Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı h2rx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    akünün altında alet kutusu var . orada olabilir buji ve tornavida.
    yok abi bir b.k yok ben tornavida falan koydum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:51 ----------

dün akşam motoru teslim aldım, bismillah dedik çıktık yola iş yerine geldim arkadaş bakıyor motora şöyle böyle (motor bilgisi vardır) çıktım yola abimin yanına gidiyorum 500 metre gittim ana yola çıkıcam motor tak istip etti kır kır kır yok çektim kenara elektrik var herşey tamam çalışmıyor arakla denedim oda yok, ulan dedim dakka bir gol bir, arkadaşı aradım böyle böyle diye gelsin diye. motorun diğer tarafına yani benzin musluk olan kısma birde ne göreyim arkadaş benzin musluğunu kapatmış açtım bastım marşa tık çalıştı, tekrar arkadaşı aradım musluk kapalı kalmış ben kapatmıştım demezmi allahtan çıkmadan aradım böyle halletmiş olduk. (Dakka bir GOL bir) Birde benzin musluğu depo bağlantı somun kısmından benzin damlatıyor fullediğim için icabına bakamıyorum yoksa benim için no problem ama halledicem. Motorla ilgili izlenimim ise gerçekten güzel dişli olayı ne küçük dişli nede büyük dişli hiç değmez bu hali çok çok güzel. Daha önce asya elegant 150 kullandım torku yüksekti onda ön dişliyi büyütmek gerçekten gerkli neden diceksiniz düşük hızda bile motor yüksek vites istiyor torku yüzünden ama bu tam kıvamında.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:04 ----------

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

Dakka bir gol sağ ve sol ön çatala yaptığım fosforlu levhalar.
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:24 ----------

direksiyon kilidi kitapcığında direksiyonu sola çevirin anahtarı bastırarak sola dönderin diyo ama yanlış bilgi diğer motorlar gibi sağ tarafta kilit bölmesi varmış hallettim.
    murat0742 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı atamert35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten son vites bir önceki vitesle çıktığı hizda motor bagirmasin diye konmuyo mu 4te çıksın biraz artikin. Bi deneyeyim. Öyle yorum yaparım. Okuyan okumayan herkese iyi geceler.
    Yokuşlarda kendini belli ediyor yokuşlarıda 125 cc ile 5 vitede çıkmak mantıksız tork çok düşdüğü için devir yükselmiyor artçılı değilsen iyidir 16 t

Vites aralıklarının uzamasıda iyi bir şey

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Hayırlı olsun
    deponun vidasi sıkılmalı sanırım
    servise goturun hallederler

yan kırmızı seridi nasil yaptiniz hazir mi aldınız

Motosikleti
    Alıntı EKONOMİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun
    deponun vidasi sıkılmalı sanırım
    servise goturun hallederler

yan kırmızı seridi nasil yaptiniz hazir mi aldınız
    tşk ederim.
    musluk ile depo arasında somun var bir somundan benzin damlatmıyor ama bir tanesi sızdırıyor daha önceden bilgim var elegant 150 dede aynı sorun vardı açtım baktım bir somununda oring contası var diğerinde yok olmayan kısma bir oring taktım halloldu buda aynı sanırsam henuz bakmadım depoyu başaltıcak malzemem yok yoksa çoktan halletmiştim.
    araçlarda bulunan üçgen uyarı levhası var, üçgen ayaklardan bir tanesini çıkar uygun ebatta iki kes kesilen parça aynı boyuta getir, dört adet plastik kelepce ve kelepçeleri geçireceğin plastik yapışkanlı parça var yapışkanlı kısmı levhaya tuttur kelepçeyide parçanın arka kkısmında bulunan delikten geçir motorun ayaklarına şekildeki gibi birleştir bitti gitti.
    yapışkanlı parça budur, bir tarafı yapışkanlı diğer tarafı plastik kelepçe geçirmek içi delikli kısımları vardır dört köşeden.
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

free13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Varmı yardımcı olacak...

Alıntı free13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selamlar bikaç sorum olacaktı;

Bizim motor için en iyi yağ hangisi 10-40 mı 10-50 mi 15-50 mi ve hangi marka castrol motul...
    Orınglı zincir kullanan varsa hangi marka modeli önerirsiniz çok pahalı olmayan çokda dandik olmayan Ölçü neidr mesela
    Zincirle beraber dişli takımınıda değiştiricem orjinal dişliler iyimidir daha kaliteli takan varmı
    Elcikleri ve fren debriyaj maneti değiştiren varmı ne önerirsiniz
    Teşekkürler.
    ÖZGÜR IŞIK

Motosikleti
    Varmı yardımcı olacak...
    uzun yol için 20-50 iyi olur ama genelde 10-40 kullanılır.diğerleri için bir cevabım yokdır.
    Orkidor61

fatek95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Varmı yardımcı olacak...
    Profilinizden baktığım kadarıyla Antalya'da yaşıyorsunuz. Yazın sıcak olduğu için 10-40 kullanmanızı tavsiye etmem. Yazınki yağınız 10-50 veya 15-50 olmalı. Şimdilerde 10-40 belki olabilir ama yazın yağınızı değiştirecek kadar yol yapmıyorsanız 10-50 katın şimdilik.

Olaya tamamiyle hakim birilerinin yorumunu dinlemekte fayda var tabi.

h2rx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyena 100 X / Spacy α
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tşk ederim.
    musluk ile depo arasında somun var bir somundan benzin damlatmıyor ama bir tanesi sızdırıyor daha önceden bilgim var elegant 150 dede aynı sorun vardı açtım baktım bir somununda oring contası var diğerinde yok olmayan kısma bir oring taktım halloldu buda aynı sanırsam henuz bakmadım depoyu başaltıcak malzemem yok yoksa çoktan halletmiştim
    driftin benzin musluk contası tekparça . büyük ihtimal akıtan somunu az sıkmışlardır. onu benzin akması kesilene kadar sık bence.

free13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar

Motosikleti
    driftin benzin musluk contası tekparça . büyük ihtimal akıtan somunu az sıkmışlardır. onu benzin akması kesilene kadar sık bence.
    somunu sıktım ama nafile somundan önce arada oring conta var, asya elegant 150 de başıma geldi bir somun arasında oring var diğer somun arasında orıng yoktu olmayan kısma orıng conta uydurdum no problem depo dolu bidonda yok boşaltim bakim diye ben hallederim sorun değilde benzini boşaltmaya bidon yok tek sorun o

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:02 ----------

depo ile musluğun bağlantı somunu veya civatası var o kısımdan kaçırıyor bir tanesinden, sorun yok arkadaşlar halledicem, bu trafikte ümraniyeye gitmek istemiyorum aldığım yer ümraniye halledemeyeceğim bir şey değil ilginiz için tşk ederim.
    Orkidor61

Motosikleti
    Derbi ETX
    kdiner

frenleme yap + lastiklerini değiştir

Motosikleti
    Alıntı JafJaf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kdiner

frenleme yap + lastiklerini değiştir
    Su anda lastikleri degistirecek durumda degilim idare edicez gerekli ama elden ne gelir.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Oringlide DID marka iyidir

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tşk ederim.
    musluk ile depo arasında somun var bir somundan benzin damlatmıyor ama bir tanesi sızdırıyor daha önceden bilgim var elegant 150 dede aynı sorun vardı açtım baktım bir somununda oring contası var diğerinde yok olmayan kısma bir oring taktım halloldu buda aynı sanırsam henuz bakmadım depoyu başaltıcak malzemem yok yoksa çoktan halletmiştim.
    araçlarda bulunan üçgen uyarı levhası var, üçgen ayaklardan bir tanesini çıkar uygun ebatta iki kes kesilen parça aynı boyuta getir, dört adet plastik kelepce ve kelepçeleri geçireceğin plastik yapışkanlı parça var yapışkanlı kısmı levhaya tuttur kelepçeyide parçanın arka kkısmında bulunan delikten geçir motorun ayaklarına şekildeki gibi birleştir bitti gitti.
    yapışkanlı parça budur, bir tarafı yapışkanlı diğer tarafı plastik kelepçe geçirmek içi delikli kısımları vardır dört köşeden.
    http://<a href="http://hizliresim.co...nv.jpg</a></a>
    http://<a href="http://hizliresim.co...1Q.jpg</a></a>

o plastik parcayi nerden temin edebiliriz
    adı var mi

üçgen reflektor hb den 2 tl civarına almıştım
    arabanin bagaj kapağı altına taktım

orijinal reflektor farklı açılardan da ışık gelse parlıyor
    bu nasıl
    gece performansını denediniz mi

Motosikleti
    Bugun taktim gece denemedim ama sonucta fosforlu araclarda kullaniliyor ikaz icin o bakimdan sorun cikartmaz plastik barca nalburlarda elektrikcilerde veya oto elektrikcilerde olabilir bunlara bir sor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:04 ----------

Alıntı EKONOMİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o plastik parcayi nerden temin edebiliriz
    adı var mi

orijinal reflektor farklı açılardan da ışık gelse parlıyor
    bu nasıl
    gece performansını denediniz mi
    Asya elegant 150 forum basligini bak orda resimler var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:11 ----------

Motor 6000dd da 80 buluyor ve bunu bagirmadan yapiyor cok hosuma gitti, yarin navigasyon islemlerini halledicem + yapabilirsem yan canta kismina iki adet hoporlor yerlestirmeyi dusunup oto typ takmayi dusunuyorum prosesi kafamda hazir zamanla olucak sizlerle paylasirim.

atamert35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    135 MH Drift / 35 KB 4799
    Bende düşündüm hoparlör takmayi. Sonra yolda takmış ve bangir bangir giden birini görüp ibret almıştım. Şimdi isim yoksa topcasei bile sokuyorum. Ses sistemi işini bir daha düşünün derim. Kaskin içinde kulaklikla dinliyorum muzigimi radyomu.

Motosikleti
    Bende düşündüm hoparlör takmayi. Sonra yolda takmış ve bangir bangir giden birini görüp ibret almıştım. Şimdi isim yoksa topcasei bile sokuyorum. Ses sistemi işini bir daha düşünün derim. Kaskin içinde kulaklikla dinliyorum muzigimi radyomu.
    ben yolda giderken dinlemek için yapmicam geziye gittin herhangibir yerde oturmuş manzarayı seyrediyorsun o zaman mola verdiğim zaman dinlicem yoksa yolda zaten senin işine yaramzki başkası müzik dinler sen hava dinlersin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:17 ----------

navigasyon işini halletmiş bulunuyorum sadece motora çakmaklık takıp usb kablosundan bağlamak kaldı oda sorun değil zaten, hepsi bitince resim çekilecektir.

Motosikleti
    Usb cikisli adaptör benim çantada var telefonun sarj kablosunu takip şarj ediyorum. Öyle gittiğim yerde dinlemek için usb hoparlörler var onları atiyom cantaya adaptör ile miss.

Motosikleti
    Usb cikisli adaptör benim çantada var telefonun sarj kablosunu takip şarj ediyorum. Öyle gittiğim yerde dinlemek için usb hoparlörler var onları atiyom cantaya adaptör ile miss.
    Ben canta takmayi sevmiyorum hoporloru yan canta gibi kullanicam ama canta kar buyuk ve kaba olmicak. Cantanin yarisi hoporlor yari kucuk malzeme koymak icin kullanicam hersey aklimda cizili proje hazir yani. Bilgin icin tsk ederim.

Motosikleti
    Ne demek. Ust çanta içine çok esya koyunca denge bozuyor. En iyisi yan çantalar. Motosikleti kisitlamiyor. Yaza ilk işim pirelli Dura traction lastik ardindan yan çanta. Kendim yaparım büyük ihtimal.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)