Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    [QUOTE=Mertcan39;3082310]hocam ben yeni honda cbr 125 aldım 2011 model aldığım gün sadece levent ustaya götürmek için bindim dükkanına götürdüm koyu bir pazarlığa basladık 7.250 tl ye modifiye için anlastık bana sölediği suydu yaparım elimden geleni 360km hıza cıkar sanırım km sinide deiştirirz dedi ve ben kabul ettim yaptı allah razı olsun 3 hafta motorum yattı orda ama suan denedim dün gece halic köprüsünün basından normal hızda 100 lerde kalktım ortalarına doğru nos koydum vatan caddesinin orda 322km hıza ulastım bakırköye doğru 348deydim sonra yavasladım trafik vardı ilerde. bunu söylerim toplam 15 milyarı gözden cıkarabiliosan harukulade bi modifikasyonla cbr 125 diyil bu diyebilrsin he bide motorunu komple deiştiriolar bende bazı parcalar kawasaki ye ayit bazıları aprilla ve hondanın üst modellerine ayit karısık bi motor dizaynı oldu ama cok hızlı cok iyi oldu tekerlerine laf söliyenlerede sunu söylerim benim tekerleri söküp onları ordan kestiler yeni bi teker takıldı tekerin takıldığı yeride genişletmişler araba tekeri var arkada kocaman bişey öndede normalinden biraz daha kalın bi teker var egsozu deişti TWO BROTHERS EGSOZ takıldı 800 dolar civarinda..
    fazla söze gerek yok alıcaksan cbr 125 al paranı kıy 3 hafta yatır modifiye etsinler. ben gidip ustamın elini öptüm daha önce yanlarında calısıyodum ben araba tesisatından anlıyodum ustamız motorlardan anlıyodu allah razı olsun 15 milyarlık modifikasyonu bana 7.250 ye yaptı cok memnunumda tek sorun benzin cok yakıor ve cabuk ısınıyo asırı derecede benzin deposunun altından 300 ü gectimmi tık tık diye bi ses gelio neden geldiğini bulamadık. ama bana sorarsan kawasaki ninja 250r al 2. el onu modifiye et 400 ü gösteriri o sana sağlamdır hondadan cünki.ben sadece performans egsozlu kawasaki ninja 250r ye bindim 190 ı gördü. modifikasyonla 400 ü görebiliceğini düşünüyorum benim cbr 125 in max km hızı 322. he ben trafik olmasa denicektimde belki 330 görürdümde belki daha fzla görürdümdüm trafiğe takıldım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:22 ----------

arkadaşlar [COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:55 ----------

bu mesajı yazan arkadaş kör oldu artık basamıyor.
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KenPachiSama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 125 R - HYOSUNG GT 250 R a Kasıyor...:DS
    dostum su an eminim bi cok kisi icinden ulan sıkılırda bu kadar mı desteksiz sıkılır diyordur ama ben sana inanıyorum yani emin ol :-)
    Asla unutmayın ki otomobil ve araçların motorlari en çok taciz ettiği ülkelerden birinde yaşıyoruz motorsiklet kullanmak her ne kadar güzel olsa da hiç bir şekilde tedbiri elden bırakmayın trafikte dikkat hayat kurtarır "Tekeriniz Düz Bassın ! "

Motosikleti
    mh drift, phamtom-inazuma250-calibre250
    Alıntı M_S_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valladriftin abisi ona görede fazla yakıyor onun dışında tip olarak mr diosanız 167 cclik makine ama almadan araştırın bu motorun aynısını mcx e de takmışlar aynı silindir onlarda karburatörde bir hortum sıkıntıları var bundada vazsa drıft her turlu daha dayanıklı demekdır arkadasımda var mcx ordan bılıyorum
    kaangnr akın arkadaşımız birşeyi yanlış biliyor özür dilerim mcx katalizör hortumu patlaması doğru ama mr de bu sorun yok çünkü ben de önce mcx dedim ama abartılacak bir sorun diil çünkü mcx de çok konforlu motor mr onların hepsinin abisi ağır abii;[/QUOTE]

ustad yanlış anlamışın ben biliyorum demedim volu hakkında fikrim yok ama sanırım aynı motor kulanılmış dedim ikiside 167 cc olunca öğle düşündüm.. o sorunda yoksa tek sıkıntısı benzin lastikler driftinde orjinali berbat..

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:47 ----------

Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam ben yeni honda cbr 125 aldım 2011 model aldığım gün sadece levent ustaya götürmek için bindim dükkanına götürdüm koyu bir pazarlığa basladık 7.250 tl ye modifiye için anlastık bana sölediği suydu yaparım elimden geleni 360km hıza cıkar sanırım km sinide deiştirirz dedi ve ben kabul ettim yaptı allah razı olsun 3 hafta motorum yattı orda ama suan denedim dün gece halic köprüsünün basından normal hızda 100 lerde kalktım ortalarına doğru nos koydum vatan caddesinin orda 322km hıza ulastım bakırköye doğru 348deydim sonra yavasladım trafik vardı ilerde. bunu söylerim toplam 15 milyarı gözden cıkarabiliosan harukulade bi modifikasyonla cbr 125 diyil bu diyebilrsin he bide motorunu komple deiştiriolar bende bazı parcalar kawasaki ye ayit bazıları aprilla ve hondanın üst modellerine ayit karısık bi motor dizaynı oldu ama cok hızlı cok iyi oldu tekerlerine laf söliyenlerede sunu söylerim benim tekerleri söküp onları ordan kestiler yeni bi teker takıldı tekerin takıldığı yeride genişletmişler araba tekeri var arkada kocaman bişey öndede normalinden biraz daha kalın bi teker var egsozu deişti TWO BROTHERS EGSOZ takıldı 800 dolar civarinda..
    fazla söze gerek yok alıcaksan cbr 125 al paranı kıy 3 hafta yatır modifiye etsinler. ben gidip ustamın elini öptüm daha önce yanlarında calısıyodum ben araba tesisatından anlıyodum ustamız motorlardan anlıyodu allah razı olsun 15 milyarlık modifikasyonu bana 7.250 ye yaptı cok memnunumda tek sorun benzin cok yakıor ve cabuk ısınıyo asırı derecede benzin deposunun altından 300 ü gectimmi tık tık diye bi ses gelio neden geldiğini bulamadık. ama bana sorarsan kawasaki ninja 250r al 2. el onu modifiye et 400 ü gösteriri o sana sağlamdır hondadan cünki.ben sadece performans egsozlu kawasaki ninja 250r ye bindim 190 ı gördü. modifikasyonla 400 ü görebiliceğini düşünüyorum benim cbr 125 in max km hızı 322. he ben trafik olmasa denicektimde belki 330 görürdümde belki daha fzla görürdümdüm trafiğe takıldım.

çok şakacı arkadaşlarımız var..

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:22 ----------

arkadaşlar göstergeye güvenmeyin pek ben 5.vites 9000 bin devir çeviriyorum 70 km

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:55 ----------

bu arada benzinden benzine çok fark war yaw istasyonu değiştirdim eski yerden alıyorum 8 binden sonra motordan tuhaf ses geliyodu ustaya sordum benzinliği değiştir dedi totaldan 97 oktan almaya başladım son 2 gündür ne vuruntu kaldı nede öle bi ses
    dalga mı geciyor cbr kaç kiloki o hızlarda tekeri yere basmaz o motorun.. benım motorla aynı kilo ben 130 da havalanıyo gibi hissediyom adamın bahsettiği hızlara bak

gps den hız ölç aga 3 4 km az gösteriyo gps onuda hesapla benim 5 km fazla gösteriyor geçen denedim..

Motosikleti
    o dgilde drift alaninda mr alaninda mcx alaninda sirti yere gelmez arkadas gorunuse gore biraz trza gore bide cc yakita gore sec al snucta cinli hpsi bu kdr dsnmeye gerek yok "bence" :-)

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:05 ----------

Arkadaslar kendi capimizda ufak bir anket duzenleyelim bu sekilde renk konusunda kararsiz kalan arkadaslarimiza yardimcida olmus oluruz. Sizce mh drift modelinin en guzel rengi hangisi kirmizi siyah gri ? :-) - bence siyah kullanicisina guzel grunuyor ama beyazda trafikte canli durabilir blki -
    Asla unutmayın ki otomobil ve araçların motorlari en çok taciz ettiği ülkelerden birinde yaşıyoruz motorsiklet kullanmak her ne kadar güzel olsa da hiç bir şekilde tedbiri elden bırakmayın trafikte dikkat hayat kurtarır "Tekeriniz Düz Bassın ! "

Motosikleti
    150 MR VULTURE-MH DRİFT- 150 zone
    http://www.mymondial.com.tr/?

arkadaşlar mondialin sitesinde bu gün gezinirken mondialde kendine has bir form sitesi yapmış bence güzel olmuş gibi

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    YAkıt olarak ne yakıyor peki mr ler kafam mrye takıldı ya drift apaçi işi gibi geliyor bana... mr ye bide ön siperlik taktımmı çok güzel durur drifte takamam oda var arkaya bide çanta oldummu tamam. Drifte yakışmıyo topcase banada topcase lazım o yüzden mr düsünüyorm.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı KenPachiSama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum bugun mndial bayisinde bktim vulture ye bindim ustune aklnda soru isareti klmasin alanlarinda ddgi gibi konforu driftten yksek uzun yolda ozellikle arka tkrin hyvan gibi olmsida cabasi ayrica cok da iyi uzuyor mtrun hkkini vryor ama iki seyi skntili bir ilk alndgndaki lstikler birde drifte ornla fazla ykmasi tkrleri dgistrip bnzin prm var dersn al drim .Uzun kisa hr turlu gidrsin tavsiye edyrum ksnlkle
    Arka teker kalın olunca ne oluyor ki fazla yakıttan başka bnce 110 fazla 100 iyidir ben daha arka lastiğim ince diye şikayet etmedim cst ler dandik michelin alsam yeter

Arka çanta alacağım boyutuna karar veremedim 33 lt çokmu ufak gelir 46 lt de çokmu büyük gelir :D

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    NGK cr7e
    merak etme iplerim ben :D

uzun pasolu olacak de verirler.

canavarımdan 3 ay ayrı kalacağım. Keşke yanımda olsa da geri geri giderken egsoz ayağımı yaksa diyorum şimdi. Ayrılmadan önce motor iyice ısındıktan sonra boş viteste gazı veriyordum motor 8,8 bin devir gibi civarında metal tabak çanak birbirine vurunca çıkan ses gibi ses çıkarıyordu. boşta 9 bin devir yapmıyor. Millet nasıl 11 bin devir yapıyor arkadaş.o 8 bin devirde de 115 falan gördü en son. Şurdan iyi para kazanırsam tutacam aynasında götürüp satacam .bneyi 300-500 cc adam gibi bi motor bulacam inş.

Motosikleti
    Alıntı yqavuzhyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    NGK cr7e
    merak etme iplerim ben :D

uzun pasolu olacak de verirler.

canavarımdan 3 ay ayrı kalacağım. Keşke yanımda olsa da geri geri giderken egsoz ayağımı yaksa diyorum şimdi. Ayrılmadan önce motor iyice ısındıktan sonra boş viteste gazı veriyordum motor 8,8 bin devir gibi civarında metal tabak çanak birbirine vurunca çıkan ses gibi ses çıkarıyordu. boşta 9 bin devir yapmıyor. Millet nasıl 11 bin devir yapıyor arkadaş.o 8 bin devirde de 115 falan gördü en son. Şurdan iyi para kazanırsam tutacam aynasında götürüp satacam .bneyi 300-500 cc adam gibi bi motor bulacam inş.
    kardeş o çanak sesi subab ayarının bozuk olduğunu gösterir hava ayarıda devrin çıkmaması ve fazla yakmana sebeb olur ben bugun hava ayarımı yaptım rolantinin yanında yere dogru bakan vida karbratörün orda rolantiyi önce 2.5 bin devire al sonra rolanti vidasinin 3 4 cm yanında aşağı doğru bakan bir vida hava ayarı subab ayarı çok çeşakatlı bikaç alet gerekli onu yapmaya sıkıntı yaratmaz ama ses yapar titreşimi artırır okadar...

Motosikleti
    drifti sattık yenisini arıyoruz
    Alıntı oguzkaan_27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar arka sepet takılan yeri kırdım (aferim diceniz) yerine metal yaptırmak istiyorum uyan model bilen varmıdır
    sepet taktık esniyordu dusuncede kırıldı 50 tl gibi bende metal yapmak istiyorum fikri ve onerisi olan
    yokmu arka plastik yere oneris olan ben duzcedeyim

Motosikleti
    46 Alsan daha iyi olur ama drifte 33 snki dha iyi duracak gibi :-)

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:38 ----------

Burak motor var sahibndende bir grus istrsen belki vardir orada metal dha iyi olcktir heralde tbi kndi dsuncem

Motosikleti
    Var
    46 lt alayım ben kaskı montu dizliği eldiveni kilidi brandası ıvır zıvırada lazım olur belki kaskı dışardan kitlerim :.)

Motosikleti
    valla arka çanta koyunca kurye gibi duruyor drift ben taktırmama takılsada yan çanta takılması taraftarıyım.. o yüzden yorum yapmadım..

Ziya10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer > CBR600RR
    Şöyle bir şey var görmedim denemedim netten buldum
    http://www.motorparcalari.net/mondial-drift-mc-mh-arka-canta-demiri-urun8653.html
    98' Honda CBR600 F3 Repsol

07' Fz6 Fazer -> 08' Cbr600 RR -> 98' Cbr600 F3

Motosikleti
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    46 lt alayım ben kaskı montu dizliği eldiveni kilidi brandası ıvır zıvırada lazım olur belki kaskı dışardan kitlerim :.)
    Hocam ben hem yan cnta hem top case ile chpper trzi vrcgm kndi mr me ama driftte depo ustuyada topcse daha cook kllaniliyor

Motosikleti
    drift için koruma demiri isteyen arkadaşlar bunu drift için yapmışlar yerli yapım fiyatıda uygun geldi düşünen arkadaşlar için faydalı olur umarım...

Motosikleti
    Var
    Alıntı KenPachiSama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ben hem yan cnta hem top case ile chpper trzi vrcgm kndi mr me ama driftte depo ustuyada topcse daha cook kllaniliyor
    Yan canta ve depo üstü cantaya gerek yok bosuna masraf

Ne büyük nede kücük top case isimi fazlası ile görür hem artcımda yok

Canta demiri alıp sabitliyecen hem depo üstü canyayı felan yanımda gezdiremem

Hem drift mryi gecer

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    [/COLOR]

dalga mı geciyor cbr kaç kiloki o hızlarda tekeri yere basmaz o motorun.. benım motorla aynı kilo ben 130 da havalanıyo gibi hissediyom adamın bahsettiği hızlara bak

gps den hız ölç aga 3 4 km az gösteriyo gps onuda hesapla benim 5 km fazla gösteriyor geçen denedim..[/QUOTE]

ben drifti böyle yaptırmayı düşünüyorum ya ağırlığı önemli değil traktör ağırlı atarz olmadı o hızı yapsında

utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    arkadaşlar bu gün arkadaşım driftinin arka lastiğini değiştirmiş irc wintergrip takmış motoru her yonden olumlu etkiledi diyor bu 110 120 li hızlarda savurma filan çok azaldı diyor yoltutuşu filan on numara olmuş kim bilir michelin taksa ne olcak motor :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)