Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı utkan35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oda karterden yağ tahliye hortumu diye biliyorum hava filtresine gidiyor fazla yağı filan atıyor
    tmm eyw sağolasın zinciri yağladım gerdim bu meret gevşiyor yaw )

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mh drift, phamtom-inazuma250-calibre250
    öyledirde bunlar bizim anılarımız diyim yani o gördüğün pejo çift ve mobilet çift silindirler 200 250 cclere kafa tutacak motorlardır cocukluktan yani nasıl diyim çoğu kişi motosiklete mobiletle jawayla başlamıştır bizde onlardanız...
    doğrudur abi ama ben kafa tutması hatta geçmesini çok umursamıyorum yol tutuşu ve güvenli hızına bakarım 200 yapan cg ler var 80 100-17 lastiklerle deli cesareti resmen..

utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı ak1n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    doğrudur abi ama ben kafa tutması hatta geçmesini çok umursamıyorum yol tutuşu ve güvenli hızına bakarım 200 yapan cg ler var 80 100-17 lastiklerle deli cesareti resmen..
    tabiki öyle ya deli cesareti siz izmirin neresinde oturyorsunuz....

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tmm eyw sağolasın zinciri yağladım gerdim bu meret gevşiyor yaw )
    zincirin arkadaki kontra vidaları da sıkıyor musunuz? onlar varken bu kadar sık gevşemesinde bir acaiplik var bence. Kontra vidaları lastikli civatalarla değiştirin bir de ek olarak 17 lik buyuk teker civatalarınının sıktığı kısmıda iyice yağdan ve tozdan arındırarak sıkın. Bakalım bir daha gevşeyecek mi

Motosikleti
    kontraları bnde plastikli düşünüyorum 500 bakımda sölicem onuda hazır ordayken halletsinler

Motosikleti
    tabiki öyle ya deli cesareti siz izmirin neresinde oturyorsunuz....
    buca ben maden müh 4. sınıf dayım ..(mezun olamıyorum bu sene o ayrı.. ) :D

Motosikleti
    drifti sattık yenisini arıyoruz
    slm arkadaşlar 4 vites 8000 devirde 110 km çıkıyor kırmızıya gelince devir saati 5 atıyorum en az düz yola 5 km gaza asıldım 110 km yukarı çıkmıyor sadece deneme amaçlı yaptım hız tutkum yoktur
    bir sıkıntı yok ayrıca 6000 devirden sonra titremeye başlıyor

utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı oguzkaan_27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar 4 vites 8000 devirde 110 km çıkıyor kırmızıya gelince devir saati 5 atıyorum en az düz yola 5 km gaza asıldım 110 km yukarı çıkmıyor sadece deneme amaçlı yaptım hız tutkum yoktur
    bir sıkıntı yok ayrıca 6000 devirden sonra titremeye başlıyor
    şimdi kardeşim motorun hızı normal 6 bin devirden sonra aşırı bir titrememi war az birşey normal bizimkilerdede war motorun hızı normal düz yolda yani üstüne kapanırsan 120 filan görürsün rüzgar warmıydı rüzgarda çok etkiliyor motor daha rahat gitsin diyorsan ön dişliyi büyütebilirsin fakat 2 kişi çekişten az birşey düşüyor

Motosikleti
    5 motoru rahatlatma vitesidir bnm arkadaşa wermiştim motoru bn daha rodajdayken 135 e çkmış göstergede şansa orda takılı kalmış bnde bnu bi azarladım sen çıkamamışındır

dcb86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 Mh Dirft
    ayakkabıdan önce pantolona baksan daha mantıklı ama senbilin yinede
    genelde şehir içi biniyorum , peki pantolon şart ise ne önerirsiniz,

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:06 ----------

Alıntı gokhanbeyaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ls2 ff351 kask çeneden deli gibi rüzgar alıyor,kaskın içinde fırtnalar kopuyor haberin olsun
    kargom bu gün geldi, kask kafama tam oturuyor,hatta biraz sıkıyor bir beden büyük olsa çok güzel olacakmış,sanırım forumda bir arkadaş yazmıştı kask kafayı sıksın ileride genişleme yapar,inşallah azda olsa genişler, motorum rodajda olduğu için 6 bin devri geçmiyorum, kaskı test etmek için 100 hız (7 bin devir) yaptım bulunduğum yer bu gün hafif rüzgarlı ama ses yapmadı. hatta kaskın ön camını kapadığımda arabanın camını nasıl kaparsında dışarı ses kaybolur inan bende de öle oldu eminmisin ses aldığına,
    teşekkürler.

Motosikleti
    4 mevsimlik alırsan mantıklı olur ama yazın giymekde zorun yaşarsın buna sen karar vercen 100 lira ile 1 milyar arası fiyatı değişyor prosevin 100 lira civarı var yeterli bence.. yeni öğreniyorsan özelikle düştüğünde dizini vurursun ve dusuk hızlarla dusersın o yuzden daha mantıklı..

Motosikleti
    drifti sattık yenisini arıyoruz
    şimdi kardeşim motorun hızı normal 6 bin devirden sonra aşırı bir titrememi war az birşey normal bizimkilerdede war motorun hızı normal düz yolda yani üstüne kapanırsan 120 filan görürsün rüzgar warmıydı rüzgarda çok etkiliyor motor daha rahat gitsin diyorsan ön dişliyi büyütebilirsin fakat 2 kişi çekişten az birşey düşüyor
    oyle bi ruzgar yoktu yeni otoyol yapılıyor trafiğe kapalı orda denedim çok rahat 110 la gidiyor düzce akçakoca arası rampalarda dahil 4 vites 60 80 çok rahat gidiyor
    ustune kapanmadım 110 sabit gidiyor saat doğruysa 4 viteste 10 000 devire çıkıyor ama 5 viteste çıkmıyor onemi yok sadece paylaştım kaskımıda yeni aldım ls2 çene kapalı kask aldım
    aldıgım yerde 1 tane kalmıs 110 tl aldım ses %50 kadar azaldı bu kaskta ruzgar yemiyor

Motosikleti
    Mondial 125 Mh Dirft
    prosev markayı araştırıyorum güvenliğe motordan daha çok önem veriyorum. teşekkür ederim

100 tl civarı alabileceğim alışveriş sitesi varmı? feyizoğlunda 165 tl
    http://www.feyizoglu.com/Pantolon/Prosev-687

Motosikleti
    Alıntı oguzkaan_27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oyle bi ruzgar yoktu yeni otoyol yapılıyor trafiğe kapalı orda denedim çok rahat 110 la gidiyor düzce akçakoca arası rampalarda dahil 4 vites 60 80 çok rahat gidiyor
    ustune kapanmadım 110 sabit gidiyor saat doğruysa 4 viteste 10 000 devire çıkıyor ama 5 viteste çıkmıyor onemi yok sadece paylaştım kaskımıda yeni aldım ls2 çene kapalı kask aldım
    aldıgım yerde 1 tane kalmıs 110 tl aldım ses %50 kadar azaldı bu kaskta ruzgar yemiyor
    zamanla açılıyor motor duz yolda maxı 120 125 5 km ruzgarın yonu belirliyor yokuş aşa 130-135 arası.. tabi açılmış en az 1.800-2000 arası km de bir motordan bahsediyorum..

Motosikleti
    mondial 125 mh drift
    Arkadaşlar merhaba bende yaklaşık 1 aydır forumu baştan sona okudum. geçen hafta içinde bende br tane kırmızı drift aldım. şu an 54 km de. kafama takılan bir kaç soru var yardımcı olursanız..
    1 direksiyon kilidi kullanım klavuzunda kontağın üstüne bastırıp sağa doğru çevirin diyor. ne kadar uğraştıysam olmadı. tarif edebilrmisiniz. yada kontakmı arızalı.
    2 motoru sürerken yoldaki çukurlara girdiğimde ön teker veya amörtisörden vuruntu gibi ses geliyor. nedeni sizce ne olabilir. ön tekerden birde sürtme sesi geliyor sanırım fren balatasından zamanla alışır diye pek önemsemiyorum. şimdilik bu kadar. selamlar.

Motosikleti
    A.s direksiyon kilidi yan tarafta kontakta değil sürtme evet balatadan geliyor o bndede war amasörlerde bnde öle bişi yok

Motosikleti
    mondial 125 mh drift
    iyi akşamlar. yan tarafda derken tam olarak tarif edebilirmisin.
    birde çok güzel jant şeritli drift resimleri gördüm forumda acaba kullanan arkadaşlar marka verebilirmisiniz

Motosikleti
    motorun gidonunu(direksiyonunu) sola cevir orda bir anahtar deliği göreceksin..

Motosikleti
    Mondial 125 Mh Dirft
    anhtarıda sağa çevir gidon kitlenir.

Motosikleti
    mondial 125 mh drift
    motorun gidonunu(direksiyonunu) sola cevir orda bir anahtar deliği göreceksin..
    kullanım kitabında kontak üzerinde "lock pozisyonu" var ama benim drfitde yok sizin söylediğiniz yer far ile depo arasında bir yermi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)