Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karda gidiyomu kabak michelinler ?
    Ahaha Dişsiz michelin
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SlowDriver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 151RS(Rahmetli) Mondial 125 Drift (Yeni)
    Selam arkadaşlar
    Sabah motosikletimin orjinal lastikleri yüzünden kaydım yerler ıslaktı fren bile yapmamıştım motor debriyajı bırakınca kompresöre girdiği için frenleme yaptı ve fena kaydı. Allah'tan düşmedim...
    Bu orjinal lastik yerine sadece arka lastiği iyi bir marka ile değiştirsem olur mu? ileride ön lastiğide değiştireceğim şimdilik önlem amaçlı arka lastiği değiştirmeyi düşünüyorum. Ne dersiniz?

braingulp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Su an yok, en son gsx600f (katana)idi
    guvenlik acisindan kaygili isen illk once on lastigi degistirmelisin,,

seninde dedigin gibi arka kaydi ve dusmedin, yani kurtarabildin, ama on kaysaydi durum farkli ola biliridi, o yuzden on lastigi degistirmen daha faydali olur eger imkanlar sadece bir lastik degistirmeye yetiyorsa. marka konusunda bir bilgim yok
    Alıntı SlowDriver adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar
    Sabah motosikletimin orjinal lastikleri yüzünden kaydım yerler ıslaktı fren bile yapmamıştım motor debriyajı bırakınca kompresöre girdiği için frenleme yaptı ve fena kaydı. Allah'tan düşmedim...
    Bu orjinal lastik yerine sadece arka lastiği iyi bir marka ile değiştirsem olur mu? ileride ön lastiğide değiştireceğim şimdilik önlem amaçlı arka lastiği değiştirmeyi düşünüyorum. Ne dersiniz?
    eray_uluyazı bunu beğendi.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karda gidiyomu kabak michelinler ?
    Motosikletler için kar lastiği olmadığı için ne marka olursa olsun gitmiyor.ama güzel drift yapılıyor Eski motosikletimde sırf bu yüzden cross lastiği almıştım ama onlarda yememişti.Hatta asfaltta tam bi faciaydı.Zincir takmak en iyisi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletler için kar lastiği olmadığı için ne marka olursa olsun gitmiyor.ama güzel drift yapılıyor Eski motosikletimde sırf bu yüzden cross lastiği almıştım ama onlarda yememişti.Hatta asfaltta tam bi faciaydı.Zincir takmak en iyisi.
    IRC'nin Unilli'nin süper kalın dişli lastikleri var, benim arka lastiğim unilli'nin o tarz lastiğinden. karda 1500metre dağa çıktım hatta forumda videosu vardı

nebri_1986 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HERO HUNK 150 mucize alet
    Alıntı SlowDriver adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar
    Bence de on lastiği degistir dostum. atlayıp da fren kilitlemedigi sürece idare edersin ama on lastik kayınca daha fena oluyor. kredi kartın varsa bence netten on arka al taksitle

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    emre motosikletler için kar lastikleri var ben gördüm bi kurye de iyice bi araştır derim
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı eray_uluyazı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    emre motosikletler için kar lastikleri var ben gördüm bi kurye de iyice bi araştır derim
    Vardır da,aga bizim burda 10 yılda bir böyle kar yağarO resimlerdeki manzarada 1 gün durur.Bu akşam üstüne bişey kalmaz.Nasıl olduysa bu sene yağdı,çocuklar biraz olsun eğlendi,tabi bizde
    eray_uluyazı bunu beğendi.

Motosikleti
    kışlık lastikler sadece kar yağdığı zaman kullanılan lastikleri değildir emre
    seni tenzih ederek konuşuyorum ama halkımıza 7 derecenin altında kış lastikleri takmayı öğretemedik

handsome3272 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MFH 2010
    7 derecenin altında motorsiklete binmez olur biter motorsikletle geçirdiği zamanının %90 dan çogu +7 ise ne olucak

Adam gidip lastiklerimi değiştiricek en iyisi
    Ne Mutlu Türküm Diyene

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Alıntı burdurlu1985 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar hayirli mi olsun diyeyim bilmiyorum:-) saka bir yana ilk ceza mi yedim hemide motorla hemide 62 km hizla.. Kafayi yicem ya mont icin ayirdigim para cezaya gitti. 166 tlcik 15 gun once odedigim icin 124.5tl cik bayiliverdim devletimize... Kurtulma sansim yok mu yazmasaniz olmaz mi dedim yok babam gelse yazarim diyo. Peki dedik .Memur da yalvarttoracak sanki yaziyorum bak demez mi.para senin cebine girecekse yazma girmeyecekse yaz dedim. Guldu ama yazdi kereta
    Yuh Adam resmen Çoprba parası istemiş
    Sende diyecekdin ki Memurbey Abicim bi güzellik yapamazmısın bunu bir oluru yokmu Olmadı hatalı sollamaya felan ceza kes deseydin 62 mi 64 mü ne tl ceza öderdin Olamdı Evrağın arasına bi yeşil Hiç olmadı sarı Arkasında Atatürk olan kağıt parçasından sıkıştıraydın
    Sado

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    denyolar işine geldiği gibi hareket ediyo işte
    ne yapalım kaderde varsa düzülmek neye yarar üzülmek
    mont parası gitti ona üzülüyom marta çillop gibi bi mont alacaktım
    nese artıkın olan oldu

Motosikleti
    Alıntı burdurlu1985 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    denyolar işine geldiği gibi hareket ediyo işte
    ne yapalım kaderde varsa düzülmek neye yarar üzülmek
    mont parası gitti ona üzülüyom marta çillop gibi bi mont alacaktım
    nese artıkın olan oldu
    her şer de bi hayır vardır mesut böyle düşün kardeşim

İşi bilen ustalara bir sorum olacaktı;

Sym Wolf 250 marka bir motor var, resmi aşağıda;

Şimdi bu motorda kırmızı ile işaretlediğim yerlere yan grenaj ve alt sakal deniyor sanırım yanlışım varsa düzeltin. Acaba bu parçaları veya benzerlerini bizim MH Drift motorlara takabilirmiyiz?

Örneğin aşağıdaki resimde kırmızı ile işaretlediğim yerdeki siyah renkli metal çıkıntıda birşeyler taktırmak üzere vida yerleri var, oraya yan grenaj takılabilir mi yeni model YBR 125'lerde veya yukarıdaki Sym Wolf'ta olduğu gibi? Sarı ile işaretlediğim yere de alt sakal taktırılabilir mi?

Eğer yapılabiliyorsa bu parçaları nereden temin edebilirim?

Cevaplarsanız çok sevinirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:39 ----------

Bahsettiğim şey şuydu Photoshop ile ekledim o parçaları :D Bu şekilde yapılabilir mi?

ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    SYM wolf kaslı bı motor ve ona göre grennajları var. Drift kaslı degıl ondan daha kucuk. drıft'e gore sakal var bı sıtede gormustum 35tl. guzel de duruyo. heleki siyah olunca daha iyi gözüküyo
    Think Nothing! Just Twist The Wrist

Peki yan grenajlar var mı MH Drift'e uygun?

Sym Wolf'u sadece örnek teşkil etsin diye söylemiştim o yan grenaj ve alt sakal denilen parçaları göstermek için.

ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    valla yan grenaj sanmıyorum
    Think Nothing! Just Twist The Wrist

zorlamanın gereği yok bence, sırıtacak ne taksan

crayz_metin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MH Drift
    Aynen sırıtacak shopladığın resimdeki gibi.

Merhaba arkadaşlar yaza kadar bende drift almayı düşünüyorum.Burayı uzun süredir takip ediyorum gerçekten drift ile ilgili güzel yorumlar var.Size bir kaç sorucam olucak.Şuan scooter kullanıyorum vitesli motora geçtiğimde ne gibi şeylere dikkat etmem gerekiyor.Driftin dez avantajı olduğu haller varmıdır.Mesela kalkışlar frenlemede vs. cevalarınız için teşekkür ederim şimdiden

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)