Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fazla benzin yaktırmaktansa Mcx alsaydın sen Utkan
    mcx almaya gerk yok bi silindir üst kapak al sana mcx

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Km 750 felan oldu nasip olursa Beyşehire gitmeyi planlıyorum 130 km gidiş 130 kmde geliş ama 1000 kmden sonra

Motosikleti
    pulsar ns200
    Alıntı utkan35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anladım saolun bu 162 cc lik yapma olayını açıklarsanız birde neleri değiştirdiniz karbüratörü naptınız ve ne kadar tuttu ?
    torna falan yoksadece silindir ben 200tl verdim bayrampaşadaki motorcum celil usta halletti performans yeterli gelmez ise 200cc lik karburatör ile değiştiririz ve dişliyi 17 yaparız dedi nosunu vereyim 0542 559 47 09 son hız değişmedi ama ara hızlanması bu motor için muhteşem her viteste gaz verebiliyorsunuz bu arada arka lastiği muhakkak değiştirin 100 90 18 olarak değiştirmeden evvel şeritlerin üstünde dans ediyordum ünilli taktım rahat ettim şimdi sıra ön lastikte ıslanmış yolda kayıyor
    ---------- Post added at 02:19 ---------- Previous post was at 02:17 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:39 ----------

drift ile uzun yol selesi biraz rahatsız olduğu ve çok rüzgar aldığı 80kmh den sonra yorucu oluyor tekirdağa mola vermeden sürrattim 120 ile 100 arası gidiyordum 163cc olduğu haliyle daha uzun yol denemedim yaptıralı 4 gün oldu 135cc iken yokuşlarda 80 den aşşağı düşmüyor 100km de 3 lt yakıyor motorda şişme güçten düşme hiçbir sıkıntı yaşamadım yeniçiflik düzlüğünde 130 a kadar çıkabiliyor rüzgar yoktu bu hızdayken yakıtta biraz cömert ama hız ı tatmin edici 250cc alamıyorsanız 3000tl ye kadar olan sınıfta başka bir altarnatif yok.
    utkan35 bunu beğendi.

Motosikleti
    Var
    Mh driftin selesi o kadar kötü değil birde mcx in selesine binin cross gibi

Makina iyi şehir içinde 90 kmh hız bile yeter

Uzun yolda hızı 110 na sabitleyip gitmeyi düşünüyorum ara ara 130 kmh hızlar yokuş aşağı 140 lar

Totoşu ağrıyanlar bi 10 dakka mola versin makinada dinlenir o arada

Motosikleti
    Mondial Drift 125
    Drift yoldaşlarım http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post3073355 sayfayı kastırıyor diye fotoları buraya paylaştım modifiye önerilerinizi bekliyorum teşekkürler

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs

yanık şöle bişi ya :S

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı nokiaxxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    torna falan yoksadece silindir ben 200tl verdim bayrampaşadaki motorcum celil usta halletti performans yeterli gelmez ise 200cc lik karburatör ile değiştiririz ve dişliyi 17 yaparız dedi nosunu vereyim 0542 559 47 09 son hız değişmedi ama ara hızlanması bu motor için muhteşem her viteste gaz verebiliyorsunuz bu arada arka lastiği muhakkak değiştirin 100 90 18 olarak değiştirmeden evvel şeritlerin üstünde dans ediyordum ünilli taktım rahat ettim şimdi sıra ön lastikte ıslanmış yolda kayıyor
    ---------- Post added at 02:19 ---------- Previous post was at 02:17 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:39 ----------

drift ile uzun yol selesi biraz rahatsız olduğu ve çok rüzgar aldığı 80kmh den sonra yorucu oluyor tekirdağa mola vermeden sürrattim 120 ile 100 arası gidiyordum 163cc olduğu haliyle daha uzun yol denemedim yaptıralı 4 gün oldu 135cc iken yokuşlarda 80 den aşşağı düşmüyor 100km de 3 lt yakıyor motorda şişme güçten düşme hiçbir sıkıntı yaşamadım yeniçiflik düzlüğünde 130 a kadar çıkabiliyor rüzgar yoktu bu hızdayken yakıtta biraz cömert ama hız ı tatmin edici 250cc alamıyorsanız 3000tl ye kadar olan sınıfta başka bir altarnatif yok.

abi tam benim kafadansında bu 100 /90-18 takmayı dusunuodum bende 110 takabilrimyizi buna yoksa 100 mu takabiliriz en fazla bide bu 100/90/18 hangi marka oluyor bu unili ne yani tam onları anlamadım sen hangi marka taktın unili filan hep goruyorum ınternettede ?

---------- Post added at 20:55 ---------- Previous post was at 20:51 ----------

Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun tekrar çok kötü olmuş yaa

---------- Post added at 21:03 ---------- Previous post was at 20:55 ----------

arkadaşlar bu koruma demirleriniz direk uyuyormu yoksa yamultma işlemi filan warmı ne diye aldınız parçacıdan selim61,nokiaxxx ?

Motosikleti
    sağolasın inş çabuk geçer

Motosikleti
    Var
    Lastikleri genisletmenin yakıta bir etkisi varmı

Lastikler kendini bu gün kendini belli etti hemen degistirmek gerek

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastikleri genisletmenin yakıta bir etkisi varmı

Lastikler kendini bu gün kendini belli etti hemen degistirmek gerek
    biraz etkisi olur da acaba 110luk lastik takabilrmiyiz ya hiç güven vermiyor bunun lastikleri aynı virajı mobiletle yarış motoru kullanır gibi yatıodum bunla korkuyorum herhan duscek gibi oluyorum 1990 dan kalan lastik bile daha iyiydi mobilette

Motosikleti
    Alıntı utkan35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biraz etkisi olur da acaba 110luk lastik takabilrmiyiz ya hiç güven vermiyor bunun lastikleri aynı virajı mobiletle yarış motoru kullanır gibi yatıodum bunla korkuyorum herhan duscek gibi oluyorum 1990 dan kalan lastik bile daha iyiydi mobilette
    110 luk biri takmış giderken janttan lastiğin yanakları çıkmış ve kazaya sebebiyet wermiş

Sert Debriyaj

Merhaba yaklaşık 1 ay önce bende driftçilerin arasına katıldım şu ana kadar 720 km yol yaptım.Daha önce vitesli motor kullanmamıştım,scooter kullanıyordum,sol fren debriyaj farkını kabul etmem biraz zaman aldı
    Benden önceki sahibi motora iyi bakmış.aldığımda tek bir çizik dahi yoktu.Debriyaj kavramasında sıkıntı yaşıyorum.Ben acemiliğimden zannediyordum.Bugün vulture model motoru deneme imkanım oldu.Motor bloğu olduğu birebir aynı.Vida yerlerine,rengine varana kadar aynı sadece silindir farkı var.Vulture de debriyaj gaz kadar yumuşak ve kavrama noktası gayet rahat.Bendeyse şehir trafiğinde resmen parmaklarım uyuşuyor.Kavramayı kaçırınca motoru stop ettiriyorum.Bir miktar boşluk vardı bunu forumdan ve internetten okuduğum bilgilerle ayar vidasından sıktım boşluğu aldım.Daha rahat oldu ama sertlikte en ufak bir değişme olmadı.Vites telini yağladım boşa aldım herhangi bir takılma yok sertlik motor kısmında.
    Bu kısımdaki teli çıkardım elle kontrol ettim çok zor hareket ediyor.Motor daha 10binlerde debriyaj balatası bitmiş olabilirmi.Teşekkürler

Motosikleti
    debrajın bitmesi kullanıma bakar sert kullanıldıysa yada yarım debraj çok gerekiyorsa ve kullanıldıysa erken aşınır bi ustaya göstermekte fayda war

Motosikleti
    mh drift, phamtom-inazuma250-calibre250
    kardeş dediğim kremlerı al pansuman yap gunde 2 veya 3 kere sar yoksa o baya yayılıyor benımkı 2-3 6cm kerelik birşeydi seninki en az 10 15 arası çok acısını çekersin tentirdiyorla temizliyorsun sonra behanten ve dediğim kremi karıştırıp suruyosun sonrada sarıyorsun.. gunde 2 3 kere bunu yap

Motosikleti
    bepanteni biliorm dövme yaptırdığımdada ondan kullanmıştım onu sürüyorum tendirdiyotta sürdüm ama sarmadım sargı sevmiorm ya

Motosikleti
    mh drift, phamtom-inazuma250-calibre250
    ben 4. ayda bitirmiş değiştirmişdin ondan sonra dikat ederek kulanıyorum bide yağında önemlı yumusak istiyosan 10 40 yağ kulan yok eğerki uun yollarda motoru korusun diyorsan 15 50 ama 15 50 de biraz daha sert olur debriyaj balatasını çok kasarsan bırak 10 bini 1 saatte bile bitirebilirsin

COMTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR
    geçmiş olsun kardeşim öncelikle bacağına hergün pansuman yapmalısın yaranda iltihaplanma beyazlama yoksa battıconla temizle pamuk kullanmma gazlı bezle sonrasında silverdin krem ve anestol krem al sırasıyla sürebilirsin anestol ağrısını yangısını alacaktır.açık yaraya bepanthene krem sürme yara biraz kurumaya basladığında yumuşatsın çatlamasın diye sürebilirsin.dileğim ilk ve son olur.saygılar
    BİR DÜŞMANI AFFETMEK ,BİR DOSTU AFFETMEKTEN DAHA KOLAYDIR.

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merrcan kardesim tekrardan gecmis olsun. Allah betwrinden korusun. Son olur ina

memurmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL MH DRİFT 125
    püff bide o çıktı başımıza git değiştir )

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:50 ----------

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.n...99344087_n.jpg

buyrun 5.vites 9 bin devir nerdeyse ve hıza bakın
    5. viteste o devirde 130km ye dayanması lazım motorun

Motosikleti
    MONDİAL 125 MH DRİFT
    selam arkadaşlar.benim driftin deposu küflendi garantiye giriyor mu acaba bilgisi olan var mı?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)