Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    Valla ben daha 115 i geçemedim geçene helal olsun benim motorda mı sorun var bende mi bilemedim :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Nerde bastın o kadar ?
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    Alıntı eray_uluyazı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi de sorun far değil ben farı bi örnek olarak verdim.
    arkadaşlar muhalefet olucam diye kendinizi paralıyosunuz. size sorulmamış bi soru niye bu kadar kasıyosunuz ki kendinizi. arkadaş bana sordu sorusunu cevabını aldı yada alamadı teşekkür etti gitti. herşeyi de bilmeyin yaaaa.
    kimse görüntüsüne bişey demedi zaten. sadece arkadaş tur camı hakkında fikir istedi bende aklımdan geçenleri yazdım kesin bişey yazmadım dikkatinizi çekerse(!)
    ama sırf muhalefet olmak için yazı yazıyosunuz yaa...
    vay arkadas. delı oluyorum bu adamın yorumlarına ya. yok yok kendımı tutucam ceza yemıcem ve yedırttırmıcem. sabır..

arkadasım, kımse paralamıyo kendını kı duzgun konusmanı tavsıye ederım. İllaki birileri bişey sorucak ona cevap verıcez dıye bı sart yok. Ben burda ıstedıgım herseyı yazarım. Benım gorusum bu. Drift'i Drift yapan kafa'sıdır arkadas. Benim düşüncem bu tekrar edıyorum bak. Yanlıs anlıyosun ve anlamakta ısrar edıyosun. Ben muhalefet olmak ısteseydım, ' beyler dınlemeyın su eray denen adamı. Drift'in kafa grenajı mı degısılırmıs sacmalık! bu adam zaten kac yorumdur sacma sapan konusuyor sakın dıkkate almayın bunu motosıklet elınızde kalır yemmın edıyorum' gibi ifadeler kullanırdım. Kimseye kastım yok burda benım. Aynen mustafa abinin dedıgı gibi 140 olayı cıktıgından berı sızde bı gergınlık var. Eger ki bu gerginlik bıkac sayfa veya yorum daha devam ederse, yorumlarınızdaki gerginlikten ve tartısma ortamından dolayı şikayet'imi adminlere bildiricem. Adam gibi forumda adam gibi konusalım. Cok mu zor ?
    Think Nothing! Just Twist The Wrist

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    eray kardeşim yıne hız konusu açılmış buralarda
    gören 140 da görür 150 de kardeşim
    motorun hızında hava-yol ve sürücü başroldedir. (ümit arkadaşımızın motorunu kullanan ustası hakkında verdiği örnek gibi)
    bunun yanı sıra üzerinize giydiğiniz ekipmanlar bile önemlidir..
    sürtünme diye birşey var sonuçta..
    driftte 100'ü geçemedim diyeni duymadım ama 140'ı görmedim kim yapmışnasıl yapmış diyen çok bu konu her açıldığında
    kim ne kadar basarsa basar kimseye ispatlamak zorunda değildir...
    benim tavsiyemmi güvenli hızlara çıkın arkadaşlar...
    motorunuzun durma kabiliyetine uygun hızlara cıkın..
    eray kardeşim selamlar olsun bi ara benim drifti bi denesene ben 130'u geçemedim daha

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok sağolun Eray hocam,teşekkür ederim,emeğinize sağlık.
    ugur kardeşim nasılsın..
    uzun cam olayına gelince
    drifti satmadan önce uzun cam yapacaktım bende
    yacbf uzun camını alıo kesip dograyıp ısı tabacası ile şekil verip yapacaktım
    yada fiberglas mı deniyo bi plastik cam var
    onu ısı tabancası ile şekil verip yapmayı düşünmüştüm..

ama kısmet olmadı yapamadan sattım ...

diger arkadaşların eray abi ye yaptıgı yoruma gelince...
    siz drifti yeni aldıgınızda eray abi. 20 bin km yol yapıp satmıştı arkadaşlar...
    sana kafa grenajını degiştirmi diyo adam...
    degiştirilirse olur dio..
    siz yokkende biz burda drift hakkında tartışmalar yapıotoduk 140 muhabbetleri oluyodu kimse kırılmıyodu
    ..
    kimse gerilmiyodu..demekki siz geldiniz ........tınız topige.

siz dediklerimde kendini biliyo..
    burdurlu1985 bunu beğendi.

Fatih17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    04.04.2013 itibariyle Mondial Mh Drift 125 ;)
    Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ugur kardeşim nasılsın..
    uzun cam olayına gelince

siz drifti yeni aldıgınızda eray abi. 20 bin km yol yapıp satmıştı arkadaşlar...
    siz yokkende biz burda drift hakkında tartışmalar yapıotoduk 140 muhabbetleri oluyodu kimse kırılmıyodu
    ..

Ümit kardeş sana bişey sormak istiyorum müsaitisen.

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    buyur fatihh?
    lastik hakkında fikrimi söleyeyim...
    pitelli mt 65 sanırım artık üretilmiyo die biliyorum

ben drifte 10 bin km pirelli dura traction kullandım ve son derece memnun kaldım ..
    şuan cbf i aldıgımda üstünde mişlen vardı onu kullanıom memnun deilim...
    bundan sonraki lastigim pirelli dura traction olacak..
    sizede tavsiyem pirelli dura traction..
    hem fiyatı mişlene göre daha iyi 170 lira sanırım
    Fatih17 bunu beğendi.

Motosikleti
    buyur fatihh?
    lastik hakkında fikrimi söleyeyim...
    pitelli mt 65 sanırım artık üretilmiyo die biliyorum

ben drifte 10 bin km pirelli dura traction kullandım ve son derece memnun kaldım ..
    şuan cbf i aldıgımda üstünde mişlen vardı onu kullanıom memnun deilim...
    bundan sonraki lastigim pirelli dura traction olacak..
    sizede tavsiyem pirelli dura traction..
    hem fiyatı mişlene göre daha iyi 170 lira sanırım

eyw. nasılda biliyosun derdimi .Ümit hocam senin kullandığın dura tractionlar 2.75-18 ön 90/90/18 arka mıydı?orjinal lastik ebatlarında ön lastiği 3.00-18 belirtiliyor.arasında ki fark 2.75-18 in daha mı ince yoksa daha mı kalın olmasımı?yada bunun - yada + tarafı nedir drift için.Kıymetli bilgilerini paylaşırsan sevinirim.

ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    ugur kardeşim nasılsın..
    uzun cam olayına gelince

..

bu gerginliğin sebebi, konusma biçimi. bunu anlamamak için zorlamamak gerek kendimizi. Konuşma biçimi düzeltilirse adam gibi tartışılır. Hiç mi eleştiremicez arkadas ? Ne biçim bi düşünce biçimi bu. eleştiri mi de yaparım övgü mü de. Vay arkadas ya.
    Think Nothing! Just Twist The Wrist

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    Alıntı Fatih17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eyw. nasılda biliyosun derdimi .Ümit hocam senin kullandığın dura tractionlar 2.75-18 ön 90/90/18 arka mıydı?orjinal lastik ebatlarında ön lastiği 3.00-18 belirtiliyor.arasında ki fark 2.75-18 in daha mı ince yoksa daha mı kalın olmasımı?yada bunun - yada + tarafı nedir drift için.Kıymetli bilgilerini paylaşırsan sevinirim.
    aynen dedigin gibi fatih
    ön:2.78-18
    arka:90/90/18

amortisörlerinden şikayeti olan varsa..ybr amortisörü takın..çok rahat ve motorun havası degişiyo..
    kuyrukla tekar arası aılıyo..

Fatih17 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Arkadaşlar benim bir sorum olacaktı. Mondial Drift'e arka çanta almak istiyorum da kaç litrelik tavsiye edersiniz?

Motosikleti
    aynen dedigin gibi fatih
    ön:2.78-18
    arka:90/90/18

http://a1303.hizliresim.com/17/q/lbuwb.jpg

amortisörlerinden şikayeti olan varsa..ybr amortisörü takın..çok rahat ve motorun havası degişiyo..
    kuyrukla tekar arası aılıyo..

http://a1303.hizliresim.com/17/q/lbv63.jpg

http://a1303.hizliresim.com/17/q/lbv70.jpg

Eyw Ümit Hocam.İnternetten baktım ama lastikleri temin edebileceğim bir firma bulamadım.Sadece çift olarak
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-jant-lastik-lastik-burak-motor-dan-ybr-cbf-pirelli-dura-traction-lastik-takimi-118284545/detay/
    bu link var.İzmir den arkadaşlar belirtiğim bu link teki burak motor hakkında tanıyan eden var mı?Sipariş etsem mi güvenemedim :S.Çevremde ki drift ve ybr kullanan arkadaşlarım da diyor ki çok aşırı hızla viraja girmedikten sonra yaz ayında kuru havada lastikler sorun çıkartmıyor kışa doğru al diyorlar bilemedim :S

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eyw Ümit Hocam.İnternetten baktım ama lastikleri temin edebileceğim bir firma bulamadım.Sadece çift olarak
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-jant-lastik-lastik-burak-motor-dan-ybr-cbf-pirelli-dura-traction-lastik-takimi-118284545/detay/
    bu link var.İzmir den arkadaşlar belirtiğim bu link teki burak motor hakkında tanıyan eden var mı?Sipariş etsem mi güvenemedim :S.Çevremde ki drift ve ybr kullanan arkadaşlarım da diyor ki çok aşırı hızla viraja girmedikten sonra yaz ayında kuru havada lastikler sorun çıkartmıyor kışa doğru al diyorlar bilemedim :S
    Ben tanıyorum orayı güvenilir yerdir. Aynı lastikten bende aldım aynı yerden
    Fatih17 bunu beğendi.
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

Motosikleti
    Alıntı ykaragoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim bir sorum olacaktı. Mondial Drift'e arka çanta almak istiyorum da kaç litrelik tavsiye edersiniz?
    Tek kask ve mont için kullanıcaksan 31-32-33 litrelik işini görür şahsi düşüncem.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:16 ----------

Alıntı viper17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben tanıyorum orayı güvenilir yerdir. Aynı lastikten bende aldım aynı yerden

Viper,nicname'nin sonunda ki 17 nin ç.kale ile bir ilgisi var mı?İlgin için de tşk ederim.Lastikler hakkında olumlu ve olumsuz tecrübelerini paylaşırmısın?

Tek kask ve mont için kullanıcaksan 31-32-33 litrelik işini görür şahsi düşüncem.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:16 ----------

Viper,nicname'nin sonunda ki 17 nin ç.kale ile bir ilgisi var mı?İlgin için de tşk ederim.Lastikler hakkında olumlu ve olumsuz tecrübelerini paylaşırmısın?
    Eski bir nick dostum Mumlu hali bile orjinal lastiklerden çok güzel. Zaten pirelli fiyat/performans olarakta en iyi lastik. Bu lastiğe olumsuz bile demek imkansız
    Fatih17 bunu beğendi.

Motosikleti
    suzuki vstrom 250

fatih bu arada geçen hafta çanakkaledeydim..
    5 arkadaş motorlarla gezmeye geldik..
    800 km yol yaptık ..
    geçen pazar gezdik her yerii.
    vapurla geçtik merkezde çanakkale pansiyon var orda kaldık...
    gelirken 8 saate anca geldik kar yagmur herşey vardı.. çanakalede hava iyi idi..
    çanakkele mükemmel bi yer...

Motosikleti
    Eski bir nick dostum Mumlu hali bile orjinal lastiklerden çok güzel. Zaten pirelli fiyat/performans olarakta en iyi lastik. Bu lastiğe olumsuz bile demek imkansız
    Olsun yakışmış .Çok teşekkür ederim ilgi alakan için.Nasıl temin edebiliriz ben yarın bu şahıs ile irtibata geçeyim o zaman.Eski lastikleri nasıl değerlendiricez.Ben hiç kullanmadan değiştirsem orj. lastiklerini satabilirmiyim acaba

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:35 ----------

fatih bu arada geçen hafta çanakkaledeydim..
    5 arkadaş motorlarla gezmeye geldik..
    800 km yol yaptık ..
    geçen pazar gezdik her yerii.
    vapurla geçtik merkezde çanakkale pansiyon var orda kaldık...
    gelirken 8 saate anca geldik kar yagmur herşey vardı.. çanakalede hava iyi idi..
    çanakkele mükemmel bi yer...
    Forumu okurken ziyaret yapacağınıza dair paylaşımlarınızı okumuştum.Daha doğrusu Eray beyi davet yada sen geliyomusun diye sorduğunu okumuş olabilirim.Kesin geleceğinden haberimiz olsaydı tanışmak isterdim.Ç.kale'm övünmek gibi olmasın güzeldir.İnsanı iyidir,yardımseverdir.Bir daha yolunuz düşerse kendi evimde ağırlamak isterim.

Olsun yakışmış .Çok teşekkür ederim ilgi alakan için.Nasıl temin edebiliriz ben yarın bu şahıs ile irtibata geçeyim o zaman.Eski lastikleri nasıl değerlendiricez.Ben hiç kullanmadan değiştirsem orj. lastiklerini satabilirmiyim acaba
    Rica ederim ne demek. Ben 6 bin km kullandığım için değiştirdiğim yerde bıraktım lastikleri. Ucuz bi fiyata satabilirsin tabi ilanı koyarsın satılır
    Fatih17 bunu beğendi.

Motosikleti
    suzuki vstrom 250

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:35 ----------

Forumu okurken ziyaret yapacağınıza dair paylaşımlarınızı okumuştum.Daha doğrusu Eray beyi davet yada sen geliyomusun diye sorduğunu okumuş olabilirim.Kesin geleceğinden haberimiz olsaydı tanışmak isterdim.Ç.kale'm övünmek gibi olmasın güzeldir.İnsanı iyidir,yardımseverdir.Bir daha yolunuz düşerse kendi evimde ağırlamak isterim.

inşallah fatih kısmet olursa gelip tanışırız..
    Fatih17 bunu beğendi.

Motosikleti
    Rica ederim ne demek. Ben 6 bin km kullandığım için değiştirdiğim yerde bıraktım lastikleri. Ucuz bi fiyata satabilirsin tabi ilanı koyarsın satılır
    6000 km boyunca orj. lastiklerin sana en sıkıntı yaşattığı yerler ve de anlar neler oldu?Uzun bir süre kendi lastiklerini kullanan bir drift sürücüsü olarak bana tavsiyen.Yaz ayı boyunca yani eylül ekime kadar en geç orj lastiklerini dikkatlice kullanmam mı yoksa çektiğin çileye değmez alır almaz değiştir mi dersin?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:56 ----------

inşallah fatih kısmet olursa gelip tanışırız..
    Kapımız her daim açıktır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)