Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MONDİAL 125 MH DRİFT
    vuruntu sesi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    kawasaki ninja sl250
    Vites dusururken ya da vites attiktan sonra gaza basinca bazen duyuyorum.tarif de edemiyorum sesi.

Motosikleti
    MONDİAL 125 MH DRİFT
    sanki parçalar bırbırıne surtup aşınıyomuş gibi bi his duyuyosan aynı dert bendede var bazende vites düşürürken şlak şlak dıye dusuyo bazen hissetmıyorum bile

truck123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mh Drift 125
    Zirilti sesi depodan yapiyo olabilir bendede yapiyo tam bilmiyorum o tak tak sesi bendede var ara sira yapiyor viteslerde plaka isigida kronik sorun bozuluyor hemen benimde bozuk bazen kendi kendine cakar falan gibi yapiyor bazen yanmiyor kafasina gore takiliyor

Motosikleti
    yok ama almak istiyor
    drift satan varsa ozel mesaj atabilirmi arkadaslar

tayfungun45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BS6 Dominar 400 UG
    Biliyorsunuz motoru satamayınca bakım ve modifiye yapmaya karar vermiştim.önce biraz araştırdım ne yapabilirim ne yapamam diye sonnra harekete geçtim .burda yaptıklarımdan bahsetmek istiyorum siz drift kullanıcısı arkadaşalarıma .
    1-İlk olarak motor yağını değiştirdik .motul castrol arasında kaldım ve sonra bu forumdan mertcan arkadaşımızında tavsiyesiyle castrol 10 40 motor yağı aldım motora: 25TL

2-sonra bir adet buji aldım yine bu forumdaki arkadaşların da tavsiyesiyle NGK buji aldk.7-8 tl idi

3-motorun performansını arttırmaya yönelik olarakta performans hava filtresi taktık.10-15 tl

4-yine motorun çalışmasıyla ilgili olarak motordaki ekonomizörü söktük devre dışı bıraktık .burada ne kadar doğru yanlış yaptık tartışılır gerçide en sonda buna tekrar gelcem.sökülen parça :

5-deponun üzerine bir tank pad aldım .yakıştığını düşünüyorum

6-kafayada nikelaj uygulaması yaptık bununda bi fonksiyonu yokta iyi oldu

Sonuç olarak motor iyi oldu .sesi çok daha hoş oldu:hızlanması ve gidişi iyi yakıt tüketimini daha test etme şansım olmadı .onada bakacaz
    eren3736 bunu beğendi.

Alıntı tayfungun45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biliyorsunuz motoru satamayınca bakım ve modifiye yapmaya karar vermiştim.önce biraz araştırdım ne yapabilirim ne yapamam diye sonnra harekete geçtim .burda yaptıklarımdan bahsetmek istiyorum siz drift kullanıcısı arkadaşalarıma .
    1-İlk olarak motor yağını değiştirdik .motul castrol arasında kaldım ve sonra bu forumdan mertcan arkadaşımızında tavsiyesiyle castrol 10 40 motor yağı aldım motora: 25TL
    http://i.hizliresim.com/QZb6bA.jpg

2-sonra bir adet buji aldım yine bu forumdaki arkadaşların da tavsiyesiyle NGK buji aldk.7-8 tl idi
    http://i.hizliresim.com/653ogW.jpg
    3-motorun performansını arttırmaya yönelik olarakta performans hava filtresi taktık.10-15 tl
    http://i.hizliresim.com/4b6724.jpg
    4-yine motorun çalışmasıyla ilgili olarak motordaki ekonomizörü söktük devre dışı bıraktık .burada ne kadar doğru yanlış yaptık tartışılır gerçide en sonda buna tekrar gelcem.sökülen parça :
    http://i.hizliresim.com/lvnJzX.jpg
    http://i.hizliresim.com/E5vGzZ.jpg
    5-deponun üzerine bir tank pad aldım .yakıştığını düşünüyorum
    http://i.hizliresim.com/dkYQnD.jpg
    6-kafayada nikelaj uygulaması yaptık bununda bi fonksiyonu yokta iyi oldu
    http://i.hizliresim.com/lvnJyQ.jpg

Sonuç olarak motor iyi oldu .sesi çok daha hoş oldu:hızlanması ve gidişi iyi yakıt tüketimini daha test etme şansım olmadı .onada bakacaz
    Peki hava filtresi ne gibi + kattı motora ve ekonomizör nedir ne işe yarar sökünce ne değiştirir ?

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    ufak değişikliklwr motoru hoş gösterir iyi yapmışsınız ben castrol önerdim ondan memnunum motul gereksiz 1000 km de bir değiştiriyoruz zaten ekonomizör yani katalizör motorun yakamadığı benzini dahandoğru tabirle tam yanmamış benzini emme manifoldundan gerş gönderir onun iptali düşük devirlerde biraz daha canlanmasına neden olur bendede iptal

arkadaşlar ytubede dolaşırken 125 drift videoları arasında bir video gördüm heyecanlandım açıkcası driftte dijital hız göstergesi takıldığını gördüm nedir neyin nesidir hangi modelin hız göstergesidir bu bilen bilgisi olan varmıdır ?

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı tutuman_4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ytubede dolaşırken 125 drift videoları arasında bir video gördüm heyecanlandım açıkcası driftte dijital hız göstergesi takıldığını gördüm nedir neyin nesidir hangi modelin hız göstergesidir bu bilen bilgisi olan varmıdır ?
    http://www.kalyoncumotor.com/breton-...k-dijital-wiwi
    Cg 125 dijital km saatidir. Fazla heyecan yapmamak lazım.
    Mertcan39 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Arkadaşlar uzun bi sürenin arasından tekrar foruma döndüm nihayet herkese merhaba öncelikle havaların bizim buralarda yavaşça ısınmasının başlamasıyla motorumu 2,5-3 ay gibi bi sürenin ardından çıkadım ve hemen yıkama yağlama işleriyle uğraştım şükür bi sıkıntısı yok 😄 her neyse aslında egzos konusu hakkında bilgilerinize ihtiyacım var. Motora nikelan ybr egzosu takmayı düşünüyorum ancak uyup uymama hakkında düşüncelerim var yardımcı olur musunuz? ☺

tayfungun45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BS6 Dominar 400 UG
    Eyvallah kardeşm, yapmam gereken bir iki şey daha vardı ama bütçe ayıramadım . ilk fırsattada aküyü değştirecem şindilik bu aküye bakım yaptık ama bi tane kuru yuasa akü alacam.
    katalizör konusunda doğru söylüyorsun motor düşük devirlerde daha canlı olduu

ridvan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Mh Drift 125
    Driflerin arka amortisörunu nasıl sertleştire biliriz ? 2 kişi bindiğimizde sürekli tekere gelmek istiyorda :-)
    manofsteel bunu beğendi.

Motosikleti
    Mh Drift 125
    Digitall gosterge oluyormu driftlere o linkiteki acaba birde ampulu nedir driftlerin h1 h2 h3 h4 h5 h6 h7 hangisidir ampul alicamda

Motosikleti
    H4 bizimkiler atka amortisörü ayarlayabilirsin 2 tane sonun var sıkaraan sertleşir

Motosikleti
    Mh Drift 125
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    H4 bizimkiler atka amortisörü ayarlayabilirsin 2 tane sonun var sıkaraan sertleşir
    Tmm saolasin mertcan

Motosikleti
    rica ederim

karşıyaka57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    @Tayfungun45
    Motorunuz çok güzel görünüyor Maşallah.Kaç binde buji ve hava filtresini değiştirdiniz?

Çorum İl Temsilcisi Furkan Tarık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Beyler pazartesi günü 0 km Mondial Drift aldım beyaz renk kask mont dizlik eldiven vs. aldım yanında. bana önerebileceğiniz şeyler var mı yada şunları değiştir şuna dikkat et dediğiniz şeyler ?

eren3736 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Drift - TVS APACHE 150(çalındı) - Cbr 125
    Furkan kardeşim hayırlı olsun tek diyeceğim bakımlarını aksatma yeter canavar gibi motor bide dikkatli kullan ilk başlarda ben kaza yapmam düşüncesi oluyor ama her an önüne birşey fırlayacakmış gibi hazır ol kazasız belasız sürüşler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)