Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alarm almak istiyorum 60 tl den başlıyor

Ebaydan alsam kurulumu basitmidir

http://www.ebay.com/itm/12V-Motorcyc...item1c383dd44d

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alarm almak istiyorum 60 tl den başlıyor

Ebaydan alsam kurulumu basitmidir

http://www.ebay.com/itm/12V-Motorcyc...item1c383dd44d
    Beri bak Gonyalı;
    http://www.hepsiburada.com/liste/car...fview%3dlister

8 aydır kullanıyorum, yazın 3 ay hiç marş basılmadan durduğu halde aküyü yine bitirmedi. Ayrıca kumanda üzerinden marş özelliği de var. Koltuğun altındaki sokete fişi takıyorsun olay tamam. 45 liraydı eskıden dolara bağlı yukseldı demek kı kerata

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:50 ----------

Gonyalı sağa bişey soracam. Sende zenon var mı ? Hiç sevmem ama benim motora geçen 25 liraya philips ampul almama rağmen geceleri yolu göstermıyor. Sokak lambası olmayan yerlere girdiğimde zerre yolu göremiyorum. 100 metre mesafede karşıdaki binanın 4. katını aydınlatıyor Ampulu soktum doğru biçimde geri taktım ama durum hala aynı. Bende zenon almak zorundayım bu durumda . Acaba aynı dengesizlik onda da olur mu ?

Bu arada far ayar vidası ne tarafa çevirince aşağıya indiriyor?

Motosikleti
    Var
    Fiyatı biraz bahalıymış titresim sensörü var alt tarafı Ebaydaki isimi görür

Zenonum yok zenon etkisi yaratan ampüller varmıs inanmadım pek

Ayar vidası var bi ara kurcaladım oraları ayarlayamadım elimde kalmasın diye öylece bıraktım bi ara gene bakacam
    Kısalar lastigin önünü ve far tasını aydınlatıyor
    uzunlarda yoldan baska sagı solu bazen arada sırada tabelaları aydınlatıyor

Far tasını oynasak asagı yukarı belki düzelir
    ebayda en ucuza satılanları alsak burda satılanlardan daha iyi is görür

tozluklu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar ns 200
    Kafayı söküp vidayı sonu na kadar sıkın. 50w philips ampul takın. Kesinlikle tatmin edici oluyor.

atamert35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    135 MH Drift / 35 KB 4799
    Kesinlikle ve kesinlikle xenon takmayin. Bir saat sonra bildiginiz mavi yanıyor. Ledler olmasaydı dün gece eve bile gelemezdim. İlk isim sokup eski orjinal ampulleri taktım. Meğer onlar daha güzel aydinlatiyor. 50 55 watt ampul xenondan milyon kat daha iyidir. Tavsiye. Hayır ben parami çöpe atmak istiyorum diyorsanız size kalmış h4 xenonlarin hepsi olur. Bu arada uzun-kisayi ampulu oynayarak yapan kitler eğer uzunda hareketlendiriyorsa kisada, kisada hareketlendiriyorsa uzunda sallanma yapıyor. 4000 devirden sonra neredeyse uzunsa kisaya kisaysa uzuna donuyor sarsintidan. Ve dün yağmurda çekme fırsatı buldum yarın öbür gün yüklerim. Hiç göstermiyor.
    murat0742 bunu beğendi.

Motosikleti
    mondial 125 mh drift
    Fotoğrafları yükleyice ona göre takarız yada takmayız.

utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    arkadaşlar drifte özel mercekli ledli xenon far yapılıyo burakmotorda sipariş ustune yapılıyomuş haberiniz olsun bişey sorucam arka lastikleri değiştikten sonra motorun yol tutuşu nasıl oldu...

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:46 ----------

ben arkaya 100-90-18 İRC Lastik takmayı dusunuyorum sizce nasıl olur

Motosikleti
    Var
    Olur 110 90 18 neden olmasın

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    110-90-18 janta fazla gelir die dusunuyorum timeshift kardesim sen arka lastiği değiştirdin demi nasl eski lastiğine göre cok fark ettimi

Motosikleti
    Var
    En fazla bir tık büyültebilirsin diye biliyorum 100 olur 110 fazla gelir

Bende Mişhel 90-90-18 Pilot Sporty var birdahaki alacağım lastik Pilot Street olacak

Ön lastiğim Pilot Street arka Pilot sporty

İrc kullanmadım Nylon olan lastik benden uzak dursun İrcnin hamuru nasıl hamuru iyiyse alınır neden alınmasın

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    bizim motorların yol tutuşu diğer motorlara göre lastik hariç kötü ya harbi cok kotu bakayım michelinden memnunmusun peki kuru zeminde

Motosikleti
    Var
    Halen Cst kullanıyorsan Mişhele geçersen aradaki farkı çok iyi anlarsın

Kuru zeminde iyi zaten asfalt için yapılmış bi lastik ıslak zeminide iyidir ( diş yok bu lastikte arazi için uygun değil )

İrc kullanmadım ama İrc nin yere basan kısmı daha geniştir nede olsa 100 90 18

Yeni bi konu açsan daha iyi olur

Lastik ebatını büyültmek İrc 100 90 18 mi

Yoksa Mişhel 90-90-18 Pirelli 90-90-18 mi diye

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:30 ----------

Alıntı yqavuzhyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beri bak Gonyalı;
    http://www.hepsiburada.com/liste/car...fview%3dlister

8 aydır kullanıyorum, yazın 3 ay hiç marş basılmadan durduğu halde aküyü yine bitirmedi. Ayrıca kumanda üzerinden marş özelliği de var. Koltuğun altındaki sokete fişi takıyorsun olay tamam. 45 liraydı eskıden dolara bağlı yukseldı demek kı kerata

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:50 ----------

Gonyalı sağa bişey soracam. Sende zenon var mı ? Hiç sevmem ama benim motora geçen 25 liraya philips ampul almama rağmen geceleri yolu göstermıyor. Sokak lambası olmayan yerlere girdiğimde zerre yolu göremiyorum. 100 metre mesafede karşıdaki binanın 4. katını aydınlatıyor Ampulu soktum doğru biçimde geri taktım ama durum hala aynı. Bende zenon almak zorundayım bu durumda . Acaba aynı dengesizlik onda da olur mu ?

Bu arada far ayar vidası ne tarafa çevirince aşağıya indiriyor?
    Neyse şunu almayı düşünüyorum http://www.bitenekadar.com/carub-mot...un?catid=1-0-1

atamert35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    135 MH Drift / 35 KB 4799

Motosikleti
    Derbi ETX
    evet 1000km yi yavaştan geçtim dün, gidiş dönüş 100km yol yaptım bana göre uzun yol ve ilk
    motosiklet 5. viteste dip gaz 100km-hızı anca geçiyor. fakat rahat yani sesinde bir değişiklik yok.

4. viteste 80km-hızı geçiyor 7000 devire doğru bağırmaya başlıyor zorlamadan 5e atıyorum tabi.
    ilk motosikletim olduğunu için soruyorum motosikletin açıldığını nasıl anlarız, viteslerin devirleri biraz yükseldi gibi asıl soru
    devirsiz kullanıp bu zorlamayı sürdürürsek neler olur? biraz biraz zorlamak lazım mı?

Ziya10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer > CBR600RR
    Aranızda NGK buji kullanan var mı? Forumda herkes CR7E demiş aldım taktım 100~150 km anca kullandım motor zor çalışmaya başladı. Söktüm çok kurumlanmış yani CR7E uyumlu değil drifte çalışma ısısı açısından.

Sıfırıyla gelen buji farklı marka ama üzerinde CPR6E yazıyor. NGK'nın CPR6EA-9 kodlu modeli var bunu alıp takmayı düşünüyorum. Kullanan varsa bilgi verebilir mi? Siz hangi kodlu buji kullanıyorsunuz?
    98' Honda CBR600 F3 Repsol

07' Fz6 Fazer -> 08' Cbr600 RR -> 98' Cbr600 F3

Motosikleti
    Var
    Alıntı Ziya10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben sesi çözdüm sanırım 2 gündür ses seda yok :D Ön tekerleğin orta kısmına WD-40 yağlayıcı sıktım 2 tarafa da. Rulmanda o orta kısmın içindeki zımbırtı oluyor Siz de yapacaksanız diskten tarafa sıkarken diske ve balataya sıçratmamaya dikkat edin.

http://i.hizliresim.com/e72ozl.png
    Son durum nedir wd 40 olayı çözdümü :d

Motosikleti
    FZ6 Fazer > CBR600RR
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son durum nedir wd 40 olayı çözdümü :d
    Evet sorun çözüldü o aralıklardan Wd-40 sıkınca. Bayadır ses seda yok Ya rulmandan ya da km dişli mekanizmasından geliyodu kilometre mekanizması da oranın içinde.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    İyi guzelde kacbin k xenon taktin 10000k mavi yanar 8000k beyaz 3000k sari yanar

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:46 ----------

[IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:51 ----------

Senin xenon kotuyse milleti xenon almaktan vazgecirme 10bin km dir ustundeydi gecenlerde kesti gne 6000k lik ampul aldim filemanli taktim dedim bnm farlar yaniyomu allah icin filemanli bunun gbi parlatirmi 35w bu xenon

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:53 ----------

Ziya ngk bujinin orjinali cok ama cok zor bulursun cakmasi kayniyo pitasada bosch cift turnak al 8 lira 9000 kmdir tik demedi

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:55 ----------

50-65w lar bizim ampulun krenajini eritiyor ben xenon takmadan oyle bi hata yaptim
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

Motosikleti
    FZ6 Fazer > CBR600RR
    Bosch hangisi uygun bilmiyorum seninkini söküp üzerinde yazan modele bakar mısın? Ngk'lar ngk buji markette orjinal diye biliyorum.

Bu arada bende Xenon kullanıyorum MotoHid 35w 8000k kullanıyorum 7 aydır bi sorun çıkarmadı ama ampulün önünde ayna yoktu bu yüzden kötü aydınlatıyor. Önünde ayna olan 6000k modeli yurtdışından sipariş ettim bugün geldi yağmur yağmasa hemen takıp deniycem daha deneyemedim. Xenon alırsanız mutlaka ampulün önünde ayna olan modellerden alın. Yeni ampulü takınca fotoğraf çekip atarım beklemede kalın

Ampul şu:

Şurdan aldım:
    http://www.ebay.com/itm/321248650749...84.m1497.l2649

Aynasız ampulde şöyle oluyor:

55w ampul takmak gibi bir hataya düşmeyin. Er geç motorun bir yerine zarar verir. Elektrik sistemi 35w göre ayarlanmış siz otomobil ampulü takıyorsunuz olmaz.
    98' Honda CBR600 F3 Repsol

07' Fz6 Fazer -> 08' Cbr600 RR -> 98' Cbr600 F3

apaçionur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 125 mh drift
    selamın Aleyküm bugun gidip keşandan 2014 model bi 125mh drift aldım. keşanda güvenilir ve düzgün servis anlayışı olan bi bayi varmı varsa adresini yazarmısınız. birde suanda 35 km de bu motorda rodajda nelere dikkat etmeliyim örnegin suanda 5 viteside kullanıp 55 60 arası gidiyorum ama 60 ı geçmiyorum gazı çeyrek kadar açıyorum yalnışmıdır dogrumudur veya eksiklerim varmı teşekkürler şimdiden
    sSameT bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)