Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    N Emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honca cb125 e
    arkadaşlar 2 2,5 aydır drift bekliyordum ama geçen salı itibariyle honda cb125e aldım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    memurmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL MH DRİFT 125
    Alıntı N Emre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 2 2,5 aydır drift bekliyordum ama geçen salı itibariyle honda cb125e aldım
    Hata yapmışsın. Hondanın o modeli malesef klasik ateşlemeli (platin var). Taa benim çocukluğumdaki super51 mobilette de kullanılan sistem. Elektronik ateşleme şart bence. Artık klasik ateşleme kullanan motor kalmadı İşin yoksa platin ayarıyla uğraş dur. Zor iş...

utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı memurmb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hata yapmışsın. Hondanın o modeli malesef klasik ateşlemeli (platin var). Taa benim çocukluğumdaki super51 mobilette de kullanılan sistem. Elektronik ateşleme şart bence. Artık klasik ateşleme kullanan motor kalmadı İşin yoksa platin ayarıyla uğraş dur. Zor iş...
    bu ayak marşının olmamasının sebebi platin ateşlememi ?

N Emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honca cb125 e
    ne klasik nede elektronik hiç umrumda değil maaşallah bastımmı tık diye alıyor beni o ilgilendirir adam drift almıştı benim arkadaş benim hondaya bindi keşke honda alsaymışım diyor

Motosikleti
    Mondial Drift 125
    Alıntı ak1n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla ustad sizin motorlarda sorun var ben tek kişi 120 stabil uzun yol gidebiliyorum 2 kişide 110 maxda 135 yaptım 4 5 kere buldum bu hızı ama 120de rahatım 120 ye ayarlıyıp yol alıyom..
    Bu hızları muhtemelen baya bayır aşağı bir yol da yaptınız yada sizin göstergeler bozuk siz varyaaaa 90 la gidip 130 gittiğinizi zannediyorsunuz gidin o göstergeleri düzelttirin bence ;)

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı selim61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu hızları muhtemelen baya bayır aşağı bir yol da yaptınız yada sizin göstergeler bozuk siz varyaaaa 90 la gidip 130 gittiğinizi zannediyorsunuz gidin o göstergeleri düzelttirin bence ;)

yaw kardeşim navigasyondamı yalan söylüor bnm gösterge 80 i geçmez asla bayır aşşa bile 80 de kalıo ama navi gasyonla ölçüyorum bayır aşşa 130 görüom düzde 120 125 yatarsam felan gösterge gelcek fabrikadan değiştircez bnmkini

Motosikleti
    mh drift, phamtom-inazuma250-calibre250
    Alıntı selim61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gps dende olçtüm kardeşim.. aynısını denemeni öneririm sen yapamiyorsan bi bak derim motoruna bujin kötüdür hava ayarın bozukdur zincirin katran gibi hiç temizlenmemişdir balansı kötüdür ....... yağı kötü kulanıyosundur bunlar 2 şer 2şer düşürür performansını senin için video çekecem bugun eğer yol boş olursa son hızıda göstercem..

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    akın boşwer yaw bnmkide göstergeye bakılırsa 80 dior bayır aşşa :D:D göstergem arızalı :D

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    navigasyonla ölç bi kardeşim benm gösterge bayır aşşa en yüksek 80 gösterio 5. vites 10000 rpm navigasyon 135 dio )
    Navigasyonla da ölçtüm kardeşim. Hatta ibre 5-7 km/h fazla gösteriyor. Yani aslında 105-110 değilde 100 anca yapıyor motor bayır aşağı. Nerede bir sıkıntı var anlamıyorum. 11 bine kadadr bas diyenler olmuş. 9 bin devirden sonra motordan acaip bir zırıltı geliyor. Daha fazla bassam yarılacak motor, hem tekleme yapıyor 9 binden sonra

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı yqavuzhyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Navigasyonla da ölçtüm kardeşim. Hatta ibre 5-7 km/h fazla gösteriyor. Yani aslında 105-110 değilde 100 anca yapıyor motor bayır aşağı. Nerede bir sıkıntı var anlamıyorum. 11 bine kadadr bas diyenler olmuş. 9 bin devirden sonra motordan acaip bir zırıltı geliyor. Daha fazla bassam yarılacak motor, hem tekleme yapıyor 9 binden sonra
    9 bin devirdeki olay kesici diye tabir edilen elektriğin yetmemesi performans cdi beyin bobin regülatör takınca çok fena oluyormus bu motorlarda kesiciye girmiyormuş

Ziya10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer > CBR600RR
    Alıntı utkan35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    9 bin devirdeki olay kesici diye tabir edilen elektriğin yetmemesi performans cdi beyin bobin regülatör takınca çok fena oluyormus bu motorlarda kesiciye girmiyormuş
    Elektrik yetmediğinden değil motor zarar görmesin diye 10bin de kesiciye giriyor.

Benim motor 750 km de dün biraz sıkıştırdım 9bin civarı vites değişimiyle rahat 110 gördü bıraktım rodaj dönemi olduğundan sırf son hız görmek için o devirlerde sürekli gitmek iyi olmaz motoru kucağıma almak istemiyorum :D Motorumda yağ hariç herşey orjinal yağ ipone 10w50 full sentetik.

Sonuç olarak bu motor 110 u rahat şekilde zorlanmadan görüyor. 100ü geçemeyenlerin motorunda sıkıntı olsa gerek.

Motosikleti
    Mondial Drift 125
    way arkadşa benim motordamı sorun war yani nedir anlayamadım kaç yıllık motor kullanıcısıyım acaba motorun bir yerlerinimi kurcaladılar serviste falan :S sorunlu bir kısmımı war bilemiorm

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı Ziya10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elektrik yetmediğinden değil motor zarar görmesin diye 10bin de kesiciye giriyor.

Benim motor 750 km de dün biraz sıkıştırdım 9bin civarı vites değişimiyle rahat 110 gördü bıraktım rodaj dönemi olduğundan sırf son hız görmek için o devirlerde sürekli gitmek iyi olmaz motoru kucağıma almak istemiyorum :D Motorumda yağ hariç herşey orjinal yağ ipone 10w50 full sentetik.

Sonuç olarak bu motor 110 u rahat şekilde zorlanmadan görüyor. 100ü geçemeyenlerin motorunda sıkıntı olsa gerek.

ya o motor zarar görmesin olayı biraz hikaye yani enjeksiyonlu motorlarda tamamda bunlarda elektrikte zayıf geliyor hani kesiciyi geçtim elektrik sistemi daha güçlü olursa motorun kalkışı bile değişiyor walla ben bu yaz çok fena modifiye yapıcam drifti

Motosikleti
    150 MR VULTURE-MH DRİFT- 150 zone
    Alıntı ak1n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 ay sonra alcam veya 3 .. ya tekrar drift ya phantom yada riske girip tiger 250 2007 model felan
    akın neden phantom düşündün öğrene bilirmiyim o daha mı iyi. cevaplarmısın merak ettim fiyat 5.092 tl kanuni

Motosikleti
    Alıntı M_S_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    akın neden phantom düşündün öğrene bilirmiyim o daha mı iyi. cevaplarmısın merak ettim fiyat 5.092 tl kanuni
    güç olarak pek farkı yok hatta daha güçsüz diyenlerde var ama tip ve yakıt olarak daha iyi 2. elde mantıklı ama 0 ına okadar parayı hayatta vermem 2. elde değeri çok düşüyor 3.500 felan phantomun söyle kenefir bitane bulursam niye olmasın tipi bence herturlu bizimkinden iyi.. torku biraz düşük onuda öğle duydum kulanmadan birşey diyemem

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:44 ----------

Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    akın boşwer yaw bnmkide göstergeye bakılırsa 80 dior bayır aşşa :D:D göstergem arızalı :D
    benim gösterge doğru yaw gps le aynı gösteriyor hatta 2 km felan daha az gösteriyor vidiyoda çekdim bugun ama acayıp trafik vardı ve ruzgar hatta ruzgardan bi ara telefon tutucunun yönü değişti 120 yapabildim sadece buca bornova arası bilen bilir öğle aşırı bir yokuş aşağı değil cevre yolunun orası en fazla 10 derece ya var ya yok vidio yu atarım birazdan yalnız telefon aşağıdan çekiyor camın kırılması felan 120 yaptıgında 123 124 tu hızım 116 da felanda 120deydim.. tam ustune getirmedim telefonu altan olunca öğle gözükdü neyse vidio hazırlansın atam...[COLOR="Silver"]

I.Love.Drift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Arkadaslar driftimi 2600e kadar vericem 51kmde acil

Motosikleti
    ahanda vidiosu 120 gözüküyor kameranın açısı ağaıda olduğu için ama 124 felan 120de sabit giderken 122 123 çok trafik vardı daha fazla basamadım şimdilik idare edin devir 8 bin 8 5 arası..

http://www.youtube.com/watch?v=R_-MW...ature=youtu.be
    memurmb bunu beğendi.

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Akın, sen 80-90 km de 5. vitese geçiyorsun. BEn 4 te 110 a kadar rahat basıyorum ama 5 e atınca yemiyor motor. 100 km hıza düşüyor 5. viteste

Motosikleti
    Alıntı yqavuzhyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akın, sen 80-90 km de 5. vitese geçiyorsun. BEn 4 te 110 a kadar rahat basıyorum ama 5 e atınca yemiyor motor. 100 km hıza düşüyor 5. viteste
    zorlasam gider de red line dayanır motor zorlanır ne gerek var 5 . vites de zorlanmadan devri dusukde değil ama ortalarda gidiyor hemde bağırmıyor.. bide 2 kişiyiz.. kuzenimi otogara bırakırken çekdim alelade..

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    5 viteste 11 rpm yi nasıl yapıyorsunuz yahu

4 viteste 9 rpm 110 kmh devri düsürmeden

5 vitese atınca 8 rpm gene 110 kmh hız bi 10 bin devri gösteremedik

Yokuş aşagı düz yol hafif yokus yukarı sonuc degismedi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)