Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    restherock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F700 GS
    oguzkaan_27 kardeşim sen şanslı motorculardanmışsın ben servisi bırak usta bulamıyorum neyse bir çözüm bulup halledicem bütün soru işaretlerini.
    Bu arada motoru ilk aldığım günden beri aklımda bir soru vardı belki daha önceki yazılarda geçiyordur ama malum 450 sayfa yazılmış. Benim motorum üzerinde 2 kişi ile saate 115 km hızı rahat yakalıyor. Şu ''hızınız bu kadar yavaş gidiniz'' tabelalarından da test ettim yaklaşık olarak 70 km kadrandaki hızı 64 km olarak gösteriyor. Yani şimdi motor ortalama 110 mu yapmış sayılıyor yoksa kadran ne gösterirse o mu Bugün ales sınavına girdim yemin ediyorum oradaki mantık soruları daha kolaydı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    atamert35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    135 MH Drift / 35 KB 4799
    Selamlar. Yeni kayıt oldum. İnşallah ocak sonu gibi aranıza gireceğim kabul ederseniz. Forumu baştan sona okudum. Gerçekten harika bir makine. Bu gün bir gündüz farı projesi gerçekleştirdim. Aslında arabaya takmak için yapmıştım lakin driftime kavuşunca ona takacağım galiba. resimleri hızlıresime ekledim fakat hangi urlyi ekleyecegim bilmiyorum. forumlar için olan adresler aynı gibi geldi emin olamadım. yardım ederseniz sizlerle paylaşmak isterim.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Resim üzerine gel resme bak de üstteki urlyi kopyala

atamert35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    135 MH Drift / 35 KB 4799

4x1w power led ve 30 derece lens kullandım(evde onlar vardı)

reklamcıda alüminyum profil kestirdım zaten ısınma sorunu yoktu hem de dışardan korumuş oldum

25 cm kırmızı ve sarı şerit led buldum malzemelerimin içinde degerlensin istedim

aynı reklamcıya 3 mm pleksiden kestirdim

yorumlarınızı bekliyorum tabi tavsiyelerinizi

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı burdurlu1985 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim. bu arada sana da hayırlı olsun.. ben cruiser tarzı almıştım konfor olarak serilik olarak drift ten kat kat iyi.. eğer uzun yola gidiyorum diyorsan 250 cc bi motor almanı tavsiye ederim..
    drift klasmanı motorlardan sonra 250 cc çok güzel oluyor.. üstünü tahmin bile edemiyorum..
    2-3 yıla kadar hyo gv650, shadow vt750 c, suzuki volusia , yamaha dragstar bunlardan birini istiyorum bakalım artık hayırlısı..
    allah herkesin gönlüne göre versin..
    aslında haklısınız valla 250cc mükemmel oluyor, hızlanması felan gerçekten geçmek şart, bende başka model bir motora geçmeyi düşünüyorum bakalım kısmetse..
    burdurlu1985 bunu beğendi.

Motosikleti
    pulsar ns200

ilk camera denemem drift ile devam .
    murat0742 bunu beğendi.

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam şehir içi dahi olsa kamyon otobüs gibi cüsseli taşıtların yanlarından aralarından geçmeyin. En ufak bir dikkatsizlikle o koca tekerlerin altına girebilirsiniz.

Dün cengaverimle 300 km bi yol yaptım. kışın yol yapacaksanız mont yalan, eldiven, pantolon ve bot alın. Sıradan bir mont ve kazakla korunabiliyorsunuz zira :D

PysLre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25-2015
    Evet Kış Geldi Kazalar başladı Allah herkesi kazadan beladan, Dikkatsiz yayalardan,söförlerden korusun.
    Yerler az nemli ama motor sevdamız bitmedi, Dedim ki bi gezeyim kendime geleyim.. Tam virajdan dönerken motorun arka totosu dansöz gibi kıvırmaz mı çöpe giriyordum az daha.. Lastik şart En yakın zamanda dişli bir lastik almak lazım.. Konu upp

Arkadaş 4 günde bir zincir gerdiriyorum, şu an en son 6 gün önce gerdirdim alt zincir üste değecek kadar esnedi gene. Acaba diyorum arka teker öne geliyor olabilir mi? Yoksa don lastiği mi bu arkadaş her gün 3 cm uzayacak. Ne yapabiliriz buna ?
    murat0742 bunu beğendi.

Crocuta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 135 MH Drift
    Alıntı yqavuzhyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş 4 günde bir zincir gerdiriyorum, şu an en son 6 gün önce gerdirdim alt zincir üste değecek kadar esnedi gene. Acaba diyorum arka teker öne geliyor olabilir mi? Yoksa don lastiği mi bu arkadaş her gün 3 cm uzayacak. Ne yapabiliriz buna ?
    Valla hocam 2000 km de bir kere gerdim sadece oda keyfe keder hiç esnemedi benimki :S , o kadar kısa sürede gerilmez. Ben ustaya bi götür olmadı oringli zincirle değiştir derim.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    arkadaşlar slm

250cc ss tip calibre 250rr aldığımı bilirsiniz, ama bu tarz motorla uzun gidilemediği için tip değiştirmeye karar verdim, yani eski motoruma tekrar dönücem, 144192510 ilan nosundan resimlere bakabilirsiniz, detaylarını görebilirsiniz, takas etmek isteyen olursa, üzerine farkı konuşulur... istanbul gaziosmanpaşadayım, motoruma kefilim, telefon 0507 525 1047

lickup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS için gün sayıyor
    Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar slm

250cc ss tip calibre 250rr aldığımı bilirsiniz, ama bu tarz motorla uzun gidilemediği için tip değiştirmeye karar verdim, yani eski motoruma tekrar dönücem, 144192510 ilan nosundan resimlere bakabilirsiniz, detaylarını görebilirsiniz, takas etmek isteyen olursa, üzerine farkı konuşulur... istanbul gaziosmanpaşadayım, motoruma kefilim, telefon 0507 525 1047
    Benim kara oğlanla takas düşünür müsün hocam? Üzerine max 2000 verebilirim ancak. 800 km de
    Dört tekerlek bedenini,iki tekerlek ruhunu hareketlendirir...

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı lickup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim kara oğlanla takas düşünür müsün hocam? Üzerine max 2000 verebilirim ancak. 800 km de
    http://p1310.hizliresim.com/1g/t/twtyg.jpg
    eyvallah hocam, drift ile düşünüyorum, ayrıca nakit satmak daha avantajlı oluyor.

akşam akşam 70 tl ye periyodik bakımı yapılmış benim karaoğlan takas eder misin. Ama üste kartal düdüklü makarna veririm. Para yok.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    nakite sattım gibi...

Hayırlı olsun Caner Bey, mayıs gibi inşallah bende alacağım bi tane. Şimdi motoru sattığına göre daha objektif konuşabilirsin. Rahmetlinin en çok hangi huyundan nefret ederdin ? Dökül bakalım

lickup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS için gün sayıyor
    Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nakite sattım gibi...
    Calibrenin eksilerini yazar mısınız bende almayı düşünüyorum 5-6 ay'a
    Dört tekerlek bedenini,iki tekerlek ruhunu hareketlendirir...

Motosikleti
    drifti sattık yenisini arıyoruz
    Alıntı atamert35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://n1311.hizliresim.com/1h/k/un8ym.jpg
    4x1w power led ve 30 derece lens kullandım(evde onlar vardı)
    http://r1311.hizliresim.com/1h/k/un914.jpg
    reklamcıda alüminyum profil kestirdım zaten ısınma sorunu yoktu hem de dışardan korumuş oldum
    http://m1311.hizliresim.com/1h/k/un94y.jpg
    25 cm kırmızı ve sarı şerit led buldum malzemelerimin içinde degerlensin istedim
    http://r1311.hizliresim.com/1h/k/un92r.jpg

http://n1311.hizliresim.com/1h/k/un97r.jpg

http://m1311.hizliresim.com/1h/k/un97g.jpg
    aynı reklamcıya 3 mm pleksiden kestirdim
    http://m1311.hizliresim.com/1h/k/un996.jpg

http://r1311.hizliresim.com/1h/k/un99u.jpg

http://m1311.hizliresim.com/1h/k/un9cu.jpg
    yorumlarınızı bekliyorum tabi tavsiyelerinizi
    guzel olmus çalışma itibari ile
    bende sorucak birini arıyordum isabet oldu
    driftin bagajına bir ledden stop yapmak istiyorum
    bi led taktım takınca normal stop ve fren lambası ısıgı düştü
    anlıyorsanız drift için bi stop tarifi malzeme yazarmısınız bagajın ustune takıcam

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Driftçiler gene kaybelmiş piyasadan.Topcase kullanan varsa kaç lt lik kullanıyor ve resim atarlarsa sevinirim.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Driftçiler gene kaybelmiş piyasadan.Topcase kullanan varsa kaç lt lik kullanıyor ve resim atarlarsa sevinirim.

46 lt kullanıyordum, iki kask ve ıvır zıvır alıyordu, ideal araç aralarından geçerken sıkıntı olmuyordu, umuz genişliğindeydi...

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:10 ----------

Alıntı lickup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Calibrenin eksilerini yazar mısınız bende almayı düşünüyorum 5-6 ay'a
    Alıntı yqavuzhyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun Caner Bey, mayıs gibi inşallah bende alacağım bi tane. Şimdi motoru sattığına göre daha objektif konuşabilirsin. Rahmetlinin en çok hangi huyundan nefret ederdin ? Dökül bakalım

arkadaşlar, bir kaç yerde sürekli söyledim, herkese cevap vermek istedim ve sizede söylemek isterim, ben iki tane calibre kullandım ve ikisinden de cidden memnundum, ama kullanım tarzına bir türlü alışamadım, neyse ikisinide sattım, motorda hiç sıkıntı görmedim yalan değil, hiç sorun yaşamadım, son motorumu almadan önce istanbuldaki fabrikasına gitmiş ama geç saat olduğu için kimseyi bulamayınca kimliğimide güvenlikte unutup gelmiştim, motoru satınca arabayla gidip kimliğimi aldım ve gitmişken servisinden de bilgi alayım dedim, ama adamın anlattıklarından sonra hiç haz etmedim motordan, zaten iki motoruda uzun süre kullanmamıştım, servisteki usta yerin dibine soktu motoru, adamlada tartıştım zaten biraz, adamda haklı almadan önce geleydin dedi ben kesin alma derdim dedi, motor iyi ama, motor blok aksamı felan hamur gibiymiş, bir kutu motor gösterdi, 1000 2000 kmde motor yiyomuş, sanırım motor kuvvetli ama 120 nin üzerine çıkmaya izin vermiyor, çıkıncada kitliyormuş... ben bunu satınca öğrendim, satmadan önce öğrenseydim kesinlikle ama kesinlikle almazdım, moralim bozuldu açıkçası, bide yedek parçada yokmuş ellerindeki calibreleri parçalıyormuş, sadece calibre için geçerli değil tüm motorlarında sıkıntı varmış bilginize.
    turkish39 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)