Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Bi Arkadaş Daha 3 Ay Demişti Bunun Net Tarihini Nereden Öğrenebilirim Kardeşim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    nebri_1986 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HERO HUNK 150 mucize alet
    Arkadaşlar gebze eskisehir arası günü birlik yola ciktim. Artci ile birlikte güzel bir yolculuk oldu. Tüm ekipman ve evraklarım tam olduğu için canımı sikan bir durum da başımıza gelmedi çok şükür.
    Buyurun fotoğraflar.
    Fatih17 ve eray_uluyazı bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    Alıntı dirft ^^ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elam arkadaşlar bende bugün yarın drift siyah alıcam sormak istediğim 1 2 soru var 1. cisi rodaj dönemi hakkında bilgi verirseeniz yapmamız yapmamamız gerekenler hakkında 2. cisi diyelim 3. vitesde 60 km hızla gidiyoruz debraja bastık vitesi 4 e attık sonra debrajı hemenmi yavaş yavaşmı bırakıcaz yoksa aniden mi bide gaz kolu sondamı yoksa baştamı olcak vites değiştirirken sonda olsa zararı olurmu biraz uzun oldu ama cevaplarsanız sevinirim hayırlı akşamlar hepinize cevaplarsanız sevinirim
    Öncelikle a.s kardeşim rodajı bana sorarsan kitapçığa göre yap yani ben öyle yaptım ilk 500 km (Aslında 1000 ben 500 yaptım) basmadım pek 60-70 i geçmedim motora her vitesi gösterdim ani kalkış duruşlardan sakın 3.vitesten 4 e geçtiğinde ise hızlıca bırakabilirsin debriyajı sadece 1. viteste ağır ağır bırak (O da acemilikte sonra elin alışıyor zaten) ama genede diğer viteslerde çok ani bırakma kafa atmasın :D vites değiştirirken gazı bırak gaz verme sonra gazı açarsın yine ben böyle biliyorum yanlışım varsa düzeltin beyler saygılar ....

Soru sormuştum cevap verecek olan yok mu? Beyler sağ sinyal camı kırıldı benim internette gösteriyor mondiail'in yedek parçasında 2.08 tl servise gittim yok satılmıyor sinyal komple değişecek dedi sinyalden memnunum camını nerden bulabilirim bilen ya da yaşayan var mı daha önce ?

Motosikleti
    Alıntı nebri_1986 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar gebze eskisehir arası günü birlik yola ciktim. Artci ile birlikte güzel bir yolculuk oldu. Tüm ekipman ve evraklarım tam olduğu için canımı sikan bir durum da başımıza gelmedi çok şükür.
    Buyurun fotoğraflar.

.

,

,

,

,

,

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:39 ----------

Bu arada Eskisehir de bulunan Yılmaz Motosiklet Fatih ustaya da çok teşekkür ederim. Yolunuz duserse çok yardımcı olacak birisidir.
    turkish39, Tolga Can, ak1n ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

alper bozok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 Mh Drift
    Alıntı just4techno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vay be forumu baştan okuyayım dedim bu arkadaş ölmüş ölmeden önceki yazdığı şeyde bu ölüm zor be...
    Varya bende okudum onu ve çok etkilenmiştim o şu anda ölü Allahın yanına.Hakkaten ölüm zor :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:37 ----------

Alıntı sert motorcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar sert motorcu nikli kişinin ben amcaogluyum bir kaza sonucu hayatını kaybetti allah rahmet eylesin...araba ile carpıştı
    o mesajın devamıda burada :
    zor harbiden
    just4techno bunu beğendi.

ben driftimi inşallah bayiden yarın alıcam gidip faturaya sigorta yaptırcam ama plakayı hemen çıkarmıyacağım acaba bi sıkıntı olurmu motor yeni olduğu için (sigorta olcak) plakasız gezme sürem ne kadardır ?

ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    Adminler burada şaka falan mı yapıyor fake nicklerle burda ya ? sorular kafayı yedıttırır adama.. vay arkadas.. ne akıllı adamlar var su sorulara bak. plakasız gezme surem ne kadar, 3ten 4e nasıl vıtes atılır. valla olup gıdıcem kahrımdan buraya yazarken
    Think Nothing! Just Twist The Wrist

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı nebri_1986 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://c1304.hizliresim.com/18/8/lw3zv.jpg
    .
    http://c1304.hizliresim.com/18/8/lw40j.jpg
    ,
    http://a1304.hizliresim.com/18/8/lw40u.jpg
    ,
    http://c1304.hizliresim.com/18/8/lw40z.jpg
    ,
    http://a1304.hizliresim.com/18/8/lw416.jpg
    ,
    http://a1304.hizliresim.com/18/8/lw41h.jpg
    ,
    http://a1304.hizliresim.com/18/8/lw41s.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:39 ----------

Bu arada Eskisehir de bulunan Yılmaz Motosiklet Fatih ustaya da çok teşekkür ederim. Yolunuz duserse çok yardımcı olacak birisidir.
    Çok karizma çıkmışsın üstad tekerin düz bassın

Motosikleti
    sağol mengu teşekkürler seninde tekerler düz bassın.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Gayet iyi durmuşsun, bu motorlar zaten 1.80 civarındaki kişilere uygun. 1.83 boy 91 kiloyum benzer ebatta bir motora keyifle biniyorum.

Motosikleti
    Bu motosikletin üzerinde sana büyük gozukuyorsun diyenlere aynı standartlar la başka hangi motorda küçük gozukurum diye sor bakalım ne diyecekler.
    Sen millete bakarsan hiç hoşuna gitmeyen bir makineyi sürmeye baslarsin benden demesi.

Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    Arkadaşlar dün de sordum ama bilen duyan yok mu ? Şu sağ sinyal camını nasıl halledebilirim birde motosikletimde bayiden aldığımdan bari ufak tefek çiziçikler var sonradan fark ettim bunları neyle yok edebilirim birde motor kısmının orası benzin lekesi onu nasıl temizleyebilirim ?

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Sinyal camını tek satan olmaz bence.Servisler komple takım olarak satar,İYİ NİYETLİYSE ÇIKMA FALAN UYDURABİLİR.Ben dizlik takarken depo çizilmesin diye karbon kaplama yaptım,kendimce çözümüm bu oldu.Motor kısmındaki benzin lekesi nasıl bişey onu anlamadım.Nemli bezle ne lekesi olursa olsun ben çıkarıyorum motor lekelerini.

Michelin lastiğimi taktırdım, alt sakalı monte ettirdim. Sıra geldi kırmızı jant şeridi çekmeye ve lastik üzerindeki yazıları beyaz ile boyamaya. Çok seksi oldu motorum Fotoğrafları paylaşırım birkaç güne.

Bir de, kör nokta aynası kullananınız var mı hiç? Malum trafikte hiç çaktırmadan araç dibinize kadar sokulmuş oluyor bazen ve ödünüzü kopartabiliyor.

Şöyle bir ürün buldum bakalım sipariş edip deneyeceğim;

http://www.hepsiburada.com/liste/dre...oryId=20024838

http://www.hepsiburada.com/liste/tex...oryId=20029256

Hangisi daha iyi olur, aynada çok yer kaplayıp esas görüş alanımı kısıtlarlar mı karar veremedim :/

Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sinyal camını tek satan olmaz bence.Servisler komple takım olarak satar,İYİ NİYETLİYSE ÇIKMA FALAN UYDURABİLİR.Ben dizlik takarken depo çizilmesin diye karbon kaplama yaptım,kendimce çözümüm bu oldu.Motor kısmındaki benzin lekesi nasıl bişey onu anlamadım.Nemli bezle ne lekesi olursa olsun ben çıkarıyorum motor lekelerini.
    Fakat mondial'in yedek parça sitesinde gösteriyor bu parçayı iyi de çok saçma değil mi altı üstü bir cam vidayla takılacak sinyal çalışıyor neden fazla para ödeyeyim ki motor kısmındaki leke benzin lekesi benzin vanası gevşemişti bir ara damlamış oraya motoru yıkadım köpüklü su normal su sildim ıııı çıkmıyor :D

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    Alıntı gklp45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fakat mondial'in yedek parça sitesinde gösteriyor bu parçayı iyi de çok saçma değil mi altı üstü bir cam vidayla takılacak sinyal çalışıyor neden fazla para ödeyeyim ki motor kısmındaki leke benzin lekesi benzin vanası gevşemişti bir ara damlamış oraya motoru yıkadım köpüklü su normal su sildim ıııı çıkmıyor :D
    servis ufak bi cam için tutupta sipariş formu girmez. ederi en fazla 2 lira olan ürün için 10 tl kargo parası ödemez
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    Alıntı astorojna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    servis ufak bi cam için tutupta sipariş formu girmez. ederi en fazla 2 lira olan ürün için 10 tl kargo parası ödemez
    Anlıyorum da ben ne yapabilirim nerden bulabilirim o camı

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Servisler takım halinde alıyorlar.Kendin bulup sipariş versen gene çok bişey değişmeyecek.Sadece mondial değil bütün servisler öyle.Küçük parçaları alan servisler olduğunu sanmıyorum.Adam nasıl para kazancak.2.8 Tl lik şeyi 5e 10 a takacak onada kızacaz
    alper bozok bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    Ben kendin takarım ya parçayı bulayım yeter :D zaten bi vidayla monteliyorsun iş bitiyor çok bir şey yok da parçayı bulamıyorum işte

alper bozok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 Mh Drift
    Alıntı gklp45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben kendin takarım ya parçayı bulayım yeter :D zaten bi vidayla monteliyorsun iş bitiyor çok bir şey yok da parçayı bulamıyorum işte
    Sen ne kadar inatcısın ya.Adam sana her türlü yolu söylüyor anlatıyor sen hala nuh diyorsun peygamber demiyormusun.Adam sana git bayide satılık bir driftin sinyalini kopart almı desin mecbur takım satacak.5 gündür aynı mesele.takım olarak al işte arada bir böyle masraf yapacaksın kimbilir senin tekerin patlasa böylede teker dönüyor diye devam edeceksin ! Emre bey sana izah ediyor

Mengu16 ve turkish39 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)