Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Hayırlı olsun.Az bişey var benzin içindede miktarını bilmem.Benzinlik uzaksa pet şişeyle al bence.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:08 ----------

Alıntı eray_uluyazı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    emre eepten aykırı davranırsın tabe bu senden ötürü beaa
    nabayım be yaaaa
    eray_uluyazı bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Crocuta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 135 MH Drift
    aldım hacı 10 km kadar yol yaptım ne diycem ön frenden ses geliyor normal mi :S bir de böyle korna mı olur bozuk gibi ses çıkarıyor ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:33 ----------

20 km oldu az kalsın taklaya gelıyodum tek tekere kalktı alet vites cidden zormuş , boşla 1 arasını ayarlamak zor geldi , 3.vitesteyken bazen 2.vitese düşmüyor benden mi kaynaklı motordan mı?

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Crocuta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aldım hacı 10 km kadar yol yaptım ne diycem ön frenden ses geliyor normal mi :S bir de böyle korna mı olur bozuk gibi ses çıkarıyor ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:33 ----------

20 km oldu az kalsın taklaya gelıyodum tek tekere kalktı alet vites cidden zormuş , boşla 1 arasını ayarlamak zor geldi , 3.vitesteyken bazen 2.vitese düşmüyor benden mi kaynaklı motordan mı?
    Vites konusu sizden kaynaklı, alışınca geçer. Kornanın sesi bozuk çıkıyosa aldığınız bayinin önünde yağmur altında kalmıştır veya fişi temassızlık yapıyodur.

Motosikleti
    Mondial 135 MH Drift
    sağolasın mengü , korna için evet aradım aldığım bayiyi dedi fişi çıkmıştır dedi getirin biz halledelim dedi orasıda 25 km var , plakayı dahi elime verdiler taktırcak yer buldum kapalıydı yarın taktırıcam bide şu kornayı söylicem ufak bi motosiklet bayi buldum sanırım halledebilir . Peki mengü ön fren ses çıkartıyor yeni olduğu için dediler ama doğru mudur ?

Motosikleti
    sağolasın mengü , korna için evet aradım aldığım bayiyi dedi fişi çıkmıştır dedi getirin biz halledelim dedi orasıda 25 km var , plakayı dahi elime verdiler taktırcak yer buldum kapalıydı yarın taktırıcam bide şu kornayı söylicem ufak bi motosiklet bayi buldum sanırım halledebilir . Peki mengü ön fren ses çıkartıyor yeni olduğu için dediler ama doğru mudur ?
    Ön fren ses yapar ya, yeniyken biraz daha fazla yapabilir. Balata alıştıkça sesi azalır.
    Crocuta ve eray_uluyazı bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial 135 MH Drift
    teşekkür ederim mengü

selam aleyküm arkadaşlar benim kullandıgım 125 cc mondial scooter dayımın üzerine ve ben motoru satıp drift alacam alıcısı hazır dayımın bana vekalet yollaması ne kadara malolur

Motosikleti
    Mondial 135 MH Drift
    kardeş valla çok fazla bişi tutucağını sanmıyorum yinee daha bilgili arkadaşlar sana yardımcı olucaktır , forumu soru yağmuruna tuttum kusura bakmayın fakat direksiyon kilidini açamadan koydum motoru üzerinde bırandası aklım onda kalıyor , direksiyon kilidini nasıl aktif hale getiriyoruz kullanma klavuzunda anahtarı takıp hafif aşağı eğip sola döndürün diyor fakat dönmüyor kırılcak diye çok da fazla zorlamadım.

Motosikleti
    kardeş valla çok fazla bişi tutucağını sanmıyorum yinee daha bilgili arkadaşlar sana yardımcı olucaktır , forumu soru yağmuruna tuttum kusura bakmayın fakat direksiyon kilidini açamadan koydum motoru üzerinde bırandası aklım onda kalıyor , direksiyon kilidini nasıl aktif hale getiriyoruz kullanma klavuzunda anahtarı takıp hafif aşağı eğip sola döndürün diyor fakat dönmüyor kırılcak diye çok da fazla zorlamadım.
    Direksiyon kilidi kontakta değil, ön maşanın üzerinde sağ tarafta.

crayz_metin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MH Drift

Vitesi düşürmek için bastığın vites pedalının hareket eden kısımlarını metal yerlerini iyice yağla. Vites geçişlerinde fark edilir bir yumuşama oluyor. Bende motoru ilk aldığımda montajından sonra yağlamamışlar oraları heralde ilk bakıma gittikten sonra yağladılar epey bi vites geçişlerinde fark etti.

Motosikleti
    Mondial 135 MH Drift
    yarın ilk işim ustaya gidip kornayla vites geçişlerini söylemek olucak sağolun

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    yarın ilk işim ustaya gidip kornayla vites geçişlerini söylemek olucak sağolun
    Motoru iyice ısıtmadan harekete geçersen vites geçişlerin sağlıklı olmaz,motorada zararı var zaten.Soğuk havalarda ilk çalıştırmada jikleyi kullanacaksın,nasıl kullanacağını nerede olduğunu servise gittiğinde öğren.Gerçi geçmiş sayfalarda da yazıyor.

Günaydın arkadaşlar,

Motorun farlarının aydınlatması çok yetersiz geliyor bana. Bir arkadaşımda TVS Apache var da, bir onun farına bakıyorum yolu hem uzun hem de kısa yaktığında çok net gösteriyor, bir de benim MH Drift'e bakıyorum çok sönük kalıyor. Akşam vakti yol alırken çok tereddüt ediyorum o yüzden, yolu tam olarak göstermiyor. Serviste farın hizalaması ve kontrolünü falan da yaptırdım ama yine de yetersiz.

Far aydınlatma gücünü değiştirebilir miyim? Xenon diye bir far tipinden bahsediliyor, hangi tipi almam uygun olur acaba? Trafikte diğer araçları rahatsız eder mi?

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    Alıntı barkley adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam aleyküm arkadaşlar benim kullandıgım 125 cc mondial scooter dayımın üzerine ve ben motoru satıp drift alacam alıcısı hazır dayımın bana vekalet yollaması ne kadara malolur
    benim motor da nişanlımın üstüne vekalet 100 lira...
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

Motosikleti
    Mondial 135 MH Drift
    Az önce ufak bi motosiklet tamircisine gittim , korna sorun değilmiş hemen yaptı ancak mondial servisine yazıklar olsun , ustaya dedim ön frenden ses geliyor normal mi usta bi baktı dedi balatayı yemiş 16 km de şu hale bak , hemen git garantiden değiştirsinler bunu , garantinin burdan uzaklığı 40 km var ve ben daha yeni yeni vitesli motosiklet sürüyorum çok sövüyorum çok napıcağımı şaşırdım.

Fatih17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    04.04.2013 itibariyle Mondial Mh Drift 125 ;)
    Arkadaşlar şuan itibariyle beyaz driftimi almış bulunmaktayım satış işlemlerini gerçekleştirdik.Aracı yarın 6 gibi teslim alıcaz plaka ruhsat işlemlerinden dolayı.Öle yani :D

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    Alıntı Fatih17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar şuan itibariyle beyaz driftimi almış bulunmaktayım satış işlemlerini gerçekleştirdik.Aracı yarın 6 gibi teslim alıcaz plaka ruhsat işlemlerinden dolayı.Öle yani :D
    hayırlı uğurlu olsun güle güle kullan dostum. rodajı düzgün yap motordan önce kendini frenle. drift güzel motordur arıza çıkarmaz. allah kaza vermesin
    Fatih17 bunu beğendi.
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    Alıntı Fatih17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fatih kardeşim gözün aydın hayırlı olsun güle güle kullan tekerin her daim düz bassın
    mustafa arkadaşımıza katılıyorum rodajı düzgün yaparsan uzun kmler boyunca zevkle binersin motoruna
    Allah utandırmasın...
    Fatih17 bunu beğendi.
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

Motosikleti
    Az önce ufak bi motosiklet tamircisine gittim , korna sorun değilmiş hemen yaptı ancak mondial servisine yazıklar olsun , ustaya dedim ön frenden ses geliyor normal mi usta bi baktı dedi balatayı yemiş 16 km de şu hale bak , hemen git garantiden değiştirsinler bunu , garantinin burdan uzaklığı 40 km var ve ben daha yeni yeni vitesli motosiklet sürüyorum çok sövüyorum çok napıcağımı şaşırdım.
    16 km boyunca frene basılı gitsen balatayı bitiremezsin, ya balatada üretim hatası var yada senin motorun balatasını hacılamışlar başka motora takmak üzere

Fatih17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    04.04.2013 itibariyle Mondial Mh Drift 125 ;)
    Alıntı astorojna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı uğurlu olsun güle güle kullan dostum. rodajı düzgün yap motordan önce kendini frenle. drift güzel motordur arıza çıkarmaz. allah kaza vermesin

ALLAH razı olsun kardeşim.Rodaj konusundada hassas olacağıma emin olabilirsiniz o benim beyaz meleğim olucak ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:05 ----------

Alıntı eray_uluyazı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fatih kardeşim gözün aydın hayırlı olsun güle güle kullan tekerin her daim düz bassın
    mustafa arkadaşımıza katılıyorum rodajı düzgün yaparsan uzun kmler boyunca zevkle binersin motoruna
    Allah utandırmasın...
    ALLAH razı olsun Eray hocam.İçimde müthiş bir kıpırtı var çocuklar gibiyim .İnş yüzümüzü kara çıkarmaz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)