Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    talip333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 MH Drift (2012)
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sehir icine cok iyi bu motor sehir dısına cıkınca sabalak gibi ortada kalıyoz millet 140 la giderken kendimi kücük Emrah gibi hissediyorum

110 kmh iyidir sollamalarda acımam ceviririm gaz kolunu sonuna kadar

Bi 10 dakka molada beni 1 saat götürür cbf kullanıcıları 90 ı gecmiyormus uzun yolda yağ yaktı motorun gücü uzun yolda yetersiz geliyor meselesi onlarınki

Sehir dısına 250 ccden baskası yalan ne Tvs nede ybr nede bizim drift
    valla geziye gitmekten soğudum, millet bide önden git demesi kafamı bozuyor 250 liğe de, neyse diyorum. Sen kaç devirde vites atıyorsun hocam?
    **[Ankara - MT] Motosiklet Grubu**
    Ankara Motosiklet Sevdalıları
    https://www.facebook.com/groups/329295930541118/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı talip333 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla geziye gitmekten soğudum, millet bide önden git demesi kafamı bozuyor 250 liğe de, neyse diyorum. Sen kaç devirde vites atıyorsun hocam?
    Hızlanmasına göre değişiyor

5 bin 6 bin gibi dusuk hızlarda daha düşük devirdede vites degistirdigim oluyor tork meselesi

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Devir saatine göre değil de,motorun sesine göre devrini,vites geçişini yapmaya alıştırsaniz kendinizi daha iyi olacak.Devir saatine bakarak nasıl kullanıyosunuz zaten anlamış değilim.Önceden devir saati mi vardı yaw
    Drift parasına göre gayet iyi bir motosiklet.Ama şu var ideal hızı 100/110 dur.Sürekli 120 130 lara çıkmaz.Hava şartları,lastik havaları,kullanıcı faktörü vs. .bunların hepsi birbirini tamamlayan faktörler.Bakımını adam gibi yaparsanız ya da yaptırırsanız uzun yıllar size hizmet eder.Ama 110 yaptı diye 120,120 yaptı diye 130,130 yaptı diye 140 yapmak için kendinizi heba ederseniz motordan da zevk alamazsınız.Zaten 125 lik motosiklet almışsın kapasite belli yok piston,yok dişli,yok silindir vs. değiştireyim derken bi dünya para gitmiş ve hala ne istediğini bilmiyor olursun.O zaman iyi karar verip kaçla gitmek istiyosan biraz tapayı sıkıp ona göre para biriktirip istediğin gibi bi motosiklet alacan usta.İnsanoğlu doyumsuzdur ama bu paraya bu motosiklette gayet iyi aga.Kimse kusura bakmasın.Benim fikrim budur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:46 ----------

Bi kaçta resim atalım da tam olsun bari
    [IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]
    M_S_T bunu beğendi.

talip333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 MH Drift (2012)
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devir saatine göre değil de,motorun sesine göre devrini,vites geçişini yapmaya alıştırsaniz kendinizi daha iyi olacak.Devir saatine bakarak nasıl kullanıyosunuz zaten anlamış değilim.Önceden devir saati mi vardı yaw
    Drift parasına göre gayet iyi bir motosiklet.Ama şu var ideal hızı 100/110 dur.Sürekli 120 130 lara çıkmaz.Hava şartları,lastik havaları,kullanıcı faktörü vs. .bunların hepsi birbirini tamamlayan faktörler.Bakımını adam gibi yaparsanız ya da yaptırırsanız uzun yıllar size hizmet eder.Ama 110 yaptı diye 120,120 yaptı diye 130,130 yaptı diye 140 yapmak için kendinizi heba ederseniz motordan da zevk alamazsınız.Zaten 125 lik motosiklet almışsın kapasite belli yok piston,yok dişli,yok silindir vs. değiştireyim derken bi dünya para gitmiş ve hala ne istediğini bilmiyor olursun.O zaman iyi karar verip kaçla gitmek istiyosan biraz tapayı sıkıp ona göre para biriktirip istediğin gibi bi motosiklet alacan usta.İnsanoğlu doyumsuzdur ama bu paraya bu motosiklette gayet iyi aga.Kimse kusura bakmasın.Benim fikrim budur.
    ortalama bir devir olması lazım, benzinli arabalarda 3000 iyi derler, ben de sese göre motorun torkuna göre atıyorum ama biraz zorluyor muyum acaba diyorum 4-6 arası atıyorum genelde
    **[Ankara - MT] Motosiklet Grubu**
    Ankara Motosiklet Sevdalıları
    https://www.facebook.com/groups/329295930541118/

utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    motoru 162 lik yapın ön dişliyi büyütün

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Birinci viteste yüksek devirle basmayın 2. vitesten sonra kaç bine çıkarsan çık açılmış motor için.15 yılı aşkın vitesli motosiklet kullanıyorum.Çeşit çeşit motosiklet kullandım.Her zamanda söylerim drift parasına göre gayet iyi.Ama inatla arkadaşlar 120-130 sabit gitsin istiyor.O hızlara çıkar çıkmaz değil ama bakımınıda özenli yapacan.1500-2000 arası yağını değiştiriyorum ben.Full sentetik kullanıyorum.300-500 km arası zinciri tertemiz yapıp yağlıyorum.Arka tekerler o kadar rahat dönüyor ki anlatamam.
    [IMG][/IMG]

1000 km yi bulmadan hava filtresinin bakımını yapıyorum.Çoğu arkadaşım ne gerek var bu kadar bakıma diyor.Varsın desinler.Yarın öbürgün sattığım zaman kimse arkamdan laf yapmasın.Her motoruma aynı bakımları yaptım.Bi bundan önceki 100 lük cub a okadar özen göstermedim.Ama oda çil çildi satarken.

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

volkan mucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    malesef 4 teker
    selam beyler drift almaya gittim ve beyaz rengini sipariş ettim fakat kararsız kaldım sizce beyazmı yoksa gri mi almalıyım?

Alıntı volkan mucan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam beyler drift almaya gittim ve beyaz rengini sipariş ettim fakat kararsız kaldım sizce beyazmı yoksa gri mi almalıyım?
    bize niye soruyorsunki kendi zevkini rahat ol hangisini beğeniyorsan onu al

I.Love.Drift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Bence gri hemde benim motoru almalisin :D

Darkfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MH125 Drift
    Beyaz rengi bende istiyordum ama fabrikadan Ağustos'un sonunda dağıtımı yapılacakmış motorun haberin olsun.

Motosikleti
    Var
    Bu kısa farlar ne işe yarıyor kendini aydınlatıyo uzunları açıp öyle gidiyorum hep uzunlar yolun ilerisini kısalarda farın kendisini aydınlatıyo

memurmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL MH DRİFT 125
    Bence siyah al

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Beyler vultreyle bunun arasında çok fark varmı ? Alırsam vultre alırım tipi o kadar önemli değil benim için yada cbf 150 alıcam ikinci elden ne diyosunuz ?

utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı Kaangngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler vultreyle bunun arasında çok fark varmı ? Alırsam vultre alırım tipi o kadar önemli değil benim için yada cbf 150 alıcam ikinci elden ne diyosunuz ?
    güç farkı war tabi güç le beraber yakıtıda fark ettiriyor aslında ne istediğine bağlı vulture drifte göre daha konforlu direksiyondan ve oturuş biçiminden dolayı uzun yol için birebir hem güçlü makina hemde rahat konforlu

Motosikleti
    CharlesFenOB
    Alıntı utkan35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güç farkı war tabi güç le beraber yakıtıda fark ettiriyor aslında ne istediğine bağlı vulture drifte göre daha konforlu direksiyondan ve oturuş biçiminden dolayı uzun yol için birebir hem güçlü makina hemde rahat konforlu
    Vultureye bindim arkadaki kişi için ayni konforu soyliyemem titresim var topcase olunca biraz yapisiyosun surucuye ama motor iki kisi dinlemiyo hafif dik yolda 110 yapti ama daha cikmadi tek kisi 120 yapabilir diye dusunuyorum...

Motosikleti
    150 MR VULTURE-MH DRİFT- 150 zone
    Alıntı Kaangngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vultureye bindim arkadaki kişi için ayni konforu soyliyemem titresim var topcase olunca biraz yapisiyosun surucuye ama motor iki kisi dinlemiyo hafif dik yolda 110 yapti ama daha cikmadi tek kisi 120 yapabilir diye dusunuyorum...
    kaan bence yanılıyorsun titreşim sıfır bizzat kullanıyorum yalnız arka lastiğin dişli olması asfaltte biraz konforu düşürüyor 2 kişi binmek rahat aslında ama tabiki aks uzunluğu cbf e göre kısa alacaksan 2 ci el cbf fyatına bunun sıfırını alırsın.hayırlı günler

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:32 ----------

[QUOTE=ak1n;3078034]tip olarak ogle ama konforuda apache resmen zangır zangır sallanıyo tipine dicek birşey yok ama 100 110 u geçince ustunden atacak kadar zıplattıgını ıdda eden var ben o hızları gormedım apachede ama dusuk hızlardada cok ya o motor yorar adama guven vermıyo bikere..

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:01 ----------

depoyu fulle akünün kutup başlarını çıkar ama o fulledıgın depoyu daha sonra kulanırken benzini kulanmanı önermiyor kimse brandasını çek iyice bırak tekrar çalıştırırken yağını değiştir kutup başlıklarını tak go..

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:06 ----------

Alıntı M_S_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster

valla abisi var destroda hem fazla yakıyor 250 lik sonucta hemde radyötör sıkıntısı var hararet yapıyomuş phantom gucsuz ama bir kaç işlemle güç kazanıyormuş dişli değiştirince silindiri değiştirince hemde 12 kuruş yakıyor 125 ler gibi bizim motordan daha az hatta kalıpda fena değil .. tek sıkıntı titreşim var mı yok mu ne derece kulanmadan almam zaten 2. motor 100 u gecmıyor diyen var ama bizimkinede onu diyen var.. yani tahminimce aynı performansları var..
    akın valla ben inceledim phantom alttan eksantrik güçsüz motor drift kadar performansı da yok ve titreşim mevcut tip olabilir bu ama üzmesin seni derim sonuçta kullanıcıyız ve isteklerimizi karşılaması lazım. titreşim var ve güzsüzse driften sonra bisiklet binmek gibi bişiy derim. sen billirsin.
    utkan35 bunu beğendi.

Motosikleti
    CharlesFenOB
    Vulture yi güç olarak tercih ederim uzun yolda 90-100 gidebilir bence ama tip olarakta kararsızım ikiside guzel sonuçta 135 cc 162 cc var iki kişi bayılmaz en azından tercihim vulture olur. Cbfye gelirsek devir saati yok yağı biraz fazla yakıyor diyolar uzun yolda sürekli 100le gidilmez bence zaten son hızı okadar vulture de sorun çıkarması korkutur beni

Motosikleti
    150 MR VULTURE-MH DRİFT- 150 zone
    wulture iki kişi max 120 kmh görürsün ancak bu motoru uzun süre kullanmak istiyorsan 100-110 ideal hızıdır ben 2010 yılından beri kullanıyorum hiç sorun yaşamadım sadece kendi kazam dışında onuda parçasını istedik 2 gün içinde elimizde oldu yedek parça da ucuz ve bol olması avantaj kullanımı performansı ve rahatlığı denilecek bişiy yok bence mükemmel. mondialin alkışlanacak bir motoru,
    turkish39 ve utkan35 bunu beğendiler.

Motosikleti
    CharlesFenOB
    Bende begendim gostergeleri driftten daha guzel vites gostergesi devir saati felan guzel

Motosikleti
    Var
    Unilli lastikler ile ilgili bilgisi deneyimi olan varmı hudson deri kredi kartına 7 aya kadar taksit yapıyor pesin fiyatına ordan alıs veris yapacagım lastik olarakta bu Unilli markası var fiyatıda uygun 70 lira isime geldi acıkcası

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)