Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    AsiLGirdap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MG Superboy
    Mondial Süperboy, Plaka + Ruhsat + Sigorta 330,00 TL maaloldu...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

herkese iyi geceler gençler. uzun zaman oldu yazmayalı foruma. motorla 2000 km devirdim. bir kaç asfalt temasından sonra lastikleri michellin le değiştim, şimdi kafam rahat tavsiye ederim. bir bakıma sokacağım motoru yağ değişecek buji değişecek, filitre temizlenecek. gösterge panelini kırmıştım o değişecek falan. biraz masraf yapılacak yani. canı sağ olsun tosunumun da size bir şey danışmak istiyorum. bizim motora uygun elektronik gösterge paneli var mıdır acaba. meraklı arkdaaşlar çok, alacam zaten gösterge paneli (85 tl) varsa böyle bir şey takmak isterim. buji için önereceğiniz bir marka var mıdır?

güneşe koymak durumunda kaldım biraz, depoda renk yapmış. kaplatmak istiyorum. kaplatan var mı acaba. şimdiden saolun cevaplar için.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Arkdşlr resimde görülen yer yağ filtresi süzgecinin yerimidir yağ boşaltma vidasının ucu mıknatıslıymış minik kıymıkları tutmak için ama bu vida biraz aklımı karıştırdı emin olmadanda sökmek istemiyorum burayı varmı yrdm edebileck ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:42 ----------

Motosikleti
    SYM JOYRİDE EVO 200İ
    iyi günler yeni alarm aldım motoruma taktım fakat alarmın ses ayarını yapma ihtimalim varmı varsa nasıl yapıcam ve hassaslık ayarı varmış nasıl yapabilirim ve başka hangi ayarları var yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederim alarmın markası inwells sustalı

Motosikleti
    Var
    Gezelim dedik hava şartları nedeni ile geri döndüm rüzgarda vardı yokuş aşağılarda affetmedim yardırdım

ENİGMA ve restherock bunu beğendiler.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Merhaba arkadaşlar bende dun bursa yapim dedim bıraz güneş biraz yağmur çok güzel bir gün oldu bu arada uludağada çıktım çize harici bir sorunla karşılaşmadım lastiklere kotu diyenler kusura bakmasın benim için hiç sorun değil, 7000 devirde 95 km hızı görüyorum biraz gıdıklama oluyor ama motorundan gayet memnunum, zorlamadan 100 km hızda uzun sure gidecek bir motor cep telefonu navigasyona göre 4km lik bir sapma oluyor gostergeyle oda sorun değil.ben memnunuz dikkatli olun bu havalarda.

atamert35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    135 MH Drift / 35 KB 4799
    Bu far camı cok kolay cikiyormus. Hiç gözümde buyuttuğum kadar değilmiş. Bugün bi bakayım dedim nasıl bir tasarım. Inceleme yaptım. Söktüm kafayı. Çıkardım siyah kısmı. Ampulleri soktum. 6 tane tırnak vardı. Bunları açarken bir de baktım cam ayrıldı. Silikon sürmeden kapattım. Bu hafta içinde mercek xenon siparişi veriyorum. Gayet basit bir işleme benziyor. Ya hak...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:05 ----------

Siparis edeceğim ürünün ebay item kodu:301169577193

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gonyalı;

o gösterdiğim büyük kafalı vidayı sökünce yumurta kolisinin alt kısmı gibi telden yapılma bir filtre çıkıyor. Yabancı bir forumda görmüştüm, adam yağ değişmiinde orayıda sökmüştü ama bana sorarsan gerek yok kurcalama. Malum motor bloğundaki bir vidayı 2 kere söküp takma şansın yok. Elde kalabilir.

Arka çanta demirini nasıl buldun ? Kendin mi uydurdun ? Birde ibrenin üstünü ne diye kapattın ?

Motosikleti
    Var
    Çanta demirini netten buldum marka uyumlu yağ degisimde çıkan yağdan minik kıymıklar çıktığını gördüm göstergeyi komple kapattım bakışlar gercekten önemli nereye bakarsak oraya gidiyoruz 5.000 km oldu daha bir halttan anlamadığımı düsünerek göstergeyi komple kapatmaya karar verdim gerçekdende bakışlar yükseldi hangi vitesdeyim hangi hızdayım gibi düsüncelerden tamamen kurtulup sadece yola odaklanıyorum gercektende planlamaya geciyor insan bisiklete binermis gibi biniyorsun motora

Motora tam hakim oluyorsun bu arada göstergeye bakıp sürmekten daha kolaydır bisiklete biner gibi biniyorsun göstergeyi komple kapat hamdım yandım pistim diyesiye kadarda çıkartma

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    arkadaşlar merhaba.
    uzun zamandır drift başlığında aktif değildim. istemeyerekte olsa motorumu satmam epey can sıkıntısı yaptığından buraya pek yazamadım. unutanlar için sattığım drift siyah olandı.

şimdi ise 3 gün önce beyazını aldım 11000 km de benden önceki sahibi rodajını mükemmel yapmış anında hızlanıyor ve çok güzel gidişi var. allah olmayanada nasip etsin.

Motosikleti
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkdşlr resimde görülen yer yağ filtresi süzgecinin yerimidir yağ boşaltma vidasının ucu mıknatıslıymış minik kıymıkları tutmak için ama bu vida biraz aklımı karıştırdı emin olmadanda sökmek istemiyorum burayı varmı yrdm edebileck ?

http://i.hizliresim.com/LPNZNJ.jpg

http://i.hizliresim.com/rLp6vB.jpg

http://i.hizliresim.com/7md7Zm.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:42 ----------

orası yağ filtresinin olduğu kısım alt motorun altında 17 anahtarla açılan bir somun var ordan yağ boşaltıyorsun ve mıknatıslı kısımda dediğim yerde görürsün zaten.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:08 ----------

Alıntı astorojna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba.
    uzun zamandır drift başlığında aktif değildim. istemeyerekte olsa motorumu satmam epey can sıkıntısı yaptığından buraya pek yazamadım. unutanlar için sattığım drift siyah olandı.
    http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/708/epyr.jpg

şimdi ise 3 gün önce beyazını aldım 11000 km de benden önceki sahibi rodajını mükemmel yapmış anında hızlanıyor ve çok güzel gidişi var. allah olmayanada nasip etsin.
    http://i.hizliresim.com/1P0vWA.jpg

http://i.hizliresim.com/7mZgGN.jpg
    hayırlı olsun güle güle kullanın Allah kaza bela vermeden kullanmayı nasip etsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:10 ----------

istanbul-Yalova-bursa-gürsu--uludağ-istanbul gezisinden bir kaç adet resimler biraz yağmur biraz güneş, güzel bir gün oldu benim için ful depo ile yola çıktım toplam 380km yol yapmışım hala daha yedek depoya düşmedim.80-100km hızla gidilen mesafe.
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    turkish39, restherock ve MCV bunu beğendiler.

atamert35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    135 MH Drift / 35 KB 4799
    Haziran gelmis havaya bak. Ne zaman gezcek bu drift kardesleri. Sipariş verdim bugün itibariyle. Bu kargoyu nasıl takip edicez bilen varmı? Gelsin belki bir konu açar orda gösteririm. Iyi aksamlar.

fatek95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tüm drift kullanıcılarına ve sevenlerine hayırlı günler Aramıza yeni katılanlar hoşgeldiniz sefa getirdiniz... Bu hafta havalar biraz kötü ve yağışlı. Motoru çok çıkarma şansım da olmuyor. Motorum 600 küsur km oldu ve daha hiç yıkamadım daha doğrusu yıkamaya kıyamadım... internette bu konuda çok bilgi kirliliği var. Basınçlı suyu ve petrollerdeki köpüğü çoğu kişi tavsiye etmiyor. Ben de o yüzden şimdiye kadar mikrofiber bezle tozunu aldım sadece. Artık şampuanımı, süngerimi, bakım ürünlerini aldım ve güneşli bir günü bekliyorum motorumu yıkamak için

MCV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 mcx-Kuba KEE100-RKS Winner200- Hero XPULSE 200
    Çok güzel resimler ve manzaralar.Paylaşım için teşekkürler.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    herkesee iyi günler bizim motorlara uyabilecek telefon tutucu bilen varmı link atabilirmisinz
    tayfungun45 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkesee iyi günler bizim motorlara uyabilecek telefon tutucu bilen varmı link atabilirmisinz
    mağazalarda satılanlar var eğer elinizden beceri geliyorsa kendiniz ön cama takabilirsiniz ben yaptım oldu ama biraz sırıtarak duruyor, motor benim olduğu için bana bir zararı lmuyor gürünüş bakımından.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:16 ----------

Alıntı astorojna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba.
    http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/708/epyr.jpg

http://i.hizliresim.com/1P0vWA.jpg

http://i.hizliresim.com/7mZgGN.jpg
    fara nasıl mavi renk verdiniz bilgi vermeniz mumkunmu bende kırmızı düşünüyorum da.

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mağazalarda satılanlar var eğer elinizden beceri geliyorsa kendiniz ön cama takabilirsiniz ben yaptım oldu ama biraz sırıtarak duruyor, motor benim olduğu için bana bir zararı lmuyor gürünüş bakımından.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:16 ----------

fara nasıl mavi renk verdiniz bilgi vermeniz mumkunmu bende kırmızı düşünüyorum da.
    oto aksesuarcılarında transparan çektirebilirsiniz. ışığı etkilememekle beraber herhangi bir zararı bulunmamaktadır.

http://www.hepsiburada.com/liste/far-folyolari/department.aspx?categoryId=20025764
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    herkese iyi günler dün 100 km gidiş 100 km geliş gezim oldu giderken 2 foto alabildim işim acele olduğu için

burada 30 tl lik benzin aldım fullenmesine 1 çizgiden az kalmıştı yola çıktım

[IMG][/IMG]

burası hayrabolu benzin aldığım yerden 40 km kadar telefon görüşmesi yapmak için durdum :D

[IMG][/IMG]

burdada ortalama hızım filan var

[IMG][/IMG]

tekeriniz düz bassın bol bol gezmeler arkadaşlar
    tayfungun45 bunu beğendi.

Motosikleti
    Cumartesi günü bursaya gitmiştim 5.vites 80km hızla o rampalarda zorlanmadan su gibi gidiyor motor vites küçültme bile istemiyor yeterli devrini tam olarak alsın gitmem demiyor.

Motosikleti
    mondial 125 mh drift
    basınçlı suyu tekerleğin göbeklerine tutma birde hava filtresi ve akü kısımlarına motor bloguna(Buji ye su kaçar) tutmadıktan sonra bi şey olmaz korkmadan yıka hiç bir şey olmaz taş gibi motor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)