Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    bence arkası kayar orjinal halinde bile kayıyor ben amortisörü düşürcem biraz ozaman yol tutuşu daha iyi olur düşüncesindeyim birde yükseltirsen arkadaki rahat oturamaz öne doru kayar sürekli orjinalinde bile öyle

---------- Post added at 12:12 ---------- Previous post was at 12:06 ----------

motorun arkasası yola tutunmayacak cunku cok yuksek olucak tümseklerden geçerken arkası direk havalanırbence arkasını yükseltmeyin ben 5 cm düşürcem hem arkadaki rahat oturucak hemde yol tutuşu artıcak

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı utkan35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence arkası kayar orjinal halinde bile kayıyor ben amortisörü düşürcem biraz ozaman yol tutuşu daha iyi olur düşüncesindeyim birde yükseltirsen arkadaki rahat oturamaz öne doru kayar sürekli orjinalinde bile öyle

---------- Post added at 12:12 ---------- Previous post was at 12:06 ----------

motorun arkasası yola tutunmayacak cunku cok yuksek olucak tümseklerden geçerken arkası direk havalanırbence arkasını yükseltmeyin ben 5 cm düşürcem hem arkadaki rahat oturucak hemde yol tutuşu artıcak
    evet teşekkürler çok doğru söylediniz yamaha ybr 125 ' in amortisörleri driftten daha yüksek ama kayma olmuyor genede ben bir deneyeceğim bakalım ne sonuç vercek sizle paylaşırım ne olucak bakalım.

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı 14veysel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet teşekkürler çok doğru söylediniz yamaha ybr 125 ' in amortisörleri driftten daha yüksek ama kayma olmuyor genede ben bir deneyeceğim bakalım ne sonuç vercek sizle paylaşırım ne olucak bakalım.
    bende arkasını indirince yol tutuşunu sizlerle paylaşırım birde o amortisörün ordaki tüpün içinde gaz war mig amortisör deniliyor amortisör gazla filan calısıyor güyada pek bi işe yaradığı yok

IsmetCan86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 MH Drift
    Alıntı M_S_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Parayı bulursam hemen satacam bunu acımıyacam xcg 150 ler 5 viteste 11 devri görüyormuş

arkadaşım dikkat et et xcg 11000 devir giderkendrift seni 8500 devirde sollamasın....
    Arkadaş Ben Anlamıyom Sizi Drift 100 Görse Ne Olur 140 Görse Ne Olur + Sürat Yapınca Hiç Birşey Olmuyor Hem Kendi Canını Hemde Başkasının Canını Tehlikeye Atıyorsunuz + Boş Yere Ağır Küfürler Yiyiyorsunuz.
    dr.asc ve M_S_T bunu beğendiler.
    Kaza En Ağır Cezadır...

dr.asc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125-->cbf 150,mh125 drift, cbf 150
    Alıntı IsmetCan86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş Ben Anlamıyom Sizi Drift 100 Görse Ne Olur 140 Görse Ne Olur + Sürat Yapınca Hiç Birşey Olmuyor Hem Kendi Canını Hemde Başkasının Canını Tehlikeye Atıyorsunuz + Boş Yere Ağır Küfürler Yiyiyorsunuz.
    hocam hız tehlikeli haklısın ama hızın gerektiği yerlerde var.mesela uzun yolda giderken önündeki tır 90 100 le gidiyosa onu 105 110 km hızla geçemiyosun.geçersin ama 1 dk da ancak sollarsın bu da trafiği aksatır.ybr ile o sıkıntıyı çok çekerdim mesela ben bi sollamaya çıktığımda arkama gelir öbür araba yol isterdi bende daha fazla hızlanıp geçemediğim için sıkıntı yaşardık.sürekli 140 km hızla gitme yanlısı değilim ama bunun gibi durumlarda da o hız lazım olabiliyor.
    M_S_T bunu beğendi.
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

Alıntı dr.asc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam hız tehlikeli haklısın ama hızın gerektiği yerlerde var.mesela uzun yolda giderken önündeki tır 90 100 le gidiyosa onu 105 110 km hızla geçemiyosun.geçersin ama 1 dk da ancak sollarsın bu da trafiği aksatır.ybr ile o sıkıntıyı çok çekerdim mesela ben bi sollamaya çıktığımda arkama gelir öbür araba yol isterdi bende daha fazla hızlanıp geçemediğim için sıkıntı yaşardık.sürekli 140 km hızla gitme yanlısı değilim ama bunun gibi durumlarda da o hız lazım olabiliyor.
    evet doğru söylemişsin abi hızında baya gerektiği yerler oluyor ama tehlikeli ben performans egzoz düşünüyorum ama gerçekten performans arttırıyor mu deniyen var mı ? bu motor bi harika ama intarnette 120 km yapıyolar ama benim motorla geçen 155 km hız yaptım orjinal benimki hiç biryeri ile oynamadım hafif yokuş aşağıydı düz yoldu bende 57 kiloyum bence kilodan kaynaklanıyor.
    M_S_T bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    evet doğru söylemişsin abi hızında baya gerektiği yerler oluyor ama tehlikeli ben performans egzoz düşünüyorum ama gerçekten performans arttırıyor mu deniyen var mı ? bu motor bi harika ama intarnette 120 km yapıyolar ama benim motorla geçen 155 km hız yaptım orjinal benimki hiç biryeri ile oynamadım hafif yokuş aşağıydı düz yoldu bende 57 kiloyum bence kilodan kaynaklanıyor.
    kilonun etkisi war kaç devirde 155 gördün ?

COMTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR
    başka motorla dene bakalaım km göstergesi kaç gösteriyo doğrumu yav bence orjinal halinde drift 155 görmesi için ortadan yarılması lazım bence imkansız
    BİR DÜŞMANI AFFETMEK ,BİR DOSTU AFFETMEKTEN DAHA KOLAYDIR.

Motosikleti
    Alıntı COMTAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    başka motorla dene bakalaım km göstergesi kaç gösteriyo doğrumu yav bence orjinal halinde drift 155 görmesi için ortadan yarılması lazım bence imkansız
    ben 150 gördüm ama bende extradan filtre ve dişli var ve orjinal haliyle kaç kilo olursan ol o hızı görmez be kardeşim.gösterge hatalı olabilir sen bide yanında arabayla ölç cidden orjinal haliyle 155 i görüyosan gelip satın alıyım senden o motoru ne diyim

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:05 ----------

performans egsozunun performansa belirgin bir etkisi yok sadece egsozun ağzı daha geniş olduğu için yanmış gazlar daha rahat çıkıyo uzun yolda ve yokuşlarda motor daha rahat çalışıyo bayılmıyo yani.orjinal egsoz da çok hissedilmiyo zaten.illa sesi çok çıksın demiyosan taktırmana gerek yok yine de sen bilirsin
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Arkadasim senin motor gormuyosa bu o modelin kotu oldigu anlamina gelmez ki.benim motorda disliyi 16 lik takarak agirlastirmama ragmen goruyo.ayrica goruyorMUS diyosun boyle misli muslu sozlere pek inanma derim genelde dogru cikmiyo cunku.
    Bende ön dişliyi değiştirdim 16 taktım son hız arttı daha düşük devirde gittiği için sabit 7 devirde kaç yapıyor senin motor ?

Xcg hafif hemde çok

Motosikleti
    Su an net hatirlamiyorum aksama fotografii cekip koymaya calisirim

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    Su an net hatirlamiyorum aksama fotografii cekip koymaya calisirim
    sinan meraba. yarın ankaraya geliyorum müsaitsen görüşelim bi çay içeriz.
    dr.asc bunu beğendi.
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    arkadaşlar slmlar bende sonunda motor alabildim, geç oldu ama güç olmadı insallah, bir arkadaştan 6500 km de temiz bakılmış mh drift beyaz renk aldım sayılır, arkadaşla anlaştık, bir iki eksiğini yaptırıyor şu anda, valla düşündüm taşındım vitesli mondial almaya karar verdim, iyimi ettik kötümü Allah hayırlı etsin ne diyelim

Motosikleti
    150 MR VULTURE-MH DRİFT- 150 zone
    Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar slmlar bende sonunda motor alabildim, geç oldu ama güç olmadı insallah, bir arkadaştan 6500 km de temiz bakılmış mh drift beyaz renk aldım sayılır, arkadaşla anlaştık, bir iki eksiğini yaptırıyor şu anda, valla düşündüm taşındım vitesli mondial almaya karar verdim, iyimi ettik kötümü Allah hayırlı etsin ne diyelim
    hayırlısı olsun kardeşim. allah kaza bela vermesin.

Crocuta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 135 MH Drift
    Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel seçim yapmışsın kardeşim , kazasız belasız , tekerin düz bassın

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:09 ----------

Driftciler , depoyu karbon fiberle kaplatmaya kalksam ne kadar mal olur yada kaplama olarak ne önerirsiniz , farada ve rüzgar sperliğinede bi modifiye yapmayı düşünüyorum. Tavsiyesi olan

kilonun etkisi war kaç devirde 155 gördün ?
    benim motorun kilometre ve devir saati orjinal değil yamaha ybr 125 in kilometre saatleri var orjinal saatlerde imkansız 11 bin 12 bine yaklaşırken

140 bastık dyenlere nasıl oluyor o falan deyince kızdılar şimdide 155 bastık diyenler çıktı ben bişey demiyorum artık :D

IsmetCan86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 MH Drift
    İyide 5. Viteste 100 İle Giderken Gazı Kökle 5Dkde Anca 120'ye Çıkar. + Son Zamanlarda Motorlar Araba Sollayıp Sol Şeritten Gitmeye Başladılar Motorsiklet Dediğin En Sağ Şeritten Gitmesi Lazım Allah Korusun Uykusuzu Var Ayyaşı Var Türlüsü Var Dikkatli Olmak Lazım.
    dr.asc bunu beğendi.
    Kaza En Ağır Cezadır...

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı IsmetCan86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyide 5. Viteste 100 İle Giderken Gazı Kökle 5Dkde Anca 120'ye Çıkar. + Son Zamanlarda Motorlar Araba Sollayıp Sol Şeritten Gitmeye Başladılar Motorsiklet Dediğin En Sağ Şeritten Gitmesi Lazım Allah Korusun Uykusuzu Var Ayyaşı Var Türlüsü Var Dikkatli Olmak Lazım.
    son zamanlarda deil hep solluyorum ben çoğu motosiklet solluyo 140 yaptım diyenler yokuş aşşağıdır ama dişlilerle oynanıp üstüne kapanan yada yatanlar 140 görme ihtimalı war
    demirkask bunu beğendi.

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    son zamanlarda deil hep solluyorum ben çoğu motosiklet solluyo 140 yaptım diyenler yokuş aşşağıdır ama dişlilerle oynanıp üstüne kapanan yada yatanlar 140 görme ihtimalı war
    nasıl desem bilmiyorum şans eseri gördüm muhabeti.
    cok yakın bir arkadaşımda drift var. bana dediği şey şu 135 görüyor benim motor diyor sizin 155 gören arkadaşlar gibi.
    dedim ki gel bi bakalım benim motorla, yanyana gidiyoruz.
    onda 135 iken benim motorda 123, gpse göre de 118 di, yani böyle şeylere pek inanmayın,
    dirft iyi güzel gidiyorda emsallerine göre.
    yok 150 yapıyor yok 155 yapıyor. ben inanmıyorum böyle şeylere
    bi tane analog göstergenin içine yazıcı cıktısı kagıt yapıştırıyorlar. buna göre yorum yapıyor millet.
    gecenlerde bi tane 100 lük cup motosiklet 2. viteste 90 yapmış vidyo cekiyor vatandaş.
    gel ölçelim bakalım kaç yapıyor gpsle? 50 mi 55 mi?
    dr.asc ve demirkask bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)