Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    h2rx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyena 100 X / Spacy α
    Alıntı utkan35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu kırmızı basık motor şekil olarak tip olarak çok fenadır ama size göre ters olabilir bu modifiye saygı duymak lazım böyle çok drift war
    biblo niyetine gideri var. ilk çukurda far, sakal, çamurluk mefta.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Derbi ETX
    Resimde kuyruk altında görünen şase uzantısı bükülebilir mi?
    http://imagizer.imageshack.us/v2/800...0/812/szr6.jpg

Ziya10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer > CBR600RR
    Var mı temiz drift arayan talihli

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...4415611/detay/

98' Honda CBR600 F3 Repsol

07' Fz6 Fazer -> 08' Cbr600 RR -> 98' Cbr600 F3

Motosikleti
    Mondial MR 150 Vulture
    Sa arkadaslar ben driftle vulture arasinda kaldim ve vultureyi aldim acaba hata mi yaptim ?

furkanmg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 600f
    selam arkadaslar.
    başına gelen varmı bilmiyorum.motorum normal hızlanıyo fakat 80 e gelince bi ara tekliyo gazı keser gibi oluyo sonra tekrar hızlanıyo neden olabilir?

h2rx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyena 100 X / Spacy α
    Alıntı JafJaf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Resimde kuyruk altında görünen şase uzantısı bükülebilir mi?
    http://imagizer.imageshack.us/v2/800...0/812/szr6.jpg
    gerekli kuvet uygulanırsa niye bükülmesin. insan gücüyle büküleceğini zannetmiyorum. orjinali bu şekilde.

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı TevFK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sa arkadaslar ben driftle vulture arasinda kaldim ve vultureyi aldim acaba hata mi yaptim ?
    Hayırlı olsun öncelikle.

Aynı motor bloklarına sahipler. Vulture 162 cc drift 135 cc. Drift daha fazla tutuldu ama hata yaptım denecek bir mtor değil vulture. Öğrenciysen ayrıca sana chopper havası katar. Yağına suyuna dikkat et. Tekrardan hayırlı olsun.

Ziya10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer > CBR600RR
    Alıntı furkanmg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaslar.
    başına gelen varmı bilmiyorum.motorum normal hızlanıyo fakat 80 e gelince bi ara tekliyo gazı keser gibi oluyo sonra tekrar hızlanıyo neden olabilir?
    Jikle açık kalmış olmasın bi kontrol et Jikle kapalıysa bujiye bak, değiştirdiysen uyumsuz olabilir değiştirmediysen eskimiş olabilir
    98' Honda CBR600 F3 Repsol

07' Fz6 Fazer -> 08' Cbr600 RR -> 98' Cbr600 F3

tozluklu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar ns 200
    Tahliyeden karbüratör suyunu boşalt..

herkese iyi akşamlar. driftimi yakın bir zamanda almıştım ve son bir haftadır yoğun kullanıyorum. öncelikle motor çok seri bir anda 80 leri 90 ları görebiliyorsun, hızlı gitmeyi sevmememe rağmen bu özelliği hoşuma gitti. sessiz ve titteşim olarak tatmin edici denilebilir. görüntüsüne ise hiç laf edemem her gören hayran kalıyor. motorun fiyatına inanmıyorlar çünkü kaliteli duruyor gerçekten. tek ve en büyük sıkıntı tekerlekler hani bahsedilmiş çokça ama tekerlekler cidden felaket kayıyor. iki kere kalydırdım heralde ilk fırsatta değiştireceğim tekerlekleri. sizlerle bir kaç sıkıntımı paylaşmak istiyorum.

öncelikle titreşim az ama bir ses oluyor azda olsa titreşimden kaynaklı bir zınlama var deponun oralardan geliyor ne olabilir.

ikincisi bazen vites 2 ye geçmiyor ışıklarda yolun ortasında kalıyorum öyle. bu benim mi acemiliğimden kaynaklanıyor acaba.

uzun far çalışmıyor garanti kapsamına girer mi ki.

yağını daha önce söylenmiş okumuştum ama geçmiş sayfalarda bulamadım hangi yağ değiştireceğim castrolün hangi yağını koymam gerek.

@turkish39 hocam size özel bir soru sormak istiyorum motorunuz maşallah çok güzel, bakıyorsunuz kerataya fotoğraflarda deponun kaplı olduğunu gördüm siz mi kapladınız yoksa kaplattınız mı? size maliyeti ne kadar oldu acaba.

herkese iyi forumlar.

atamert35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    135 MH Drift / 35 KB 4799
    Birden ikiye takarken ilk başlarda bende geciremiyordum. Ikiye atarken tatlı sert ve istikrarlı yukarı çekin zaten debriyaji bırakırken ayaginizla itmeye devam ederseniz mutlaka alıyor.
    önümüz yaz 10w40 uygun olur. Ama herkesin de söylediği gibi vitesli motosiklet yağı olmasi lazim.

utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    arkadaşlar ben ilk aldıgımda değişmedim ondan hep dustum siz siz olun aldıgınız gibi paraya acımadan arka tekerleri deisin

Motosikleti
    Lastikler gerçekten sıkıntı. Ben degistirmedim. Sadece 2-3 PSİ inik kullanıyorum ne kayma yaptı ne yatarken sorun çıkardı arka lastigin yanaginin sonuna kadar yatirsam bile kaymadi. Bunda belki lastiği isitmadan hızlı gitmemem çok yatik ve hızlı viraj donmememle sagladim. Bilmiyorum eğer CeSeT lastikler böyleyse güzel hamurlu lastik ne güzel olur. Nnylon sonucta. Önce kotuyle kaymamayi ogrenmeli ki teçhizat tam bile olsa kul yapım. Barkin abinin dediği gibi yatırımı kendinize yapin.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Pilot streetle tanış o zaman. ,

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı mksdrift adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese iyi akşamlar. driftimi yakın bir zamanda almıştım ve son bir haftadır yoğun kullanıyorum. öncelikle motor çok seri bir anda 80 leri 90 ları görebiliyorsun, hızlı gitmeyi sevmememe rağmen bu özelliği hoşuma gitti. sessiz ve titteşim olarak tatmin edici denilebilir. görüntüsüne ise hiç laf edemem her gören hayran kalıyor. motorun fiyatına inanmıyorlar çünkü kaliteli duruyor gerçekten. tek ve en büyük sıkıntı tekerlekler hani bahsedilmiş çokça ama tekerlekler cidden felaket kayıyor. iki kere kalydırdım heralde ilk fırsatta değiştireceğim tekerlekleri. sizlerle bir kaç sıkıntımı paylaşmak istiyorum.

öncelikle titreşim az ama bir ses oluyor azda olsa titreşimden kaynaklı bir zınlama var deponun oralardan geliyor ne olabilir.

ikincisi bazen vites 2 ye geçmiyor ışıklarda yolun ortasında kalıyorum öyle. bu benim mi acemiliğimden kaynaklanıyor acaba.

uzun far çalışmıyor garanti kapsamına girer mi ki.

yağını daha önce söylenmiş okumuştum ama geçmiş sayfalarda bulamadım hangi yağ değiştireceğim castrolün hangi yağını koymam gerek.

@turkish39 hocam size özel bir soru sormak istiyorum motorunuz maşallah çok güzel, bakıyorsunuz kerataya fotoğraflarda deponun kaplı olduğunu gördüm siz mi kapladınız yoksa kaplattınız mı? size maliyeti ne kadar oldu acaba.

herkese iyi forumlar.
    Malzemeyi internetten aldım.Reklamcı arkadaşımla beraber 4 kişi ısıtarak ve çekiştirerek 1 saatı geçen sürede kapladıkTek parça yaptığımız için çok zor oldu.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Motosikleti
    Dağ taş bizim buralar. Hem toprak hem asfaltta tutacak lastik lazım. Şimdilik is görüyor. Bir eskisin duratraction takcam on arka.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Tamam CeSeT le dolas simdilik cöpe atılacak lastige bir eskisin sonra takarm diyorsun daha ne diyeyim

Motosikleti
    Ya hacı sen de haklısın tabi hem de sonuna kadar. Belki bakıma gittiğimde taktiririm arkaya. Böyle soylememin nedeni en fazla iki kere kaydı. Elbette güvenmiyorum. Idare etsin biraz daha bütçeyi tamamlayip halletcem. Benim de içime sinmiyor. Daha aldığımda söyledim lastiklerin kötü durumda olduğunu.
    Debriyaj hafif kavramiyordu. Tam kavricak ciyt diye bir ses çıkıyordu. Dedim eğer 200 km de bitcekse yandik.
    Çok kullanıyorum debriyaji. Yani hizlanacagim zaman hafif avans veriyorum debriyaji açıyorum. Devir artıyor sonra saliyorum yavaştan. Uçuyor. Acaba bundan mi diye düşündüm. Sonra debriyaj kolunu aşağıdan biraz çektim. Son hızım bile arttı. Demek ki boşluk varmış devrin birden yukselmesinden anlamaliydim. Degistirsem mi sizce. Ön fren diski hafif meyilli galiba fıst fıst otuyor bazen onu da sorarım.
    Plan çok amma bütçe bu aralar yok. Olsa en kral lastiği en kral yağı dn kral zinciri ben de takmak koymak isterim.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı atamert35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya hacı sen de haklısın tabi hem de sonuna kadar. Belki bakıma gittiğimde taktiririm arkaya. Böyle soylememin nedeni en fazla iki kere kaydı. Elbette güvenmiyorum. Idare etsin biraz daha bütçeyi tamamlayip halletcem. Benim de içime sinmiyor. Daha aldığımda söyledim lastiklerin kötü durumda olduğunu.
    Debriyaj hafif kavramiyordu. Tam kavricak ciyt diye bir ses çıkıyordu. Dedim eğer 200 km de bitcekse yandik.
    Çok kullanıyorum debriyaji. Yani hizlanacagim zaman hafif avans veriyorum debriyaji açıyorum. Devir artıyor sonra saliyorum yavaştan. Uçuyor. Acaba bundan mi diye düşündüm. Sonra debriyaj kolunu aşağıdan biraz çektim. Son hızım bile arttı. Demek ki boşluk varmış devrin birden yukselmesinden anlamaliydim. Degistirsem mi sizce. Ön fren diski hafif meyilli galiba fıst fıst otuyor bazen onu da sorarım.
    Plan çok amma bütçe bu aralar yok. Olsa en kral lastiği en kral yağı dn kral zinciri ben de takmak koymak isterim.
    Bütçe sıkıntısı yaşıyorsan motosikleti ona göre kullan bari.En ufak bi aksilik canını sıkmana neden olmasın.Bakımlar ihmale gelmez.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Motosikleti
    Bakım için gerekli bütçeyi ayarladim. Ekstralar için butcem yok malesef. Bir ay icinde lastiği de ayarlarim. Hepsini yapmaya calisacagim. Sonucta beni tasiyor ustunde. Zaten bu aralar pek kullanamıyorum. Okul falan evde olmuyorum. Ilginize teşekkür ediyorum. Hayırlı günler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)