Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    b
    Alıntı yqavuzhyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pampişler Merhaba,

Bildiğiniz üzere bizim çinli jessica Azerbaycan gibi 1-2 ülkede daha kullanılıyordu. İnternette gezerken İngiliz bir yatırımcının küçük bir kasabada aynı mondial gibi bizim jessica ve abisini montajlayıp satmaya başladığını gördüm. İngilterede bizim jeso'yu 1600 pound gibi bir fiyata

satıyorlar. Kendisi 2478 dolar ve 5050 Tl gibi bir fiyat ediyor. Ayrıca kullanılan motor bizimkinden bir nebze daha güçsüzken. Ne yalan söyleyeyim önce güldüm sonra sevindim. Biz 2500 tl verirken 40 foruma girip sorarken adamlar 5000 tl ye satıyorlar jeso'yu.

Fabrika galiba burası yada satış ofisi:
    https://maps.google.com/maps?q=Wingh...ed=0CH8QtgMwCg

Motorun adı Zontes Panther. Bir motosiklet dergisinin bu aylık araştırmasına göre 125 cc sınıfında fiyat/performans oranı olarak 1. seçmişler keratayı.

Aha bu da dergi. Sonuç olarak sym wolf 125 ile kıyaslayarak bizimkini 1. seçiyorlar. http://www.zontes.co.uk/images/PDFs/..._editorial.pdf

Çinli üretici firmanın sitesinde ise fuardan alınmış bir görüntü buldum. Adamlar bizim kerataya ciddi ciddi arge yapmışlar dünya üzerindeki satış başarısından sonra. Digital ibre, led farlar, ön kafaya gündüz farı, 200 cc motor gibi değişiklikler var ve muhteşem bir görüntüsü var.

http://www.zontes.com/EN/image/exhib...hantom06fr.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:35 ----------

yeni resimler buldum.

http://www.chinamotorworld.com/files.../ZT200-7A2.jpg

http://www.chinamotorworld.com/files...e/ZT200-7A.jpg

http://61.145.9.122/zontes/ZoomPic/PhantomBig_en02.jpg

http://www.lerepairedesmotards.com/i...a-2009-103.jpg

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:A...pP4CZXAh1MHrZK
    bende cok onceden araştırmıştım mesela vulturenın bordo rengını satıyorlar asıl bu motoru ureten tayomotordur... çinde

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dr.asc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125-->cbf 150,mh125 drift, cbf 150
    Alıntı furki5454 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar kusura bakmayın mcx sahibiyim ama bizim topic çok canlı değil.Driftin sayfasına yazıyorum bende.Bugün youtubede drift mcx videolarına bakarken zontes sport adlı bir video dikkatimi çekti.Bir baktım ki azerbaycanda drift, zontes sport adıyla geçerli ve mcxin özelliklerine sahip.Disk fren mcx jantı, kalın teker 162 cc..Düsündümde o zontes gibi buradaki driftlerde birebir mcx gibi olabilir.Mcx in jantı takılıp disk fren yapılabilir.Mcx in motoru bile şaseye sorun yapmadan yerleşebilir kanısındayım.Bu özellikler driftte barınırsa bambaşka motor olur bana göre.
    kardeş bizim driftlere mcx silindiri takan çok zaten hatta 200cc mondial silindiri takanı bile gördüm.160-170 km hızları rahat görüyomuş hatta...
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Kocaman açık hava filtresi aldım dev gibi

Kutuya zor sıgıyor

demirkask - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı demirkask adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler motoru sıfır alacağım yarın kısmetse yağ olarak elimde MOTORSILK 10W-40 var motor oil yazıyor üstünde ama araba için sanırım hatırlamıyorum ne için alındığını kullansam bir sorun yaşar mıyım yaşarsın diyorsanız hangi yağı öneriyorsunuz.

teşekkürler.

http://www.modacar.com.tr/ProductIma...Botm841964.jpg
    İnsanlık ölmüş bu forumda 2 kelime yazmaya gelmiyor insanlar şu motur şu motor mu sorsak kavga çıkarırsınız,yazık.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Araba icinse niye motosiklete kullanıyon

10-40 ince gelir ama

10-50 yada 15-50 kullan

Castrol 10-50 kullanıyorum memnunm
    demirkask bunu beğendi.

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı demirkask adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsanlık ölmüş bu forumda 2 kelime yazmaya gelmiyor insanlar şu motur şu motor mu sorsak kavga çıkarırsınız,yazık.
    demirkask, alınmayın ama sorunuzu biraz gereksiz buldum kendi adıma.

Sıfır motor alacaksınızda ilk günden neden yağ sorarsınız? Hadi sordun elindeki bari shell motul ipone yağ olsa anlayacam da bu ne biçim yağdır.

cevap olarak ise üzerinde 4T Motorcycle yazan yağlar uygundur motorunuza. Yani bu yağ motorsiklet yağı değildir.
    demirkask bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Araba icinse niye motosiklete kullanıyon

10-40 ince gelir ama

10-50 yada 15-50 kullan

Castrol 10-50 kullanıyorum memnunm
    bizim kullanma kılavuzunda önerilen 10-40 yağ ama yaşadığın şehrin trafiğine ve sıcaklıklarına göre değiştirebiliyorlar.bende 10-50 kullanıyorum şu an ama kışın 10-40 koyulmalı demişti usta..
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

demirkask - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı yqavuzhyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    demirkask, alınmayın ama sorunuzu biraz gereksiz buldum kendi adıma.

Sıfır motor alacaksınızda ilk günden neden yağ sorarsınız? Hadi sordun elindeki bari shell motul ipone yağ olsa anlayacam da bu ne biçim yağdır.

cevap olarak ise üzerinde 4T Motorcycle yazan yağlar uygundur motorunuza. Yani bu yağ motorsiklet yağı değildir.
    Alınmıyorum ilerisi için sordum 5 kutu var ve araçlar için alındı boşa gitmesin kullanabilirmiyim diye sordum kullanan var ama serviste önermedi zaten,teşekkürler.

Motosikleti
    pulsar ns200
    [IMG][/IMG]severek kullandığım fakat artçımın ısrarlarıyla scooter e geçiş yapacağım için beyaz drift imi satıyorum sahibinden.com İlan No 136104925 kıredi kartıylada 12 peşin fiyatına sahip olabilirsiniz hemen satılsın diye fiyatını uygun tuttum extıraları bol bir motor yanında performans eksoz extıralarından birtanesi hayırlısı bakalım.
    utkan35 ve dr.asc bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı nokiaxxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://<a href="http://bit.ly/c25MCx...tj.jpg</a></a>severek kullandığım fakat artçımın ısrarlarıyla scooter e geçiş yapacağım için beyaz drift imi satıyorum sahibinden.com İlan No 136104925 kıredi kartıylada 12 peşin fiyatına sahip olabilirsiniz hemen satılsın diye fiyatını uygun tuttum extıraları bol bir motor yanında performans eksoz extıralarından birtanesi hayırlısı bakalım.

abi ilani gördümde sen silindir kapağınıda vericem demişssin simdi senın motorun sadece silindirimi değişti 162lik oldu yoksa hem silindiri hemde üst kapağı mı mcx ile değişti performansı nasıl oldu...

Motosikleti
    pulsar ns200
    slindir üst kapak değişti performans arttı vatan caddesinde kalkışlarda müthiş ben hız meraklısı değilim 110kmh hemen görüyor üstünü denemedim ihtiyaç duymadım şehiriçi 80kmh bile yeterli hatta fazla .
    utkan35 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    slindir üst kapak değişti performans arttı vatan caddesinde kalkışlarda müthiş ben hız meraklısı değilim 110kmh hemen görüyor üstünü denemedim ihtiyaç duymadım şehiriçi 80kmh bile yeterli hatta fazla .
    abi ne kadara mal oldu hem silindir mcx oldu hemde üst kapak demi peki motordan ses filan gelmiyor demi işçilik ne kadar tuttu abi

Motosikleti
    http://<a href="http://bit.ly/c25MCx...tj.jpg</a></a>severek kullandığım fakat artçımın ısrarlarıyla scooter e geçiş yapacağım için beyaz drift imi satıyorum sahibinden.com İlan No 136104925 kıredi kartıylada 12 peşin fiyatına sahip olabilirsiniz hemen satılsın diye fiyatını uygun tuttum extıraları bol bir motor yanında performans eksoz extıralarından birtanesi hayırlısı bakalım.
    hocam egsozu ayrı satmayı düşünür müsün?

Motosikleti
    pulsar ns200
    işçilik+silindir 200tl tuttu motordan ses geliyor hiç sessizz olmadıki ) devir arttı 135cc ile 163cc arasında performans farkını hemen hissediyorsunuz ben kurye değilimki zevk için motora biniyorum harcamaların geri dönüşü olduktan sonra sürüş zevki olarak gerisi teferuat.

eksoz satışı hızlandırmak için yanında veriyorum bonus yani.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    arkadaşlar xenon far alsam kendim takmam mümkünmüdür

Motosikleti
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar xenon far alsam kendim takmam mümkünmüdür
    kardeşim takıp takamayacağını senden iyi kimse bilemez bence.zor bişey olmasa gerek.ama aydınlatma ayarını düzgün yapmak lazım ki dağı taşı aydınlatmasın yol yerine..

Crocuta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 135 MH Drift
    Benim motorda titreşim başladı arkadaşlar 800 km dir 15-50 gulf yağ var içinde ondan kaynaklı mıdır yoksa başka bir şeyden mi anlamadım bir ikincisi motor boştayken 10bin devir çevirebilirken vitesteyken 8bin deviri geçmiyor . Rodaj döneminde jikle hep ortadaydı bi zarar vermişmidir.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı dr.asc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim takıp takamayacağını senden iyi kimse bilemez bence.zor bişey olmasa gerek.ama aydınlatma ayarını düzgün yapmak lazım ki dağı taşı aydınlatmasın yol yerine..
    ben elektrik okuyorum takarım heralde az çok anlarım bu günde ptt eve geldi radara girmişim göstergem bozuk 80 i geçmiyor benzinliğe girerken gaz kestim o ara hızım 102 miş 166 tl geldi :((

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:11 ----------

Alıntı Crocuta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motorda titreşim başladı arkadaşlar 800 km dir 15-50 gulf yağ var içinde ondan kaynaklı mıdır yoksa başka bir şeyden mi anlamadım bir ikincisi motor boştayken 10bin devir çevirebilirken vitesteyken 8bin deviri geçmiyor . Rodaj döneminde jikle hep ortadaydı bi zarar vermişmidir.
    1-2-3-4-5 hepsimi 8 bini geçmiyor 1 de denemedim ama 2-3-4 10000 bin geliyor 5 te 9500 lere geliyor bnmkisi jikle açıkken bnm motor hemen stop ediyor siz nasıl açık gittiniz yaw ben anlamıyorum

Crocuta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 135 MH Drift
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben elektrik okuyorum takarım heralde az çok anlarım bu günde ptt eve geldi radara girmişim göstergem bozuk 80 i geçmiyor benzinliğe girerken gaz kestim o ara hızım 102 miş 166 tl geldi :((

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:11 ----------

1-2-3-4-5 hepsimi 8 bini geçmiyor 1 de denemedim ama 2-3-4 10000 bin geliyor 5 te 9500 lere geliyor bnmkisi jikle açıkken bnm motor hemen stop ediyor siz nasıl açık gittiniz yaw ben anlamıyorum
    Valla kardeşim ben öyle 1000 km kadar kullandım başka drifti olan arkadaş dedi jikle ortada durmaması lazım dedi indirdi. Yoksa ben öyle devam ederdim 2-3-4-5 hiç birinde 10bine gelmiyor. 9bini görsem şükredicem onuda görmüyor.

baki_95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH 'Drift' Mondial 150 Mc-X 'Roadracer
    Selam ardakadaşlar bende 3 gün önce kırmızı dirft aldım motorumdan şu anda bi kaç şey dışında memnunum öncelikle far ayarı kısaları yaktığımda uzunlar gibi çok ön aydınlatıyor uzunları yaktığımda havaya bakıyo. ikincisi motor yürürken ön tekerden gıcırtı sesi geliyor büyük bi ihtimal balatadan ama tam çözemedim.üçüncüsü viteslerde bazen takılma yapıyor bu da zannedersem rödajı bitmediği için. ve en sonuncusu direksiyon kilidinin hemen üstündeki küçük bir çıkıntı fren hortumunu debriyaj telini ve km telini kesmeye çalışıyor benim kilometre telini içindeki sargı demire kadar yemiş şimdi yerini değiştirdim orda kabloları güzelce düzenledim oldu bunların dışında dipgaz yaptığımda elcik takılı kalıyodu onuda ayar yerinden ayarladım şimdi takılma yok. bide ön frenle sert durduğum zaman yada ön amortisörü aşağı bastırdığım ya da zıplattığım zaman ön çamurluğun uç kısmı sağa doğru esniyor hatta fark ettiyseniz 2013 lerin ön çamurluklarında sağa doğru yamulmuş gibi duruyo cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar şimdiden sağolun...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)