Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    metode - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 mh drift
    Selam arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım aslında bu forumu çok önceden beridir takip ediyorum ama mesaj yazmak ve aranıza katılmak şimdiye kısmetmiş herkesin tekeri düz bassın (yeni gelmişken bi kaç fotoda biz koyalım)

kdiner ve turkish39 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fatek95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Foruma hoşgeldiniz, güzel vakit geçirmeniz dileğiyle

Arkadaşlar arka fren balatası olarak orjinalinden başka marka kullanan var mı ? Arka frenin tepkilerinden hiç memnun değilim. Az sıkarsın tutmaz çok sıkarsın hemen kilitler...Balata acayip derecede sert bir balata. Belki uzun süre gidebilir ama drifte uyan güzel,yumuşak bi balata bulmam lazım...

Bir başka konu da ayna uzatmak için hazır aparat satan bir yer var mıdır ? Ya da kendimiz aparat yaptırabilir miyiz bilen birileri yardımcı olsun hele

truck123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mh Drift 125
    Arkadaslar motor isininca sesi degisiyo sizdede oluyomu sogukken ne guzel isininca bi degisik oluyor sesi

Motosikleti
    Mondial 125 mh drift
    Arkadaşlar motorumun lastiğini değiştirmek istiyorum (michelin pilot street) ile ama barkın reisin önerdiği motolastik le konuştum elimizde yok metzeler me 22 var dediler metzelerin güzel lastik olduğunu biliyorum ama pek kullanan yok bu yüzden rafta çok beklemesinden endişelendiğimden sipariş vermek istemedim sizin bildiğiniz güvenilir başka bir site var mı lastik alabileceğim ? yardımcı olursanız sevinirim saolun

almpoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F
    Alıntı fatek95 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Foruma hoşgeldiniz, güzel vakit geçirmeniz dileğiyle

Arkadaşlar arka fren balatası olarak orjinalinden başka marka kullanan var mı ? Arka frenin tepkilerinden hiç memnun değilim. Az sıkarsın tutmaz çok sıkarsın hemen kilitler...Balata acayip derecede sert bir balata. Belki uzun süre gidebilir ama drifte uyan güzel,yumuşak bi balata bulmam lazım...

Bir başka konu da ayna uzatmak için hazır aparat satan bir yer var mıdır ? Ya da kendimiz aparat yaptırabilir miyiz bilen birileri yardımcı olsun hele
    Şahsen ben iyisinden 15 liralık balata taktım ama fazla ısınma yapıyor çift kişi bindiginde bile aşırı isiniyor takozlari eritecek kadar ama fren performansı acayip değişiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:20 ----------

Alıntı metode adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorumun lastiğini değiştirmek istiyorum (michelin pilot street) ile ama barkın reisin önerdiği motolastik le konuştum elimizde yok metzeler me 22 var dediler metzelerin güzel lastik olduğunu biliyorum ama pek kullanan yok bu yüzden rafta çok beklemesinden endişelendiğimden sipariş vermek istemedim sizin bildiğiniz güvenilir başka bir site var mı lastik alabileceğim ? yardımcı olursanız sevinirim saolun
    Michelin den şaşma derim metzeler geç ısınan bir lastik pilot street serisi Michelin in çabuk isiniyor. Yol tutuşu çok iyi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:22 ----------

Alıntı truck123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar motor isininca sesi degisiyo sizdede oluyomu sogukken ne guzel isininca bi degisik oluyor sesi
    Isınınca normal sesinin degismesi hafiften bir tıkı tıkı sesi gelir merak etmeyin

Motosikleti
    Mondial 125 mh drift
    teşekkürler almpoz

fatek95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı metode adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Çoğunluk olarak asfaltta kullanacaksanız michelin tavsiye ederim . Lakin benim gibi arada stabilize, taşlı, topraklı yola girmeyi seviyorsanız Pirelli Dura Traction'u da öneririm

Alıntı almpoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şahsen ben iyisinden 15 liralık balata taktım ama fazla ısınma yapıyor çift kişi bindiginde bile aşırı isiniyor takozlari eritecek kadar ama fren performansı acayip değişiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:20 ----------

Michelin den şaşma derim metzeler geç ısınan bir lastik pilot street serisi Michelin in çabuk isiniyor. Yol tutuşu çok iyi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:22 ----------

Isınınca normal sesinin degismesi hafiften bir tıkı tıkı sesi gelir merak etmeyin
    15 liralık balatanın markasını hatırlıyor musunuz ? Çünkü ben de orjinal balataya 10 veya 15 lira ödedim ama memnun değilim

arkadaslar motosiklet kalkista gereksiz hizli bence kalkisi dusuup son hizi arttirmak icin hangi disliyi buyultmem veya kucultmem gerekiyor yapan varmi ?

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı scarface123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar motosiklet kalkista gereksiz hizli bence kalkisi dusuup son hizi arttirmak icin hangi disliyi buyultmem veya kucultmem gerekiyor yapan varmi ?
    Ön dişliyi 1 numara büyütebilirsin. 15 dişti sanırım 16 dişli yapabilirsin.

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Drift ile araziye girdim konu linki burada video da az varım ama o gördüğünüz yollardan bende geçtim :D

http://www.motosiklet.net/forum/etki...ml#post3644962

Motosikleti
    Alıntı ENİGMA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Drift ile araziye girdim konu linki burada video da az varım ama o gördüğünüz yollardan bende geçtim :D

http://www.motosiklet.net/forum/etki...ml#post3644962
    Ben Mondial Hyena 100X ile çamura girdim sen normal arazi diyosun gayet normal Ön tekere çamur sardırmadığın çamurluğu doldurmadığın sürece her motor arazide gider. Çamur için de bulduğun her suya girecen tekeri ıslak tutucan ki çamur sarmasın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:01 ----------

Videoyu izledim şimdi sanırım ön çamurluğuna çamur dolmuş tekeri kitlemiş, onun olmaması için gördüğün sulara girecektin işte

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Mondial Hyena 100X ile çamura girdim sen normal arazi diyosun gayet normal Ön tekere çamur sardırmadığın çamurluğu doldurmadığın sürece her motor arazide gider. Çamur için de bulduğun her suya girecen tekeri ıslak tutucan ki çamur sarmasın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:01 ----------

Videoyu izledim şimdi sanırım ön çamurluğuna çamur dolmuş tekeri kitlemiş, onun olmaması için gördüğün sulara girecektin işte
    Çamura girmedim mi bi daha izle bence ilk çamuru temizledik biraz yol aldık sonra bidaha kitledi ilki video da yok ama ikincisi var

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:17 ----------

Yazın motul 10w40 5000 kullanan var mı ?

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Mondial 250 MR Destro almaya niyetlendiğim içijn motorum satılıktır arkadaşlar: http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...6811911/detay/

Motosikleti
    Alıntı C.Kaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondial 250 MR Destro almaya niyetlendiğim içijn motorum satılıktır arkadaşlar: http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...6811911/detay/
    Motorunu istersen sat ama MR250 Destro alma elinde patlar.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı C.Kaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    drift gibi piyasası olmayan motor alma.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorunu istersen sat ama MR250 Destro alma elinde patlar.
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    drift gibi piyasası olmayan motor alma.
    İlkbahar'a araba alacağım motorumu'da satmayacağım her ikisinede bineceğim Drift duracağına MR 250 Destro dursun.
    Akşam bindim denedim Destro'yu sesi mükemmel gidişi güzel, bir miktar rahatsız etmeyecek titreşim var ve sürekli fan açıyor, alınırsa bir radyatör modifiyesi şart gibi bilemiyorum kararsızım.
    Her Şey Bir Gün Hayabusa İçin

bende bu aileye katılmak istiyorum kismetse ıstanbul-ankara gibi gibi uzun yollarda sürülebilirmı onerirmisiniz merak ettim de

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı rynith adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende bu aileye katılmak istiyorum kismetse ıstanbul-ankara gibi gibi uzun yollarda sürülebilirmı onerirmisiniz merak ettim de
    uzun yolda kullanabilirsiniz bir sıkıntı olmaz.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Motosikleti
    Alıntı rynith adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    90-100km hızlarda çok rahat İstanbul-Ankara, İstanbul-Antalya gibi rotalarda sürebilirsin. Forumda Mondial Drift ile sıkıntısız uzun yol yapmış kişiler var. Gezi fotoğrafları bölümünde arayabilirsin Drift'le uzun yol yapanlar var. Ama otoyoldan gitmeni tavsiye etmem. Küçük motor ne olur ne olmaz. Hem sağ şeritte bile kamyonlar 110'la gidiyor. Motoru o kadar zorlayamayacağın için emniyet şeridine sıkışırsın. Uzun yolda sorunsuz bir yolculuk için kullandığın motorun son hızının 20-25km altında sürmeni tavsiye ederim.

ybr ve drift arasında kaldım hem ilk motorum biraz spor dursun hemde fiyat olarak ogrenciye uysun istiyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)