Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler bişey sorucam, şimdi ben bir iki haftaya ehliyeti alıcam, yağmurluda olsa motorla işe gitmeyi planlıyorum yalnız bir konuda kararsız kaldım,

şimdi motor için deri mont felan alıcamda, iş yerinde genelde spor giyiniyorum, kot giyerim genelde ama motor sürerken yağmurdan felan etkilenmiyeyim diye çamur su felan gelmesin diye ne giymem gerekir, hadi pantolonda aldım diyelim, iş yerinde onu giyemeceğim ya nasıl olucak peki, yani kullananlar vardır elbet nasıl yapıyorlar, bir fikir verin ya size zahmet.

http://www.hizlial.com/movement-3m-reflektorlu-su-gecirmez-teflon-yuruyus-pantolonu/22.970.0001.0762

Yağmurlu havalarda bunu kullanıyorum,işe gidip gelirken takım elbisenin üstüne giyiyorum,işe gelince çıkarıyorum.Fiyatına göre iş görüyor
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Merhabalar

Forumu bir süredir takip ediyorum. Herkese çok teşekkürler gerçekten çok faydalı bilgiler bulunuyor.

Ben nerdeyse bütün konuyu okudum, bende bu motordan almayı düşünüyorum.

Bir tane 2013 model 2800kmde temiz buldum fiyatında 2500 tl gibi bir rakama buldum yarın gidip motora bakıcım.

Ehliyetimi yeni aldım, birazda nakit sorunum var anca bu motora gücüm yetiyor bunun yanında kask mont korumalar için ayrıca bütçe ayırdım. İleride tecrübe edindikten sonra daha yüksek cc'ye geçiş yapıcım bu süreçte 2-3 sene boyunca bu motor beni idare eder mi? Mantıklı birşey mi yapıyorum?

Birde bu motorlar uzun yolaçıkılır mı sizce ? Ankara İzmir arası vs.

değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı wisered adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar

Forumu bir süredir takip ediyorum. Herkese çok teşekkürler gerçekten çok faydalı bilgiler bulunuyor.

Ben nerdeyse bütün konuyu okudum, bende bu motordan almayı düşünüyorum.

Bir tane 2013 model 2800kmde temiz buldum fiyatında 2500 tl gibi bir rakama buldum yarın gidip motora bakıcım.

Ehliyetimi yeni aldım, birazda nakit sorunum var anca bu motora gücüm yetiyor bunun yanında kask mont korumalar için ayrıca bütçe ayırdım. İleride tecrübe edindikten sonra daha yüksek cc'ye geçiş yapıcım bu süreçte 2-3 sene boyunca bu motor beni idare eder mi? Mantıklı birşey mi yapıyorum?

Birde bu motorlar uzun yolaçıkılır mı sizce ? Ankara İzmir arası vs.

değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

ankara izmir arası kaç km bilmiorm ama bn hiç stop etmeden 500 km gidiyorum hiç bi sorun yapmadı 12 bin km civarlarında km saatini değiştirdim km tam aklımda dgl :D

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://cdn.hizlial.com/TrendResim/22...1.076201t3.jpg

http://www.hizlial.com/movement-3m-reflektorlu-su-gecirmez-teflon-yuruyus-pantolonu/22.970.0001.0762

Yağmurlu havalarda bunu kullanıyorum,işe gidip gelirken takım elbisenin üstüne giyiyorum,işe gelince çıkarıyorum.Fiyatına göre iş görüyor

KARDEŞİM önerin için teşekkür ederim valla bende bir tane L beden aldım fiyatta fena değil kargo dahil 34 lira felan. aslında olabilicek en uygun yol bu heralde, ben hep iş yerine gitmiyorum bazende adliyeye gidiyorum ama onuda şöyle yapıcam hocam, sırt çantası taşıcam zaten omuza takmalı kullanıyordum artık sırt çantası taşıcam, onun bir gözüne hemen sokarım pantolonu, çıkarkende tuvalette giyer öyle çıkarım umarım sorun olmaz bide gerçekten su geçirmiyor değil mi hocam ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:25 ----------

mertcan rahatsızmısın 500 km nereye gidiyon ehliyetsiz olm :D

hayrlı olsun kardeşim, valla youtube de yağmurda motora binilirmi diye arattım videolar çıktı, hiçbirisinde binilmez demiyordu, hatta iyi koruma sıkı giyinme ile rüzgarın r sini bile hissetmezsiniz diyorlar uzmanlar bende şimdi tabi korumalı motor montum yok o halde bile biniyorum, yaza göre biraz daha yavaş ve dikkatli gidiyorum sorun olmuyor, ani hareketler yapmıyorum dikkat et soğuk felan dinlemez motor sevdası
    Hocam burda dün ve bugün kar yağdı :D bide bayagı soguk gecen sene -20 yi gördük :D yolda yürürken kaşlarım donuyo gözlerim kapanınca acılmıyo gibi oluyodu :D

Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ankara izmir arası kaç km bilmiorm ama bn hiç stop etmeden 500 km gidiyorum hiç bi sorun yapmadı 12 bin km civarlarında km saatini değiştirdim km tam aklımda dgl :D
    teşekkürler cevap için

peki 2013 model 2800kmde temiz buldum fiyatında 2500 tl gibi bir rakam iyimidir?

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı wisered adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler cevap için

peki 2013 model 2800kmde temiz buldum fiyatında 2500 tl gibi bir rakam iyimidir?
    2800 km de motor çok hor kullanmamışsa,zorlamamışsa alınır.fiyat gayet iyi.Hangi ildensiniz bilmiyorum.İzmirde problem fazla olmaz ama Ankarada Kışın dikkat etmeniz gereken motoru iyice ısıtmadan hareket etmemeniz gerekiyor.Geçmiş sayfalarda jiklenin nasıl kullanılıcağı yazıyodur.yinede yazayım.İlk çalıştırmada jikleyi en üst kademeye çekiyorsunuz,10-15 sn sonra bir kademe indirip 3-5 dakika bekliyorsunuz.Isındıktan sonra yola çıkabilirsiniz.Ama dediğim gibi motor ısınmadan kışın hareket ettirmek çok zararlı.Ankara İzmir arası gidersin motordan yana problem olmaz sen yorulursun.100-110 km hızla gideceksin zaman alır yani.Biz artık gezilerimizde 80-90 km hız yapıyoruz.Yakıtta çok farkediyor.Bakımlarını aksatmadığın,yağını kaliteli kullandığın sürece sıkıntı yaşamazsın.Hepimizin isteği cc yükseltmek zaten ama şartlar herzaman uymuyor.Drift parasına göre alabileceğin en güzel motor.Hız merakın varsa hızı seni tatmin etmez.120 den yukarı ya çıkar ya çıkmaz.Çıksada sağlıklı olmaz.Biraz ilgi ve motorunu sevmen gerekir.bende 100 cc mondial cub vardı 6 yıl kullandım.Çin malları düşmanlerıne inat tertemiz kullandım.Motorla ilgilenmezsen,olur olmadık zorlarsan,hor kullanırsan işin olmaz.Abartıldığı gibi dandik motor değil.İş kullanıcıda biter.
    Bakım için pek bilgili olmana gerek yok,biraz merak
    Bu eski motorum 2006 model 6 yıl kullanıp sattım ve drift aldım
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

Bu da Driftim
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    dr.asc bunu beğendi.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Motosikleti
    arkadaşlar bnm motor 12 bin civarında daha subap ayarı yaptırmadım bayadır olan ama canımı sıkmaya başlayan bi sorun var evde çalıştırıyorum 1-2 dk ısıtıyorum yola çıkıyorum gazı kesip debraja basınca stop ediyor bi daha jikleyle oynaya oynaya zor çalışıyor neden acaba bu

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:37 ----------

KARDEŞİM önerin için teşekkür ederim valla bende bir tane L beden aldım fiyatta fena değil kargo dahil 34 lira felan. aslında olabilicek en uygun yol bu heralde, ben hep iş yerine gitmiyorum bazende adliyeye gidiyorum ama onuda şöyle yapıcam hocam, sırt çantası taşıcam zaten omuza takmalı kullanıyordum artık sırt çantası taşıcam, onun bir gözüne hemen sokarım pantolonu, çıkarkende tuvalette giyer öyle çıkarım umarım sorun olmaz bide gerçekten su geçirmiyor değil mi hocam ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:25 ----------

mertcan rahatsızmısın 500 km nereye gidiyon ehliyetsiz olm :D
    eskiden ehliyetmi vardı :D

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Herks kullandığı yağın markasını ve cinsini yazsın Önceden şu yağı kulanıyodum memnun değildim ama şu yağa geçtim çok memnun kaldım gibisinden ,,

Yazı Castrol 10-50 ile geçirdim memnundum ama şimdi yetkili servise gitsem en dandik yağı koyar üstüne birde işçilik parası alır onun yerine kendi yağımı kendim alır kendim değiştiririm

Yaz boyunca kullandığım yağ Castrol 10-50

Buda kullanmak istediğim yağ fiyatı çok iyi

http://www.feyizoglu.com/15W50-Motosiklet-Yagi_46836.html#0

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:50 ----------

arkadaşlar bnm motor 12 bin civarında daha subap ayarı yaptırmadım bayadır olan ama canımı sıkmaya başlayan bi sorun var evde çalıştırıyorum 1-2 dk ısıtıyorum yola çıkıyorum gazı kesip debraja basınca stop ediyor bi daha jikleyle oynaya oynaya zor çalışıyor neden acaba bu

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:37 ----------

2 gün arayla 2 sefer çevirmeye girdim polis otoları tarafından hiç ummadığım yerde durdurdular pazar günü yol kalabalık kendi halimde yavaş yavaş gidiyordum bi baktım öndeki arabadan biri camdan kafayı uzatmış bana bakıyor polis otosu kenarı çek kenarı çek işareti yapıyor ehliyet ruhsat plaka hepsi var sigortayıda yaptırmıştım ama sigorta yaptırdığım evrakları sormadı Allahtan şimdi onuda motosiklet montumun cebine koyacam lazım olur

Ehliyetim olmasaydı anlıyacağın 1 gün arayla 1407 tl + 1407 tl ceza yazıyorlardı iyiki almışım bu ehliyeti benim arkadaşta motor almıştı zamanında şu an askere gittiği için satmıştı

Ehliyeti yok diye ne çevre yoluna , ne çarşıya gider , ne trafiğin fazla olduğu yerlerde dolaşır , polis arabası görür yön değiştirir al ehliyeti artık polislerden kaçacağına rahat rahat bin motoruna :}

Jikle ile çalıştırsan bile ilk çalıştırmadan sonra rölanti ya düşük yada ayarsız oluyor biraz sonra düzeliyor kendi kendine debriyajada basarsan rölanti iyi olsa bile stop edebiliyor bazen debriyaja basana kadar hafiften hafiften ara gazı ver bi 3 devirlere kadar ama çok sık ve fazla değil

victor_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mh 125 drift

bence sübap ayarı istiyor senin motor sübaplar sıkıysa yada çok gevşekse çalışmaz ayak marşıyla bile zor çalışır bi kontrol ettir.. 12bin km dile kolay

tozluklu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar ns 200
    Selam arkadaşlar. Ben 2300 km. de mondial drift kullanıcısıyım. Motoru ilk aldığımda ara sıra gaz yememe problemi vardı. Sorun benzin musluğundanmış. yedek depoya çevirince düzeliyordu. Kendi kendi kendine düzeldi zamanla. Dün soğuk havada ilk defa çalıştırdım aynı sorunu yine yaptuı. Motor ısınınca denedim musluk düzeldi. Benim esas sorunum motorumun 100 km. yi geçmemesi. Aşağı doğru eğimli bir yolda bile 90 a kadar hafif bir gazla çıkıyor. ordan gazı sonuna kadar açsam bile 100 ü geçmiyor. Motorun hery eri orjinal. Hiçbir şeyini değiştirmedim daha. Yakıyı da 4 lt ye yakın şehir içinde. Tabii ben 100 kg.yum. Etkisi olabilir.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Bugun motor sinavina girdjm arkadaslar drmin ogrendim gecmisim valla... sonunda alicam heralde

Motosikleti
    Bugun motor sinavina girdjm arkadaslar drmin ogrendim gecmisim valla... sonunda alicam heralde
    artık ehliyeti alınca ucundan kırarsın göz hakkı

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:22 ----------

Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herks kullandığı yağın markasını ve cinsini yazsın Önceden şu yağı kulanıyodum memnun değildim ama şu yağa geçtim çok memnun kaldım gibisinden ,,

Yazı Castrol 10-50 ile geçirdim memnundum ama şimdi yetkili servise gitsem en dandik yağı koyar üstüne birde işçilik parası alır onun yerine kendi yağımı kendim alır kendim değiştiririm

http://www.turkoilmarket.net/madeniy..._78_fiyati.jpg

http://www.feyizoglu.com/images_buyu...gi_46837_1.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:50 ----------

2 gün arayla 2 sefer çevirmeye girdim polis otoları tarafından hiç ummadığım yerde durdurdular pazar günü yol kalabalık kendi halimde yavaş yavaş gidiyordum bi baktım öndeki arabadan biri camdan kafayı uzatmış bana bakıyor polis otosu kenarı çek kenarı çek işareti yapıyor ehliyet ruhsat plaka hepsi var sigortayıda yaptırmıştım ama sigorta yaptırdığım evrakları sormadı Allahtan şimdi onuda motosiklet montumun cebine koyacam lazım olur

Ehliyetim olmasaydı anlıyacağın 1 gün arayla 1407 tl + 1407 tl ceza yazıyorlardı iyiki almışım bu ehliyeti benim arkadaşta motor almıştı zamanında şu an askere gittiği için satmıştı

Ehliyeti yok diye ne çevre yoluna , ne çarşıya gider , ne trafiğin fazla olduğu yerlerde dolaşır , polis arabası görür yön değiştirir al ehliyeti artık polislerden kaçacağına rahat rahat bin motoruna :}

Jikle ile çalıştırsan bile ilk çalıştırmadan sonra rölanti ya düşük yada ayarsız oluyor biraz sonra düzeliyor kendi kendine debriyajada basarsan rölanti iyi olsa bile stop edebiliyor bazen debriyaja basana kadar hafiften hafiften ara gazı ver bi 3 devirlere kadar ama çok sık ve fazla değil

valla bn polis görünce yolumu değiştirmiyom ama yaşım tutmuyor bn nbm 16 da wersinler ehliyeti almıcazmı :D

Motosikleti
    Vitello Life 80
    ıyı gunler bu alt sakal nerden temın edılebılır acaba ve fıyatı nedır.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı hsyncls adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ıyı gunler bu alt sakal nerden temın edılebılır acaba ve fıyatı nedır.
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-motosiklet-cg-drift-ybr-alt-sakal-mavi-renk-cok-sik-137210241/detay

bu ilanda 25 liraya göderiyorlar istanbulda da bulma imkanın olabilir

Motosikleti
    Vitello Life 80
    tesekkur ederım bayag arastırdım ama sonunda yıne drıft alma kararı aldım bıde uzun yol planım var 600 km falan nasıl olur acaba sıkıntı cıkartırmı ve yakıt olarak ne kadar tuketır o yolda acaba ortalam 80 km hızla falan yolda kalmam demı ne kadar surede motoru dınlendırmem gerekır acaba.

Motosikleti
    Var
    Alıntı tozluklu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar. Ben 2300 km. de mondial drift kullanıcısıyım. Motoru ilk aldığımda ara sıra gaz yememe problemi vardı. Sorun benzin musluğundanmış. yedek depoya çevirince düzeliyordu. Kendi kendi kendine düzeldi zamanla. Dün soğuk havada ilk defa çalıştırdım aynı sorunu yine yaptuı. Motor ısınınca denedim musluk düzeldi. Benim esas sorunum motorumun 100 km. yi geçmemesi. Aşağı doğru eğimli bir yolda bile 90 a kadar hafif bir gazla çıkıyor. ordan gazı sonuna kadar açsam bile 100 ü geçmiyor. Motorun hery eri orjinal. Hiçbir şeyini değiştirmedim daha. Yakıyı da 4 lt ye yakın şehir içinde. Tabii ben 100 kg.yum. Etkisi olabilir.
    Muhtemelen 7 devri zor geçiyorsundur

Devir yükselmediği için hızında yükselmiyor son gaz olsa bile Mekanik karbüratör hızın yükselmesi için devirinde yükselmesi lazım

Motosikleti
    Vitello Life 80
    bana yardımcı olabılıcek varmı acaba

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:06 ----------

yardımızına ıhtıyacım var sorumu tekrarlıyım. drıft alma kararı aldım bıde uzun yol planım var 600 km falan nasıl olur acaba sıkıntı cıkartırmı ve yakıt olarak ne kadar tuketır o yolda acaba ortalam 80 km hızla falan yolda kalmam demı ne kadar surede motoru dınlendırmem gerekır acaba.

victor_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mh 125 drift
    Alıntı tozluklu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağ değişimini yaptın mı dostum motorun bence rüzgara karşı bile 90 ı geçmelisin kilon 130 un üzerinde değilse ve vitesi 5 e atmayı unutmuyorsan kesinlikle geçmelisin 90 ı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:52 ----------

Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://www.turkoilmarket.net/madeniy..._78_fiyati.jpg

http://www.feyizoglu.com/images_buyu...gi_46837_1.jpg

ben yaz kış motul 15-50 kullanıyorum ancak bu kış castrol 10-40 tam sentetic denemek istiyorum kullanan varsa eğer tavsiye ederler mi acaba race yazıyor hatta castrol de.

Motosikleti
    Var
    Uzun yolda yapılır 80 le az yakar ama sürekli dinlenerek git ben 100 km yi hiç mola vermeden gittim yolda iken yorgunluk hissetmedim ama eve gelince işler değişti :(

600 km az değil günü birlik git deseler tek başıma gitmem :/

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)