Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Tvs cbf baslıkları üst sıralardan hic inmiyor bizim topik ölmüş

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dr.asc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS ADVENTURE
    subap ayarı yapıldığı halde subap sesinin gelmeye devam etmesi normal mi ???????????????????

utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı atamert35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastikler gerçekten sıkıntı. Ben degistirmedim. Sadece 2-3 PSİ inik kullanıyorum ne kayma yaptı ne yatarken sorun çıkardı arka lastigin yanaginin sonuna kadar yatirsam bile kaymadi. Bunda belki lastiği isitmadan hızlı gitmemem çok yatik ve hızlı viraj donmememle sagladim. Bilmiyorum eğer CeSeT lastikler böyleyse güzel hamurlu lastik ne güzel olur. Nnylon sonucta. Önce kotuyle kaymamayi ogrenmeli ki teçhizat tam bile olsa kul yapım. Barkin abinin dediği gibi yatırımı kendinize yapin.
    kardeşim bende senin gibi orjinal lastikleri bitireyim kaç kere kaza atlattım ve dustum ıstedıgın kadar usta sur o lastıkle dusersın 0 drift aldıgın gun deıseceksın paraya acıma ben acıdım lastikler bitsin dedim lastikler bitirdi benden sana demesi

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:24 ----------

arkadaşlar sıfır drift alan arkadaşlara sesleniyorum aldıgınız gun paraya acımadan 2 lastiğide değiştirin yoksa benım gibi acısını sımdı cekersınız dun deıstım yol tutuşu o kadar guzel olduki suan arka kaymıyor cok yatırıyorum bu sefer önden kayma yapıyor önü de değiştirirsem motor on numara olucak 0 aldıgım gun deısıcekmısım bınbır pısmanım

Motosikleti
    Var
    Sorun lastiklerin 1-2 kere kayması degil daha fazlası var

Lastige benzetmisler ama gercekte lsstik degil hicmi hamur olmaz bi lastikte bildigin saf naylon hemide %100 nylon. ,

Ziya10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer > CBR600RR
    Alıntı mksdrift adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese iyi akşamlar. driftimi yakın bir zamanda almıştım ve son bir haftadır yoğun kullanıyorum. öncelikle motor çok seri bir anda 80 leri 90 ları görebiliyorsun, hızlı gitmeyi sevmememe rağmen bu özelliği hoşuma gitti. sessiz ve titteşim olarak tatmin edici denilebilir. görüntüsüne ise hiç laf edemem her gören hayran kalıyor. motorun fiyatına inanmıyorlar çünkü kaliteli duruyor gerçekten. tek ve en büyük sıkıntı tekerlekler hani bahsedilmiş çokça ama tekerlekler cidden felaket kayıyor. iki kere kalydırdım heralde ilk fırsatta değiştireceğim tekerlekleri. sizlerle bir kaç sıkıntımı paylaşmak istiyorum.

öncelikle titreşim az ama bir ses oluyor azda olsa titreşimden kaynaklı bir zınlama var deponun oralardan geliyor ne olabilir.

ikincisi bazen vites 2 ye geçmiyor ışıklarda yolun ortasında kalıyorum öyle. bu benim mi acemiliğimden kaynaklanıyor acaba.

uzun far çalışmıyor garanti kapsamına girer mi ki.

yağını daha önce söylenmiş okumuştum ama geçmiş sayfalarda bulamadım hangi yağ değiştireceğim castrolün hangi yağını koymam gerek.

@turkish39 hocam size özel bir soru sormak istiyorum motorunuz maşallah çok güzel, bakıyorsunuz kerataya fotoğraflarda deponun kaplı olduğunu gördüm siz mi kapladınız yoksa kaplattınız mı? size maliyeti ne kadar oldu acaba.

herkese iyi forumlar.
    Zınlamalar için motorun heryerini güzelce sıkmak gerekiyor. Akünün ve hava filtresinin dış kapaklarını filan kontrol edin yerlerine güzel oturmuşlar mı (yan siyah kapaklar) birde depo altındaki siyah plastikler.

Vitesler sertse yağdan dolayıdır. Ben Motul 5100 10w50 kullanıyorum çok memnunum tavsiye ederim yaz kış kullanabilirsiniz. Benim motorda vitesten yana sıkıntım yok.

Alıntı atamert35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya hacı sen de haklısın tabi hem de sonuna kadar. Belki bakıma gittiğimde taktiririm arkaya. Böyle soylememin nedeni en fazla iki kere kaydı. Elbette güvenmiyorum. Idare etsin biraz daha bütçeyi tamamlayip halletcem. Benim de içime sinmiyor. Daha aldığımda söyledim lastiklerin kötü durumda olduğunu.
    Debriyaj hafif kavramiyordu. Tam kavricak ciyt diye bir ses çıkıyordu. Dedim eğer 200 km de bitcekse yandik.
    Çok kullanıyorum debriyaji. Yani hizlanacagim zaman hafif avans veriyorum debriyaji açıyorum. Devir artıyor sonra saliyorum yavaştan. Uçuyor. Acaba bundan mi diye düşündüm. Sonra debriyaj kolunu aşağıdan biraz çektim. Son hızım bile arttı. Demek ki boşluk varmış devrin birden yukselmesinden anlamaliydim. Degistirsem mi sizce. Ön fren diski hafif meyilli galiba fıst fıst otuyor bazen onu da sorarım.
    Plan çok amma bütçe bu aralar yok. Olsa en kral lastiği en kral yağı dn kral zinciri ben de takmak koymak isterim.
    Ön teker dönerken fıst fıst diye benimde ötüyordu. Diskten değilde kilometre okuma mekanizmasının oralardan geldiğini farkettim. Jantın göbeğine ve kilometre mekanizmasının oralara WD-40 sıktım düzeldi. Halen ses gelmiyor. Sizde bir deneyin belki düzelir.

Bu arada bende orjinal lastikleri kullanıyorum motorum 3500km'de. Şimdiye kadar hiç kaymadı. Virajlarda da lastiğin tüm yüzeyini de deydirerek yatırıyorum (kuru ve tozsuz virajlarda). Allah'a şükür motorum olduğu yerde bile düşmedi çiçek gibi maşallah
    98' Honda CBR600 F3 Repsol

07' Fz6 Fazer -> 08' Cbr600 RR -> 98' Cbr600 F3

Motosikleti
    Var
    Castrol 10 -50 de vites gecisleri odun gibi

Motul 5100 10-40 kullanan varmı vites gecisleri nasıl?

Ziya10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer > CBR600RR
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Castrol 10 -50 de vites gecisleri odun gibi

Motul 5100 10-40 kullanan varmı vites gecisleri nasıl?
    Yaz kış Motul 5100 10w50 tavsiye olunur
    98' Honda CBR600 F3 Repsol

07' Fz6 Fazer -> 08' Cbr600 RR -> 98' Cbr600 F3

Motosikleti
    Var
    Alıntı Ziya10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaz kış Motul 5100 10w50 tavsiye olunur

Motul 5100 10-50 iyide 10-40 mı almalı yoksa

COMTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motul 5100 10-50 iyide 10-40 mı almalı yoksa
    10/50 iyidir.10/40 yağ uzun yolculuklarda heleki yazın aşırı ısınmalarda viteslerde düşürürken takılmalar yapabiliyor.bunun içindirki 10/50 veya 15/50 devam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:50 ----------

cumartesi yaptığımız kısa bir gezi(130km)den bazı kesitler
    kardeşim ve drift

ben ve ybr.ikisindende memnunuz maşallah drif alacaklara tavsiye olunur.boşuna parasını hurda yığınlarına vermesinler parasını hakeden motor
    BİR DÜŞMANI AFFETMEK ,BİR DOSTU AFFETMEKTEN DAHA KOLAYDIR.

Motosikleti
    Var
    Ebayda ücretsiz kargolu bulamadım Amazonda var 4 lt si 37 tl ye geliyor trde normal piyasada 135 tl yazı çıkartır beni 4 lt aradaki fiyat farkıda ortada 1 lt fiyatına 4 lt

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:58 ----------

Tr ye sevkiyatı yokmuş

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Arkadaşlar merhaba bende ilk defa motor alıcam ve ilk motorumun drift olmasına karar verdim bakalım yaş 20 kullanabilirmiyim sizce vitesli nasıl olur hiç bilmiyorum

h2rx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyena 100 X / Spacy α
    kulanmanda sakınca olmaz. ancak düşük viteste ani gaz açmalar ve motoru yana yatırmalar yapmadan sür biraz. motorun tepkilerini yavaş yavaş öğrenirsin.

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ENİGMA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba bende ilk defa motor alıcam ve ilk motorumun drift olmasına karar verdim bakalım yaş 20 kullanabilirmiyim sizce vitesli nasıl olur hiç bilmiyorum
    Daha önce bsiklet sürdüysen vitesli motorda sürersin. 20 yaşına gelmişsin arkadaş. Senin yaşındakiler askerde tank sürüyor. 48 Ton 600 beygiri kullanacak adam 125 kg 13 beygir mi süremeyecek.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    kullanırsın bn 17 yaaşındayım ilk motorum mobylette oldu ikinci drift ilk te biraz zorlandım sonrası rahat oldu bu gğn fren balatası adım okuldan dolayı cuma gnü değiştircem balatası sağlam ama tutmuyor adam gbi bide ses yapıyor tam durunca hoşuma gitmiyor )
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

atamert35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    135 MH Drift / 35 KB 4799
    Alıntı Ziya10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zınlamalar için motorun heryerini güzelce sıkmak gerekiyor. Akünün ve hava filtresinin dış kapaklarını filan kontrol edin yerlerine güzel oturmuşlar mı (yan siyah kapaklar) birde depo altındaki siyah plastikler.

Vitesler sertse yağdan dolayıdır. Ben Motul 5100 10w50 kullanıyorum çok memnunum tavsiye ederim yaz kış kullanabilirsiniz. Benim motorda vitesten yana sıkıntım yok.

Ön teker dönerken fıst fıst diye benimde ötüyordu. Diskten değilde kilometre okuma mekanizmasının oralardan geldiğini farkettim. Jantın göbeğine ve kilometre mekanizmasının oralara WD-40 sıktım düzeldi. Halen ses gelmiyor. Sizde bir deneyin belki düzelir.

Bu arada bende orjinal lastikleri kullanıyorum motorum 3500km'de. Şimdiye kadar hiç kaymadı. Virajlarda da lastiğin tüm yüzeyini de deydirerek yatırıyorum (kuru ve tozsuz virajlarda). Allah'a şükür motorum olduğu yerde bile düşmedi çiçek gibi maşallah
    O gobekten gelen sesi cozdum de yıkadıktan sonra balata otuyor balata spreyi sıkıyorum geciyor. Bir dahaki gusule kadar sorun yok sonra yine otuyor. Anlamadım ama ön freni çok kullanıyorum.

Motosikleti
    mondial 125 mh drift
    Arkadaslar motora bir kac sey yaptirmak istiyorum xenon far jant seridi iridyum buji hangisi gerekli

Motosikleti
    Var
    Lastik ve koruma demiri gerekli
    jant seridi cekilir guzelde olur xenonda gerekli

tayfungun45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BS6 Dominar 400 UG
    Arkadaşlar merhabe , size birşey sormak istiyorum şimdi drift alsam beni uzun vadede götürür mü?
    Yani alıp bir kaç sene kullanıp satmak niyetinde değilim alıp uzun süre kullanırım diye düşünüyorum gidermi sizce yoksa belli bir süreden sonra atarmı beni üzerinden driftçilerden cevap bakliyorum saygılar...

COMTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR
    Alıntı tayfungun45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhabe , size birşey sormak istiyorum şimdi drift alsam beni uzun vadede götürür mü?
    Yani alıp bir kaç sene kullanıp satmak niyetinde değilim alıp uzun süre kullanırım diye düşünüyorum gidermi sizce yoksa belli bir süreden sonra atarmı beni üzerinden driftçilerden cevap bakliyorum saygılar...
    bu süre ne kadar mesela ve ortalama günde kaç km yapacaksın.uzun vadede bakımlarını güzelce yapar.yağını değiştirir.insanca binersen bir sorun çıkmaz.kardeşimin drift yaklaşık(bende çok gezilere katıldım.8000dd da çok uzun süre kullandığımda oldu.) 17000km civarında mekanik olarak hiçbir sorunla karşılaşmadık.
    BİR DÜŞMANI AFFETMEK ,BİR DOSTU AFFETMEKTEN DAHA KOLAYDIR.

Motosikleti
    mondial 125 mh drift
    lastikler iyi o kadar fena değil zaten yaz geldi sayılır lastik almam hafta sonu yaptırınca fotoğraf atarım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)