Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    nebri_1986 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HERO HUNK 150 mucize alet
    Alıntı marakesh45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.a arkadaşlar benim drift 420 km de daha ilk bakımını yaptırmadım enson yakıt ölçümü yaptım kilometrede 0,28 kuruş yakıyo galiba 20 tl ile 70 km gitti bana fazla geldi sizinkiler nasıl acaba ilk bakımdan sonra ayar yapılınca düşermi merak ediyorumda?
    Ne yaptın Hacı çok yakıyor tabi ayarlarını kontrol ettir benzin hortumu delik olsa ancak böyle olur sikintiyi bulmaya çalış. En Fazla yakacagi 15 yada 16 kuruş olmalı benzin fiyatı şimdiki duruma göre olsun olsun 2 haftalık zamlarla 17 kuruş daha fazlası olamaz

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:32 ----------

Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç birşey olmaz,yeter ki temkinli sürün. Sitede belli zevatlar çin mallarını öyle yerden yere vuruyor ki sizin düşündükleriniz çok normal. Yeni nesil mondialler gerçekten iyi.

Ben 2007 model mondial scooterla yazın +40,kışın -10,sıcaklıkta yağmur,çamur,kar kullandım hiçbirşey olmadı. Bir senede 18,000 km yaptım,kurye de değilim

Şimdi dandik denilen motor motor açmadan 30.000'i geçti. Ordan bi hesap yapın.
    Cevap İçin ayrıca Teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    marakesh45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 125 mh drift 2012
    Alıntı nebri_1986 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne yaptın Hacı çok yakıyor tabi ayarlarını kontrol ettir benzin hortumu delik olsa ancak böyle olur sikintiyi bulmaya çalış. En Fazla yakacagi 15 yada 16 kuruş olmalı benzin fiyatı şimdiki duruma göre olsun olsun 2 haftalık zamlarla 17 kuruş daha fazlası olamaz

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:32 ----------

Cevap İçin ayrıca Teşekkürler...
    Motor daha rodajda olduğundan bu kadar yüksek yakıyor olabilirmi acaba normal devirli kullanıyorum devamlı şehir içi kullanımda ölçülmüş değerler bunlar ? cevap için teşekkürler.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Motor daha rodajda olduğundan bu kadar yüksek yakıyor olabilirmi acaba normal devirli kullanıyorum devamlı şehir içi kullanımda ölçülmüş değerler bunlar ? cevap için teşekkürler.
    Devamlı şehiriçi kullanarak 3-4 haftada 100km yol yaparak yakıt ölçülemez. 100km'de şu kadar yaktı demek için en fazla 3 marşta 100km yapmak gerekir bu benim görüşüm, aksi takdirde motoru her çalıştırmada her ısıtmada fazladan benzin yakıyor çünkü.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    merhaba arkadaşlar benim servisin bakım zamanı geliyor satın aldığım yere mi götüreyim yoksa herhangi bir servisine mi götüreyim yani bana yakın yerdeki servisine götürebilirmiyim. satın aldığım yer maltepede ama kadıköyde servisi var kadıköye götürebilir miyim sorun olurmu.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

crayz_metin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MH Drift
    Benim motorumda rodajda. Motorum 561 km de. 40 km'de iken depoyu fulledim 520 km gitti. Belki dahada giderdi. Kullanırken 50-60 km/hızı geçmedim

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:21 ----------

Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar benim servisin bakım zamanı geliyor satın aldığım yere mi götüreyim yoksa herhangi bir servisine mi götüreyim yani bana yakın yerdeki servisine götürebilirmiyim. satın aldığım yer maltepede ama kadıköyde servisi var kadıköye götürebilir miyim sorun olurmu.
    İstediğin mondial servisine götürebilirsin. Ben ikiler mondialden almıştım motorumu servisede oraya götürmüştüm pişman oldum. Hangi servise güveniyorsan onu götür.
    Servis kitapçığını götürmeyi unutma. Bakımını yaptırdığında kaşelettir servis sayfasını.
    Ama götüreceğin servisin mondial yetkili servis olup olmadığına dikkat et. Yetkili servis olup olmadığını mondial'in sitesine girip servisler kısmından bakabilirsin.
    braingulp bunu beğendi.

braingulp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Su an yok, en son gsx600f (katana)idi
    kac para yakiyo yani?
    Alıntı crayz_metin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motorumda rodajda. Motorum 561 km de. 40 km'de iken depoyu fulledim 520 km gitti. Belki dahada giderdi. Kullanırken 50-60 km/hızı geçmedim

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:21 ----------

İstediğin mondial servisine götürebilirsin. Ben ikiler mondialden almıştım motorumu servisede oraya götürmüştüm pişman oldum. Hangi servise güveniyorsan onu götür.
    Servis kitapçığını götürmeyi unutma. Bakımını yaptırdığında kaşelettir servis sayfasını.
    Ama götüreceğin servisin mondial yetkili servis olup olmadığına dikkat et. Yetkili servis olup olmadığını mondial'in sitesine girip servisler kısmından bakabilirsin.

Motosikleti
    Mondial MH Drift
    Alıntı braingulp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kac para yakiyo yani?
    Deponun 16 litre aldığını farzedersek, benzinide 4.60'dan aldığımı farzedersek 73.60 TL yapar. Bunu yaptığım km'ye bölersem, km'de ortalama 14 kuruş yaptığım ortaya çıkıyor.
    Bu arada motorun içinde birazdaha benzin vardı. Sonuna kadar bitirmedim. Aşağı yukarı benzin kırmızı göstergenin ortalarındaydı.
    braingulp bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial MH Drift
    Alıntı braingulp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cilgin metin iyi yakmissin yawwww.

rodaj bitince artik 11 kurus falan yakarsin sen. pinti herifff hehehe.
    Şuanda 5000 deviri geçmediğimden dolayı yavaş gittiğimden dolayı az yakıyordur. Rodaj bitince 80-90 km hızla seyir etmeye başladığında tükeyim artar diye tahmin ediyorum.

hava filtresini 10-40 motor yağıla yağlasak olurmu yada sprey zincir yağımı daha iyi olur başka yağım yok

Motosikleti
    Mondial MH Drift
    Alıntı gokhanbeyaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hava filtresini 10-40 motor yağıla yağlasak olurmu yada sprey zincir yağımı daha iyi olur başka yağım yok
    Ben bu filtreleri yağ ile yıkamayı ilk defa kullanım klavuzunda gördüm Servisler hep hava tutuyorlar

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    hava filtresinin çok fazla toz toplamasına neden olursun ve hava filtresini yıkadıktan sonra kullanmak zorunda kalırsın deneme
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Motosikleti
    Alıntı gokhanbeyaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hava filtresini yağlamaya gerek yok zaten kendi kendine benzine bulanıp ve karterden hortumla gelen yağlarla tıkanıyor zamanla, bide kendin yağlayıp filtreyi iyice boğmanın hiç gereği yok

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hava filtresini yağlamaya gerek yok zaten kendi kendine benzine bulanıp ve karterden hortumla gelen yağlarla tıkanıyor zamanla, bide kendin yağlayıp filtreyi iyice boğmanın hiç gereği yok
    Hakkaten Mengü,ben bir kaç mondialin kullanım kitapçığında hava filtresi temizliğinde yağda kullanın diyordu,neden öyle yazarlar ki?

Gerçi ben 4000'de bir değişirdim,10 tl birşey.

Motosikleti
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hakkaten Mengü,ben bir kaç mondialin kullanım kitapçığında hava filtresi temizliğinde yağda kullanın diyordu,neden öyle yazarlar ki?

Gerçi ben 4000'de bir değişirdim,10 tl birşey.
    Aslında onların dediğini göre paketinden çıkarılmış yepyeni filtreyi bile yağlamak gerekiyo ben yapmam siz de yapmazsınız heralde.

Motosikleti
    Mh Drift
    merhaba .Ben de iki haftadır drift kullanıcısıyım.
    Ancak 20 yıldır motosiklet kullanan biriyim.
    Filtre konusuna gelince yağlı hava filtresi uygulaması pek çok yerde uygulanan bir sistem.Bence yeni filtreyi k.kitapçığındaki tavsiyeye uygun olarak yağlamak daha motor için daha sağlıklıdır.

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    http://www.sanliurfasembol.com/video-mondial-125-mh-drift_gbuhOVEx7q4
    varmı bu hızı yapan vatandaş
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    dostlat
    sis farı istiyen olursa özelden ulaşıp istek üzerine yapabilirim..
    3w1 mercekli powr led dwn yPIYORum..
    aküye hiç bi zararı yok led oldugu için..
    mercekli oldugu içinde aydınlatma gayet iyi...
    bu yapan bazı kişiler var çok yüksek fiyatlara yapıyolar
    isteyen olursa benle irtibata geçsin..montaj aparatı var..

nebri_1986 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HERO HUNK 150 mucize alet
    Ümit usta bu lastiklerin ortalama hava basıncı hakkında bir fikrin varmı abi.
    Ön 29 arka 33 psi miydi neydi. Konu hakkında bilgisi olan varmı. Benim lastikler çok fazla şişmiş sanırım akaryakıt istasyonunda ölçüsüne göre ayarlamayı düşünüyorum da. Fazla ise cihaz kendi otomatik indirip benim ayarladığim değere indiriyor mu hava basıncını arkadaşlar. Ilk defa hava basacagim da tekerleğe.
    eray_uluyazı bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial MH Drift
    Alıntı nebri_1986 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ümit usta bu lastiklerin ortalama hava basıncı hakkında bir fikrin varmı abi.
    Ön 29 arka 33 psi miydi neydi. Konu hakkında bilgisi olan varmı. Benim lastikler çok fazla şişmiş sanırım akaryakıt istasyonunda ölçüsüne göre ayarlamayı düşünüyorum da. Fazla ise cihaz kendi otomatik indirip benim ayarladığim değere indiriyor mu hava basıncını arkadaşlar. Ilk defa hava basacagim da tekerleğe.
    Lastik basıncı fazla ise cihaz kendi girdiğiniz değere kadar kendi otomatik havayı düşürüyor. İstediğiniz değere arttırıyor veya indiriyor.
    eray_uluyazı bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    Arkadaslar nerelerdesiniz yaw forum sessizlige burunmus
    su sezon bi gelse de gezmeler resimler paylasilsa
    tekeriniz duz bassin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)