Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    bende 40 bindeyim halada tıkır tıkır koyduğum yağıda geri alıyorum )

Beyler bizim buralar çamur berbat yol çalışmaları var iliyorsunuz anlata anlata bitiremedim :D arka bilyalar boşluk ypamaya başlamış dağılmadan değiştireyim diyorum bizim bilyaların nosu kaçtı 6203 müydü tam hatırlayamadım ve arka beşiğin takozları ölmeye başlamış onları da değiştirmem lazım :S

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    truck123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mh Drift 125
    Masallah ben biraktim servise motoru arkadaslar sorun devam ediyo istop etme motorda rolantide yuksek genede yapiyor seevis denememiz lazim dedi arizayi bulmam icin

Ayaz38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Arkadaşlar benim motor 2225 km de bu zamana kadar viteslerde sorun yaşamadım ama zincir ayarı bozulunca vites sapıtıyor sertleşir sonra arada takılıyor bide ön dişliden ses geliyor tak tak diye gergisi normal ayarlı vitesler sorunlu ön dişliden ses geliyor bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi ?

Motosikleti
    mt 25
    arkadaşlar ben bi kaza yaptım ve ön amatisorlar komple değişti 250 tl ye maal oldu bana ancak kasislerde ve cukurlarda geçerken amatisorler birleşme esnasıda değilde ayrılma esnasında çıtant diye fena bi ses geliyo sanki kırılacakmıs gibi yağ eklettim ustaya sorun biraz azaldı ama hala devam ediyor hızlı da gitsem yavas da gitsem aynı usta daha fazla yag koysam keçeleri patlatırız dedi yapacak hiç mi bişey yok artık ?

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ayaz38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim motor 2225 km de bu zamana kadar viteslerde sorun yaşamadım ama zincir ayarı bozulunca vites sapıtıyor sertleşir sonra arada takılıyor bide ön dişliden ses geliyor tak tak diye gergisi normal ayarlı vitesler sorunlu ön dişliden ses geliyor bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi ?
    Zincirin belli bir kısmı haddinden fazla uzamıştır, yani bozulmuştur. Sen bir kısmına göre ayar yaparsın ancak bozuk kısım dişli etrafında dönerken o ses geliyor olabilir.

30 TL'ye ARCH marka 128L 428H model zinciri tavsiye ederim.

Bir başka sebebi ise zincir çok gergin ise bu sesi yapar, yada sen tek kişiye göre ayar yaparsın, arkaya artçı binince zincir daha da fazla gerilir.

Kalın bir zincir alırsan Wiwi yada ARCH marka (arch tavsiye derim ) ve sürekli yağlarsan ses seda çıkarmaz.

Ayaz38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zincirin belli bir kısmı haddinden fazla uzamıştır, yani bozulmuştur. Sen bir kısmına göre ayar yaparsın ancak bozuk kısım dişli etrafında dönerken o ses geliyor olabilir.

30 TL'ye ARCH marka 128L 428H model zinciri tavsiye ederim.

Bir başka sebebi ise zincir çok gergin ise bu sesi yapar, yada sen tek kişiye göre ayar yaparsın, arkaya artçı binince zincir daha da fazla gerilir.

Kalın bir zincir alırsan Wiwi yada ARCH marka (arch tavsiye derim ) ve sürekli yağlarsan ses seda çıkarmaz.
    bende zincirden şüpelendim verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.

arkadaslar driftin motoru 250cc cift silindir yapan varmi ?

Motosikleti
    mt 25
    motoruöu bu halde kullanamıyorum çok geri sekmesi cok kötü sarsıyor beni lütfen biraz bilgilendirin beni yapılacak hiç mi bişey kalmadı

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Alıntı katee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoruöu bu halde kullanamýyorum çok geri sekmesi cok kötü sarsýyor beni lütfen biraz bilgilendirin beni yapýlacak hiç mi biþey kalmadý
    Geri sekmesi derken?

almpoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F
    250cc çift silindir yapılacak bir motor değil malesef ve 150 cc bile yapılmasını tavsiye etmem motorun dayanacağı parça sağlamlığını aşmış olursunuz allah korusun motor bir kitlenir olan size olur yapmayın etmeyin modifiye diye öldürüyorsunuz motorları yapacaksan modifiye görsel birşeyler yapın motoruyla oynamayın 3 kuruşluk makinanın.
    turkish39 ve Arıcan bunu beğendiler.

Motosikleti
    mt 25
    kasis veya çukurda on amortisorler birleşip ayrılırken çıtant diye çok gürültülü motoruda sarsan bi ses geliyor sanki 2 metalin birbirine çarpışma sıyla cıkan sese benziyor ustada bi çözüm bulamadı ne yapmalıyım

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    kasis veya çukurda on amortisorler birleşip ayrılırken çıtant diye çok gürültülü motoruda sarsan bi ses geliyor sanki 2 metalin birbirine çarpışma sıyla cıkan sese benziyor ustada bi çözüm bulamadı ne yapmalıyım
    onu bilemiycem nereye gidiyorsun tamir için ?

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Kasislere gaz kolu kapalımı giriyon ?

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Nerde driftçiler ya sessiz buralar

Motosikleti
    mt 25
    hayır gaz kolu kapalı girmiyorum kahramanlar tarafında bi tamirci var oraya gidiyorum dandik çin malı amotisor taktırdık die mi oldu bunlara acaba

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    hayır gaz kolu kapalı girmiyorum kahramanlar tarafında bi tamirci var oraya gidiyorum dandik çin malı amotisor taktırdık die mi oldu bunlara acaba
    Bu tür parçalarda orjinal ürün en iyisi

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Çoğu kasislere hızımı fazla düşürmeden giriyordum iş daha çok gaz kolunun pozisyonunda bitiyordu , gaz kapalı girsem ön düzen mefta bile olabilrdi başka ustalarada git tek ustaya bağımlı kalma bazı şeylerde orjinal iyidir kafan rahat olur diyer ustalarada git binsinler motora kasislerden geçip durumu gözlemlesinler bi şekilde hallolur moral bozmaya gerek yok

malumbiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift

Motosikleti
    mondial drift ,yamaha ybr ,mondial z-one 180
    Malumbiri,
    Motorun cok guzelmis masallah. 2015 modellerde mi grenaj motorun rengiyle ayni ? Belki ben uyduruyorum kafa tasarimi da mi degismis ? Tesekkurler

almpoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F
    Mondial driftin viraj performansından çok tatmin oldum lastiklerinde faydası var aslında sındırgı kertil virajlarında dün eğitime katıldım saolsun tamer hocam bize güvenli sürüş tekniğinin en doğrusunu öğretti.Cidden ölüme sürüyormuşum dedim kendi içimden.Resim çekme fırsatım olmadı motor tepesinden inemedik hiç

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)