Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    ben pahali zincir almiyorum en fazla zoncir disli 100 kusur tutuyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Ben rialli'den 3 paket zincir almıştım tanesi 12-13 liradan. 2.5 senedir hâla bitiremedim zincirleri. Daha da bi paket zincir duruyo bu haftasonu arka dişliyi küçültürken o zinciri takıcam uygun diş sayısında kesip.

Motosikleti
    kawasaki ninja sl250
    ilk kez bugün sürüş yaptım 60km civarı.ilk motorum yasım 38keşke önceden başlasaymıştım

mtasdel60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Rs 200 2019
    Arkadaşlar merhaba, kısmetse yarın motorumu, driftimi teslim alıyorum. Bayiden çıkartırken şuna dikkat et, bak burasına da baksınlar, orayı da sıksınlar. Dediğiniz yerler var mı? Herkese hayırlı günler..

Motosikleti
    aldığımdan beri motor askıları sıkılmamıştı komple bakıma soktum motoru kendim üst askı civatalarından ikisi gevşemiş birdr arka askı gevşemiş onları sıktım yağını değiştirdim zinciri temizledim tel süzgecin orada metal talaşları vardı orayı temizledim sıfır hava filtresi taktım arka maşayı sıktım şuan için titreşim bayağı azaldı sanırım üst askı ve alt aakı gevşediği için titreşimde artış vardı ayak peglerini wd 40 ladım çok rahat açılıp kapanıyorlar artık kampanadaki balata tozlarını temizledim orta maşa milini ayak frrn milini vites çubuğundaki mili gresledim amortisör civataiarını gresledim 3 4 saatimi aldı 1 hata yapyım arka amortisör civatasını insan gibi sıkmadığım için somun yalama oldu somun almam gerek hepinize iyi günler

Motosikleti
    kawasaki ninja sl250
    motorum yeni şuan arka frene basınca baya bi gıcırtı geliyor.kampana yeni olduğundan mı

truck123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mh Drift 125
    Alıntı engin_34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorum yeni şuan arka frene basınca baya bi gıcırtı geliyor.kampana yeni olduğundan mı
    On diskten geliyo olabilir gicirti

Motosikleti
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aldığımdan beri motor askıları sıkılmamıştı komple bakıma soktum motoru kendim üst askı civatalarından ikisi gevşemiş birdr arka askı gevşemiş onları sıktım yağını değiştirdim zinciri temizledim tel süzgecin orada metal talaşları vardı orayı temizledim sıfır hava filtresi taktım arka maşayı sıktım şuan için titreşim bayağı azaldı sanırım üst askı ve alt aakı gevşediği için titreşimde artış vardı ayak peglerini wd 40 ladım çok rahat açılıp kapanıyorlar artık kampanadaki balata tozlarını temizledim orta maşa milini ayak frrn milini vites çubuğundaki mili gresledim amortisör civataiarını gresledim 3 4 saatimi aldı 1 hata yapyım arka amortisör civatasını insan gibi sıkmadığım için somun yalama oldu somun almam gerek hepinize iyi günler
    Aldığından beri motoru indirmedin mi hiç ? 40000km falandı senin vay aaa Ben şu ana kadar 3 kere indirdim. Birinde 150'lik yapmak için. Diğerinde egzantrik dişlisi değişimi için. Öbüründe de modifiye için. Motoru indirip bindirince motor saplamalarını sıkıyosun mecburen. Motor 18000km'de.

Motosikleti
    yok motor inmedi :D 46 250 küsürde şuan
    ama sen modifiye işlerini seviyorsun ben orrjinalden yanayım :D sanırım benim motorda 60 binde incek :D

Motosikleti
    Mh Drift 125
    Bana zincir lazim varmi onerebilceginiz bi site driftlerin kac bakla oluyor

Motosikleti
    Alıntı truck123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana zincir lazim varmi onerebilceginiz bi site driftlerin kac bakla oluyor
    Bakla sayısı sorun değil en uzunundan alıp kesersin. 428 128L zincir alırsın, 128 bakla sayısı. Zaten Drift'e direk uyan zincir yoktur heralde. Daha dün zincir dişli değişimi yaptım kendi motoruma. Eski zincirdeki bakla sayısını saydım sonra yeni taktığım değişik ölçüdeki dişliye göre 4 diş azalttım bakla sayısını, sonra zinciri avuç taşlama ile kestim sonuç mükemmel.

metode - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 mh drift
    Arkadaşlar ben michelin pilot Street lastik aldım ama nerde taktırıcağımı bilmiyorum normal motosiklet ustası takar mı yoksa lastikçiye götürmem gerekirmi balans ayarı vesaire işleri falanda vardır heralde eğer motosiklet ustası takıyosa takarken bilmem gereken bişi var mı şimdiden saolun

pompei - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    APRILLA ATR-7011
    benim motorda vuruntu var beyler malesef bugün ustayla görüştüm motor değişmesi lazım dedi 250 tl ya yağsız kalmış ya çok zorlanmış vs dedi ama bunların ikiside olmadı zaten ayda 2-5 sefer biniyorum motora şimdi bu olay canımı sıktı.

Motosikleti
    Alıntı pompei adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motorda vuruntu var beyler malesef bugün ustayla görüştüm motor değişmesi lazım dedi 250 tl ya yağsız kalmış ya çok zorlanmış vs dedi ama bunların ikiside olmadı zaten ayda 2-5 sefer biniyorum motora şimdi bu olay canımı sıktı.
    Motor 250 liraya değişiyosa bi tane bana da gönder Krank mı vuruyo ? 150 lira civarı krank ama işçiliğe en az 250 lira gider haklı olarak. Kendim motor sökmüş toplamış biri olarak 250-300 lira işçiliğin normal olduğunu düşünüyorum.

pompei - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    APRILLA ATR-7011
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor 250 liraya değişiyosa bi tane bana da gönder Krank mı vuruyo ? 150 lira civarı krank ama işçiliğe en az 250 lira gider haklı olarak. Kendim motor sökmüş toplamış biri olarak 250-300 lira işçiliğin normal olduğunu düşünüyorum.
    Ses geliyor motordan şıkır şıkır ustada bindi piston segman krank ister bakmak lazım dedi. 150 lira set 100 lirada kendi alıyor.Belki bende kendim değiştiricem, bakalım kendi motorunu dağıtıp toplayan bir arkadaşla.

Motosikleti
    nabıyonuz bu driftlere ben hep yüksek devir kullanırım gene birşey olmuyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:41 ----------

Yola çıkmaya hazırız

Motosikleti
    Mh Drift 125
    Mertcan 15 50 mi kullannaiyon yaz kis

Motosikleti
    yazın 15/50 kışın 10/40 yada 10/50

metode - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 mh drift
    Arkadaşlar ben michelin pilot Street lastik aldım ama nerde taktırıcağımı bilmiyorum normal motosiklet ustası takar mı yoksa lastikçiye götürmem gerekirmi balans ayarı vesaire işleri falanda vardır heralde eğer motosiklet ustası takıyosa takarken bilmem gereken bişi var mı şimdiden saolun (öncedende yazmıştım ama belliki farketmediniz yardımcı olursanız sevinirim )

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı metode adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben michelin pilot Street lastik aldım ama nerde taktırıcağımı bilmiyorum normal motosiklet ustası takar mı yoksa lastikçiye götürmem gerekirmi balans ayarı vesaire işleri falanda vardır heralde eğer motosiklet ustası takıyosa takarken bilmem gereken bişi var mı şimdiden saolun (öncedende yazmıştım ama belliki farketmediniz yardımcı olursanız sevinirim )
    motosiklet lastiği takan yerler varsa onlarda taktırabilirsiniz veya en yakın ilde varsa orası da olur, balans ayarı da yaptırın.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)