Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servise dersin gazı bırakınca pat pat yapıyor egzoz, hava ayarı bozuk dediler diye.
    Öyle yapacağım fakat demin biraz araştırdım bu motorun çekişi falanda değişiyomuş servis düzgün yapar inşallah şu bozuk halde bile memnunum çekişindenn

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    crayz_metin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MH Drift
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bişey olmaz da bakımda düzelteceklerini sanmıyorum.
    Neden bakımda düzelticeklerini sanmıyorsun ki söylendikten sonra ?

braingulp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Su an yok, en son gsx600f (katana)idi
    Kullanilmis MH 125 alinca eger garantisi varsa, yeni sahibine transfer oluyormu? yoksa ilk sahibindemi garanti sadece gecerli?

Benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı braingulp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullanilmis MH 125 alinca eger garantisi varsa, yeni sahibine transfer oluyormu? yoksa ilk sahibindemi garanti sadece gecerli?
    Garantisi bitesiye kadar kim götürürse götürsün fark etmez (G. belgesiyle)
    braingulp bunu beğendi.
    " Aklı "fukara olanın , fikri ukela olurmuş !.

BİLGİ GÜÇTÜR

Motosikleti
    Alıntı Benli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Garantisi bitesiye kadar kim götürürse götürsün fark etmez (G. belgesiyle)
    Saol birader.

Beyler bugün egzoza ilave bi Uç taktım çok tatlı ses veriyo artık bi zararı olurmu ?

Motosikleti
    resim varmi?
    Alıntı sports adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler bugün egzoza ilave bi Uç taktım çok tatlı ses veriyo artık bi zararı olurmu ?

Resim yok çekemedim daha

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sports adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olmaz
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

Motosikleti
    Mondial MH Drift
    6. Vites niye koymamışlar bizim motorlara yaw :D Maşaallah yağ gibi akıyor motorlar ama uzun yolda yüksek hızlarda biraz bağıracak gibiler Daha 5000 deviri geçmedim ama bana 5000 devirde bile bağırıyorlarmış gibime geliyor

Birde birşey sorucam. Bizim driftlerde benzin göstergenin neresindeyken bitiyor? Yani motor göstergenin neresinde iken teklemeye başlıyor bizi yedek depoya geçmemiz için uyarıyor? Gösterge hangi seviyede iken?

Not: Resim alıntıdır

okan elbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MG Superboy
    o motorda suan 20tl lık benzın var ben 20 tl atınca ıbre tam oraya gelıyo

Motosikleti
    Mondial MH Drift
    Alıntı okan elbir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o motorda suan 20tl lık benzın var ben 20 tl atınca ıbre tam oraya gelıyo

Ben o göstergede benzinin bitip tam olarak Yedek depoya göstergenin neresinde geçtiğini soruyorum.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı crayz_metin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben o göstergede benzinin bitip tam olarak Yedek depoya göstergenin neresinde geçtiğini soruyorum.
    Kırmızı bölgenin hemen hemen yarısına geldiğinde ana depoda benzin bitiyor.

Motosikleti
    Mondial MH Drift
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kırmızı bölgenin hemen hemen yarısına geldiğinde ana depoda benzin bitiyor.
    Hmm tamam teşekkürler.

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    yaaa gösterge falan hikaye bakmayın onlara çoğunun kalibrasyonu bile doğru değil. siz sürekli ana depoda kullanın tekleyip stop ettiğinde yedek depoya alın devam edin sonra ilk benzinlikten benzininizi doldurup musluğu ana depoya alın...
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

nebri_1986 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HERO HUNK 150 mucize alet
    Alıntı eray_uluyazı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaaa gösterge falan hikaye bakmayın onlara çoğunun kalibrasyonu bile doğru değil. siz sürekli ana depoda kullanın tekleyip stop ettiğinde yedek depoya alın devam edin sonra ilk benzinlikten benzininizi doldurup musluğu ana depoya alın...
    haklısın usta yokuşta bazen kalıyor bile kırmızıya gelmemisken
    eray_uluyazı bunu beğendi.

SlowDriver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 151RS(Rahmetli) Mondial 125 Drift (Yeni)
    Arkadaşlar bu depo işine biraz masraf yaparak doğru göstermesini sağlayabilirmiyiz? yoksa hep böyle mi kalmak zorunda?

Gogur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MH 125 Drift
    Arkadaşlar geçen düz yolda 130-140 yapan bi ybr 125 gördüm evirdim çevirdim anlam veremedim.Motor sahibi ile oturduk biraz sohbet ettik ybrlerde kesici var motor hasar almasın diye hız kesintisi yapıyorlar fakat 5-6 binden sonra ben o kesiciyi söktürdüm dedi sende de muhakkak vardır öyle bişi yoksa 110-120 de tıkanmaz cc ve hp olarak daha iyi senin motorun dedi bunun üzerine atladım servise gittim.Servis yetkilisine konudan bahsettim Driftlerin orjinal egzozlarının içinde porselen bi tabaka olduğunu söyledi bi nevi motoru boğan kesici görevi gören bi porselen bu porselen sen kullandıkça çıtçıt kırılacak en sonunda tamamen açılacak o zaman farkı hissedersin dedi ne kadar sürede tamamen yok olacağını sordum 5-6 bin km civarı tamamen açılır egzoz dedi.Şimdi soruma gelelim aranızda 5-6 bin i geçen var mı ? Varsa bu değişikliği hissedebildiniz mi ?
    Oyuna bir kap dolusu şans ve boş kapta deneyimle başlarsın.
    Amaç;
    Dolu kaptaki şans bitene kadar,boş kaptaki deneyimi doldurmaktır.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Gogur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar geçen düz yolda 130-140 yapan bi ybr 125 gördüm evirdim çevirdim anlam veremedim.Motor sahibi ile oturduk biraz sohbet ettik ybrlerde kesici var motor hasar almasın diye hız kesintisi yapıyorlar fakat 5-6 binden sonra ben o kesiciyi söktürdüm dedi sende de muhakkak vardır öyle bişi yoksa 110-120 de tıkanmaz cc ve hp olarak daha iyi senin motorun dedi bunun üzerine atladım servise gittim.Servis yetkilisine konudan bahsettim Driftlerin orjinal egzozlarının içinde porselen bi tabaka olduğunu söyledi bi nevi motoru boğan kesici görevi gören bi porselen bu porselen sen kullandıkça çıtçıt kırılacak en sonunda tamamen açılacak o zaman farkı hissedersin dedi ne kadar sürede tamamen yok olacağını sordum 5-6 bin km civarı tamamen açılır egzoz dedi.Şimdi soruma gelelim aranızda 5-6 bin i geçen var mı ? Varsa bu değişikliği hissedebildiniz mi ?
    Egzozla motorun devirini kesemezsiniz bu aklınızda bulunsun bi kere ayrıca 135cc 4 zamanlı bir motordan 130-140km hızları niye beklersiniz anlamış değilim. Benim Mondial MX Grumble motorum var 125'lik haliyle 120km, 150'lik haliyle 122 yaptım daha gık demiyo kalıyor öyle. Belki 150'lik karbüratör de taksam hızı biraz daha artar ama yakıt da artar o yüzden bu kadarı yeterli. 150'lik yapmayı da motor yokuşlarda bayılmasın 80'in altına hiç düşmesin diye yaptım.

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    Alıntı Gogur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 19000 de sattım motoru. motorum 7000-8000 kmlerden sonra 140 gidiyodu düz yolda. ama eksozla kesicinin alakası yoktur.
    hatta bildiğim kadarıyla karbüratörlü motorlarda kesici yoktur...
    o yüzden ben 12000 deviri gördüm motorumla. ama her ne kadar anlık bi devir çevirmesi de olsa üst kapak contasına hasar verip değiştirmek zorunda kaldım. o yüzden motorunuzu çok sıkıştırmayın. sağlam dayanıklı motordur drift....
    braingulp bunu beğendi.
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)