Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı memurmb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim lastikler artık değişsin istiyor. Pirelli almak istiyorum. Ancak pirelli nin sitesinde fiyat yazmıyor. Daha önce lastik değiştiren arkadaşlar link yazabilirmisiniz. Teşekkürler şimdiden
    herkes michelinde memnun walla ya ben arkayı biraz daha kalın yapmak istiyorum herhalde unili 100/90/18 alıcam

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    memurmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL MH DRİFT 125
    Alıntı utkan35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkes michelinde memnun walla ya ben arkayı biraz daha kalın yapmak istiyorum herhalde unili 100/90/18 alıcam
    Michelin çok yumuşak olduğu için çabuk kabaklaştığını söylüyor kullananlar. Hemen kabaklaşmasın dayansın biraz yeni alacağım lastik. O yüzden Pirelli olsun istiyorum

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı memurmb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Michelin çok yumuşak olduğu için çabuk kabaklaştığını söylüyor kullananlar. Hemen kabaklaşmasın dayansın biraz yeni alacağım lastik. O yüzden Pirelli olsun istiyorum
    Mişlenler 10 bin km götürür deniliyor az mı

Pirellide dis cok yumusak hamurla bir olurmu

Michelini attınmı yapışır asfalta

Motosikleti
    mh drift, phamtom-inazuma250-calibre250
    valla ben 4 bin km dir kulanıyorum şukadar söyleyim yanındaki plastikler hala duruyor yıkasam 0 desem herhangi birine ınanır o derece diyebilirim..

Motosikleti
    Var
    Ngk buji takacağım ama hangi modeli ngk kullananlar bi el atsın

http://www.hudsonderi.com/?kategori-547-Buji.html

Motosikleti
    Var
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ngk buji takacağım ama hangi modeli ngk kullananlar bi el atsın

http://www.hudsonderi.com/?kategori-547-Buji.html
    İpleyen yok sanırım :d

Yaz ayı için bu yağı düşünüyorum 15-50 motul tam sentetik

http://www.gungormotor.com/Tam-Sente...lt,PR-244.html

Vites geçişleri felan nasıl olur

Motosikleti
    İpleyen yok sanırım :d

Yaz ayı için bu yağı düşünüyorum 15-50 motul tam sentetik

http://www.gungormotor.com/Tam-Sente...lt,PR-244.html

Vites geçişleri felan nasıl olur
    uzun yollar için süper ama vites geçişleri kalın yağda çok az daha sert ben sıkıntı hissetmiyom..
    ngk konusundada bence git sanayiden al buraya bide kargo parası vercen aynı para hem uyanı veriyorlar zaten c7 birşey di girişine boyutuna göre veriyorlar.. honda servislerindede var

Motosikleti
    Var
    Alıntı ak1n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzun yollar için süper ama vites geçişleri kalın yağda çok az daha sert ben sıkıntı hissetmiyom..
    ngk konusundada bence git sanayiden al buraya bide kargo parası vercen aynı para hem uyanı veriyorlar zaten c7 birşey di girişine boyutuna göre veriyorlar.. honda servislerindede var
    Sen ne kullanıyon yağ

Motosikleti
    Sen ne kullanıyon yağ
    shel advice 15-50

KenPachiSama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 125 R - HYOSUNG GT 250 R a Kasıyor...:DS
    [QUOTE=ak1n;3080387]ben drifttede görüyorumda gerçekden vulture nin yakıtını çok merak ediyorum 100 km de kaç litre ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:15 ----------

bende hatırlamıyom kurusu vardır kaybolmus c7 li birşey die hatırlıom

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:18 ----------

Alıntı utkan35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

yani zaten değişiklik için değiştircekdim sanırım değiştirmicem bi arada chaper lara bakıodum tiger 250 :D de çok iri ve sorunluymuş bide 4.5 litre yakıyo diyolar bu arada arkadaşlar yakıtı fazla yakan arkadaşlara subab ayarı diyorlardı bu konuyu biraz araştırdım subab ayarıyla yakıtın pek bi alakası yok muş yakıt sadece ateşleme hava filitresi ve hava ayarıyla alakalı..

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:20 ----------

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-motosiklet-givi-e21-yan-canta-129454786/detay/?favorite=1

bu cantalar çok hoşmuş kaliteli bir görüntüde veriyor..
    Dostum yakıtı 30 tl ile 270 km gittik yaklasik km de 0.11 Civari oluyor snirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:18 ----------

Bnde dsnyorum fkt bir turlu krr veremedim vulture mi alsam yoksa mh drift mi blemiyorum vlture cok rhat ykit iyi bi chopper havasi var ne bileyim iyi gibi snki kndim klln,dim fkt bindim gzel gibide iste krrsiz kldim
    Asla unutmayın ki otomobil ve araçların motorlari en çok taciz ettiği ülkelerden birinde yaşıyoruz motorsiklet kullanmak her ne kadar güzel olsa da hiç bir şekilde tedbiri elden bırakmayın trafikte dikkat hayat kurtarır "Tekeriniz Düz Bassın ! "

Motosikleti
    Var
    Sürüşe göre fark var kimisi hiç devri düşürmeden sürer kimisi sakin sürer kimisi son gaz sürer

Bende uzun yolda 90 kmh yi geçmiyeyim bnde az yakarım :d

Motosikleti
    Ya en azindan bir ayi bklemiyor deposunda asiri ykmiyor :-)

talip333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 MH Drift (2012)
    motul 15 50den birden fazla çeşit var hangisi bizimkine uygun? biri 5100 diyor biri 300v diyor?

http://www.n11.com/5100-15w50-4t-1lt-motor-yagi-P11981658
    http://www.n11.com/300v-fl-15w50-1-lt-motor-yagi-P11981655

Motosikleti
    1. linkdekindendi benimki 2. sini bilmiyorum..

Motosikleti
    Arkadaslar yav bi yandan mantigim drift al dha az ykiyor hem rce tipi vr ufktn diyor ama gnlum git mr al tktir one bi cam demir krma arkayada baagajla sagli sollu canta cik yola hrley dvidsn gibi diyor asiri krrsiz kldim abi aticam kndimi bir yrlerden :-)

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:04 ----------

Yok abi krar vrdim icimde o hyal ettigim motorun onnde clgin pozlar veren bi amerikali vr snki mr alip mr topici 47. Sayfadaki motora ek olarak birde arka bagaj alicam adi ne blmyrum :-)

Motosikleti
    Alıntı KenPachiSama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar yav bi yandan mantigim drift al dha az ykiyor hem rce tipi vr ufktn diyor ama gnlum git mr al tktir one bi cam demir krma arkayada baagajla sagli sollu canta cik yola hrley dvidsn gibi diyor asiri krrsiz kldim abi aticam kndimi bir yrlerden :-)
    güç ve sorunsuzluk istiyorsan drift iyi dağ bayır araziye felan herseye uygun ama konfor ve uzun yolda iyi değil yakış olarakda bu ara benimki çok yakıyor sanırım hava filitrem yada hava ayarımı kontrol etmem gerekiyor normalde tek kişi tapa gaz gidersen 14 15 kuruş yakıyor..

Motosikleti
    Var
    Mr de rüzgar camı felan varmıymıski

Choper havası var biraz mh driftten daha cok rüzgar alır driffte 90 kmh ye kadsr rüzgar rahatsız etmez birazcık göstergelere dogru sokul rüzgardan sıyrılırsın rüzgar kaska geliyor direk

Motosikleti
    Her ne kdr ogrnci olsam da ypilan drift vs mr uzar gider yokus byir frketmez ama bnzini icer yrumlari gzumu korkutsada mr alacgm mide hesabi bnzin borusuna kelepce felanmi tktirsak ne ypsakki :-) ak1n hcam simdi ben mr tek kplnicam zten artci dsnmyrum mrde fbrika cikisi teker ve kltukta dgsnce knfor mukemmel arka tekerin byuk olmsnnda vrdigi ktki ile brlikte dha czip gliyor ackcasi :-) :-)

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:14 ----------

Mr kllanicilari topici 47 . Sayfada tm dsndugum gibi motor var eklycgim kfmda bi kc sey var tabi :-)

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:17 ----------

Sunuda eklyim hiz merakim yok konfor ses on planda olcak gnlde sehir disida dhil pk +80 ckcagmi snmiyorum tbi rodaj snu hiz dnemeleri hric meraktan oda :-)

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:19 ----------

Yav bide seneye mr dvam edermiki stis bu sne alp graja koymak pek mkul glmiyor snye ehliytle brlkte alsm dha ii olck gibi snki :-) .Plis ablerim sglsun srdum ehlytszlk plkszlk fena 1.4 Cvari bi czasi var deddi memurlar az bi miktar dgil snucta o_O :-)

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:22 ----------

Sele .Byu nekadar drftin yda mr nin 1.73 Gbi bi byum vr ytrli olur snrim

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:25 ----------

Glir glmez motor lstikleri dgstrmekte bi sknca olurmu lstik olarakta ne mrka onerrsniz michlen pirelli .Arsinda kldim aackcasi

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:27 ----------

Ykit olrk bldgm kdri ile 95 oktn kllnlyormus bu ohc ne oluyor acaba ya dohc :-)

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:29 ----------

Siyah drifti oln bi arkds fotgrflarni kyablrmi acba siyh hstligi vr bnde onu da alsm mr de alsm syh olck -ki mr de tek renk vr zten :-) .-

Motosikleti
    Her ne kdr ogrnci olsam da ypilan drift vs mr uzar gider yokus byir frketmez ama bnzini icer yrumlari gzumu korkutsada mr alacgm mide hesabi bnzin borusuna kelepce felanmi tktirsak ne ypsakki :-) ak1n hcam simdi ben mr tek kplnicam zten artci dsnmyrum mrde fbrika cikisi teker ve kltukta dgsnce knfor mukemmel arka tekerin byuk olmsnnda vrdigi ktki ile brlikte dha czip gliyor ackcasi :-) :-)

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:14 ----------

Mr kllanicilari topici 47 . Sayfada tm dsndugum gibi motor var eklycgim kfmda bi kc sey var tabi :-)

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:17 ----------

Sunuda eklyim hiz merakim yok konfor ses on planda olcak gnlde sehir disida dhil pk +80 ckcagmi snmiyorum tbi rodaj snu hiz dnemeleri hric meraktan oda :-)

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:19 ----------

Yav bide seneye mr dvam edermiki stis bu sne alp graja koymak pek mkul glmiyor snye ehliytle brlkte alsm dha ii olck gibi snki :-) .Plis ablerim sglsun srdum ehlytszlk plkszlk fena 1.4 Cvari bi czasi var deddi memurlar az bi miktar dgil snucta o_O :-)

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:22 ----------

Sele .Byu nekadar drftin yda mr nin 1.73 Gbi bi byum vr ytrli olur snrim

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:25 ----------

Glir glmez motor lstikleri dgstrmekte bi sknca olurmu lstik olarakta ne mrka onerrsniz michlen pirelli .Arsinda kldim aackcasi

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:27 ----------

Ykit olrk bldgm kdri ile 95 oktn kllnlyormus bu ohc ne oluyor acaba ya dohc :-)

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:29 ----------

Siyah drifti oln bi arkds fotgrflarni kyablrmi acba siyh hstligi vr bnde onu da alsm mr de alsm syh olck -ki mr de tek renk vr zten :-) .-
    benim boy 1.72 2 side boyuna uygun sorun olmasın ama driftin verdiği kontrol gucunu mr veremez mr nin konforunuda drift sehir içi kulanımda drift super uzun yoldada yarım saat 1 saatte yoruluyor ınsan sonucta naked motor drift ruzgar yiyosun hele 110 120 ile sabit gdiyorsan yarım saate 1 saate bir mola vermende fayda var ama motoru asla şişme yapmıyor sağlam driftin mr yi bu bakımdan bilmiyom drift daha spor mr mini chaper tarzi tahminimce tork olarak her nekadar mr fazlada gözükse cc driftin ilk vites oranı torku gucludur.. al sana benim motorun fotoları ben uzun yol yapıyorum arada gezi fotoraflarında urla gezisi karamurun alaçatı 15 saatlik gezi diye aratırsan bulabilirsin..

capture

Motosikleti
    Hocam tesekkurler cvplrniz icin bu isler brzda nsip kismet en iyisi bir de yrinde grmek uzerine oturup trtip bicmek tskrler :-)

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:42 ----------

Hocam son soru gstergeler srimi siyah alirkenmi sciyruz ? Snrdan mi tktrdniz yksa ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:44 ----------

Birisi bu rodaj olayni kac km ile gdlmesi grktigini ve kac km lerde yag dgsmesi grktgini syleyeblirmi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)