Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    aynen benimkinin km si yüksek ama 2 liraya isteyen var tabi çamurlğu o haliyle istermi bilmem zaten değişçek motora nasıl baktımı biliyor
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Koruma demirli lastikleri değişik aksesuarlı bulursan hiç kaçırma al hemen

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mondial 125 mh drift
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koruma demirli lastikleri değişik aksesuarlı bulursan hiç kaçırma al hemen
    0 km alırım hocam 2.el almam zandona marka ddizlik siparis ettim mont bakiyorum ekipmanlari ehliyet alana kadar tamamliycam ehliyeti elime aldigim gun motoruda alicam, Mcx veya drift alicam 0 km olarak.

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu kadar insan aynı yoldan geçti ve sana söyledikleri tek şey var. 2. el al. Parana yazık evladım.

bnm motor 4500 km de, 3 kere yağı değişti. Binmek nasip olmuyor. Bu tarz motorlar bulabılırsın. Şimdi satmak istesem 2250 lira belkı eder. ben 3250 liraya mal ettim bu motoru. 1000 lira zararım oluyor. %30 civarı. Ne gerek var ? Al bir tane 2. el kullan işi kapınca 125 yeteyecek ve 250 isteyeceksin zaten. Parana yazık etme.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mondial 125 mh drift
    Hocam bakıcam biszeyler sagolun

BerkayGünönü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial X-Treme Max -- SYM Wolf SB250
    Mh drift krom kaplama oldugu icin yagmur altinda kaldiginda gidonda ve egzosda paslanma oldugu dogru mu ?

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı BerkayGünönü adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mh drift krom kaplama oldugu icin yagmur altinda kaldiginda gidonda ve egzosda paslanma oldugu dogru mu ?
    egzostda olur mu bilmem ama gidon'un vidalarında paslanma oluyor. Kendisi değil.

utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    evet egzozda paslanıyor gidon tarafıda paslanıyor şaside paslanıyor arkadaşlar benim 2013 drift yağmurda kaldı ara sıra egzoz şasi filan paslandı haberiniz olsun. 2 - 3 ay önce drift alan arkadasın bile paslanmış

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Alıntı yqavuzhyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu kadar insan aynı yoldan geçti ve sana söyledikleri tek şey var. 2. el al. Parana yazık evladım.

bnm motor 4500 km de, 3 kere yağı değişti. Binmek nasip olmuyor. Bu tarz motorlar bulabılırsın. Şimdi satmak istesem 2250 lira belkı eder. ben 3250 liraya mal ettim bu motoru. 1000 lira zararım oluyor. %30 civarı. Ne gerek var ? Al bir tane 2. el kullan işi kapınca 125 yeteyecek ve 250 isteyeceksin zaten. Parana yazık etme.
    Çok Doğru Ben Nasipse Bu Sene Sonuna Doğru Bir Az Kullanılmış 2.El Bir Drift Almayı Düşünüyorum Max. Bineceğim Süre 1 Yıl Ardından Drifti Satıp Hyosung GT250R'ye Geçeceğim İnşallah
    Her Şey Bir Gün Hayabusa İçin

tyfn1985 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Mh Drift 2013
    Alıntı BerkayGünönü adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece yağmur altında kalmaktan değil,rutubetli ortamda kaldığında da gidonun vida kısımları
    nın etrafında ayrıca eksozun özellikle çıkış boğazından başlayarak paslanma yapar.Doğanın kanunu bu,(korunmasız-boyasız)suya temas eden demir zamanla pas yapar.

Motosikleti
    Var
    Yağmur yağsada yağmasada brandayla sıkıca sar

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    tamam paslanırda bu kadar çabuk paslanmaz drift fiyatına gore cok iyi motor fakat eksikleri şunlar alcak olan arkadaşlar bilsin yol tutuşu kötü lastikleri değişince güzel oluyor fakat yinede ybr ye göre kötü uzun yol için arkada oturana rahatsızlık verir koltuğu rahatsız yakıtıda fazla geliyor bana onun dışında güzel motor...

Motosikleti
    Derbi ETX
    benim motor satılıktır bilginize

Motosikleti
    Var
    Yeniden bi egzoz alma niyetindeyim orjinal egzozla oynas-dım ama istediğimi vermedi

Daha önce bu egzozdan almıştım Özdinç motordan gökkuşağı renklisi olanından http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...5272910/detay/

Ama performans düşüşü oldu nedenini ise egzoz borusunun çok fazla ısınmasına bağladım zaten sadece ses için yapılmış 5 hp olayı yalan sesde rahatsız edici seviyede özellikle ani gaz verişlerinde çok bağırıyordu ayrıca her gaz kesişimde egzoz patlaması oluyor kafamı ütülüyordu kısaca

Carbon egzozlarda çift ses olayı varmış bu nasıl oluyor kullanan arkdşlr yardm ederse sevinirim

Şunu almayı düşünüyorum mesela

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...6453922/detay/

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    vanalı egsoz oluyo galiba bunlar bir arkadaş aldı geçmeliyse bu arkadaşınki öyleydi yolda düşürdü egsozu :D özdinç bizim burda adamıda hiç sevmem öyle birşeyler sruyorum şakasına insan azarlamaya kalkıyor kendi çok biliyormuş gibi

Motosikleti
    Var
    Romanlar gibi konusuyor aynı :]

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeniden bi egzoz alma niyetindeyim orjinal egzozla oynas-dım ama istediğimi vermedi

Daha önce bu egzozdan almıştım Özdinç motordan gökkuşağı renklisi olanından http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...5272910/detay/

Ama performans düşüşü oldu nedenini ise egzoz borusunun çok fazla ısınmasına bağladım zaten sadece ses için yapılmış 5 hp olayı yalan sesde rahatsız edici seviyede özellikle ani gaz verişlerinde çok bağırıyordu ayrıca her gaz kesişimde egzoz patlaması oluyor kafamı ütülüyordu kısaca

Carbon egzozlarda çift ses olayı varmış bu nasıl oluyor kullanan arkdşlr yardm ederse sevinirim

Şunu almayı düşünüyorum mesela

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...6453922/detay/

performansın dusmesının sebebı motorun kompresörü sıkıştırması azaldıgındandır arabadada bu boyledir egzoz subabı daha boşta çalışır alt devirler ölür bu performans egzoz muhabeti ne zaman işe yarar biliyormusunuz motoru modifiye edersin artık motor o kadar kompresörlü o kadar sıkıdırki üstündeki orjinal egzoz motoru sıkar gitmez ozaman bu performans egzozlar işe yarar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mondial 125 mh drift
    Hocam bu motorla 400-500 km mesafe uzun yol yapanlar var mı?
    Canta bagaj ve Tank bag, Gps takinca motor yukun altinda kaybolur mu?

Motosikleti
    Var
    Alıntı utkan35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    performansın dusmesının sebebı motorun kompresörü sıkıştırması azaldıgındandır arabadada bu boyledir egzoz subabı daha boşta çalışır alt devirler ölür bu performans egzoz muhabeti ne zaman işe yarar biliyormusunuz motoru modifiye edersin artık motor o kadar kompresörlü o kadar sıkıdırki üstündeki orjinal egzoz motoru sıkar gitmez ozaman bu performans egzozlar işe yarar
    Evdeki hesap çarşıya uymadı normal egzoza göre kendini belli etti perf. düşüşü yüksek devirdede denedim ama devirde yükselmiyordu 7.000 tıkanıyordu ses zaten kulak tıkacı olmasına rağmen sesten başka bi işe yaramadığını düşünüp söktüm isteyen olursa yarı fiyatına satarım Silencerli iken isteklerimi karşılayacaksa carbonlardan almak istiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:49 ----------

Alıntı Jokzilla adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bu motorla 400-500 km mesafe uzun yol yapanlar var mı?
    Canta bagaj ve Tank bag, Gps takinca motor yukun altinda kaybolur mu?
    Gün içinde toplamda 350 kmyi güle oynaya yapmıştım yazı bekliyorum nasip olursa bayram tatilinde 2 günde 1.000 km yapma planım var

Fazla yük yüklemessen iyi olur ne kadar hafif olursa o kadar iyi Düşük cc de her zaman uzun yol olmuyor 100 kmye kadar rahat gidersin mesela 1 sefer mola verirsin o sana yeter

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mondial 125 mh drift
    Hocam buyuk ihtimal 2 kisi oluruz motorda 2400 km kadar yol yapacagiz 10-15 gunde, cikis trakya varis akdeniz ( ege uzerinden gidis donus 2400 km felen ediyor. )

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)