Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Alıntı ENİGMA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mıchelın pilot street ön arka 270 lira montaj dahil fiyat çektiler iyi midir ?
    250 + 20 lira montaj normal ideal piyasa fiyatı.
    Her Şey Bir Gün Hayabusa İçin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    pompei - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    APRILLA ATR-7011
    Gezerken kısa bir video derledim

https://www.youtube.com/watch?v=ghcD3XZTo1g
    kdiner, turkish39 ve Tİme_shİft42 bunu beğendiler.

arkadaslar izmirde olan varmi grup halinde takilanlar falan izmir cok sessiz bu konuda
    malumbiri bunu beğendi.

truck123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mh Drift 125
    Arkadaslar gaz verince motor vuruntulu gibi calisiyo neden oluyor bu durum

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı truck123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar gaz verince motor vuruntulu gibi calisiyo neden oluyor bu durum
    Subap ayarını yaptın mı ? yoksa eski halinde mi böyle. Rölantide düzgün saymıyosa stop ediyorsa sorunun ilk olarak karbüratörde ikincil olarak da subap ayarında olduğu düşünülür.

Motosikleti
    Mh Drift 125
    Rolantide duzgunde bikerede aliyo 2 gun ellemeyim bikerede aliyo yani gaz verince yapiyo

Motosikleti
    Alıntı truck123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rolantide duzgunde bikerede aliyo 2 gun ellemeyim bikerede aliyo yani gaz verince yapiyo
    Bujini sök bak üzeri beyaz kaplıysa zımparala sonra bujiyi buji başlığına yerleştir bujinin ucunu silindire değdir dışardan kontağı aç marş bas, güzel ateşliyosa geri yerine tak düzgün ateşlemiyosa buji tırnak aralığını biraz azalt, sıkıştırarak.

Motosikleti
    Mh Drift 125
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bujini sök bak üzeri beyaz kaplıysa zımparala sonra bujiyi buji başlığına yerleştir bujinin ucunu silindire değdir dışardan kontağı aç marş bas, güzel ateşliyosa geri yerine tak düzgün ateşlemiyosa buji tırnak aralığını biraz azalt, sıkıştırarak.
    Bujiden yaparmi ole ses dedigin gibi birde aogukken motor daha guzel calisiyo isinijca sesi degisiyo hepsindemi bole acaba sibob sesi artiyo sogukken bisey yok

Motosikleti
    Subap sesi biraz gelir çıt çıt diye hiç ses yapmamasını bekleme. Subap sıkılıkları motor sıcakken ve soğukken farklı olduğundan değişim olur biraz tabi.

Motosikleti
    mt 25
    beyler benim ön amartisörün acil olarak bakıma ihtiyacı var çukur ve kasislerden yavas ta olsa gecerken birleşip ayrılma esnasında çıtant diye fena bi ses çıkarıyor ve bu sürüşümüde etkiliyor motoru sarsıyor çünkü yağ ekllettim ama sorun düzelmedi izmir de güvenebileceğim bir usta önerebilir misiniz ?

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Hocam eline koluna saglik. Qm 250 ile ayni vallahi

Motosikleti
    Mondial Drift
    beyler ankarada usta önerebilirmisiniz

malumbiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    2000 bakımına gideceğim arkadaşlar yağ olarak hangi marka önerirsiniz kendim istediğim yağı vereceğim servise

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Alıntı malumbiri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2000 bakımına gideceğim arkadaşlar yağ olarak hangi marka önerirsiniz kendim istediğim yağı vereceğim servise
    Motul 5000 10w40 veya Motul 5100 10w40
    100 kilometre'den beri Motul 5000 10w40 kullanıyorum 5000 kilometreye yaklaştım memnunum, dünya markasıdır Motul
    malumbiri bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı fullpusat1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler ankarada usta önerebilirmisiniz
    Dışkapıda Kuba motor bayinin önünden aşağı indin mi solunda her motora bakan bi motorcu var bi kere ön jant rulmanlarımı değiştirttim çok aklı başında ve dürüst birine benziyo. Normalde motoru ustaya pek götürmem motoru şanzımana kadar dağıttım kendim topladım ama ön jant rulmanlarını değiştirmeye üşendim o gün. Senin için Google Earth'ten görüntü alıp ustanın yerini işaretledim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:35 ----------

http://img243.imagevenue.com/img.php..._122_345lo.JPG
    Şurdan bak foruma atınca görülmüyo foto
    Zuzuuw bunu beğendi.

Motosikleti
    Mh Drift 125
    Full depo ile 405 km oldu arkadaslar bugun artik icinde yarim litre falan kalmistir sizce iyimidir 405 km gitmek

almpoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F
    Dışkapıda Kuba motor bayinin önünden aşağı indin mi solunda her motora bakan bi motorcu var bi kere ön jant rulmanlarımı değiştirttim çok aklı başında ve dürüst birine benziyo. Normalde motoru ustaya pek götürmem motoru şanzımana kadar dağıttım kendim topladım ama ön jant rulmanlarını değiştirmeye üşendim o gün. Senin için Google Earth'ten görüntü alıp ustanın yerini işaretledim.
    http://img243.imagevenue.com/aAfkjfp..._122_345lo.JPG
    ---------- Mesajlar birleştirildi - 21:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:35 ----------

http://img243.imagevenue.com/img.php..._122_345lo.JPG
    Şurdan bak foruma atınca görülmüyo foto
    Ön tekerlekte ki rulmanlari değiştirmeniz neden sorabilirmiyim benimde bir sıkıntım varda direksiyonu bıraktığımda kafa sallıyor gıdon ya furş takımı değişecek yada tekerlek rulmanlari muhtemelen.

Motosikleti
    Alıntı almpoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön tekerlekte ki rulmanlari değiştirmeniz neden sorabilirmiyim benimde bir sıkıntım varda direksiyonu bıraktığımda kafa sallıyor gıdon ya furş takımı değişecek yada tekerlek rulmanlari muhtemelen.
    Ön freni sıkıp ağırlığı öne bindirdiğimde çatır çutur sesler geliyodu, söktüğümüzde de rulmanların dağılmak üzere olduğunu gördük. Kafa sallaması biraz azaldı ama hâla çok sıkı diyemem amortisör yağının değişmesi lazım sanırım. Furş takımında sorun varsa kafa sallama değil gidonda ileri geri oynama yapar, durduğun yerde freni sıkıp motoru ileri geri çekiştirirsen görürsün furş takımında boşluk varsa. Ön kafanın sallaması motorun virajını hiç etkilemiyo virajda çok deli yatarım, tabi gidonu sıkı tutucan ip gibi gitmiyo.

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Ön freni sıkıp ağırlığı öne bindirdiğimde çatır çutur sesler geliyodu, söktüğümüzde de rulmanların dağılmak üzere olduğunu gördük. Kafa sallaması biraz azaldı ama hâla çok sıkı diyemem amortisör yağının değişmesi lazım sanırım. Furş takımında sorun varsa kafa sallama değil gidonda ileri geri oynama yapar, durduğun yerde freni sıkıp motoru ileri geri çekiştirirsen görürsün furş takımında boşluk varsa. Ön kafanın sallaması motorun virajını hiç etkilemiyo virajda çok deli yatarım, tabi gidonu sıkı tutucan ip gibi gitmiyo.
    ya benim motorda elimi bırakınca felakat bi şekilde sağa çekiyo ama yok böyle bi sağa çekme,artık yolda gider sol bileğim ağrıyor gidonu ittirmekten az da olsa hissettriyo,ama elimi bırakınca büyük sıkıntı olduğu anlaşılıyor kazada yapmadım hiç

Motosikleti
    Alıntı ENİGMA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya benim motorda elimi bırakınca felakat bi şekilde sağa çekiyo ama yok böyle bi sağa çekme,artık yolda gider sol bileğim ağrıyor gidonu ittirmekten az da olsa hissettriyo,ama elimi bırakınca büyük sıkıntı olduğu anlaşılıyor kazada yapmadım hiç
    Benim motor hiç bi koşulda sağa sola çekmiyo. Sadece 50 km altı hızda gidonu bırakırsam sallar hatta gidonu tutmamakta ısrar ederseniz motoru devirmeye kadar gidecek gibi görünüyo o sallama. Kaza yapmadığınız halde motorun çekmesini anlamadım doğrusu.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)