Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı metode adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben michelin pilot Street lastik aldım ama nerde taktırıcağımı bilmiyorum normal motosiklet ustası takar mı yoksa lastikçiye götürmem gerekirmi balans ayarı vesaire işleri falanda vardır heralde eğer motosiklet ustası takıyosa takarken bilmem gereken bişi var mı şimdiden saolun (öncedende yazmıştım ama belliki farketmediniz yardımcı olursanız sevinirim )
    İki tane levye ile lastiği söküp takabilirsin. Lastiğin ilk yanağını janttan sökerken veya takarken son yanağı janta geçirirken, lastiğin diğer yanağının jantın ortasındaki çukurda durmasına dikkat et, yoksa jantı çok kastırırsın eğilir. Bide levyeyi dayadığın yere dikkat et, yavaş hareketlerle çalış jantı çizme. Lastiği makine ile sökmediğin takdirde levye jantı biraz çizer ama dikkatli olursan az çizilir. Lastik sökme takma makinesi türkiyede sayılı yerde var malesef. Ustaya götürsen de levye ile değiştirecek. Balans ayarına gerek yok, jant hafif ve motor çok fazla hızlı gitmiyo zaten.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    metode - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 mh drift
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İki tane levye ile lastiği söküp takabilirsin. Lastiğin ilk yanağını janttan sökerken veya takarken son yanağı janta geçirirken, lastiğin diğer yanağının jantın ortasındaki çukurda durmasına dikkat et, yoksa jantı çok kastırırsın eğilir. Bide levyeyi dayadığın yere dikkat et, yavaş hareketlerle çalış jantı çizme. Lastiği makine ile sökmediğin takdirde levye jantı biraz çizer ama dikkatli olursan az çizilir. Lastik sökme takma makinesi türkiyede sayılı yerde var malesef. Ustaya götürsen de levye ile değiştirecek. Balans ayarına gerek yok, jant hafif ve motor çok fazla hızlı gitmiyo zaten.
    balans ayarına gerek olmaması sevindirdi beni çünkü Kuşadasında motor lastiği takan,balans ayarı yapan bi lastikçi bulmak cidden çok zor hatta imkansız kendi ustama götürücektim ama balans ayarı diyince tereddüte düşmüştüm içimi rahatlattınız saolun

truck123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mh Drift 125
    Arkadaslar bisey sorucam bu 1ci vitesteyken motor bayirda veya duzde motor calismaz haldeyken hafiften motoru ittirince hafif kayma kacirma gibi yapiyor tik tik diye ses az biseyde olsa gidiyor zorlayinca normalmi ittirince gitmesi sizdese varmi

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı truck123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar bisey sorucam bu 1ci vitesteyken motor bayirda veya duzde motor calismaz haldeyken hafiften motoru ittirince hafif kayma kacirma gibi yapiyor tik tik diye ses az biseyde olsa gidiyor zorlayinca normalmi ittirince gitmesi sizdese varmi
    Normaldir, viteste motoru kitleyen bişey yok. Motoru vurdurmakla aynı mantık, motoru ittirdikçe veya yokuş aşağı bırakıp zorladıkça şanzıman ve krank döner motor yürür.

Motosikleti
    Mh Drift 125
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normaldir, viteste motoru kitleyen bişey yok. Motoru vurdurmakla aynı mantık, motoru ittirdikçe veya yokuş aşağı bırakıp zorladıkça şanzıman ve krank döner motor yürür.
    Saolasin bayadir kafama takiliyodu sorunmu var acaba diye

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    kırklareli den silivriye giderken 1 kez durdum bi foto çekebildim

A.Türker, kdiner ve ENİGMA bunu beğendiler.

almpoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F
    Merhaba arkadaşlar motorumu sattığım için elimde kalan parçaları ihtiyacı olan bir arkadaşıma hediye etmek istiyorum sol ayna orjinal vidası ile beraber ve komple furş takımı mevcut ihtiyacı olan burdan yazarsa kargo ücretini ödemek koşuluyla ücretsiz gönderebilirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:52 ----------

Alıntı almpoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar motorumu sattığım için elimde kalan parçaları ihtiyacı olan bir arkadaşıma hediye etmek istiyorum sol ayna orjinal vidası ile beraber ve komple furş takımı mevcut ihtiyacı olan burdan yazarsa kargo ücretini ödemek koşuluyla ücretsiz gönderebilirim.
    http://i.hizliresim.com/d2lAdQ.jpg
    Birde sağ devir göstergesi geçen sene kaza yapınca hız göstergesi bozulmuştu ama devir göstergesi sağlam orjinali.
    İhtiyacı olan yazabilir.
    ENİGMA ve turkish39 bunu beğendiler.

Motosikleti
    mondial drift ,yamaha ybr ,mondial z-one 180
    Motorla tek teker yapmak icin dislilerle nasil oynama yapmam lazim? Orjinal arka ve on disli kac ? Yardimci olanlara tesekkur ederim. (Ozellikle tek tekerci arkadaslardan bilgi istiyorum)

Motosikleti
    kawasaki ninja sl250
    benzin göstergesindeki çubuk kırmızı yere geldiğinde mi yedek depoya geçiyor

Motosikleti
    kırmızının sonuna yaklaşınca geçiyor

Motosikleti
    mondial drift 125
    herkese merhabalar motorum 469 km ye geldi dün yaklaşık 120 km yaptım belgradın oraya kadar gidip dönüş yaptım eve geldiğimde gidonun sağ kısmını birleştiren taraf gevşemiş geçen sefer sol gevşemişti bugun tornavidayla felan sıkmaya çalıştım ama alet edevat almam gerekicek normalde koltuğun altında olurmuş açtım baktım yoktu acaba 500 bakımında servisten alabilirmiyim yada aldığım bayiye gidip sormam mı gerek en son çare gidip satın alıcam ne almam gerek alyan takımı sadece bunun için yeterli olurmu şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    mondial drift 125
    Herkese merhabalr dün 500 bakımını yaptırdım sadece yağ değiştirdiler ve bi kaç gevşeyen vidayı sıktılar haftaya cumartesi büyük ihtimalle bir msx ve benim driftle kırklareline doğru gidicez bu yol öncesi yapmamı tavsiye ettiğiniz birşey varmıdır?

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Okay alet çantası çıkmıyor driftten, uzun yol dönüşünde ön dısk civatalarını kontrol et, yani genel bir vida ve somun kontrolü yapmam yeterli olur. Sele altında değilde yan yapak kısmı altında üçgen kapak var alet alırsan o kısma koyabilirsin, 515. Sayfaya bakarsan bir çok bilgiye ulaşacaksın.

hunter84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar UG & Mondial Drift + 93 PX 200
    Selamlar Herkese

benim bir sorunum var motor sıcakken yada soğukken fark etmez zor çalısıyor 4300 km de aklıma buji geliyo ama siz ne dersiniz

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Alıntı hunter84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar Herkese

benim bir sorunum var motor sıcakken yada soğukken fark etmez zor çalısıyor 4300 km de aklıma buji geliyo ama siz ne dersiniz
    karbüratörden bi miktar benzin akıt düzeliyo bende de öyle oluyodu

pompei - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    APRILLA ATR-7011
    Arkaşlar motorunu sattım tüm drift ailesine teşekkür ederim yardımlarından ve bilgi paylaşımlarından dolayı.

Motora genel bi yorum yaparsam kullandığım sure zarfında bana sorunlar çıkardığı için ben pek memnun kalmadim açıkçası birde kötü ustalara para kaptirince lanet ettim.3 yılda 8 bin km yaptım ne kadar az değil mi?Yalnız sunuda soyliyim fiyatına gore en iyilerden biri ben sorun yaşadığım için sogudum yalnız.

Motosikleti
    merhaba ne gibi sorunlar çıkardı sorması ayıp 2 yıllık driftim 47 bin km de bi hafta önce iatanbula gittim dün 2 gün öncede döndüm bi sorun gene olmadı

bu arada bu gün arora 100 aslan ıaınınca bir daha çalışmıyordu ayak marşıyla en az 10 kez denemek gerekiyordu ve hiç bi şekilde rolantide durmuyordu hava filtresi kirliydi temizledim karburatör memelerine baktıö bujiyi değiştim ateşleme iyi en sın subap ayarına giriştim subaplar sıkı çıktı gram ounama bile yok sanırım subaplar açık kalıyor motorun içinde karışım rahat yanamıyordu subap ayatını yaptıktan sonra gaz vermeden çok rahat çalıiır hale geldi sahibi Allah razı olsun dedi ) bu arada 4400 km deydi

pompei - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    APRILLA ATR-7011
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba ne gibi sorunlar çıkardı sorması ayıp 2 yıllık driftim 47 bin km de bi hafta önce iatanbula gittim dün 2 gün öncede döndüm bi sorun gene olmadı
    İlk aldığımda (300 km de ikinci el) adamlar jikleyi yarı açık konumda bırakmışlar bende tam konumunu bilimiyorum kitapçığıda yoktu, 1000 km kadar sakin kulandığım için çok fark etmedim ama ara ara zorlayınca ulan bu motorda bi terslik var diyorum 90 km/h dan sonra motor boğuluyordu.2013 ylında bu sorunu foruma taşımıştım hatta http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post3120174

Servise soruyorum rodajda zorlamışsın diyor karbüratör diyor o diyor bu diyor sonuç üretmiyor jikleye bak be adam hönk 3000km böyle geçti bende kabullenmeye başlamıştım açıkcası daha sonra servis değiştirdim beterim beteri varmış adamlara sorunları söylüyorum adam tamam deyip yağını değiştiriyor veriyor, be adam yağını bende değiştiriyorum.Bu serviste pek dayanamadan değiştirdim neyse yetkili servislere devam ediyim dedim bu nasıl olduysa jikleyi fark etmiş bunun konumu bu dedi 3000 km sonra gelen mutluluktu benim için.Dedim bu işin ehli galiba bırakayım.

Kışın çalıştığım için genelde binemiyordum yaz başında genel bakıma servise götürüyordum. arka dişlide bi boşluk vardı kalkarken böyle sarsıntılı kaldırıyordu ama kimin umrunda servis ver para ver para yağ sık onu sık bu sık meğer iç takozlar değişecek ama usta bunun yerine yağ sıkıyodu.Subap ayarları evlere şenlik sentil çakısından heberi olmayan ustalar vardı.Bi ayar yapıyodu bak motor rahatladı diyodu biraz geçmeden yine bozuluyodu.

2015 yazında artık yeter dedim motordan bi keyif alamıyordum son bir kez işin ehli bir usta aramaya karar verdim bulduk neyse helali var adam iyi yaptı ucuza yaptı arka takozların değişeceğini 2 yıl sonra bu ustadan öğrendim değiştirdi mis gibi oldu sentil çakısıyla sübap ayarı yaptı motor kendine geldi onu değiştirdi bunu değiştidi motor bi kendine geldi yalnız her güzelin kusuru misali buda yağı 15-50 koydu inatla ben halbuki bu yağı kullandım daha önceleri bir kere ağır gelmişti dedim koyma yok ben bundan başka yağ koymam vs neyse yağı kendimde değiştirim dedim tamam koy ne koyuyosan.Ama hakkaten motor bişeye benzedi yani gidşi kalkışı vs. usta dedi bu motorda vuruntu sesi var motorun değişmesi lazım ya yağsız kalmış ya zorlamışsın artık yeter tek kuruş masraf etmiyorum.2 yıllık maceram böyle driftle, farı patladı, titreşimi arttı, kasarak kalktı ama sağolsun yolda bırakmadı.Bu güne kadar ustalara 1000 lira vermişimdir ama mal ortadaydı ben ucuza sattım kurtuldum.

İnanıyorum ki daha bilinçli bir ustam olsaydı bunlar olmazdı ve memnun kalırdım.

Motosikleti
    Mh Drift 125
    Usta isi gercekten sıkıntı dogru diyosun cogu usta anlamiyor yag degistirip gonderiyolar solesende bakmiyolar butun hersey ustada bitiyo ustada bilmeyince bunaliyo insan sorununa cozum bulamiyo verilen paralar huzur bozuyo haklisin

Motosikleti
    Geçmiş olsun Benim ustam sorunu söyle çözümü yapsın dediklerimi yaptığında dahil git gez başka sorunu varmı hatırlamaya çalış diyor bu arada 3000 km lik motorda subap ayarı da ne ben 7000 de yaptırdım ilk ayarı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)