Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CB 125 ACE
    Alıntı COMTAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaç yıl bineceksin motora geçen yıl kurban bayramında aldığım motor senesini doldurmadı şu anda 12000km de bakım masrafları dışında (yağı,lastik vs)masraf çıkarmadı yolda bırakmadı.bir günde 450km yaptığım oldu hiçbir sorunla karşılaşmadım bütcen sınırlıysa ekipman vs yoksa drift tavsiye ederim kalanla ekipman alır,artanıylada bir güzel gezersin,karar senin...
    Motora ne kadar binerim bilmiyorum. Kendi motorumu askerlikten dolayı(kasım) geçen hafta sattım ama motorsuz yapamayacağımı anladım. Ekipman vs her şeyim var sadece motorum yok. Yarın bir motorcuları da gezeceğim hangisi aklıma daha çok yatarsa onu alacağım, kısmet artık.

Teşekkürler ilginiz için.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tozluklu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar ns 200
    karbüratörün en altında bulunan benzin toplanan kısmın tahliyesini boşalttık. 8000 devirde kesmiyo artık. ama 5. viteste de 8000 deviri yani 100 km. yi geçmiyor yine.. Düzde 120 diyenlere imreniyorum..

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı tozluklu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karbüratörün en altında bulunan benzin toplanan kısmın tahliyesini boşalttık. 8000 devirde kesmiyo artık. ama 5. viteste de 8000 deviri yani 100 km. yi geçmiyor yine.. Düzde 120 diyenlere imreniyorum..
    dostum düzde 120 diyenlerede pek imrenme yani sürekli 120 ile gitmeye içimde elvermiyor açıkçası motor parçalıyor kendini, yani ben bir iki kere görmüş olmak için gördüm o hızı ama doğal hızı bence 90 100 arası, gerisi scooter gibi 7000 e dayayıp gitmenin manası yok bence.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    arkadaşlarr açık hava dneeyen varmı bizim karburatörün ordaki boğaz kaç mm bilen varmı acaba

baki_95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH 'Drift' Mondial 150 Mc-X 'Roadracer
    800 km deyim titreşim çoğalmaya başladı arkadaşlar koruma demiri fırlayacak gibi titriyor subap ayarlarını kontrl ettim emiş 0,05 eksoz 0,07 bundan başka neden yapıyor olabilir ?

Motosikleti
    150 MR VULTURE-MH DRİFT- 150 zone
    Alıntı baki_95 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    800 km deyim titreşim çoğalmaya başladı arkadaşlar koruma demiri fırlayacak gibi titriyor subap ayarlarını kontrl ettim emiş 0,05 eksoz 0,07 bundan başka neden yapıyor olabilir ?
    balansör,dişli,seti,problemiveya,motor,civataları, gevşek,veyabalansör,dişlileri,sentesi,kayık,subab, ayarı,ileilgisi,yok,usta,buraları,kontrol,etsin.

Motosikleti
    800 km çok erken subap ayarı için hor kullanmadıysanız böyle neden yaparki alamıyorum

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlarr açık hava dneeyen varmı bizim karburatörün ordaki boğaz kaç mm bilen varmı acaba
    Açık hava filtresini nereye takacan siyah kutuyu iptalmi edecen ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:06 ----------

Rahatsız etmeyecek kadar titreşim olması normal oda ayak koyma yerlerinde bu kadar titreşim olmaması lazım bende motoru yeni almıştım 4200 oldu egzozla oynayınca titreşim felan kalmadı artık

Motosikleti
    evet onun gbi bişi yapmayı planlıyorum

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Siyah kutunun içine uydurdum ben 502 ile yapıştırdım

Motosikleti
    bu gün subap ayarı yaptırmaya gittim beyaz kotu giymiştim cebi ufak ne param warsa düşmüş boş geri döndüm şansa bak ya :D açık hava bulayım takıcam bklm ne farketçek bide yağ buharı tahliyeyi nereye takacam acaba onuda düşüncez :D
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

Motosikleti
    Bajaj pulsar ns 200
    Arkadaşlar ikinciye far kesti benim motor. 10 tl ye yenisini takıyorlar. Fakat aydınlatma zaten berbat. Uzunlar uzaylılara bakıyor. Kısalar da yetersiz. Daha yüksek watlı ampül nerden bulunur acaba. Sanayideki oto elektrikçileinde yoktur diye düşündüm. Bİrde uzunları düzeltmenin bir çaresi var mıdır..?

Motosikleti
    bnmde motor far kesmeden önce idare ediyodu far değiştirdim kısalar uzayı uzunlar yeri gösteriyodu dedim olmaz böle xenon taktırdım çok rahat oldu bütçen varsa taktır derim yada philipsin ampulleri war70 liramı ne beyaz ışık onlarda süper

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:39 ----------

uzunlar yukarı bakıyosa dirkesiyonu direksiyon kilidinin o yöne çevir farın orda bi tane yıldız civata var ordan aşşağı indirebilirsin

Motosikleti
    Bajaj pulsar ns 200
    Tam olarak neresi anlamadım. Far kafasını tutan 4 yıldız birde altta bir civata var. Bunlardan başka mı dediğiniz. Uzunlar gökyüzüne baktığı için xenon düşünmemiştim. yine bi işe yaramıycak diye.

COMTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR
    Tam olarak neresi anlamadım. Far kafasını tutan 4 yıldız birde altta bir civata var. Bunlardan başka mı dediğiniz. Uzunlar gökyüzüne baktığı için xenon düşünmemiştim. yine bi işe yaramıycak diye.
    far tasının tam arkasında siyah olan kısımda sol taraftan bakınca görülür yıldız vida sağa veya sola çevirerek ayarlayabilirsin
    BİR DÜŞMANI AFFETMEK ,BİR DOSTU AFFETMEKTEN DAHA KOLAYDIR.

Motosikleti
    yok bakın 4 civata var kabloların orda bi tane yıldız civata var görüceksiniz zaten sol tarafta direksiyonu sağa çevirin ayarını yapın göstercemde hafıza kartı okuyucu arkadaşta pc ye resim atamıyorum
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

Motosikleti
    Bajaj pulsar ns 200
    Anladım şimdi. Evde montaj var. Bitince garaja inip bakıcam. ayarlanısra xenon taktırırım. Aküye sıkıntısı olur mu acaba.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:21 ----------

Birde karbüratör değiştiricem. Mondialin yedek parça sitesinde en ucuz fiyata bulunuyor. ama orasıda servise gönderiyor parçayı burdakiler adam yerine koyabileceğim tipler değil. Hiç muhatap olmak istemiyorum. Üstüne birde fiyat farkı koyarlar kafalarına göre eminim. Mondial in fiyatından nereden temin edebilirim karbüratörü.

victor_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mh 125 drift
    Anladım şimdi. Evde montaj var. Bitince garaja inip bakıcam. ayarlanısra xenon taktırırım. Aküye sıkıntısı olur mu acaba.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:21 ----------

Birde karbüratör değiştiricem. Mondialin yedek parça sitesinde en ucuz fiyata bulunuyor. ama orasıda servise gönderiyor parçayı burdakiler adam yerine koyabileceğim tipler değil. Hiç muhatap olmak istemiyorum. Üstüne birde fiyat farkı koyarlar kafalarına göre eminim. Mondial in fiyatından nereden temin edebilirim karbüratörü.
    dostum fiyat farkını parçacılar koyar, mondial yetkili satıcı be bayiiler koymaz.

baki_95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH 'Drift' Mondial 150 Mc-X 'Roadracer
    100-110 da giderken aynaya baktığımda arkamdaki arabaların titrediğini görüyorum geçen eksozu söktüm kaçırıyo gibiydi birde ne göreyim eksoz contası ip gibi olmuş eksozun içine girmiş bi çıkardım 30-40 cm vardı şimdi yenisini aldım taktım titreşim bazen çoğalıyor bazende azalıyor neden yapıyo anlmadım eksozun neresiyle oynadında titreşim kesildi ??

bide arkadaşlar ben sert ön fren yaptığımda ön camurluğun önü sağ tarafa esniyor bütün driftlerde varmı bu yoksa sadece benim motorda mı var

COMTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR
    100-110 da giderken aynaya baktığımda arkamdaki arabaların titrediğini görüyorum geçen eksozu söktüm kaçırıyo gibiydi birde ne göreyim eksoz contası ip gibi olmuş eksozun içine girmiş bi çıkardım 30-40 cm vardı şimdi yenisini aldım taktım titreşim bazen çoğalıyor bazende azalıyor neden yapıyo anlmadım eksozun neresiyle oynadında titreşim kesildi ??

bide arkadaşlar ben sert ön fren yaptığımda ön camurluğun önü sağ tarafa esniyor bütün driftlerde varmı bu yoksa sadece benim motorda mı var
    titreşimin eksozla alakası yoktur,motorla alakası vardır.bahsi geçen sorunların hiçbirisiyle karşılaşmadım ,belkide uygun yağ ve subap ayarıyla sorunun düzelecektir
    BİR DÜŞMANI AFFETMEK ,BİR DOSTU AFFETMEKTEN DAHA KOLAYDIR.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)