiba yada ben bulamadım.

Motorumu 2.el aldım henüz 230 km de daha rodajı tamamlanmamış, hafta sonları havalar elverdikçe çıkıp geziyorum, geçen pazar yaklaşık 20 km bir tur attım.

Lastik havaları eksikti lastik yanağındaki bilgilere bakarak 30ps e göre hava basınçlarını ayarladım.
    Rölantisi düşük geldi 5 dk çalışır beklemesine rağmen jikleyi kapatınca stop ediyor, rölanti ayarı gerekiyor, jikle ortada kullandım bende zaten rodajda olduğundan motoru zorlamıyorum.

Birde motorun sele kilidini diğer tarafa çevirdiğimde alt kısmının kanca gibi açılıp kapandığını fark ettim sanırım kask kilidi olarak kullanılabilir.

Arka tarafta selenin iki yanında ki demirler ne işe yarıyor çözemedim yan çanta takılabilir gibi
    o demirler motoru orta sehpaya almak icin tuttugun yer

smyRRna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150MR VULTURE & AS 150T1 Scooter
    Selamlar 150MR sahibiyim.. Benzin göstergesi çalışmıyor , Drift'te de bu sorunu yaşayan oldu mu? Şamandıra ne kadara yapılır

Motosikleti
    Alıntı smyRRna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar 150MR sahibiyim.. Benzin göstergesi çalışmıyor , Drift'te de bu sorunu yaşayan oldu mu? Şamandıra ne kadara yapılır
    As ilk deponun altından soketi çıkarıp şase yaptırın bakalım şamandıra mı yoksa kablo veya göstergedemi sorun şamandıra 30 40 lira
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)