Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    drifti sattık yenisini arıyoruz
    slm bende 10 gunu geçti 2012 bi tane 2 el drift aldım daha once hiç vitesli kullanmadım
    sadeec kalkmada zorlandım ilk seferde 1 kerede düşürdüm aldıgım arkadaş zorlamamış sanırım boş yolda kısa mesafe bastım 105 110 yukarı çıkmıyor çok ruzgar oldugu için anca 2 3 dakka bu hızda denedim titreme nerdeyse yok gibi (başak motor kullanmadım cub hariç) düzcede mondial servisi yok yağını kendimiz değiştik 10 40 yarı sentetik koyduk kullananlardan tavsiye bekliyom
    bunu yap bunu yapma gibi
    yan sehpada baya uğraştım çalışmıyor müşür varmıs rolantide ısınınca stop etmiyor
    driftle yakında az daha alışıyım Düzce Ankara yapacam bakalım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

hayırlı olsun ben 2 hafta oldu alalı ama lastiklere güvenme ıslakta ve hafif kumlu yolda dengeyi bozuyor dikkat et maddi durumun varsa değiştir derim

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:25 ----------

sizce ne gibi eksileri var?

Crocuta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 135 MH Drift
    Kask kilit yerine benim ls2 ff351 modeli olmuyor mesela , kendim çok denedim baktım olmuyor ustaya da götürdüm mekanizmanın içine sığmıyor aynaya tak geç olmuyo dedi

dr.asc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS ADVENTURE
    Arkadaslar bizim motora castrol 10 40 yari sentetik yag mi koysak iyi olur yoksa 10 50 tam sentetik mi?farkini bilen kullanmis olan bilgiendirirse sevinirim.

Motosikleti
    drifti sattık yenisini arıyoruz
    Alıntı mustafaclk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun ben 2 hafta oldu alalı ama lastiklere güvenme ıslakta ve hafif kumlu yolda dengeyi bozuyor dikkat et maddi durumun varsa değiştir derim

sizce ne gibi eksileri var?
    2. el aldım ama lastikleri değişicek durumda değilim bu lastiklerle iyice oğrenirim daha lastikeri yeni idare edicez artık bulundugum yer iyi asfalt sadeec bazı yerler taş doşeli
    düz yolda sıkıntı çıkarmıyor daha 100 km yaptım hep yağmurlu bu aralar

o şehirde bilemem ama ist. da 40 tl korumalıklar

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    benim devir saatimde de sorun yok)))

talip333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 MH Drift (2012)
    10 40 ince geliyor 15 40 koydurun yazıyordu önceki sayfalarda, bu çift tırnak ngk 4578 cr7e buji değil mi bunu alınca başka birşey değiştirmeye gerek var mı bir de en son aldığınız fiyat nedir?

Motosikleti
    150 MR VULTURE-MH DRİFT- 150 zone
    Alıntı dr.asc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar bizim motora castrol 10 40 yari sentetik yag mi koysak iyi olur yoksa 10 50 tam sentetik mi?farkini bilen kullanmis olan bilgiendirirse sevinirim.
    s.a 10 40 çok ince geliyor 15 50 tam sentetik koyman senin için faydalı olacaktır. ve tüm drift kullanıcıları buna dikkat.

Tugay.Dejavu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar merhaba foruma yeni üye oldum. Bende MH Drift alacağım sıfır almayı düşünüyorum bu konu hakkında size iki soru sorucam birincisi sıfır almak mı mantıklı 2. el mi? Sıfır alınca plaka, sigorta vb. masraflara ne kadar para gidicek?

Crocuta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 135 MH Drift
    Plaka , ruhsat , sigorta , takipçi ücreti toplam 390 tl'ye gelmişti bana bursada. Bana kalırsa 2.el alman daha mantıklı.

Beyler bişi soracam sizinde amortisörleriniz bu kadar sert mi en ufak tümsekte zıplatıyor değiştirmek mi lazım yoksa daha yumuşak hale getirebilir miyiz ?

memurmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL MH DRİFT 125
    Trafik sigortası nerdeyse iki katına çıkmış.Geçen sene 57TL ye yaptırmıştım. Bu sene 97TL ye yaptırdım :(

Yardımcı oldugunuz için teşekkür ederim, ama ben sıfır alicam nedenim 2.elleriyle arasında çok fazla bi fiyat farkı yok ve ben bu motoru 2-3'sene kullanmayı düşünüyorum sıfır alinca aklım daha rahat olucak. Ayrıca plaka masraflarına çok gitmiş senin muhtemelen takipçiden kaynaklanıyordur oda.

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    155,50 lira 2 yaprak ruhsat parası
    70-90 lira arası allianz veya dubai grup'dan sigorta (motosiklet için en uygun bu firmalar veriyor)
    17,50 lira plaka basma parası
    20 lira ek-1 belgesi

benım 15 gün önce yaptığım masraflar bunlar oldu. Izmirde bildiğim bir sigortacı var 70-80 arası yapıyor, Lazımsa mesajla telefonunu verıyım.

Ek olarak sıfır motor alınca ilk ay içerisinde 50 lira MTV yatıracaksın eğer temmuzdan önce alırsan motoru.

yani sıfır drift 3100 liraya geliyor. 150 lira pirelli mt 65 lastikler, 50-100 lira arası bir topcase, 50-100 lira arası bir çelik zincir falan filan. 35-50 lira arası branda. 50 liraya uzaktan kumandalı alarm(Çok hassas, motor camın önünde artık rahat uyuyorum :D)

Sen onu 3500 say :D aha kaskı unuttuk en kotu ıhtımalle ls2 alsan o da 125 lira. Sen kaskı kilidi brandası yanında olan 2500 lük temiz motorlara bir göz at istersen öteki türlü 3750 bulur o

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:54 ----------

Arkadaşlar motor yağı oalrak hangisi en iyidir, uzun yol yapacak mini canavar yakında.

hepsi motul marka olmak üzere:

10-40 300v
    10-40 7100
    10-40 5100

10-40 ince kalıyor diyen var onun için 15-50 önermişle rsizce hangisinden koymalı.

15-50 5100

Senin 3.100'den sonra saydiklarin keyfi şeyler sanirsam çünkü motoru koyucak garajim var kilidim var kask alacağım, lastiklerede gelince kullanmadan değiştirmeyi düşünmem sonuçta bunu yapan muhendis o kadar düşüncesiz değıldir

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    Alıntı Tugay.Dejavu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin 3.100'den sonra saydiklarin keyfi şeyler sanirsam çünkü motoru koyucak garajim var kilidim var kask alacağım, lastiklerede gelince kullanmadan değiştirmeyi düşünmem sonuçta bunu yapan muhendis o kadar düşüncesiz değıldir
    lastikler konusunda o kadar emin olma...
    bu lastikleri üstünde lastik olsun lastiksiz vermeyelim diye koymuşlar demedi deme...

---------- Post added at 13:01 ---------- Previous post was at 12:53 ----------

Alıntı memurmb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trafik sigortası nerdeyse iki katına çıkmış.Geçen sene 57TL ye yaptırmıştım. Bu sene 97TL ye yaptırdım :(
    benim motorun sigortası 196 lira en ucuz ya ben ne yapayım?
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

Sende mı ikinci elın daha mantikli olduğunu dusunuyorsun "eray_uluyazi"

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    Alıntı Tugay.Dejavu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sende mı ikinci elın daha mantikli olduğunu dusunuyorsun "eray_uluyazi"
    ben 2. el mantıklı demedim lastiklere güvenme dedim tugay.
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

Yanlış anladın, bu durum hakkında senin de düşüncelerini almak için öyle yazdım.

alper bozok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 Mh Drift
    Eray abiii nasılsın özledim seni senin tavsiyelerinle drift aldım ve su anda cok memnunum.
    Haftasonu canım sıkıldı bende gittim motorcuya kırmızı boya aldım zincir muhavazasını söktüm birde deponun yanlarındaki karenajları söktum. Kırmızıya boyadım.Müsait bir zamanda jantları da boyamayı düşünüyorum.
    Geçen haftada Reklamcıdan kırmızı yapıştırmalar cıkarttım.Çocukça şeyler değilde daha böle yakışır sade seyler ön camurluga yarış bayragındaki gibi kare kare kırmızı kareler cıkarttım.ÖN çamurluga cektim çapraz bir sekilde birde kırmızı jant seridi çektim. arlaya led taktım sinyalleri değiştirdim çanta taktım.zincir ayarı yaptım yağladım.hava filtresi buji yağ hepsini değiştirdim.Canavar oldu benim motor depoda dolu ağzına kadar yazı bekliyor.

Yalnız depo kapagı paslanmıştı degistirdim kontağı kask kilidini falan ama depodan kapağından koku geliyor.Ne yapmalıyım senin engin tecrübelerinden yararlanmak istiyorum.
    eray_uluyazı bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)