Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    bugün prosev mont aldım air system diye nasıldır varmı kullanan

http://www.motosikletaksesuarlari.com/Prosev-Racing-Motor-Montu-Full-Koruma-Kisa-Ceket_5580.html#0

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tozluklu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar ns 200
    Arkadaşlar düşük devirde 4000 4500 e kadar sabit gazla gitmiyor motor. Tekleme yapıyor. Belki yüksek devirde hissedilmiyor olabilir ama 4500 e kadar teklemeyi hissediyorum. Sebebi ne olabilir acaba..

crayz_metin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MH Drift
    Alıntı tozluklu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar düşük devirde 4000 4500 e kadar sabit gazla gitmiyor motor. Tekleme yapıyor. Belki yüksek devirde hissedilmiyor olabilir ama 4500 e kadar teklemeyi hissediyorum. Sebebi ne olabilir acaba..
    Benimkiside aynı şekilde yapıyor. Aşırı derecede bir tekleme yapmıyor ama gaz pedalını sabit tuttuğumda motorda hafiften bir yalpalama oluyor. Kendini ileriye itip geri bırakma gibi bir tepki oluşuyor.

restherock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F700 GS
    Alıntı tozluklu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motorda da var aynı durum. Sebebini bilirsek hepimizin işine yarar diye düşünüyorum. Bu arada bana Balıkesir' de bir usta söyleyebilecek kimse yok mu daha

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    5 vitestemi gidiyorsunuz 4.000 - 4.500 devirde?

Crocuta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 135 MH Drift
    Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün prosev mont aldım air system diye nasıldır varmı kullanan

http://www.motosikletaksesuarlari.com/Prosev-Racing-Motor-Montu-Full-Koruma-Kisa-Ceket_5580.html#0
    Bendede bundan var hacım http://www.feyizoglu.com/Sport-Motosiklet-Montu_47507.html , gayet memnunum. Çok çok soğuk olmadığı sürece sıkıntısı yok

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Arkadaslar forum cok sessiz kalmıs hic gezen ykmu

atasun10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni-Elite 40000 Km / Mondial-Mh Drift 15000 Km
    Merhaba beyler. Ben 3.5 aydır drift kullanıyorum daha öncedende vardı ama onu satmak zorunda kaldık sattık yenisini aldım. Ama bunda aldığımdan beri ufak bi çukura girdiğimde ön amortisörterden biri birbiri 'taakk' sesi geliyor biri birbiri türlü çözemedik sıkıntıyı servisteki ustada yok normal o amortisörlerde bir şey diyor. Ne yapmalıyım ben soğudum motordan bildiğiniz binesim gelmiyor. Ne yapmamı önerirsiniz ??

Motosikleti
    Var
    Bende öyle bir sorun yok tümseklerden sert geçince bazen oluyor bazen belediye yolları kazıyor doğal gazıydı bilmem nesiydi orlarda bile öyle bi sorun yok hani hızım çoksa yavaşlamak yerine peglerin üzerine hafif ayağa kalkar gibi yapıyorum no problem

Motosikleti
    Bende neden oluyor deli oluyorum ya soğudum bildiğin motordan.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    ARKADAŞLAR MOTORUMU SATMAYA KARAR VERDİM, YANİ ACİL SATILIK DEĞİL AMA SATILIRSA CALİBRE, SPİTZER FELAN GİBİ 250 CC LİKLERE YÖNELİCEM, SATILMAZSA ZATEN MEMNUNUM BİNİYORUM, AMA BİRAZ DAHA HIZLI OLSUN İSTİYORUM, MALÜM HERGÜN GAZİOSMANPAŞADAN - ATAŞEHİRE YAKLAŞIK 30 KM OTOBANDAN GİDİYORUM, ZORLAYA ZORLAYADA 110 LA GİTMEK İSTEMİYORUM HEP SAKİN 80-90 LA GİDİYORUM BUDA TEHLİKELİ OLUYOR BİRAZ, SÜREKLİ YOL VER FELAN... NEYSE

İLAN NO: #143501606
    FİYAT: 1750.TL YAZDIM HİÇ SORUN YOK, OLACAK GİBİDE DEĞİL. MAŞALLAH ZATEN OLANLARI YAZDIM, HALLETTİM...

Motosikleti
    150 MR VULTURE-MH DRİFT- 150 zone
    Alıntı atasun10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba beyler. Ben 3.5 aydır drift kullanıyorum daha öncedende vardı ama onu satmak zorunda kaldık sattık yenisini aldım. Ama bunda aldığımdan beri ufak bi çukura girdiğimde ön amortisörterden biri birbiri 'taakk' sesi geliyor biri birbiri türlü çözemedik sıkıntıyı servisteki ustada yok normal o amortisörlerde bir şey diyor. Ne yapmalıyım ben soğudum motordan bildiğiniz binesim gelmiyor. Ne yapmamı önerirsiniz ??
    atakan ön amortisör üst civatayı sök icinde alyan anahtarla sökülen yayı içeri iten bir somundaha var o smunuda sök altta bir burç var yaklaşt5-7 cm arası bu burcun aynısından 4 cm daha yaptır ve çift burç olarak tak yay birazdaha sertleşecek ve bu tak sesi kaybolacaktır.

Motosikleti
    Alıntı M_S_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    atakan ön amortisör üst civatayı sök icinde alyan anahtarla sökülen yayı içeri iten bir somundaha var o smunuda sök altta bir burç var yaklaşt5-7 cm arası bu burcun aynısından 4 cm daha yaptır ve çift burç olarak tak yay birazdaha sertleşecek ve bu tak sesi kaybolacaktır.
    burç ekleyince amorsitörler daha sert olmayacak mı peki ?

Motosikleti
    Var
    Amortisörleri nasıl indiriyoruz arkada piston var bunu nasıl kısaltırız ön amortisörleride aynı şekilde biraz indirmeyi düşünüyorum kısaca tarif edebilecek varmı ?

PysLre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25-2015
    amörtisorleri söküyorsün. Bunun için ilk kafa sökülüyor sonra amortisörlerin içindeki burgulu yayları çıkarıp kesiyolar 2-3-4 diş herneyse nekadar indirmek istiyorsan ama sonrası biraz felaket olabilir Canım Türkiyem de kazmadıkları yer yok çünkü.

Motosikleti
    Var
    ARKADAŞLAR MOTORUMU SATMAYA KARAR VERDİM, YANİ ACİL SATILIK DEĞİL AMA SATILIRSA CALİBRE, SPİTZER FELAN GİBİ 250 CC LİKLERE YÖNELİCEM, SATILMAZSA ZATEN MEMNUNUM BİNİYORUM, AMA BİRAZ DAHA HIZLI OLSUN İSTİYORUM, MALÜM HERGÜN GAZİOSMANPAŞADAN - ATAŞEHİRE YAKLAŞIK 30 KM OTOBANDAN GİDİYORUM, ZORLAYA ZORLAYADA 110 LA GİTMEK İSTEMİYORUM HEP SAKİN 80-90 LA GİDİYORUM BUDA TEHLİKELİ OLUYOR BİRAZ, SÜREKLİ YOL VER FELAN... NEYSE

İLAN NO: #143501606
    FİYAT: 1750.TL YAZDIM HİÇ SORUN YOK, OLACAK GİBİDE DEĞİL. MAŞALLAH ZATEN OLANLARI YAZDIM, HALLETTİM...
    Fiyatı az istemişsin sıfırı 3.016 tl olmuş 1.750 tl ona bile pazarlk yaparlar ucuza gidiyor motorun 2.000 tlden aşşağı verme

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyatı az istemişsin sıfırı 3.016 tl olmuş 1.750 tl ona bile pazarlk yaparlar ucuza gidiyor motorun 2.000 tlden aşşağı verme
    evet biraz piyasaya göre ucuz ama, isteyerek vermedim, motorum önceki sahibinde forumda konusuda var, kanarya57 nikli savaş abimde bir hafta süre boyunca çalınmış, o sürede hırsız siyah yerleri beyaza boyamış onun dışında motor tertemiz hiç sıkıntısı yok, ama insanlardaki ön yargıdan dolayı fiyatı aşağıda tuttum...

demirkask - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    evet biraz piyasaya göre ucuz ama, isteyerek vermedim, motorum önceki sahibinde forumda konusuda var, kanarya57 nikli savaş abimde bir hafta süre boyunca çalınmış, o sürede hırsız siyah yerleri beyaza boyamış onun dışında motor tertemiz hiç sıkıntısı yok, ama insanlardaki ön yargıdan dolayı fiyatı aşağıda tuttum...
    Fiyatı aşağıda tutarak daha fazla ön yargılara neden oluyorsun hocam bende yani çalıntı motor satmaya çalışanlar çok o sitede maalesef 1.400'e Drift satanlar var sen düşün bu motoru sıfırı 2800 iken 3200'e geliyordu sigorta + plaka + ruhsat ile şimdi 3500'e geliyor..

Yukarda arkadaşın dediği gibi 2.000 ederi bu motorun hayırlı satışlar..

realbyshadow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200Ns - Suzuki Inazuma
    Bence de fiyatı makul bir seviyeye çekmelisin kardeşim , satışında plakasında ruhsatında sorun olan ve masraflı olan motorları o fiyattan satıyorlar.

baki_95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH 'Drift' Mondial 150 Mc-X 'Roadracer
    kısaca tarif etmek gerekirse ön maşaları şaseye bağlayan 4 tane kelepçe gibi bişey var ön kafada 4 tane ikisi ''12''lik diğer ikisi ''13''lük civata olmak düzere 4ünü birden gevşetip tek yapman gereken amortisörü kafaya doğru iteklemek belli bi yerden sonra gitmiyor bunun için de gidonla oynaman lazım uğraş ister yani 3-4 cm felan indirmiş olursun koruma demiri varsa tavsiye etmem çünkü ben orjinal haliyle bile koruma demiri varken stoppie yaparken koruma demiri az bişey değiyor ön çamurluğa

bu arada arkadaşlar bizim motorlarda kesici varmı???

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)