Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı tayfungun45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bugün itibariyle aranızdan ayrılıyoum. Drift i bugün sattım .2600 e sattım 3000 e aldığım drifti 2014 modeldi benimki 5000-6000 km arasında temiz güzel bir motordu.
    Nasipse Kawasaki Z 250sl almayı düşüüyorum.Forumda yazan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.
    Son olarak birşey sormak istiyorum benim mototrumun sigortası geçmişti yaklaşık bir ay oldu satacağım için yaptırmıyordum şidi o bir aylık süre için bir şey yapmam gerekiyor mu bu kjonuda bir bilgisi olan var mı?
    İyi Forumlar.

Hocam bildiğim kadarıyla noterden satışı yapabilmeniz için sigortası olması gerekiyor.Eğer yanlış bilmiyosam sigorta yaptıracaksiniz. Tabi bi aylik gecikme ile biraz yüksek çıkacak. Sonra satişı gerçekleştirip sigortayı iptal edeceksiniz ve paranızı geri alcaksınız.
    Hayırlı olsun...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tayfungun45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BS6 Dominar 400 UG
    Alıntı sh@de123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bildiğim kadarıyla noterden satışı yapabilmeniz için sigortası olması gerekiyor.Eğer yanlış bilmiyosam sigorta yaptıracaksiniz. Tabi bi aylik gecikme ile biraz yüksek çıkacak. Sonra satişı gerçekleştirip sigortayı iptal edeceksiniz ve paranızı geri alcaksınız.
    Hayırlı olsun...
    Ben satışı yaptım zaten noterde Yukardada yazdım motoru sattım diye .Noterde hiç bişey demedi benim bildiğim kadarıyla noter satış yapmak için sigorta gerekmiyordu ordada hiçbirşey demediler .imzalarıda attık çıktım geldim.

şimdi sigorta yaptırmak istesem bile nasıl yaptıracam elimde ruhsat yok.

Alıntı tayfungun45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben satışı yaptım zaten noterde Yukardada yazdım motoru sattım diye .Noterde hiç bişey demedi benim bildiğim kadarıyla noter satış yapmak için sigorta gerekmiyordu ordada hiçbirşey demediler .imzalarıda attık çıktım geldim.

şimdi sigorta yaptırmak istesem bile nasıl yaptıracam elimde ruhsat yok.

Doğrudur hacım dediğim gibi emin değildim. Tahmini olarak söyledim.

truck123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mh Drift 125
    Devir dalgalanmasi sorununu cozen varmi driftin neden yapar 7 8 bin arasi oluyor

Alıntı truck123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devir dalgalanmasi sorununu cozen varmi driftin neden yapar 7 8 bin arasi oluyor

Bende de olmuştu ilk zamanlar daha 20 kilometredeydi motor devir saati kafasına göre 3-4-5 arası takılıyodu.
    Ama fazla sürmedi kendiliğinden geçti.

Motosikleti
    Mh Drift 125
    Gecen 550 km yol yaptim bigunde banamisin demedi motor gidiyor yanliz yag eksiltmis biraz 250 ml gram falan onceden bu kadar eksiltmiyodu uzun yoldan dolayimi acaba oldu bole

Motosikleti
    Mondial Mh drift
    Arkadaşlar benim akü değiştirmem gerekiyor, aranızda değiştiren veya önerisi olan var mı, birde arka sinyallerin plastik kısımları yarıldı aranızda başına gelen var mı arka sinyalleri de değiştireceğim değiştirmişken daha estetik bir şey takmak istiyorum o konuda da önerilerinize açığım iyi forumlar.

Çorum İl Temsilcisi Furkan Tarık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    5.300 km'yi devirmiş bulunmaktayım.

arka fren pedalım 1000.kilometreden beri yamuk değiştirmedim. 3 sefer üstüne düştü folloş oldu pedal arka frene bişe diyemiyorum.
    ön fren eskiden çabuk kitliyodu şimdi rahat sıkıyorum tek kişi gezerken iyi.
    Motorda hala acayip derecede yığılma var hala düzelmedi, Gaz açınca şahlanıyor kesince yığılıp kalıyor hiç azalmadı.
    Baba motor yakıyo mu ne? 10 tllik atıyorum akşama bitiyor 50-60 km gezebiliyorum normal mi anlayamadım ama aylık 300 tl yakıt parası çok bana.
    lastikler ufaktan korkutmaya başladı. Geçenlerde bi yürek yeyip cbr125 ve ben virah yapmaya gittik oğuzlara. Nasıl bir kafa yaşıyorsam en son cbr 120 ile falan giriyordu viraja ben 80-90 idim o berbat lastiklerle, Viraj dediysem de gidiş geliş berbat ve çok keskin bir zemin. 5den 4e motor yan yan kaya kaya giriyoruz .

Geçen bu 200'lük denen dalgadan kullandım. Full setmiymiş neymiş. Usta alet köpek. Deli gibi çıldırmış. Daha karbüratör falan değişmemiş ama harbiden manyak bişeydi.

1.viteste 43 yapıyor gps'e göre göstergem 30 gösteriyordu(yan sanayi delta force-berbat-). İnanamadık yzf125 ile yan yana 1de kesiciye soktuk. benimki daha gidiyodu o 1.de 40 gösteriyor ibre sonra kesicide.

bu ara biraz bakımsız kaldı. Eksoz koruma kapağından tıngırdama sesi gelmeye başladı çözemedim. rölanti düşükken istop ediyor hafif artırınca 2.000 E çıkıyor falan ilginç.

Performans konusunda gayet başarılı bir alet. 3.500'e alınabilecek en yakışıklı motor.

Şu lanet olası yığılma olmasa süper. Gerçi teker yapmaktan arka takozu falan da bitirdik ama anlamadım. diğer driftlerde yığılma yok bi bende var. Gaz kesince artcım içimden geçiyor resmen öyle bi yığılma.

Yorumum budur iyi forumlar

Motosikleti
    Mh Drift 125
    Alıntı yusufdmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim akü değiştirmem gerekiyor, aranızda değiştiren veya önerisi olan var mı, birde arka sinyallerin plastik kısımları yarıldı aranızda başına gelen var mı arka sinyalleri de değiştireceğim değiştirmişken daha estetik bir şey takmak istiyorum o konuda da önerilerinize açığım iyi forumlar.
    Mutlu golden aku kullaniyorum memnunm simdilik ben benimde kirilmisti ucgen sinyaller oluor led onlarla degistirdim

Motosikleti
    Mondial Mh drift
    Alıntı truck123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mutlu golden aku kullaniyorum memnunm simdilik ben benimde kirilmisti ucgen sinyaller oluor led onlarla degistirdim
    Sağ ol hocam, aldığın led sinyallerin linki var mı birde aku fiyatı neydi aldığın?

Motosikleti
    125 Mh Drift
    Ben yarasa tipi kullanıyorum. Şu anlık memnunum sıkıntısını görmedim. Ama beyaz ledlerinin yanması için soket girişi bulamadım. Beyazları yanmıyor gerekte yok apaçiliğe http://www.motoraksesuar.com/sinyal-seti-yarasa-trm-model,PR-555.html

Motosikleti
    Mz 251 ETZ, Mondial 150 MH Drift BAJAJ DOMİNAR 40
    Merhabalar arkadaşlar ağustosu ayının başında almış olduğum 150 mh drift ile aranızdayım keyifli bi giriş yapmak isterdim ama daha ilk ayaktan hemen bi problemle başlayayım malesef motorum 1400 km de fakat üst devirlerde kesiklik yapıyor tutup bırakıyor ve 9 bin devir çevirmesi gerekirken yokuş aşşağı bile 7500'ü geçmiyor, kasıp bırakıyor sanki arkadan biri tutup bırakıyormuş gibi veya benzin yetiştiremiyormuş gibi max 95-100 km/h de kalıyor servise götürdüm hava filtresi ve karbüratör temizlendi, buji, buji başlığı, kablosu ve ateşleme bobini değişti fakat gene düzelme olmadı benzini boşaltıp başka bi yerden alıp denedik genede sorun çözülmedi tecrübeli arkadaşların fikirlerine ihtiyacım var, şimdiden teşekkürler..
    kukuleta bunu beğendi.

kukuleta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı süleyman5808 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar arkadaşlar ağustosu ayının başında almış olduğum 150 mh drift ile aranızdayım keyifli bi giriş yapmak isterdim ama daha ilk ayaktan hemen bi problemle başlayayım malesef motorum 1400 km de fakat üst devirlerde kesiklik yapıyor tutup bırakıyor ve 9 bin devir çevirmesi gerekirken yokuş aşşağı bile 7500'ü geçmiyor, kasıp bırakıyor sanki arkadan biri tutup bırakıyormuş gibi veya benzin yetiştiremiyormuş gibi max 95-100 km/h de kalıyor servise götürdüm hava filtresi ve karbüratör temizlendi, buji, buji başlığı, kablosu ve ateşleme bobini değişti fakat gene düzelme olmadı benzini boşaltıp başka bi yerden alıp denedik genede sorun çözülmedi tecrübeli arkadaşların fikirlerine ihtiyacım var, şimdiden teşekkürler..
    kardeşim öncellikle geçmiş oolsun benim mcx de aynı sıkıntı başıma gelmişti ust devirlere çıkmıyordu 7000 civarında itip çekme yapıyomuş gibi takılıp kalıyordu. benzinden dedim yenisini aldım olmadı. buji, beyin, alternatör, bütün elektirik tesisatı denendi olmadı. En son olarak sübap ayarlarının sıkı olduğunu farkettiler onu ayarlattınca sorun düzeldi. önceliğin sübap ayarlarına baktırmak olsun başka birşeyle uğraşma

Ayıcık37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CB125E PULSAR 200NS
    Aynı olay benimde başıma geldi honda cb125e ile motor fazla devir çevirmiyodu usta buji değişti karbüratör ve hava filtresini temizledi olmadı sonra subap ayarı yaptı düzeldi birde motor diyaframlı karbüratör varsa diyaframda yırtık kopuk olabilir onada baktır.

Motosikleti
    @kukuleta
    benimde aklıma geldi sübaap ayarı fakat öyle olsa sübap sesi gelmez mi? ne soğukken ne motor ısınınca hiç bir şekilde sübap sesi gelmiyor söyledim servise oda aynı şeyi söyledi 5-6 bin km civarı sübap ayarı yapılacak dedi ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:57 ----------

Alıntı Ayıcık37 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı olay benimde başıma geldi honda cb125e ile motor fazla devir çevirmiyodu usta buji değişti karbüratör ve hava filtresini temizledi olmadı sonra subap ayarı yaptı düzeldi birde motor diyaframlı karbüratör varsa diyaframda yırtık kopuk olabilir onada baktır.
    aslında diğer ufak bir problemde motora ani gaz verince stop etmesi benim bildiğim bu ani gaz vermede stop etme olayı bir yerden hava alıyorsa olur servise söyledim normal dedi ben kendimde şöyle bi baktım bi yerden yırtık açık felan göremedim gerçi; bu arada çok daha tecrübeli bi ustaya sordum oda çok büyük ihtimalle statörden yapıyor dedi..

kukuleta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @kukuleta
    benimde aklıma geldi sübaap ayarı fakat öyle olsa sübap sesi gelmez mi? ne soğukken ne motor ısınınca hiç bir şekilde sübap sesi gelmiyor söyledim servise oda aynı şeyi söyledi 5-6 bin km civarı sübap ayarı yapılacak dedi ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:57 ----------

aslında diğer ufak bir problemde motora ani gaz verince stop etmesi benim bildiğim bu ani gaz vermede stop etme olayı bir yerden hava alıyorsa olur servise söyledim normal dedi ben kendimde şöyle bi baktım bi yerden yırtık açık felan göremedim gerçi; bu arada çok daha tecrübeli bi ustaya sordum oda çok büyük ihtimalle statörden yapıyor dedi..
    Benim motosikletimde sübap sesi yoktu. Hadi ben anlamadım ustada aldı kullandı o duyardı en azından. Sen bi ayarlat kardeşim yeniden pahalı bir işlem değil ayıcık ın da başına gelmiş aynı şey

Motosikleti
    Alıntı kukuleta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motosikletimde sübap sesi yoktu. Hadi ben anlamadım ustada aldı kullandı o duyardı en azından. Sen bi ayarlat kardeşim yeniden pahalı bir işlem değil ayıcık ın da başına gelmiş aynı şey
    Aynen statör ve sübap ayarına kesin baktıracam hangisi daha az zahmetliyse önce ona bir baksın gerçi bana fabrikadaki teknik servisle görüşücem dedi oradaki servis ne dedi bilmiyorum ama kendi ustam teknik servis bile statör diyecektir dedi çok emin konuştu ve şimdiye kadar hiç ıskalamadı hata tespiti konusunda

Motosikleti
    Merhabalar arkadaşlar tekrardan bugün motorumu servise götürdüm anlattığım problem için statör değişti motord bi tık düzelme oldu gibi 7500 ü geçmiyodu şimdi 8 bin felan çeviriyo ama kasıp bırakma sorunu düzelmedi hala orjinal olmayan bi Cdı ile denedik gene eskisine göre iyi ama tam bi rahatlama yok hala, şimdi orj. Cdı bekliyorum onu deniycez, gene düzelme olmazsa yeni bi karbüratör istiycez dedi Usta.. Valla 125 almadığıma pişman olacak gibiyim..

Ayıcık37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CB125E PULSAR 200NS
    Merhabalar arkadaşlar tekrardan bugün motorumu servise götürdüm anlattığım problem için statör değişti motord bi tık düzelme oldu gibi 7500 ü geçmiyodu şimdi 8 bin felan çeviriyo ama kasıp bırakma sorunu düzelmedi hala orjinal olmayan bi Cdı ile denedik gene eskisine göre iyi ama tam bi rahatlama yok hala, şimdi orj. Cdı bekliyorum onu deniycez, gene düzelme olmazsa yeni bi karbüratör istiycez dedi Usta.. Valla 125 almadığıma pişman olacak gibiyim..
    Hocam bu ani gaz vermede stop etme sorunun motor soğukken oluyorsa normaldir fakat motor sıcakken bunu yapıyor hava-yakıt karışımını tam ayarlayamadığından oluyordur havayı fazla alıp yakıtı alamayınca silindir içinde yanma oluşmuyor bu nedenle stop eder. Devir geçmeme olayı içinde sübap ayarlarına baktırdınız mı ? Birde bir ustaya bağlı kalmamanızı tavsiye ederim başka ustalarda görsün fikir çeşitliliği olur.
    PULSAR 200RR

Motosikleti
    Alıntı Ayıcık37 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bu ani gaz vermede stop etme sorunun motor soğukken oluyorsa normaldir fakat motor sıcakken bunu yapıyor hava-yakıt karışımını tam ayarlayamadığından oluyordur havayı fazla alıp yakıtı alamayınca silindir içinde yanma oluşmuyor bu nedenle stop eder. Devir geçmeme olayı içinde sübap ayarlarına baktırdınız mı ? Birde bir ustaya bağlı kalmamanızı tavsiye ederim başka ustalarda görsün fikir çeşitliliği olur.
    stop etme olayı soğuk sıcak fark etmiyordu fakat dediğim gibi başka bi Cdı ile deneyince anigaz verdimi biraz sonradan da gelse devir stop etmedi hafif bi düzelmede oldu aslında 8 bini biraz geçti motor ama kasıp bırakma hissi aynı, bu arada sübap ayarına bakmadık diğer Cdı beyni biraz düzeltince durumu beyindendir diye bakmadı usta ama yeni Cdı beyni ile de düzelmesse kesin baktırıcam ısrarcı olup, servis konusunda benim ilçemde zaten servis yok en yakın servis 40 km uzakta ordaki ilçede de tek orası var ama bugün ankara da başka bir servisi arayıp durumu anlattım sübaplara bakılması gerekir dedi sübaplar sıkıysa yaparmış zaten sübap sıkıysa sübap sesi gelmez dedi başkada bi ihtimal kalmamış zaten dedi Cdı değişince geçmezse sübaplara baktırıcam artık..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)