Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    baki_95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH 'Drift' Mondial 150 Mc-X 'Roadracer
    Alıntı COMTAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    titreşimin eksozla alakası yoktur,motorla alakası vardır.bahsi geçen sorunların hiçbirisiyle karşılaşmadım ,belkide uygun yağ ve subap ayarıyla sorunun düzelecektir

yağ olarak castrol 10-40 kullanıyorum subap ayarıda 0,05-0,07 fabrika değerlerinde hadi titreşimi geçtik diyelim ön çamurluk neden fren yapınca esniyor sağ tarafa motoru alırken 3 renk drift vardı kırmızı siyah ve beyaz aralarında ön çamurluğu düzgün olan kırmızı vardı diğerleri durduğu yerde yamuktu acaba fabrikasyon bi hata mı bu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    COMTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR
    Alıntı baki_95 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağ olarak castrol 10-40 kullanıyorum subap ayarıda 0,05-0,07 fabrika değerlerinde hadi titreşimi geçtik diyelim ön çamurluk neden fren yapınca esniyor sağ tarafa motoru alırken 3 renk drift vardı kırmızı siyah ve beyaz aralarında ön çamurluğu düzgün olan kırmızı vardı diğerleri durduğu yerde yamuktu acaba fabrikasyon bi hata mı bu?
    bisikletçiden bozma servis yüzünden montaj hatası çok oluyor.ben aldığımız gün eve götürdüm tüm civata aksamı ve bağlantı yerlerini lastiklerini kontrol ettim,sadece 8000km civarı km teli koptu oda montaj hatası yalan yanlış yerden geçirmişler tel kırılmış 5000km civarı düzeltmiştim fakat ancak 8000km idare etti
    BİR DÜŞMANI AFFETMEK ,BİR DOSTU AFFETMEKTEN DAHA KOLAYDIR.

Motosikleti
    Vitello Life 80
    merhaba xenon taksak bi sorun yaparmi akuye tessisata falan 4000k beyaz agir gelirmi bide mercekli takilabiliyormu

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    bnmki 6000k mercekli çokta güzel oldu muayeneden geçmez die usta eski ampul soketinide sökmedi ayrı tesisat çekti dedi standartmı çekeyim bnmki gbimi seninki gbi olsun dedim öle taktı çokta memnunum
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı COMTAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    titreşimin eksozla alakası yoktur,motorla alakası vardır.bahsi geçen sorunların hiçbirisiyle karşılaşmadım ,belkide uygun yağ ve subap ayarıyla sorunun düzelecektir
    Egzozla alakası yok ama faydası oluyor

Zamanında İpone 15-50 yağ koymuştum normal olmayan bi titreşim başladı gidon depo ayak koyma yerleri yağ değişiminden önce böyle değildi diyerek hemen yağı değiştirdim

Castrol 10-50 yağ koydum titreşim hemen kesildi

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:16 ----------

Alıntı baki_95 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100-110 da giderken aynaya baktığımda arkamdaki arabaların titrediğini görüyorum geçen eksozu söktüm kaçırıyo gibiydi birde ne göreyim eksoz contası ip gibi olmuş eksozun içine girmiş bi çıkardım 30-40 cm vardı şimdi yenisini aldım taktım titreşim bazen çoğalıyor bazende azalıyor neden yapıyo anlmadım eksozun neresiyle oynadında titreşim kesildi ??

bide arkadaşlar ben sert ön fren yaptığımda ön camurluğun önü sağ tarafa esniyor bütün driftlerde varmı bu yoksa sadece benim motorda mı var
    Defolu sizin motor

COMTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Egzozla alakası yok ama faydası oluyor

Zamanında İpone 15-50 yağ koymuştum normal olmayan bi titreşim başladı gidon depo ayak koyma yerleri yağ değişiminden önce böyle değildi diyerek hemen yağı değiştirdim

Castrol 10-50 yağ koydum titreşim hemen kesildi

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:16 ----------

Defolu sizin motor
    yağdan farkediyor
    BİR DÜŞMANI AFFETMEK ,BİR DOSTU AFFETMEKTEN DAHA KOLAYDIR.

Motosikleti
    Vitello Life 80
    pekı ayrı tessısat cekmeden dırek baglasak merceksız sıkıntı olmaz demı muayene zamanı xenon gecıyo sanırım artık bıde bu xenonlar araba ve motosıklet olarak ıkıye mı ayrılıyo oyleyse farkını nasıl anlarım

Motosikleti
    motosikletlerin ztn tekli mercekli takın merceksiz çok göz alıyo bn yağ değiştim bide xenon taktırdım 120 tl hepsi ustalıkla adam çok ugraşıo depoyu falan söküyo ha bak xenon un ampulune sakın dokunmayın bi daha rengini bulamıyo ayrı tesisat çekmesende olur bnm gbi yapayımmı dedi bna bnde yap dedim geçmiyo dedi muayeneden böle daha iyi oldu istedim zmn sarı ampulu takarım :D
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kanki jumping'ler hepinize merhaba,

Geçen mayısta aldığım ve sadece 1 ay kullanabildiğim 3500 km de siyah bir drfitim var. Yazın 3,5 ay yurtdısında olunca motora da bınemedım. Izmirden almıstım, üniversite için Ankara'ya geldim. Motorla 1 hafta önce Kayseri'den İzmir'e gittim 14 saatte tık demedi. Sabah saat 7 de yola çıktım 880 km yolu akşam saat 9 da urla'ya vardım. Gerçekten alırken şüphelerim vardı ama taş gibi motormuş. Şu an bir miktar param var. Bu motoru satıp 250 cc biraz daha büyük ve ağır bir motor almak istiyorum. 2. el temiz bir motor alacak olsam bana ne önerirsiniz?
    5-6 bin TL civarı bir bütçem var. Destro güzel duruyor ama sıkıntıları var diye okudum. HOnda yada yamaha'ya marka parası vermek istemıyorum. Sizler ne önerirsiniz?

Motor bu uzun yolda 18 kuruştan fazla yaktı bi de. 250 lk motorlara 20 kurus yakıyor dıyo mıllet. Neden benım motor 3,75 litre civarı yakıyor anlayamıyorum.

Son olarak 3500 km de, hiçbir arızası olmayan 500-2000 ve 4000 bakımları servisinde yapılmış, sık sık yağı ve bujisi ( ngk ) değişmiş. Sadece uzun yollarda zevk amaçlı 1 ay bindiğim bu motoru LS2 kask, 125 tl değerinde alarmlı çelik kilit ve Arkada 100 tl ye aldığım 33 lt çantası, uzaktan kumandalı alarmı ile birlikte satmak istesem kaç para hakeder benım motor? 2500 tl diyorlar ama motor bana 3500 e maloldu, hiç apaçilik yapmadım. sağını solunu oynamadam zevk amaçlı bindim. Sizce kaç tl ye bu motoru satayım? Ederi ne olur? ( 2013 mayısta aldım ).

Sizlere veda ederken ( sıktık biraz galiba) motorum şu anda izmirde kapalı bir garajda, ben Ankarada'yım. Havalar soğudu uzun yol yapmayı (600 km yaklasık ) gözüm yemiyor. Motoru Ankara'ya getirmek istiyorum, kargo firmaları kabul etmiyor. Çelik kafese koyman lazım diyorlar. Bu ihtimali eliyorum. Bunun dışında sizlerin daha önceden çalıtığı veya tanıdığı bir nakliyat ambarı var mıdır? İzmirdeki garajdan motorumu alıp ankarada kendi ambarlarına bırakacak ve bu işi faturası fişi ile yasal olarak nakliyat yapacak bir firma arıyorum. Varsa benımle paylasırmısınız ? Tanıdıgımız bir kaç kamyoncu var ama onlar bu tür hassas naklıyatta uzman değiller ?

Bir otobüs firması motoru bagaja atalım biz çok taşıyoz böyle bile dediler? bilet satan adam verelım burdan otobuse o götürür ankaraya istersen bilet bile alma diyor.

Motosikleti
    Var
    6.000 tlye öyle 250 cc yok Honda alacam dersin oda 10 senelik olur gt 250 r alsan oda ekmegi yenmis olur destro pek tutulmadı

Yuki spitzer, calibre ( disbiritörün ne oldugu belli degil ) megelli bunlarında fiyatı 7.000 tlden baslıyor

Motosikleti
    Var
    Arka lastik basıncınız nedir acaba düzenli olarak ölcen varmı acaba?

tozluklu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar ns 200
    ben 28 psi kllanıyorum. yinede sürüş sert oluyor. ikisinide 30 a çıkarınca hopluyo zıplıyo. En rahatı şehir içinde 26 psi.. ama standart değerlerden uzak olduğu için güvenli değil.

Motosikleti
    Var
    Mişlen 90 90 18 lastiğim var lastik inip duruyordu lastikçiye gittim yeniden ilaçlanması gerekir dedi sonrasında lastik basıncının 32 olması gerektiğini söyledim kitapçıkta öyle yazıyor

32 psi nin basıncın çok düşük olduğunu 40 psi nin altına indirme dedi basınç düşük olunca jant kenarları lastiğe basınç yapar zamanla felan dedi

Motosikleti
    Bajaj pulsar ns 200
    senin tamirci uçmuş bence :D

realbyshadow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200Ns - Suzuki Inazuma
    Lastikler michelin pilot street.Soğuk hava basıncı Ön 29 , arka 32 psi olarak kullanıyorum.

Arkadaşlar merhaba ben xenon far düşünüyorum fikirlerinizi alıyım dedim maliyeti falan ne kadar olur sizce ?

Motosikleti
    Bajaj pulsar ns 200
    Halojen far bizim kullandığımız farlardan farklı bir şey mi arkadaşlar.. Ben de memnun değilim farlardan.

Motosikleti
    xenon ben kullanıyorum çokta güzel oldu 100 tl ye takıyorlar

Motosikleti
    Var
    Ôn disliyi 17 yapan varmı ?)

Motosikleti
    ben daha kurcalamadım oraları :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)