Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Murat, motoru çalıştırmak için anahtarı soktuğun kontak var ya işte o kontağı önce unut!

ayaklığı çek,

direksiyonu tamamen sola çevir,

motorsikletin sağ tarafına geç,

sağ ön sinyalin olduğu hizada, kıza evlenme teklifi edecekmiş gibi diz çök

şu an sinyalin alt kısmında anahtar girecek bir delik göreceksin(kontak gibi), hah işte direksiyon oradan kitleniyor.
    turkish39 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mondial 125 mh drift
    Alıntı yqavuzhyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Murat, motoru çalıştırmak için anahtarı soktuğun kontak var ya işte o kontağı önce unut!

ayaklığı çek,

direksiyonu tamamen sola çevir,

motorsikletin sağ tarafına geç,

sağ ön sinyalin olduğu hizada, kıza evlenme teklifi edecekmiş gibi diz çök

şu an sinyalin alt kısmında anahtar girecek bir delik göreceksin(kontak gibi), hah işte direksiyon oradan kitleniyor.
    Cok tesekkurler bundan daha guzel anlatilmazdi

Motosikleti
    drifti sattık yenisini arıyoruz
    Alıntı ak1n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zamanla açılıyor motor duz yolda maxı 120 125 5 km ruzgarın yonu belirliyor yokuş aşa 130-135 arası.. tabi açılmış en az 1.800-2000 arası km de bir motordan bahsediyorum..
    ben 2 el aldım 4000 km de aldıgım adam sanırım evden balığa ordan eve gelmiş 11 aylıktı aldıgımda
    ilk zmanlar 5000 devirde kalıyordu zamanla alıştırdım şimdi yuksek devireçıkıyor bu motor için 100 fazlası guvenli değil bence kişisel kanaatim bu

---------- Post added at 23:25 ---------- Previous post was at 23:02 ----------

Alıntı murat0742 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cok tesekkurler bundan daha guzel anlatilmazdi
    on numara anlatmısın murat

Motosikleti
    mh drift, phamtom-inazuma250-calibre250
    [QUOTE=oguzkaan_27;3045421]ben 2 el aldım 4000 km de aldıgım adam sanırım evden balığa ordan eve gelmiş 11 aylıktı aldıgımda
    ilk zmanlar 5000 devirde kalıyordu zamanla alıştırdım şimdi yuksek devireçıkıyor bu motor için 100 fazlası guvenli değil bence kişisel kanaatim bu[COLOR="Silver"]
    kulandığın yağa lastiğe göre değişir tabi ama bende 120 nin ustunde rahatsız hissediom kendimi 135 ü gördüğümde bir korku kaplıyor.. :D

Motosikleti
    drifti sattık yenisini arıyoruz
    [QUOTE=ak1n;3045506]
    Alıntı oguzkaan_27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 2 el aldım 4000 km de aldıgım adam sanırım evden balığa ordan eve gelmiş 11 aylıktı aldıgımda
    ilk zmanlar 5000 devirde kalıyordu zamanla alıştırdım şimdi yuksek devireçıkıyor bu motor için 100 fazlası guvenli değil bence kişisel kanaatim bu[COLOR="Silver"]
    kulandığın yağa lastiğe göre değişir tabi ama bende 120 nin ustunde rahatsız hissediom kendimi 135 ü gördüğümde bir korku kaplıyor.. :D
    lastikler kendi lastikleri bu yıl gider daha yağ castrol 10 40 yarı sentetik yağ işte

Motosikleti
    mh drift, phamtom-inazuma250-calibre250
    [QUOTE=oguzkaan_27;3045520]
    Alıntı ak1n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lastikler kendi lastikleri bu yıl gider daha yağ castrol 10 40 yarı sentetik yağ işte
    orjinal lastiklerinin yol tutuşu berbat yağı sentetik yağ daha iyi olur ama siz bilirsiniz tabi..

Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    [QUOTE=ak1n;3045541]
    Alıntı oguzkaan_27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    orjinal lastiklerinin yol tutuşu berbat yağı sentetik yağ daha iyi olur ama siz bilirsiniz tabi..
    Akın abi manisaya gelsene bir gün çayımı iç hem motorları deneyelim bakalım benim sormak istediğim sorular var hem yüz yüze görüşelim 45 dk lık yok :D

Sevgili çinli severler hepinize merhabalar,

yarınki son finalimden sonra benim gara gız'la 800 km lik bir yolculuğa çıkacağım. izmirden kayseriye. gara gız şu an 750 km de. Arkamada 90 kg lık bir artçı alacağım. Bu motor ya bu yolda dağılır, yada iç anadolu gara gız'ın patlak egzoz sesi ile inler

Bu vesile ile çinli alma çanlı al diyenlere selam çakarız buradan. Uzun yola çıkacaklara tavsiyeler bölümüne bakılırsa benim arkama bir kamyonet kiralamam lazım. Sizlerden kısa ve öz tavsiyeler bekliyorum. (şimdiden içimde bir yusufçuk kelebeği havalandı, ya yolda arka amartisör artçıya kaçarsa diye )

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sevgili çinli severler hepinize merhabalar,

yarınki son finalimden sonra benim gara gız'la 800 km lik bir yolculuğa çıkacağım. izmirden kayseriye. gara gız şu an 750 km de. Arkamada 90 kg lık bir artçı alacağım. Bu motor ya bu yolda dağılır, yada iç anadolu gara gız'ın patlak egzoz sesi ile inler

Bu vesile ile çinli alma çanlı al diyenlere selam çakarız buradan. Uzun yola çıkacaklara tavsiyeler bölümüne bakılırsa benim arkama bir kamyonet kiralamam lazım. Sizlerden kısa ve öz tavsiyeler bekliyorum. (şimdiden içimde bir yusufçuk kelebeği havalandı, ya yolda arka amartisör artçıya kaçarsa diye )
    Motorun yağını değiştir(tam sentetik kaliteli bir yağ ile), zincirini yağla, ngk buji tak(orjinal bujisi aşırı dandik), deponu fulle, lastiklere 1 bardak suda bile güvenme(özellikle virajlarda)
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

Alıntı viper17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun yağını değiştir(tam sentetik kaliteli bir yağ ile), zincirini yağla, ngk buji tak(orjinal bujisi aşırı dandik), deponu fulle, lastiklere 1 bardak suda bile güvenme(özellikle virajlarda)
    cevabınız için teşekkür ederim,

yağ değişeli 100 km oldu motul 10w50 ile değişti, bujiyi ngk cr7e ile değiştirdim yine 100 km önce. Depo kolay, zinciri de çıkmadan benzinle yıkayıp, zincir spreyi sıkacağım ama olurda yolda zincir kırarsa nasıl üstesinden gelirim? 500 bakımında usta zincirde hiç esneme olmayacak kadar gerdi, şu an aşağı yukarı oynamıyor bile

Alıntı utkan35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya gökhan kardeş 100 tl ye kadar kask önere bilirmisin full face
    yine ls2 nin modellerine bak derim,çene kısmında rüzgar önleyici olanlardan al bence

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cevabınız için teşekkür ederim,

yağ değişeli 100 km oldu motul 10w50 ile değişti, bujiyi ngk cr7e ile değiştirdim yine 100 km önce. Depo kolay, zinciri de çıkmadan benzinle yıkayıp, zincir spreyi sıkacağım ama olurda yolda zincir kırarsa nasıl üstesinden gelirim? 500 bakımında usta zincirde hiç esneme olmayacak kadar gerdi, şu an aşağı yukarı oynamıyor bile
    O gergin zincirle o yola çıkarsan kesin kopartırsın. Hemen gerginliğini ayarlaman gerekiyor. 750 km de zinciri temizlemene gerek yok. Yeteri kadar yağlaman yeterli.
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Nası ustaymış o öyle yaw

Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nası ustaymış o öyle yaw
    gazı bırakıp verince motor atlıyor dedim, o da bizi bi nane bilmiyor sandı herhalde, şu an zincire ayağınla bassan oynamıyor, sakatsa gideyim başka yerde ayarlatayım bunu.

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    arkadaşlar merhaba.
    daha önceden amartisörler patladı demiştim hatırlarsanız.
    dün istanbuldan getirttirdiğim başka marka ama tip olarak orjinaliyle aynı olan amartisörleri taktırdım. motorda acayip bi değişim oldu yeminle çukurlardan geçerken hiç hissettirmiyor. eski haline bakarak resmen eşşeğe biniyormuş gibi hissttim bian.

bende motoru aldığımda üstünde gelen amartisörlerle biniyorum, böyle sanki pnömatik süspansiyon sistemi varmış gibi, altımda elyaf yorganla motora biniyormuşum gibi bir his var. pufidik pufidik geziyoz.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    gazı bırakıp verince motor atlıyor dedim, o da bizi bi nane bilmiyor sandı herhalde, şu an zincire ayağınla bassan oynamıyor, sakatsa gideyim başka yerde ayarlatayım bunu.

Bence ayarlat zincirini,usta sana yeni dişli zincir takımı mı satmaya çalışıyo anlamadımki.Zincir korumalığında bile yazar ne kadar esnek olması gerektiği.

Alıntı astorojna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba.
    daha önceden amartisörler patladı demiştim hatırlarsanız.
    dün istanbuldan getirttirdiğim başka marka ama tip olarak orjinaliyle aynı olan amartisörleri taktırdım. motorda acayip bi değişim oldu yeminle çukurlardan geçerken hiç hissettirmiyor. eski haline bakarak resmen eşşeğe biniyormuş gibi hissttim bian.
    dostum ne marka,kaça taktırdın ,yüksekliği aynı mı ?

Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence ayarlat zincirini,usta sana yeni dişli zincir takımı mı satmaya çalışıyo anlamadımki.Zincir korumalığında bile yazar ne kadar esnek olması gerektiği.
    aynen 10-20 mm yazıyor ama acaba dedim 1-2 mm falan mı olacak o Zincirin bu kadar gergin olması zinciri kırmaktan başka ne gibi arızalar çıkarır, hazır konu açılmışken sormak istedim. Bu zincir gerildikten sonra yokuş inerken kontağı kapatıyorum ve zincirin motorun orda girdiği yerden bir tıkırtı geliyor 30 km ve daha aşağı hızlarda. Bir servise gittim motorun ses gelmeyen yeri kalmadı.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Dişlileri çok çabuk yer,Allah korusun kazaya sebep verebilir.Adam akıllı birinden öğrenmeniz lazım motorun ufak tefek bakımlarını,kendinizin ilgilenmesi daha sağlıklı.Ben zinciri güzelce temizleyip sprey yağ kullanıyorum.O bahsettiğin tıkırtı sesi bende de vardı bu işlemden sonra ses mes kalmadı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)